czy puder jest z³y dla m³odej cery? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-07-20, 17:12   #1
(:martyna:)
Raczkowanie
 
Avatar (:martyna:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Suwa³ki
Wiadomo¶ci: 89
GG do (:martyna:)
Question

czy puder jest z³y dla m³odej cery?


ja mam taki problem z cer± . bo chodzi oto, ¿e mam cerê mieszan± z lekkim tr±dzikiem i na dodatek blad±, dlatego czêsto siê pudrujê. wszyscy mówi±, ¿e nie powinnam, bo to zaszkodzi mojej cerze. czy to jest prawda? u¿ywam fluidów czy one s± dla mnie z³e? mam 14 lat.
__________________
¯ycie mo¿na prze¿yæ tylko na dwa sposoby:
albo tak, jakby nic nie by³o cudem,
albo tak, jakby cudem by³o wszystko.

Albert Einstein
(:martyna:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-20, 17:24   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomo¶ci: 3 605
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

to zale¿y od jako¶ci pudru podk³adu. tani puder/podk³ad mo¿e pogorszyæ stan cery - wysuszyæ lub te¿ pozapychaæ pory, natomiast ten dobrej jako¶ci nawet j± pielêgnuje, np pudry mineralne
loss_lauri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-20, 18:05   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

Cytat:
Napisane przez (:martyna:) Poka¿ wiadomo¶æ
ja mam taki problem z cer± . bo chodzi oto, ¿e mam cerê mieszan± z lekkim tr±dzikiem i na dodatek blad±, dlatego czêsto siê pudrujê. wszyscy mówi±, ¿e nie powinnam, bo to zaszkodzi mojej cerze. czy to jest prawda? u¿ywam fluidów czy one s± dla mnie z³e? mam 14 lat.
Powinna¶ najpierw wyleczyæ tr±dzik, a dopiero pó¼niej pomy¶leæ o kosmetykach. ¬le dobrany puder i podk³ad mog± bardzo szkodziæ cerze - zapychaæ j± (powodowaæ pryszcze), zanieczyszczaæ, podra¿niaæ.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-21, 12:36   #4
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 177
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

Ja mam takie zdanie,¿e podk³ady same w sobie nie szkodz± (je¶li s± dobrze dobrane) poniewa¿ tworz± na skórze warstwe ochronn± zabezpieczaj±c j± tym samym przed zanieczyszczeniami ¶rodowiska ale nak³adanie go ro¶ci±ga skóre
no i mog± sie szybciej robiæ zmarszczki tak samo przy demakija¿u bo trzeba pocieraæ i rozci±gaæ skóre.Je¶li bez podk³adu czujesz sie niekomfortowo to go u¿ywaj.....
xxjustixx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-21, 13:53   #5
(:martyna:)
Raczkowanie
 
Avatar (:martyna:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Suwa³ki
Wiadomo¶ci: 89
GG do (:martyna:)
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

dziekujê Wam dziewczynki jeste¶cie kochane i jeszcze jedno pytanko . je¿eli zmieni³abym puder na sypki i jak to poradzi³a loss_lauri, na mineralny, to czy by³oby ok? . skoro jak nak³adamy fluidy rozci±ga siê skóra i szybciej powstaj± zmarszczki, puder sypki czy prasowany by³by lepszy, bo nak³ada³abym go pêdzelkiem. co wy na to? a tr±dzik jak ju¿ mówi³am szugarbejb mam lekki, na szczê¶cie nie ropny czy itp. a raczej m³odzieñczy, wiêc takie powa¿ne leczenie chyba nie jest potrzebne .
__________________
¯ycie mo¿na prze¿yæ tylko na dwa sposoby:
albo tak, jakby nic nie by³o cudem,
albo tak, jakby cudem by³o wszystko.

Albert Einstein
(:martyna:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-21, 14:37   #6
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

Cytat:
Napisane przez (:martyna:) Poka¿ wiadomo¶æ
je¿eli zmieni³abym puder na sypki i jak to poradzi³a loss_lauri, na mineralny, to czy by³oby ok? . skoro jak nak³adamy fluidy rozci±ga siê skóra i szybciej powstaj± zmarszczki, puder sypki czy prasowany by³by lepszy, bo nak³ada³abym go pêdzelkiem. co wy na to? a tr±dzik jak ju¿ mówi³am szugarbejb mam lekki, na szczê¶cie nie ropny czy itp. a raczej m³odzieñczy, wiêc takie powa¿ne leczenie chyba nie jest potrzebne .
Niestety zmiana na puder sypki raczej nic nie zmieni, puder sypki równie¿ mo¿e zatykaæ pory, wa¿yæ sie pod wp³ywem sebum itp. Puder mineralny do tego "w³azi" w pory i te¿ nie zdaje swojego egzaminu.

Teraz masz tr±dzik m³odzieñczy, który z czasem (¼le stosowane kosmetyki, z³a dobrana pielêgnacja, wahania hormonalne - jeste¶ m³odziutka jak piszesz)) mo¿e zmieniæ siê w inne bardziej powa¿ne stadium, powodowaæ trwa³e blizny i zapalenia. Powinna¶ ju¿ teraz zadbaæ o wyleczenie go i nabraæ odpowiednich nawyków pielêgnacyjnych.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-21, 14:56   #7
(:martyna:)
Raczkowanie
 
Avatar (:martyna:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Suwa³ki
Wiadomo¶ci: 89
GG do (:martyna:)
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety zmiana na puder sypki raczej nic nie zmieni, puder sypki równie¿ mo¿e zatykaæ pory, wa¿yæ sie pod wp³ywem sebum itp. Puder mineralny do tego "w³azi" w pory i te¿ nie zdaje swojego egzaminu.

