SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-26, 19:42   #1531
Malina 1
Raczkowanie
 
Avatar Malina 1
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 81
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez WampLady Pokaż wiadomość
"Trzy Dni" z 2001 roku z Kristin Davis i Reed Diamond
Oryginalny tytuł "three days" z 2001 roku, reżyserował to Michael Switzer.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Dosiaczek 7 Pokaż wiadomość
Hej Szukam filmu o tematyce - początkująca bizneswoman. To znaczy - jakaś kobitka zakłada firmę i jej przygody.
Mógłby mi ktoś coś polecić? W Boże Narodzenie widziałam film o początkującej, czarnej właścicielce zakładu fryzjerskiego. Może ktoś zna coś podobnego?
Bardzo fajny film który polecam z Queen Latifah "Last Holiday" z 2006 roku. Bohaterką jest Georgia Byrd pracująca w centrum handlowym jako kucharka na stanowisku gastronomicznym. Reszty nie zdradzam same obejrzyjcie. Lekki, łatwy i przyjemny.
Malina 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 21:39   #1532
Dosiaczek 7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 260
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Malina 1 Pokaż wiadomość
Bardzo fajny film który polecam z Queen Latifah "Last Holiday" z 2006 roku. Bohaterką jest Georgia Byrd pracująca w centrum handlowym jako kucharka na stanowisku gastronomicznym. Reszty nie zdradzam same obejrzyjcie. Lekki, łatwy i przyjemny.
Dziękuję Widziałam już ten film.

Edytowane przez Dosiaczek 7
Czas edycji: 2012-01-26 o 21:41
Dosiaczek 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 21:40   #1533
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
Nigdzie na ziemi. Powroty. Janiny Bauman
Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Może Ci się przydać Prima aprilis. Nepomuk W. Pogonowskiego. Bardzo dobrze pokazuje dwa środowiska - działaczy partyjnych i spadkobierców tradycji szlacheckiej. Jeśli tylko nie zrazisz się opisami scen erotycznych, to trafisz na barwnie opisane realia tamtych czasów.
Dziękuję Wam bardzo bardzo! Na pewno wypożyczę i przeczytam, mam nadzieję, że znajdę w nich to, czego szukam
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 01:02   #1534
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Tytuł mojej prezentacji to "Polaków portret własny w literaturze współczesnej". Myślę, że konkretny pomysł przyjdzie mi do głowy po przeczytaniu przygotowanych książek, ale na razie myślałam o takim przekroju obejmującym wszystkie warstwy społeczne.
Ale nawet nie pomyślałam o Hłasce, dziękuję za wskazówkę!
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to śmiało
Ostatnio przypadkiem znalazłam w bibliotece i przeczytałam "Disorder i ja" Łukasza Gołębiewskiego. Współcześnie, gorzko, bez owijania w bawełnę i różowe okulary. Do tego pisane w pierwszej osobie, więc masz jak najbardziej (dosłownie) własny portret. Polecam
P.S. To lata 80-90te, ale w sumie temat wcale Cię nie ogranicza do lat 80 włacznie?
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2012-01-27 o 01:03
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 09:51   #1535
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Ostatnio przypadkiem znalazłam w bibliotece i przeczytałam "Disorder i ja" Łukasza Gołębiewskiego. Współcześnie, gorzko, bez owijania w bawełnę i różowe okulary. Do tego pisane w pierwszej osobie, więc masz jak najbardziej (dosłownie) własny portret. Polecam
P.S. To lata 80-90te, ale w sumie temat wcale Cię nie ogranicza do lat 80 włacznie?
Ooo super, dziękuję!
W szkole jeszcze nie omawialiśmy współczesności, zaczynamy dopiero 20-lecie międzywojenne, ale z tego co wyszukałam w internecie, to ramy czasowe wyglądają tak: 1939-1989. Więc myślę, że Twoja propozycja może również mi się bardzo przydać
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 12:15   #1536
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Niestety, nauczyciele skupiają się na okresie do 1989, bo na późniejsze lata z reguły już nie ma czasu, albo omawiają pobieżnie najważniejsze nazwiska (nasza Noblistka itd). To jednak sprawia, że kolejne ponad 20 lat leży odłogiem..
Jeśli chcesz dotknąć współczesności i zahaczyć o bardziej znane nazwisko, to sięgnij też po np. "Wojnę polsko-ruską" Masłowskiej (Ja nie przepadam, ale o gustach teraz nie dyskutujemy, tylko o dopasowaniu do tematu ), zresztą, na pewno zaraz pomocne Wizażanki dołożą Ci kilka tytułów Wszystko to ładnie wpasowuje się w obraz - ewolucję Polaków komunistycznych w Polaków kapitalistycznych, z odmiennymi problemami, choć wciąż z poczuciem beznadziejności.
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 13:11   #1537
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Polecam "Diabelskie nasienie" Frances Reilly
Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
W serii książek McCall Smitha "44 Scotland Street" występuje genialny dzieciak - stuknięta mamusia posyła przedszkolaka na lekcje jogi, uczy włoskiego, każe grać na saksofonie i prowadza na psychoterapię. Myślę, że to jest bardzo fajne spojrzenie na ten temat

