Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-21, 23:38   #1
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Arrow

Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY


hej wam [img]icons/icon7.gif[/img]
w najblizszym czasie spodziewam sie nowego pupila w domu (tzn narazie jestem na etapie szukania jakiegos white terrierka). no wlasnie - to bedzie moj pierwszy pies. czy mialybyscie dle mnie, czyli kompletnej nowicjuszki w tej materii, jakies rady, wskazowki odnosnie szczeniakow (chcialabym uniknac chociaz czesci bledow w wychowaniu takiej psiny). troche ogolne pytanie, ale luzne spostrzezenia tez mile widziane [img]icons/icon10.gif[/img]
pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 15:20   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: psina

1. Żeby pieska przyzwyczaić do czystości w domu warto poswięcić mu czas i pilnować wychodzenia z nim po każdym posiłku/obudzeniu/piciu, czyli jakieś 20 razy dziennie hyhyhyyyy... [img]icons/icon12.gif[/img] Ja mojego pieska 2 miesięcznego (były wakacje) przyzwyczaiłam tak, że w momencie powrotu do szkoły (piesek miał 4 miesiące) wytrzymywał 4-5 godzin bez siusiania w domu... Jak był dorosły, to nawet na działce sie nie załatwił, tylko wychodził poza... [img]icons/icon12.gif[/img]

2.przyzwyczajaj psa do chodzenia przy nodze, nie dawaj mu ciągnąć smyczy, bo potem do oduczenia będzie potrzebna kolczatka... Najlepsza jest taka smycz z automatem, na trawniczku możesz puścić na kilka metrów, a piesek nie ucieknie... miej zawsze jakiś smakołyk w kieszeni, wołając psa ("do mnie") pokazujesz smakołyk i lekko ściągasz smycz, a jak przyjdzie, nagradzasz...

3. Od początku przyzwyczajaj pieska do stałej pory posiłków, nie podkarmiaj ze stołu, bo nie będzie chciał psiego to raz, a dwa, ze będzie żebrał stale przy stole... Jak nie chce jeść, zabierz miskę, następny posiłek wtrząchnie... Jedzenie nie powinno być dostępne w każdej chwili, tylko w porach posiłków... Najlepiej po posiłkach rodziny, zgodnie z zasadą: najpierw jedzą ważniejsi...

3.Od początku ucz psa prostych komend, np już szczeniaka można uczyć komendy "siad" prostym sposobem: dając mu jeść, trzymasz miskę nad jego głową mówiąc jednocześnie siad...piesek zadziera głowę do michy, a że szczeniaki mają ciężką pupę [img]icons/icon12.gif[/img], klapie jednocześnie... Szybko zacznie kojarzyć komendę z siadaniem, zwłaszcza, ze nagrodą jest micha [img]icons/icon10.gif[/img]

4. Pamiętaj, ze psy są zwierzętami stadnymi, a w stadzie mają określoną hierarchię... PIERWSZY idzie/je/odpoczywa najważniejszy członek stada... Jeśli będziesz tego pilnować, piesek szybko złapie, kto tu rządzi... Największym błędem właścicieli jest pozwalanie szczeniaczkom na złe zachowanie, "bo taki słodki", "bo taki mały". Potem jest szalenie trudno wykorzenić przekonanie psa, że on w domu rządzi... TY chodzisz pierwsza po schodach, wchodzisz pierwsza do domu, jesz... Branie psa do łóżka jest dla niego oznaką, ze dzielisz z nim legowisko = jest Tobie równy, albo ważniejszy (to ostatnie zwłaszcza, jeśli piszczeniem, warczeniem wymusza na Tobie wpuszczenie do łóżka)

Jeśli piesek jest większy, ma już ponad 6-8 miesięcy, warto wybrać się z nim na 1-2 miesiące szkolenia, zwłaszcza w wypadku psów większych, powyżej 20 kg wagi... [img]icons/icon12.gif[/img]

Mam obecnie dwa psy [img]icons/icon10.gif[/img], pochlebiam sobie, ze dobrze wychowane [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 16:53   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: psina

