"Biblia urody" Pauli Begoun - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-24, 00:46   #1
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Lightbulb

"Biblia urody" Pauli Begoun


Dziewczyny, miałyście może tę książkę w ręku? Szukając wiadomości o kwasach w internecie wyrzuciło mi informację o tym, że książka ta traktuje profesjonalnie o pielegnacji, obala mity kosmetyczne etc. Niestety rok wydania to 1998 (i chyba wznowienia nie było), więc pewnie wielu nowości tam nie będzie. Ale może warto mimo to zakupic i poczytać? A może to kolejny poradnik o tym jak sobie zrobić maseczkę z miodu czy płukankę z cytrynki?
Dziewczyny, więc jeżeli któraś z Was miała tę pozycję w ręku to podzielcie się koniecznie inforamcjami
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 03:59   #2
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Dot.: "Biblia urody" Pauli Begoun

Kiedys mialam ja w domu. Przegladalam tez dwie inne ksiazki tej autorki (zbiory jej recenzji kosmetykow i preparatow do pielegnaci wlosow). W stanach (wsrod tamtejszych "wizazanek") opinia o Pauli jest taka: niektorzy ja lubia ale wiekszosc sadzi ze jej recenzje, oparte na teorji, bardzo czesto nie zgadzaja sie z tym jak dany kosmetyk dziala w praktyce. Sama sie kilka razy nacielam na je radach zanim odstawilam te ksiazki i zaczelam kierowac sie tamtejszym odpowiednikiem wizaza.

Co do samej bibli urody do sadze ze duzo z tego bedzie juz nieaktualne biorac pod uwage dzisiejszy stan wiedzy. Jej glowny przekaz to nie ufaj chwytom producentom (to ze na butelce jest napisane "szampon jest dla wlosow tlustych" nie znaczy ze on jest naprawde odpowiedni dla takich) i chytom markietingowym.

Nie znajdziesz tam nic czego nie mozesz przeczytac w dziale biochemia urody na wizazu. Jest kilka przepisow na domowe sposoby (pamietam np peeling z cery tlustej z sody i wody) ale bardzo malo tego bylo.
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 19:15   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: "Biblia urody" Pauli Begoun

to dobra książka na początek bliższego przyglądania się kosmetykom i pielęgnacji. ale żadna tam "biblia". bardziej aktualna choć mniej radykalna jest polska "Cena urody". ja najbardziej lubie "Biblię urody" za trzeźwe podejście i otwieranie oczu na chwyty marketingowe.
zgodzę sie jednak z opinią, że nie znajdziesz tam nic, czego nie ma na biochemii urody.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 22:39   #4
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: "Biblia urody" Pauli Begoun

Dzięki dziewczyny pięknie
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 22:53   #5
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: "Biblia urody" Pauli Begoun

Z góry przepraszam że nie na temat,ale "niekiedy człowiek musi..."CaliDreamin-avatar po prostu re-we-lacja! Ulubionych dziadków gderających w loży już wieki nie widziałam,aż serducho zaczęło bić mocniej na wspomnienie dzieciństwa,a zmarszczki się spłyciły nie mówiąc już o przebarwieiach))))))))) ))
A w ramach temaru-rzeczywiście najlepsze kompendium wiedzy kosmetycznej to biochemia urody Basi.
Pozdrawiam
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 23:11   #6
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Dot.: "Biblia urody" Pauli Begoun

Dziekuje
Troche sie naszukalam ale znalazlam Ahhh, te wspomnienia z dziecinstwa. Podejrzewam ze to od nich nauczylam sie sarkazmu
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 23:45   #7
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: "Biblia urody" Pauli Begoun

Ja też
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.