Albo np. w "Sekretnej córce" Gowdy pojawia się motyw dziewczynki porzuconej przez rodzinę (urodziła się tam, gdzie promuje się chłopców, a dziewczynki z reguły skazuje na śmierć) - również ciekawe spojrzenie na temat.
Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Polecam książkę "Samira i Samir" Siby Shakib. Opowiada o tym, jak małżeństwo sprzeciwia się lokalnej tradycji, która każe zamordować pierworodne dziecko, jeśli okaże się ono dziewczynką. Wychowują córkę jak chłopca. Bardzo oryginalnie przedstawiony temat.
Jest jeszcze "Betonowy ogród" Iana Mac Ewana - dzieci po śmierci rodziców próbują przejąć ich role. Książka jest bardzo szokująca, pasuje do opisywania dysfunkcji.
Cytat:
Napisane przez MissMonika Pokaż wiadomość
"Cień wiatru" (Carlos Ruiz Zafon) będzie bezbłędny.
Dziekuję Wam bardzo gdybyście wpadły jeszcze na jakiś pomysł, piszcie. A ja lecę do empika!
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 21:30   #1538
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Maggie93, tak jak pisze Kasza Manna - zajrzyj do Masłowskiej. Najlepiej sięgnij po 'Między nami dobrze jest'. Autorka skupia się na narodowych przywarach i stereotypach, marzeniach szarych ludzi, rzeczywistości w typowych kamienicach i showbiznesie. Jedno z ciekawszych ujęć naszej rzeczywistości. Dzięki temu dramatowi przekonałam się do Masłowskiej

Oprócz tego - "Kieszonkowy atlas kobiet" Sylwii Chutnik - o polskich kobietach. "Pismak" i "W imię zasad" Harnego - kryminały, które pokazują realia świata dziennikarstwa, polityki i tzw. elit. "Kobieta bez twarzy" Fryczkowskiej - znakomity obraz dzisiejszej wsi polskiej. "Gnój" Kuczoka, który prezentuje śląską rzeczywistość i życie w rodzinie patologicznej. Z łagodniejszej strony - cykl "Wszystko tylko nie mięta" albo nawet "Jeżycjada" dla pokazania zwyczajnych polskich rodzin i ich problemów.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 22:51   #1539
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Futbolowa, właśnie dziś próbowałam sobie przypomnieć "Gnój", ale pamięć zawodna
Jeżycjady bym w to nie mieszała, bo jednak jest zbyt łagodna. Choć bardzo ją lubię (tzn wszystkie części posiadam i przeczytałam wielokrotnie aż do wytarcia rogów stron/zapamiętania fragmentów), to odbiega od reszty książek chyba zbyt mocno, by zmieścić to wszystko w prezentacji maturalnej.
No, chyba, że Kalamburka, bo świetnie pokazuje po kolei (czy raczej od-kolei) zmianę w życiu i zachowaniu ludzi w zeszłym stuleciu.