Do tego co napisala Bunia dodaję:
1. Ustal na początku także z rodziną obowiązki (podzial): kto po psie sprząta, kto gotuje, wychodzi i kiedy - pies to jak maly czlowiek (ale zawsze będzie potrzebował opieki) Pamietaj, że jak dobrze pojdzie będzie u Was w rodzinie przez więcej niż 14lat.
2. NIE decyduj sie na szczeniaka tylko dlatego że Ci sie podoba (jeżeli koniecznie to ma być rasowy). To najczęściej popelniany błąd. Terier (także York) to pies z tzw "charakterem" portrzebuje pewnego i stanowczego prowadzenia. Teriery są bardzo żywe i potrzebują ruchu, a - i do nich dochodzi także pielęgnacja sierści - to jest dopiero wyzwanie [img]icons/icon12.gif[/img]
Radzilabym zastanowić się jakie warunki w domu i poza nim psu możecie zapewnić a później dopiero pod tym kątem dobierać rasę.
3. Jeżeli to pierwsze zwierzę lepiej żeby to byl pies niż suka.
4. Najważniejsze, żeby pies byl posluszny że przychodzi na każde zawolanie - możan z nim ćwiczyć także w domu -od czasu do czasu dając "nagrody"
5. No i przygotuj dom na "huragan" w postaci psich zębów hyhy [img]icons/icon10.gif[/img] sprzątnij wszystko czym pies moglby sie otrzuć albo polknąć i zakrztusić. Pies uczy porządku - oj uczy [img]icons/icon12.gif[/img]
6. Jak w nocy piszczy to lepiej zamiast brać go do łóżka włożyć mu na poslanie jakąś rzecz, której nie żal, ale ktora pachnie jak pan (np stara koszula, skarpetka hyhy - cokolwiek, byle nie kapeć, bo pies później będzie gryzl)

jak mi sie przypomni to jeszcze skrobnę [img]icons/icon7.gif[/img]
cmoczki [img]icons/icon7.gif[/img] i powodzenia
ja i moje dwa ogony [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 17:14   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: psina

Buźka, Gadzi [img]icons/icon29.gif[/img] witaj, córko marnotrawna wizaża hehehehheh... [img]icons/icon12.gif[/img]

Na dobry początek [img]icons/icon12.gif[/img] pozwolę sobie się nie zgodzić...
palomino napisał(a):
>> 3. Jeżeli to pierwsze zwierzę lepiej żeby to byl pies niż suka.

Pierwsza powinna być suka, zdecydowanie,zwłaszcza jako pierwszy pies w ogóle w rodzinie, łatwiej opanować... A cieczka jest 2 razy w roku, upilnowanie, czy ewentualne dawanie tabletów antykoncepcyjnych albo zastrzyków nie jest problemem... Mam dwie suki, a przedtem miałam kilka psów... Bez porównania... [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 17:50   #5
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: psina

Ja też chcę mieć właśnie takiej rasy pieska ale jest dość drogi i chyba będę go miała dopiero za jakiś czas, w końcu 3 tysiące drogą nie biega [img]icons/icon7.gif[/img]. Choć miałam już kilka psin przeróżnych ras to wiele się naczytałam o tej właśnie rasie. Przede wszystkim nie bij pieska, są one wrażliwe na intonację głosu, gdy krzykniesz to wystarczy. Te terierki są bardzo towarzyskie, posłuszne i miłe. Na początek radzę zakupić Ci suczkę - nie stawiją się i są bardziej posłuszne, wiadome każdy samiec musi postawić na swoim. A to przecież piesek myśliwski.Ten pies jest najśliczniejszy i najkochańszy. Zaglądaj też na www.animal.pl i www.dogomania.pl; pieski i karmę najtaniej, jeśli masz okazję, można kupić w Czechach 50% taniej niż u nas.
Muszę pognębić mężą żeby mi go szybko kupił.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 18:02   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: psina/Kasia!!!!!!

To. JEST. PIES. MYŚliwski.