Teraz masz tr±dzik m³odzieñczy, który z czasem (¼le stosowane kosmetyki, z³a dobrana pielêgnacja, wahania hormonalne - jeste¶ m³odziutka jak piszesz)) mo¿e zmieniæ siê w inne bardziej powa¿ne stadium, powodowaæ trwa³e blizny i zapalenia. Powinna¶ ju¿ teraz zadbaæ o wyleczenie go i nabraæ odpowiednich nawyków pielêgnacyjnych.
czyli co pani poleca . specjalne kremy, ¿ele przeciwtr±dzikowe? zna pani jakie¶ dobre firmy? i czy ju¿ nie mogê siê pudrowaæ? a co z pudrami antybakteryjnymi i tr±dzikowymi? proszê o radê.
__________________
¯ycie mo¿na prze¿yæ tylko na dwa sposoby:
albo tak, jakby nic nie by³o cudem,
albo tak, jakby cudem by³o wszystko.

Albert Einstein
(:martyna:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 15:27   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

Cytat:
Napisane przez (:martyna:) Poka¿ wiadomo¶æ
czyli co pani poleca . specjalne kremy, ¿ele przeciwtr±dzikowe? zna pani jakie¶ dobre firmy? i czy ju¿ nie mogê siê pudrowaæ? a co z pudrami antybakteryjnymi i tr±dzikowymi? proszê o radê.
Trzeba sprawdziæ czy dany podk³±d/puder zawiera w sk³adzie sk±³dniki mogace potencjalnei zapchac pory i doprowadzic do powstania pryszczy/ zaskórników.

Na biochemii kosmetycznej mamy w±tek, gdzie analizujemy sk³±dy.

Co do Twojego pytania - nie, nie oznacza to ¿ enie mo¿esz siê pudrowac. Jednak istnieje wysokie ryzyko, ¿e wiêkszo¶c pudrów i podk³adów bêdzie Cie zapycha³a. Musisz sama, za pomoca analizy sk±du zaobserwowaæ, które sk³±dniki moga doprowadzac u Ciebei do zapychania porów.
D³uga droga przed Tob±, wymagaj±ca cierpliwo¶ci is ystematyczno¶ci. Obawiam siê, ze nikt tu nie poda ci na tacy gotowego rozwi±zania: szkodzi Ci to, to i tamto, uzywaj tego czy tamtego.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-22, 23:44   #9
NieNawidzeTegoBolu
Raczkowanie
 
Avatar NieNawidzeTegoBolu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Jêdrzejów
Wiadomo¶ci: 47
GG do NieNawidzeTegoBolu
Exclamation Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

A ja stanowczo odradzamJak by³am w twoim wieku to mia³am kilka krostek taki lekki tr±dzik a potem jak tej g³upiej zachcia³o mi siê pudrowaæ (tez z natury jestem blada i ciê¿ko siê opalam) i to nie jakims tanimi pudrami i fluidami na efekty tego g³upiegp pomys³u czeka³am jakie¶ pó³ roku moze krócej porobi³y mi sie okropne rope krosty masa zaskurników i do tej pory nie moge sie wyleczyc z tego paskudzctwa
Tak¿e ja stanowczo odradzam

No ale tez to zalezy jak kto reaguje na tego typy rzeczy kazda cera jest inna.

Pozdrawiam
NieNawidzeTegoBolu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-23, 00:01   #10
KittenFromHeaven1989
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

puder o tyle szkodzi ze moze zatykac pory i robia sie wtedy takie czarne kropy(wagry) i ciezko sie ich pozbyc..
chyba ze jakis taki puder z drozszej polki takie pewnie nie szkodza;p
KittenFromHeaven1989 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-23, 08:40   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

Cytat:
Napisane przez KittenFromHeaven1989 Poka¿ wiadomo¶æ
puder o tyle szkodzi ze moze zatykac pory i robia sie wtedy takie czarne kropy(wagry) i ciezko sie ich pozbyc..
chyba ze jakis taki puder z drozszej polki takie pewnie nie szkodza;p

Cena i tzw. "pó³ka" nie maj± nic do rzeczy. Liczy siê tylko i wy³±cznie sk³ad.
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-23, 21:56   #12
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomo¶ci: 3 490
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

Ja teraz mam w miare ³adn± cere ale jak kiedy¶ mia³am tak sporo pryszczy to u¿ywa³am wtedy pudru z avonu nie pamiêtam dok³adnej nazwy ale on by³ w takim ma³ym zielonym pude³eczku, wygl±da³ jak cieñ do powiek By³ on wla¶nie przeznaczony do cery tr±dzikowej i u mnie fajnie matowa³ cere i nie powodowa³ wysypu kolejnych pryszczy
maddzia007 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-23, 23:23   #13
KittenFromHeaven1989
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: czy puder jest z³y dla m³odej cery?

Ja uzywam z sephory on ma taki lekki brokat i takie jakby wyciete slonce w tym pudrze..lekko brazuje,tuszuje pryszcze i nie powoduje kolejnych kosztuje 25pln i starcza na jakis rok..wiec polecam
KittenFromHeaven1989 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.