Ale wszystko jest kwestią koncepcji.

P.S. Gdybym miała teraz zdawać maturę, to pewnie miałabym prezentację o Jeżycjadzie. Albo o Pratchettcie
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2012-01-27 o 22:53
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 21:38   #1540
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Czesc Dziewczyny,

Szukam tytulu ksiazki, ktora czytalam juz dobre 10 lat temu - nie jestem w stanie przypomniec sobie autora, a szczegolow tez pamietam niewiele. Moze jednak ktoras z Was skojarzy o jaka ksiazke mi chodzi.

Byla to powiesc w klimacie medycznym, wydaje mi sie ze autora ktory znany jest z kryminalow medycznych - ale pewna nie jestem.
Akcja zaczynala sie, gdy kobieta obudzila sie po wypadku w szpitalu (psychiatrycznym?) Srodka ksiazki kompletnie nie pamietam, wiem ze na koncu okazalo sie ze ona zostala porwana, upozorowano jej wypadek, stworzono caly ten szpital do celow eksperymentowania na niej, lekarze/pielegniarki - nie byli prawdziwi. Nie jestem pewna czy chodzilo o eksperymenty medyczne, czy to bylo zwiazane z rzadem/tajnymi agentami?

Wiem ze lakoniczny ten opis, ale to tyle co pamietam. Bardzo mnie ta ksiazka wtedy poruszyla, chcialabym przeczytac ja jeszcze raz.
Prosze o pomoc - za jakakolwiek wskazowke bede wdzieczna

Nie jestem pewna czy w dobrym miejscu umiescilam zapytanie, moze powinnam zrobic to gdzie indziel, lub stworzyc osobny watek?

Edytowane przez shiava
Czas edycji: 2012-01-28 o 21:40
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:10   #1541
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Kasza Manna, Futbolowa jestem Wam ogromnie wdzięczna za pomoc i wszystkie rady. Jeszcze raz dziękuję!
Aż nawet znowu czuję tę nutkę ekscytacji i ochotę do pracy
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 15:27   #1542
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Kasza Manna, Futbolowa jestem Wam ogromnie wdzięczna za pomoc i wszystkie rady. Jeszcze raz dziękuję!
Aż nawet znowu czuję tę nutkę ekscytacji i ochotę do pracy
Fantastycznie! Nie ma to jak moc pozytywnej energii
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:09   #1543
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
ale każdy odcinek przedstawia inną parę więc skąd mamy wiedzieć, o który odcinek Ci chodzi?
Ta piosenka pojawiala sie juz pare razy czasami w czasie mszy albo jak sobie gdzies tam chodza młodzi
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:48   #1544
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Proszę niech mi poda tytuł filmu gdzie w ostatniej scenie jakieś potworki wciągają bohatera do szafy, on chwile stoi w snopie światła, a do niego gramolą się człekokształtne potworki.
Było tam że on bał się przez owe stwory ciemności, ale ten motyw w wielu filmach się pojawia
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.


Edytowane przez 3asiex
Czas edycji: 2012-01-30 o 16:53
3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 21:15   #1545
MissMonika
Raczkowanie
 
Avatar MissMonika
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 118
Send a message via Skype™ to MissMonika
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez 3asiex Pokaż wiadomość
Proszę niech mi poda tytuł filmu gdzie w ostatniej scenie jakieś potworki wciągają bohatera do szafy, on chwile stoi w snopie światła, a do niego gramolą się człekokształtne potworki.
Było tam że on bał się przez owe stwory ciemności, ale ten motyw w wielu filmach się pojawia
Hmmm a to nie jest ten nowy "Nie bój się ciemności" z Katie Holmes?
__________________
Chrystian
MissMonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 10:42   #1546
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez MissMonika Pokaż wiadomość
Hmmm a to nie jest ten nowy "Nie bój się ciemności" z Katie Holmes?
To nie jest nowy film, ale też nie jakiś bardzo stary jakieś 5 lat może ma.
Już naprawdę nie wiem jak to tłumaczyć żeby kogoś olśniło i podał mi tytuł. W sumie pamiętam tylko tą końcową scenę jak się do niego skradają stadem (były łyse, człowiekopodobne tzn miały nad wyraz długie rączki i nóżki) i chyba było coś że wydawały odgłosy trochę jak Alien z filmu z Sigourney Weaver czyli takie "pykanie".
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 16:45   #1547
agata1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 250
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cześć ; )