A jak zje prosiaczka??? Ograniczysz swiniaczka, żeby pies mogł biegać??? Buuuuuuuuuuuuuuuuu...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 18:03   #7
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: psina

BabciaWeatherwax napisał(a):
> Buźka, Gadzi [img]icons/icon29.gif[/img] witaj, córko marnotrawna wizaża hehehehheh... [img]icons/icon12.gif[/img]
czeeść [img]icons/icon7.gif[/img] Czy ja wyjechalam po to żeby wypocząć i sie odstresować? Jeżeli tak to następnym razem prosze mnie uziemić w domu [img]icons/icon12.gif[/img]
>
> Na dobry początek [img]icons/icon12.gif[/img] pozwolę sobie się nie zgodzić...
> palomino napisał(a):
> >> 3. Jeżeli to pierwsze zwierzę lepiej żeby to byl pies niż suka.
>
> Pierwsza powinna być suka, zdecydowanie,zwłaszcza jako pierwszy pies w ogóle w rodzinie, łatwiej opanować... A cieczka jest 2 razy w roku, upilnowanie, czy ewentualne dawanie tabletów antykoncepcyjnych albo zastrzyków nie jest problemem... Mam dwie suki, a przedtem miałam kilka psów... Bez porównania... [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

Mam suke i psa przedtem jeszcze dwa psy i inną suke i ja obstaję za psami - fakt suke latwiej może prowadzić (chociaż ja tam wole jak pies ma wlasne zdanie [img]icons/icon12.gif[/img] ) ale troche wiecej jest problemow zdrowotnych. Nie wiem, może to nie jest regulą że suki częściej chorują [img]icons/icon12.gif[/img] ale u mnie tak wlaśnie jest: jedna choroba serca+jakies poboczne, ktore doprowadzily do wycięcia macicy, druga, obecna, padaczka+ arytmia serca, w tej chwili zachlystowe zapalenie pluc bo o malo sie nie utopila jak ataku dostala w wodzie.
Obstaje za psami

Cmoki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-22, 18:33   #8
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: psina

Hejka! [img]icons/icon40.gif[/img]
Skoro dziś taki pieski temat, to dorzucę jeszcze moje pytanko:
czy wiecie coś bliżej o bassetach albo labradorach?
Może któraś z Was posiada takiego pupilka w domu?
Który jest bezpieczniejszy przy chowaniu w towarzystwie małego dzieciaczka?
Który łatwiejszy do "ułożenia"?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą uwagę. [img]icons/1cmok.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 18:46   #9
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: psina

Yyy... Ja się nie znam , ale labrador to jeden z najgroźniejszych psów, o chyba nieeeee...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 18:57   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: psina

Ajaj, w Święta był super program o bassetach na Animal Planete...

Wybór musi zależeć od Twoich warunków.
Bassety mają kłopoty ze zdrowiem... Ze względu na niskie zawieszenie rasa ta ma skłonności do szalonych kłopotów z kręgosłupem (dla bassetów niewskazane jest w ogóle chodzenie po schodach) i skłonności do tycia związanych z niewielkim ruchem, jaki mogą wykonywać na swoich kilkucentymetrowych nóżkach... Mój kuzyn miał basseta i pies stale miał kłopoty z dyskiem, mimo, że mieszkali na parterze...

Labrador kojarzy mi sie z psem spokojnym i opiekuńczym, ale bliżej nie znam...

A musi być rasowy? Najwdzięczniejsze, najkochańsze i najbardziej potrzebujące domu psy są w sierocińcach... ja wszystkich zachęcam do brania psa ze schroniska... [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 18:57   #11
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: psina

Poważnie???
Taki misio-pysio i groźny???
[img]icons/icon9.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-22, 19:01   #12
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: psina

no, tyle sie słyszy o ich agresji... Przynajmniej ja. Ale słodkie sa, fakt, znałam jednego... Niemniej właściciel trzymał go z dala od dzieci, nawet nie powiedział jego prawdziweg imienia, bo jakby zaczęły męczyć, nawet nieświadomie, zabawą, to...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 19:01   #13
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: psina

Schronisko też biorę pod uwagę, ale chciałabym chyba mieć psiaka od niemowlaka i dodatkowo wybierając rasę, z góry znasz nie tylko jego naturę i predyspozycje fizyczne, ale jescze i możesz poczytać coś-niecoś o jego psychice - czy jest agresywny, łagodny, opiekuńczy, myśliwski...
Zastanawiam się nadal.
A wyżeł??? [img]icons/icon7.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 19:10   #14
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: psina/labrador

mala-czarna napisał(a):
> Poważnie???
> Taki misio-pysio i groźny???
> [img]icons/icon9.gif[/img]

