i ty mozesz wygrac z trądzikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-03, 16:15   #1
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672

i ty mozesz wygrac z trądzikiem


siemka kiedys miałam okropny trądzik ale zwwalczyłam go ... juz bardzo dawno temu ale nudzi mi sie wiec podam metode wyleczenia moze komus sie przyda wszystko przepisane przez dermatologa
metoda:
rano i wieczór :
umyc twarz mydłem antybakteryjnym nastepnie przetrzeć twarz tonikiem z Nivea matujacy ( albo jaki kolwiek tonik bez alkocholowy ) , jak wyschnei to przetrzec twarz tonikiem Acnosan ( specjalny na trądzik - bardzo skuteczny )
następnie posmarowac twarz kremem metronidazol 1% po czym po 5 min mozna juz nakładac makijarz itp rzeczy

do tego łykałam witamine A i tabletki drożdźowe

nie jest to skomplikowane ale skuteczne bardzo tylko prosze sie nie wystraszyc jak np bedzie tego wiecej ale to poprostu wszystko wychodzi z tej twarzy oczyszcza bardzo ) pozdrob
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 18:22   #2
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Mam pytanko odnosnie acnosanu,czy bardzo wysusza i czy jest w nim alkohol??
chciałam go kiedys kupic ale nic o nim nie wiedziałam
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 19:27   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Chyba kiedyś mama mi przez przypadek kupiła ten płyn i o ile się nie mylę to głównie alkohol jest w jego składzie.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 06:18   #4
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez Milka19
Chyba kiedyś mama mi przez przypadek kupiła ten płyn i o ile się nie mylę to głównie alkohol jest w jego składzie.
Dziękuje za odpowiedz czyli tak jak myslałam-nie warto kupowac
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 07:21   #5
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

ale on jest na alkocholu ale on bardzo pomaga ja miałam tradzik okropny a dermatolog mi przepisal ten płyn i do tego maście czyli w połoczeniu z tym nie wysuszał a ni nic
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 09:39   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez iziaczek
Dziękuje za odpowiedz czyli tak jak myslałam-nie warto kupowac
Nie ma sprawy Mnie już sam zapach odrzucił
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 16:08   #7
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

ale nie wszystko co brzydko pachnie nie jest skuteczna jak tam chcecie. ja tez sie tego bałam bo wiem ze tonikow z alkocholem nie powinno sie na cere dawac trądzikowa ale jak dermatolog przepisał to ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 16:15   #8
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez anniaa
ale nie wszystko co brzydko pachnie nie jest skuteczna jak tam chcecie. ja tez sie tego bałam bo wiem ze tonikow z alkocholem nie powinno sie na cere dawac trądzikowa ale jak dermatolog przepisał to ?
Ja się nie czepiam dermatologa (choć dermatolodzy też ludzie i błędy popełniają) Ja sama poprostu nigdy bym sobie nie posmarowała tym twarzy z prostego powodu - mam wrażliwą i naczynkową cerę Poza tym uważam, że produkty z alkoholem bardziej szkodzą niż pomagaja skórze. Ale to tylko moje osobiste odczucie

Cieszę się, że pomógł Ci ten produkt, ale wrażliwcom raczej bym go nie polecała

Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 16:17   #9
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez anniaa
ale nie wszystko co brzydko pachnie nie jest skuteczna jak tam chcecie. ja tez sie tego bałam bo wiem ze tonikow z alkocholem nie powinno sie na cere dawac trądzikowa ale jak dermatolog przepisał to ?
Niestety dermatolog również się myli...
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 16:18   #10
natalia21
Zadomowienie
 
Avatar natalia21
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 1 095
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

a ja polecam mydlo siarkowe w aptece ok 3-4 zl jest rewelacyjne przynajmniej dla mnie
__________________
Życie po to jest, byś spełniał swoje sny



5.01.2011 [*] Mój aniołek
natalia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 19:04   #11
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez natalia21
a ja polecam mydlo siarkowe w aptece ok 3-4 zl jest rewelacyjne przynajmniej dla mnie
Hmmm..u mnie nie widać szokujących różnic. . Ale nawet dobrze oczyszcza twarz.

Mój sposób na trądzik to taki:

Twarzyczka mycie..własnie siarkowym lub pianką albo żelem do twarzy..
Później Under Twenty z zielonym pigmentem punktowo
następnie Soraya Care& Control..

Pryszcze czasami wyskakują ale nie jest ich tak dużo..
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-05, 16:13   #12
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

pooprstu kazdy ma inna cere i kazdy ma inny sposób na to.. mi dermatolog taki przepisała bo widziaął co mam na tawarzy jaki stan i wogóle... mopim zdaniem kazdemu cos innego pomoze... mi np mydło siarkowe nie podchodzi do mojej cery... i moj dermatolog chyba w moim przypadku sie nie pomylił w wyznaczaniu metody bo mi trądzik przeszedł i od dawna juz go nie mam pozdro dobrze tez ograniczac przy trądziku czekolady
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:22   #13
Misia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 41
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

ja to chyba bede musiala jutro przejsc sie do dermatologa bo wygladam jak jakas straszna postac z hmm jakiegos horroru a jeszcze rano moja buzka byla ladna a teraz nie komentuje.... wszystko przez maseczke ktora znalazlam na forum... juz nigdy nie zrobie sobie zadnej maseczki hym
Misia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:44   #14
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez anniaa
pooprstu kazdy ma inna cere i kazdy ma inny sposób na to.. mi dermatolog taki przepisała bo widziaął co mam na tawarzy jaki stan i wogóle... mopim zdaniem kazdemu cos innego pomoze... mi np mydło siarkowe nie podchodzi do mojej cery... i moj dermatolog chyba w moim przypadku sie nie pomylił w wyznaczaniu metody bo mi trądzik przeszedł i od dawna juz go nie mam pozdro dobrze tez ograniczac przy trądziku czekolady
tradzik ci przeszedl?hmm to dziwne. bo trądzik da sie zaleczyc, ale nie WYleczyć. jest tu wiele dziewczyn, ktore moga potwierdzić. wiem z wlasnego doświadczenia.. po antybiotykach np jest bardzo fajnie, ale po jakims czasie nastepuje nawrót. zaleczanie trądziku jest mozolna pracą. nie ma jednego skutecznego lekarstwa, które raz na zawsze by sie go pozbyło...
niektorzy nazywaja 3 krotki na krzyz trądzikiem heh wtedy na pewno da sie je zaleczyc
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:51   #15
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

