Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-26, 20:43   #1
byKate
Raczkowanie
 
Avatar byKate
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 64

Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC


Witam
Ostatnio słyszy się o własnych tekstach przysięgi małżeńskiej (wypowiadanej oczywiście już po tej prawidłowej) nie tylko w USC, ale także w Kościele. Może ktoś z Was praktykował? Proszę również o zamieszczanie przykładowych tekstów takiej przysięgi, bo sama się nad tym zastanawiam
byKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 22:42   #2
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Wklejanie tekstu takiej przysiegi nie ma sensu - albo sami czujecie potrzebe wyrażenia swoich uczuć - albo jest to próba robienia czegoś na wzor hamerykański.

Poza slubem koscielnym i cywilnym - mozna slub wziąć na wzór ślubu humanistycznego - wtedy własna przysięga to sedno wydarzenia
http://www.ceremoniehumanistyczne.pl/slub.html
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 17:04   #3
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Bardzo mi się podoba ten pomysł Doda charakteru dość suchej ceremonii w USC.
Przykładowe przysięgi znajdziesz w amerykańskich filmach ślubnych. Tam sobie przysięgają jakieś poważne rzeczy w stylu: będę Cię kochał kiedy Twoje włosy nie będą już takie lśniąco czarne ale też wplatają żarciki w stylu: nie będę rozrzucał po sypialni więcej niż jednej pary skarpetek tygodniowo.
Oczywiście takie przysięgi muszą być bardzo osobiste, nie wystarczy chyba zwykłe "będę cię wspierać"?
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 18:07   #4
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Odświeżam wątek
Czy spotkałyście się z osobistymi wypowiedziami pary młodej podczas uroczystości? Jak to wychodziło? Drętwo, sztucznie, czy wzruszająco i zabawnie?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 18:44   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Nigdy
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 19:44   #6
sweet_potato
Przyczajenie
 
Avatar sweet_potato
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 16
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Ja miałam taką przysięgę. Poza standardową formułą Urzędnika, uzgodniliśmy z nim, że chcemy powiedzieć sobie kilka słów od siebie Nie było żadnego problemu i myślę, że wyszło całkiem ok i wzruszająco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sweet_potato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 19:44   #7
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek
Czy spotkałyście się z osobistymi wypowiedziami pary młodej podczas uroczystości? Jak to wychodziło? Drętwo, sztucznie, czy wzruszająco i zabawnie?

Miałam ślub humanistyczny i pisaliśmy własną przysięgę. Nawet najtwardsi wujkowie i koledzy wymiękli i płakali przy tym ze wzruszenia. Zabawnie nie było, bo nie lubię ,,zabawnych” tekstów przysięgi, ale było bardzo wzruszająco. Szczególnie wzruszyło mnie to, że przysięgamy sobie to, co jest dla nas najważniejsze w naszym życiu i związku, a nie tylko to, co nakazuje przysięgać urząd.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-13, 07:42   #8
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Cytat:
Napisane przez sweet_potato Pokaż wiadomość
Ja miałam taką przysięgę. Poza standardową formułą Urzędnika, uzgodniliśmy z nim, że chcemy powiedzieć sobie kilka słów od siebie Nie było żadnego problemu i myślę, że wyszło całkiem ok i wzruszająco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Miałam ślub humanistyczny i pisaliśmy własną przysięgę. Nawet najtwardsi wujkowie i koledzy wymiękli i płakali przy tym ze wzruszenia. Zabawnie nie było, bo nie lubię ,,zabawnych” tekstów przysięgi, ale było bardzo wzruszająco. Szczególnie wzruszyło mnie to, że przysięgamy sobie to, co jest dla nas najważniejsze w naszym życiu i związku, a nie tylko to, co nakazuje przysięgać urząd.
Jak długie były to wypowiedzi? Takie bardziej złożone opowieści, czy jednominutowe najczulsze słowa zebrane w elegancką formę? Czy mówiłyście z pamięci, czy posiłkowałyście się spisanym tekstem?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 19:43   #9
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jak długie były to wypowiedzi? Takie bardziej złożone opowieści, czy jednominutowe najczulsze słowa zebrane w elegancką formę? Czy mówiłyście z pamięci, czy posiłkowałyście się spisanym tekstem?

Ja się bardzo szybko wzruszam i wiedziałam, że nie będę w stanie mówić. A mąż nie lubi przemawiać przy tak dużej grupie ludzi. Dlatego celebrant pytał ,,czy przyrzekacie...”, a my odpowiadaliśmy ,,tak”. Zebraliśmy 4 takie podpunkty. Zawarliśmy tam wszystko to, co w związku cenimy najbardziej i jakie małżeństwo chcemy tworzyć. Trwało to w sumie może z 2 minuty, raczej nie więcej.

Przysięgi mówione z pamięci albo czytane podobają mi się dużo bardziej, ale wiedziałam, że nie będę w stanie w takich emocjach tyle gadać. I miałam rację, bo ledwo ,,tak” z siebie mogłam wydusić
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 14:20   #10
sweet_potato
Przyczajenie
 
Avatar sweet_potato
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 16
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jak długie były to wypowiedzi? Takie bardziej złożone opowieści, czy jednominutowe najczulsze słowa zebrane w elegancką formę? Czy mówiłyście z pamięci, czy posiłkowałyście się spisanym tekstem?
U nas było to kilka zdań. Ja przygotowałam sobie tekst na kartce, bo wiedziałam, że będę zdenerwowana, ale nie miałam jej że sobą w trakcie ceremonii Mąż też mówił z pamięci. Z moje punktu widzenia, taka forma sprawia, że sama ceremonia jest bardziej osobista, a nie taka urzędnicza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sweet_potato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 11:41   #11
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Własne teksty przysięgi małżeńskiej w USC

Dzięki za odpowiedzi
Właśnie też myślę, że coś osobistego to unikalny dodatek do oficjalnej ceremonii, podczas której są wygłaszane słowa, który każdy z gości zna na pamięć. Chciałabym coś takiego, ale trochę obawiam się płaczu Choć absolutnie nie uznaję tego za nic złego i podoba mi się, jak ktoś się tak wzrusza. Jednak u mnie to od razu obsmarkanie i pociąganie nosem, co nie prezentuje się jakoś ładnie Ale zobaczymy, w każdym razie bardzo bym chciała coś takiego.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-16 12:41:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.