A skąd - to jedna z bardziej łagodnych ras [img]icons/icon7.gif[/img] Labradory są wykorzystywane np. w ratownictwie (tez wodne bo uwielbiają plywać), także jako psy-przewodniki - zero agresji - może Lejce pomylilo sie z inną rasą

cmoczki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 19:11   #15
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: psina

dzieki dziewczyny za posty - bardzo mi sie przydadza wasze rady! z wyborem plci rzeczywiscie mialabym wielki problem gdybym sama mogla o tym decydowac, na szczescie moja matka tu zabrala zdecydowany glos - bedzie pies i tyle [img]icons/icon10.gif[/img]. co do ustalania hierarchii w rodzinie to wiem ze moge miec problem - ponoc ladny z tego 28-o centymetrowego pyrtka dominant [img]icons/icon7.gif[/img], no coz poczytam jeszcze konkretnie o tej rasie i postaram sie jakos temu zaradzic (oczywiscie, to do Malej Kasi, o biciu nie ma mowy [img]icons/icon7.gif[/img] )

Mała Kasia napisał(a):
>Ja też chcę mieć właśnie takiej rasy pieska ale jest dość drogi i chyba będę go miała dopiero za jakiś czas, w końcu 3 tysiące drogą nie biega

no nie biega, ale 3000 to ta gorna granica (po championach), generalnie pieska z rodowodem mozna kupic od 1700 (ta sumka tez oka nie cieszy [img]icons/icon7.gif[/img] ), a bezrodowodowego ponizej 1000

dzieki jeszcze raz [img]icons/icon35.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 19:14   #16
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: psina

mala-czarna napisał(a):
> Schronisko też biorę pod uwagę, ale chciałabym chyba mieć psiaka od niemowlaka i dodatkowo wybierając rasę, z góry znasz nie tylko jego naturę i predyspozycje fizyczne, ale jescze i możesz poczytać coś-niecoś o jego psychice - czy jest agresywny, łagodny, opiekuńczy, myśliwski...
> Zastanawiam się nadal.
> A wyżeł??? [img]icons/icon7.gif[/img]

Psa możesz mieć od niemowlaka i ze schroniska [img]icons/icon12.gif[/img]. A predyspozycje jedno, wychowanie drugie. Z doświadczenia starej psiary wiem, że predyspozycje są istotne o tyle, ze niewskazane jest np. dla domatora wybieranie psa wymagającego dużo ruchu... Pies rasowy nie ma prawa być agresywny, jeżeli jest, to wina właściciela... Znałam (moja rasowa bywała na wystawach) psy tej samej rasy diametralnie różnie wychowane... Dobrze i źle, agresywne i łagodne... na naszym osiedlu chodzi pitbull, znana rasa morderców, nie? bez smyczy i kagańca, uosobienie łagodności... Moje psiaki podbiegają do tej suki bez problemów... Znam też agresywnego pudla i dalmatyńczyka, który rzuca się na wszystkie psy...
A o ile nie preferujesz kilkugodzinnych wędrówek polami i szkolenia, odradzam wyżła, bo to pies wymagajcy dużo ruchu i raczej nie nadający sie do posiadywanek przy piaskownicy [img]icons/icon12.gif[/img] Będzie się męczył po prostu, te psy powinny pracować...
A mieliści już jakiegoś psa, czy to będzie pierwszy nabytek?

