Zdrada jak to zakończyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-28, 07:44   #1
Naberie0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Unhappy

Zdrada jak to zakończyć


Nie chodzi mi tutaj o jakaś ocenę mojej osoby a doradzenie. Zdradziłam faceta z jego najlepszym przyjacielem, najbliższa mu osoba na świecie. Sama nie wiem czy lepiej bedzie po prostu wyznać prawdę czy rozstać sie jednak podać inny powód by oszczędzić mu tego wszystkiego. Nie chce zeby zawalił mu sie świat i kończył tak ważna dla niego relacje z przyjacielem. Wiem że powinno sie zawsze wyjawić prawdę jednak nie chce ranić go jeszcze bardziej. Wydaje mi sie ze bedzie dla wszystkich lepiej jeśli ten fakt nie wyjdzie nigdy na jaw. Myślicie ze można miec tak silna psychikę i bez względu na poczucie winy wytrwać całe życie bez przyznania sie.
Naberie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 07:47   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Cytat:
Napisane przez Naberie0 Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi tutaj o jakaś ocenę mojej osoby a doradzenie. Zdradziłam faceta z jego najlepszym przyjacielem, najbliższa mu osoba na świecie. Sama nie wiem czy lepiej bedzie po prostu wyznać prawdę czy rozstać sie jednak podać inny powód by oszczędzić mu tego wszystkiego. Nie chce zeby zawalił mu sie świat i kończył tak ważna dla niego relacje z przyjacielem. Wiem że powinno sie zawsze wyjawić prawdę jednak nie chce ranić go jeszcze bardziej. Wydaje mi sie ze bedzie dla wszystkich lepiej jeśli ten fakt nie wyjdzie nigdy na jaw. Myślicie ze można miec tak silna psychikę i bez względu na poczucie winy wytrwać całe życie bez przyznania sie.
Rozstać się podając jako powód np. to, że jednak nie czujesz tego "czegoś" i nie poczujesz (bo jakbyś czuła, to byś nie zdradziła, więc w sumie prawdziwy powód). Tylko zrób to definitywnie, bez dawania mu nadziei, że może Ci się odmieni itd. Burzyć mu świat informacją o Tobie i jego przyjacielu? Nie ma sensu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 09:41   #3
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

No niby tak, ale co to za przyjaciel, który uprawia seks z żoną przyjaciela za jego plecami? Ty odejdziesz, a fałszywa "najbliższa mu osoba na świecie" zostanie. Oboje już go zraniliście, teraz możecie tylko:

a) wyznać prawdę i pozwolić mu zachować się zgodnie z rzeczywistym stanem rzeczy (np uciąć kontakt z "przyjacielem")
b) udawać, że wcale go nie zraniliście i pozwolić mu żyć złudzeniami ("kumpel, któremu mogę zaufać")

Sytuacja jest trudna, ciężko coś jednoznacznie doradzić. Wiem tylko, że nie wyobrażam sobie, jak po twoim odejściu twój były miałby się wypłakiwać "przyjacielowi", a ten miałby go "pocieszać", skoro sam do tego rozstania doprowadził. Może cały ten dylemat to czy lepiej być oszukanym raz (zdrada), czy być oszukiwanym stale (nie zdradziliśmy cię wcale).
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 09:59   #4
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Ja bym powiedziała. Tłumaczysz swój strach tym, że nie chcesz go ranić, ale on ma prawo wiedzieć, komu powinien móc zaufać. Powiedz prawdę, bo wyrzuty sumienia i tak by cię zjadły.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 10:41   #5
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Rozstać się.
Na pewno bym nie została w związku i liczyła że się nie wyda. Zdradzilas go z jego przyjacielem, nie obcym kolesiem.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 10:44   #6
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Rozstać się, o zdradzie nie mówić.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 11:59   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Jak mu powiesz to straci od razu dwie osoby, Ciebie i przyjaciela. Skoro wiesz, że na pewno odejdziesz to nic nie mów, kwestia tylko, czy przyjaciel wytrzyma psychicznie i się nie sprzeda. Chociaż znając życie, facetom łatwiej jest utrzymać zdradę w tajemnicy jak kobiecie.