A jaka to maseczka (podaj dla przestrogi )
A co do tematu ja od niedawna stosuję się do zasad, które poniżej opisałam i musze przyznać że stan mojej cery poprawił się zdecydowanie, a więc:
1. Przede wszystkim nie dotykam twarzy bez potrzeby i nie wyciskam krost, nie potrzeba im pomocy przy znikaniu i gojeniu się
2. Rano myję twarz mydłem, potem żelem z kwasem salicylowaym, następnie przecieram twarz tonikiem i wklepuje krem przeciwtrądzikowy z filtrem UV.
3. Piję 2 razy dziennie napar z bratka (fiołka trójbarwnego), a torebką z ziółkiem przecieram twarz a potem dekolt i plecy (niesety i te partie ciała zaatakował trądzik)
4. Wieczorkiem myję twarz antybakteryjnym żelem, ale przedtem przecieram twarz, plecy i dekolt sokiem z cytryny, następnie dla załagodzenia skóry nacieram te miejsca sokiem z ogórka.
5. Słyszałam, że białe pieczywo szkodzi przy trądziku, dlatego przeszłam na razowca :P. Ograniczam też ketchup, ostre przyprawy oraz jem owoce i warzywa.
6. Nie stosuję makijażu (tylko usta maluję )
7. Staram się też, jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu.
Od niedawna wprowadziłam większość tych zasad w życie, ale już zauważam efekty. Mam nadzieję, że to złagodzi objawy trądziku i stan mojej cery się polepszy, jednak wiem, iż muszę zgłosić się jeszcze do lekarza, by ustalić potencjalne przyczyny mojego trądziku, a co za tym idzie będe musiała rozpocząć leczenie farmakologiczne
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 19:36   #16
Misia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 41
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

maseczka aspirynowa....
ja wygladam jak ... i normalnie az strach zajrzec w lustro dlatego omijam je z daleka heh jutro bede musiala isc do dermatologa bo nie wytrzymam a jeszcze rano mialam taka ladna twarz :|
Misia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 22:24   #17
olenkaaa_1
Raczkowanie
 
Avatar olenkaaa_1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 210
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

a to dziwne,bo mnie maseczka aspirynowa niebywale pomogła
__________________

olenkaaa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 07:35   #18
Misia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 41
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

kazdy ma inna cere.... jednym pomaga drugim nie, mi natomiast nie pomoglo tylko dosypalo hmmm najprawdopodobniej jestem uczulona na jakis tam skladnik.Powiem wam szczerze ze pare krost juz mi zniknelo z czego sie ciesze xD
Misia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 08:48   #19
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Aniu, piszesz, ze zazywalas tabletki drozdzowe. Ja tez. I uwazam, ze sa swietne. Dla mnie to jets to, czego mi bylo trzeba Powiedz mi, czy zauwazylas po nich, zebys przytyla? Bo kiedy ja je stosowalam, mialam wrazenie, ze troche przytylam na udach (bo tam mi wszystko idzie), chociaz mzoe tylko tak mi sie wydaje. Jakie sa Twoje spostrzezenia?
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 12:15   #20
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

martunia mm brałam te tabletki i szczeże nie pamietam abym cos przytyła.. ale tych tabletek juz nie biore... ale miałam sobie je kupic i kurde z tym przytyciem mnei zaskoczyłas a nie kupuje bo jeszcze przytyje a z jakiej firmy kupowałas te tabletki ??
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 14:24   #21
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

To był Dromin A firma to Apipol-Farma. Mam nadzieje, ze tak naprawde to nie tylam od nich, a od jedzonka (chociaz teraz juz nie pamietam, czy w tym okresie jadlam wiecej, czy nie... Szkoda tylko, ze na opakowaniu nie ma informacji o kcal ;-) ). A moze po prostu tak tylko mi sie ubzduralo? Na pewno jesli przytylam, to bardzo nieznacznie (ale mimo wszystko tyc nie lubie, nawet troszke- jak kazda z nas). A pytam tylko z ciekawosci, moze akurat Tobie tez sie to przytrafilo. A skoro nie, to pewnie nie od tabletek. Takze nie masz sie czym martwic
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 14:40   #22
Wiolinka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

Niestety, gdybym zaczela smarowac sie podanymi przez Ciebie specyfikami to zapewne niepoznalabym sie w lustrze. To strasznie wysusza!!!
Wiolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 14:43   #23
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

nie mam naszczescie takiego problemu ale dzieki ;p bo od czasu do czasu mi cos wyskakuje
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 15:34   #24
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: i ty mozesz wygrac z trądzikiem

wilonika ale dlatego sa dwie mascie o której jednej zapomniałam i to nie wysusza jak dla mnie bo ja cialge tego urzywam jak juz pisałam kazda ma inna cere ... i nie kazdej wszsytko podejdzie... kurde po co ja zakładałam ten wątek (
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.