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 19:14   #17
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: psina

Moim skromynm nieliczącym się zdniem poies moze się okzać indywidualistą niepodobnym do swej rasy... Aale ja sie nie znam.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 19:26   #18
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: psina

Psy towarzyszyły mi od dzieciaka - przewinęło się ich sporo, niektóre brane za szczeniaka, inne już jako dorosłe, jednak wszystkie rozniańczyłam. [img]icons/icon7.gif[/img]
Stawały się niemożliwymi, słodkimi przychlastami. [img]icons/icon10.gif[/img]
I wszystkie były kundelkowate.
A z tym wyżłem masz rację - odpuścimy sobie. [img]icons/icon7.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 19:30   #19
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: psina/labrador

O tak!
To właśnie piesiak dla nas! [img]icons/icon10.gif[/img]
Albo kundelek. [img]icons/icon12.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-22, 20:02   #20
joannak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 2
Re: psina

Pieski, pieseczki! Jak dla mnie wszystkie są słodkie. I te piękne rasowe i te słodkie kundelki A co do labradorów, to jedna z najbardziej łagodnych ras. Wspaniały przyjaciel, idealny dla dzieci, posłuszny, łatwy w ułozeniu. No i jakie są słodkie. Jak wybierałam psiaka to rozważałam zakup labradora ale wybór padł na inną rasę i wcale nie żałuję Choć przyznam, że trzeba mieć nie lada cierpliwość do mojej suczki Husky
Załączam wam zdjęcia mojej Neski jak była malutka i aktualne(ma już 10 miesięcy). Czyż nie jest słodka))
Pozdrowionka dla wszystkich miłośniczek czworonogów!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8050837.JPG (56,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PC141197.JPG (54,9 KB, 36 załadowań)
joannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 20:04   #21
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: psina

Jejkuuuu!!!
Jaka śliczniuchna!
Słodziuchna!!!
[img]icons/icon7.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 20:08   #22
julita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 180
GG do julita
Re: psina

jaka piękna psinka [img]icons/1cmok.gif[/img] Jestem właścicielką 3letniego kundelka i za nic w świecie nie zamieniłabym go na innego rasowca.Dla mnie rasa sie nie liczy,najważniejsze żeby piesio był kochany
julita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 20:24   #23
joannak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 2
Re: psina

Zgadzam się w zupełności. Najważniejsze żeby piesek byl kochany A żebyście nie myślały, że kocham tylko rasowce załączam jeszcze jedno zdjęcie. Tym razem Nesca z moim 9-letnim kundelkiem Cykorem (zabranym jako szczeniaczek spod płotu, stąd to imię, piesek był straaasznie zastraszony:-( Jak widać pieski bardzo się kochają a ja je kocham jeszcze bardziej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9120976.JPG (93,4 KB, 30 załadowań)
joannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 20:29   #24
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: psina

A to mój wilczur miniaturka [img]icons/icon12.gif[/img] w szkółce [img]icons/icon10.gif[/img]
A w galerii macie moje zdjęcie z obiema pięknościami [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 10:09   #25
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: psina/Kasia!!!!!!

Spokojnie, świnia ma swój pokoik z którego się nie rusza na krok, gdy ma dojść do produ to się tak śmiesznie wydłuża,a tyłek jej się trzęsie, że hej.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 10:31   #26
Nanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 56
GG do Nanna
Re: psina

A ja mam rocznego Yoriczka i kocham go nad zycie!!! To piesek pzry którym nie sposób sie nudzić. Ale charakterek to on ma!!! tu tuz po wizycie u fryzjera... Teraz ma długie kłaczki, ale jak się nie ma czasu na pięgnację to mozna sobie tak poradzić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 171.jpg (138,8 KB, 27 załadowań)
Nanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 10:39   #27
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: psina

jest zarabisty - swyglada jak idefix (piesek obelixa [img]icons/icon10.gif[/img]), tylko ze tamten byl bialy [img]icons/icon7.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 10:49   #28
Nanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 56
GG do Nanna
Re: psina

Wielkie dzięki! Szkoda że nie mam zdjęcia teraźniejszego... Bo teraz to wygląda jak Książe...hehe
Nanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 10:59   #29
Nanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 56
GG do Nanna
Re: psina

No to jeszcze jedno... Bozie jak ja go kochiam!!!
Nanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 12:33   #30
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re:kocina :)

A mnie najprawdopodobniej wypadnie przygarnąć kociaka. Z jednej strony się cieszę - uwielbim koty. A z drugiej trochę się boję. Nie mam pojęcia jak toto wychować [img]icons/icon12.gif[/img]

Ktoś ma kota w bloku? Proszę, podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami.
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 16:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.