Z drugiej strony co to kurcze za przyjaciel. chociaż to też historie stare jak świat, zdrady z najbliższymi.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-28, 12:50   #8
himymdk95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 46
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Nie mów. Rozstań się z nim tak definitywnie, ale mów. Zdrada boli i prześladuje przez całe życie, a ty częścią tego życia już nie będziesz. Jego przyjaciel sam zdecyduje.
himymdk95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 14:13   #9
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Gdybym była na jego miejscu czułabym się oszukana, jakby zerwała ze mną dziewczyna, a po czasie okazałoby się, że to jeszcze z moim przyjacielem. Piszecie, że w ten sposób straci od razu dwie bliskie osoby, ale czy taka przyjaźń na oparta na kłamstwie to dobre rozwiązanie? Nie lepiej po prostu być szczerą? Bo przecież gdy ona z nim zerwie, to on pewnie pójdzie się wyżalić przyjacielowi. A po czasie jak wyjdzie szydło z worka to będzie się czuł oszukany dużo bardziej.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 14:41   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Gdybym była na jego miejscu czułabym się oszukana, jakby zerwała ze mną dziewczyna, a po czasie okazałoby się, że to jeszcze z moim przyjacielem. Piszecie, że w ten sposób straci od razu dwie bliskie osoby, ale czy taka przyjaźń na oparta na kłamstwie to dobre rozwiązanie? Nie lepiej po prostu być szczerą? Bo przecież gdy ona z nim zerwie, to on pewnie pójdzie się wyżalić przyjacielowi. A po czasie jak wyjdzie szydło z worka to będzie się czuł oszukany dużo bardziej.
Ale Autorka nie napisała niczego, co wskazywałoby na to, że zamierza się z tym drugim facetem wiązać. Uprawiali seks, czy też kochali się i to na razie na tyle.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 15:11   #11
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Rozstań się i nie mów o zdradzie.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-28, 16:04   #12
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Rozstać się to na pewno Ci poradzę, bez dwóch zdań.
Teraz jeśli chodzi o powiedzenie prawdy: skoro między nimi jest TAKA przyjaźń (borze chroń przed takimi przyjaciółmi), prawda wyjdzie na jaw i to właśnie ten 'przyjaciel' Was wyda. Nie mam co do tego wątpliwości. Zatem ja bym sugerowała przyznać Ci się teraz, na świeżo, samej, zamiast zostać wydaną. Przynajmniej na tyle zyskasz w jego oczach, że masz/miałaś odwagę cywilną, by być szczerą. Tyle.
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 01:22   #13
67eve
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 325
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Lepiej pozbawić go złudzeń co do Ciebie i jego kumpla mówiąc mu prawdę. Nie będzie może wtedy marzył o powrocie, nie będzie marzył w wyidealizowany obraz Ciebie.
67eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 04:22   #14
Hank_Moody
Raczkowanie
 
Avatar Hank_Moody
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 173
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Powiedz mu prawdę. Wtedy przynajmniej nie będzie czuł się winny i nie będzie w żałobie przez rok bo nie ma lepszego lekarstwa na rozstanie niż gniew. Ja rozstalem się właśnie przez zdradę partnerki i myślę że gdyby nie to że się dowiedziałem byłoby mi ciężej pogodzić się z rozstaniem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hank_Moody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 06:46   #15
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Zgadzam sie z nyana89. Takie rzeczy zawsze wychodzą, myślę, że "przyjaciel" predzej czy później pęknie. Trudno, zachowałaś się podle, przynajmniej oszczedź chlopakowi tego, że dowie sie za jakiś czas i bedzie znow cierpiał jak już być może odchoruje wasze rozstanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 06:52   #16
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

Odejdz, po prostu.
Chyba ze nadal chcesz w to brnąć?
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 12:16   #17
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Zdrada jak to zakończyć

To z pewnością nie był przyjaciel, już pal licho zdradę kobiety można przeboleć, ale zdrada pseudo przyjaciela zasługuje na napiętnowanie. Jeżeli masz jakikolwiek szacunek do byłego partnera to mu powiedz prawdę.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-29 13:16:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.