Szukam piosenki, która leciała dzisiaj w Radiu Lublin mniej więcej o 17:05. Śpiewała ją dziewczyna, to jakaś nowość chyba. Zapamiętałam tylko cos takiego: boy damn damn damn boy (chociaż to pewnie nie było damn). Z góry dzięki za odp.
agata1335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:23   #1548
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez 3asiex Pokaż wiadomość
To nie jest nowy film, ale też nie jakiś bardzo stary jakieś 5 lat może ma.
Już naprawdę nie wiem jak to tłumaczyć żeby kogoś olśniło i podał mi tytuł. W sumie pamiętam tylko tą końcową scenę jak się do niego skradają stadem (były łyse, człowiekopodobne tzn miały nad wyraz długie rączki i nóżki) i chyba było coś że wydawały odgłosy trochę jak Alien z filmu z Sigourney Weaver czyli takie "pykanie".
Silent Hill?
Szepty w mroku?
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 20:45   #1549
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

wiecie jaka to piosenka leci w reklamie konkursów tvp, tam co ludzie opowiadają o tańcu?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 22:02   #1550
PHY_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Wiadomości: 96
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

[1=6ab835231803f4b1cac896d 6aed120cccc2755ce_6576510 2cc8be;31852424]Hej,
szukam piosenek o tematyce samobójstwa.
Przeszukałam Google i wypowiedzi na innych forach.
No i szukam dalej.
Ktoś ma jakieś propozycje?
Głównie chodzi mi o polskie teksty.[/QUOTE]

Polskich poza już wymienionymi nie znam, jednak jest świetna piosenka "Suicide Note" Johnette Napolitano oraz "Waste" Staind. Mam nadzieję, że pomogłam, mimo że to piosenki po angielsku.

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Witam, a czy mogłybyście polecić coś z literatury z motywem dziecka? Również potrzebuję do prezentacji maturalnej. Oczywiście nie chodzi mi o lektury, tak dla jasności
"Władca much" - Williama Goldinga - o chłopcach, którzy rozbili się na bezludnej wyspie i próbują stworzyć społeczeństwo bez dorosłych
"Piotruś Pan" - James Matthew Barrie - niby historię każdy zna, ale w oryginalnej wersji (nie Disney'a) zdecydowanie nie tylko dla dzieci
PHY_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 22:03   #1551
une_chatte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam serialu sprzed lat o 3 lub 4 przyjaciółkach. Akcja serialu toczy się prawdopodobnie w Anglii. Wyświetlano go na jednym z mniej popularnych kanałów. Fabuła lekka, komediowa, z tego co pamiętam to tematyka randkowo-modowa. Jedna z bohaterek była bardzo ładna, druga troszeczkę grubsza, trzecia była murzynką. Możliwe, że była czwarta bohaterka. Charakterystyczne dla tego serialu było zakończenie - na końcu dziewczyny pokazywali jeszcze raz w różnych stylizacjach i podawali nazwy sklepów. Bohaterki stroiły różne dziwne pozy. Zabawna, wesoła piosenka na końcu.
une_chatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:40   #1552
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

POMOCY! Tak mnie naszło...

SZUKAM piosenki, której słów za nic nie mogę sobie przypomnieć śpiewała zdaje się ciemnoskóra wokalistka, piosenka w stylu dubstep, mocny bas, ostry bit, w refrenie tylko "oh ohhhh, oh ohhhh", ani jednego słowa ze zwrotek przypomnieć nie potrafię.

piosenka była popularna chyba około 2002-2004 roku, o ile się nie mylę.

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Już mam, jestem wielka może komuś się przyda, to

Lumidee I'll never leave you
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 10:30   #1553
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Kojarzy ktoś piosenkę z reklamy kinder bueno?

Edit: już znalazłam
__________________










Edytowane przez Myszka_83
Czas edycji: 2012-02-07 o 10:38
Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 17:13   #1554
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

A ja szukam imienia i nazwiska lekarza, który był pomysłodawcą "ciemnego interesu" w filmie "Coma" Michael'a Crichton'a,, gdyż nie pamiętam, a nie mam możliwości obejrzeć filmu

Gdyby kto był w stanie pomóc - będę ogromnie wdzięczna
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 18:00   #1555
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
A ja szukam imienia i nazwiska lekarza, który był pomysłodawcą "ciemnego interesu" w filmie "Coma" Michael'a Crichton'a,, gdyż nie pamiętam, a nie mam możliwości obejrzeć filmu

Gdyby kto był w stanie pomóc - będę ogromnie wdzięczna
pomysłodawcą był
Dr George A. Harris
http://www.filmweb.pl/film/Coma-1978-4639
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 18:08   #1556
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Dziękuje !
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 01:31   #1557
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

ktoś wie, co to za muzyczka leciała w odcinku 889 w MjM, kiedy Agnieszka i Tomek się spotkali?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 13:05   #1558
Lils121
Rozeznanie
 
Avatar Lils121
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 725
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cześć Mam problem z tytułem książki. Kiedyś usłyszałam fragment książki i chciałabym ją przeczytać, ale wiem tylko że autor ma na nazwisko Graham, ale nie znam tytułu Głównym wątkiem książki była opowieść o samotnym ojcu który wychowuje sam chyba dwójkę dzieci. Pewnego dnia dzieci coś tam nabroiły i ojciec miał ich zbić pasem, ale sam ściągnął koszulę i kazał żeby one dały jemu te baty na plecy. Gdy Jego syn był dorosły i miał własne dzieci po latach powiedział ojcu że rozumie dlaczego tak postąpił wtedy. Kojarzy ktoś?
__________________
13.06.2011 Moje Szczęście
Lils121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:46   #1559
Corny
Rozeznanie
 
Avatar Corny
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podWarszawa
Wiadomości: 818
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Hej Dziewczyny,
chodzi mi po głowie książka, w której była historia żydowskiej dziewczyny, która trafiła do obozu koncentracyjnego, poznała tam jakiegoś chłopaka, potem jakoś ich przenieśli do innych obozów, a potem znowu sie spotkali w jakims takim miejscu na Wschodzie, gdzie była przeprowadzana rekonwalescencja tych obozowiczów. Potem ona ułożyła sobie życie tam, nie pamiętam dokładnie i nie wiem, czy czegoś nie pomieszałam, ale ciągle ostatnio mnie prześladuje ta książka, a nie pamiętam jej tytułu. Może komuś się kojarzy?
__________________
http://onet.pl
Corny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:41   #1560
ILoveMeksyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 132
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

mam pytanie ,moze ktoś słucha muzyki italo disco albo takiej z lat 70/80
Bo podoba mi się pewna piosenka w refrenie ma coś : hey did romance go albo where did romance go ooooo i coś tam dalej jest to dosyć stara piosenka dość szybka i śpiewa ją kobieta , i nie wiem czy czasem nie pomyliłam słow bo możliwe ze coś mi się pomyliło a piosenka jest włoska bo kilka słów tak trochę zalatywało do włoskiego. Możecie mi pomóc ?nie wiem czy ja to piosenka ,słyszałam ją w radiu am w sobote gdzieś po 11 i tak strasznie mi się spodobała. Próbowałam ją znaleźć ale coś nie mogę ,wiem ze na pewno to nie jest nowa piosenka tylko trochę starsza . Na początku myślałam że śpiewa ją Aqua ale chyba nie ... Z góry dzieki ...
__________________
Juanitaaa

Zapraszam na mojego bloga !!!

http://damadelcristal.blogspot.com

;-) !
ILoveMeksyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.