do kwasomaniaczek HELP, pomoszci, Hilfe!!! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-11, 12:45   #1
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Question

do kwasomaniaczek HELP, pomoszci, Hilfe!!! :)


witajcie kwasomaniaczki kochane to mój debiut na Waszym forum

mam w domu takie cudo (mam nadzieję że się załaduje)http://www.greatskin.com/detail/BE-145.html
gdzieś 1/5 opakowania
ale mój angielski jest kulawy to i niewiele rozszyfrowuję,
pomózcie proszę

zaczęłam się tym maziać i obłażę strasznie a w domu nie mam filtrów to się chowam jak mogę przed słońcem


mam mieszaną cerę, ze skłonnością do wyprysków i samoróbek różnych i przebarwień, do tego XXX na karku, więc i zmarszczki mimiczne już są,
poradzzcie jak sensownie sie odnawiać przy pomocy kwasów filtrów itp.

podczytuję Was często, jednakże dla mnie to wszystko czarna magia :czarodzie

myślałam o effaclarze k na noc bądź AcneDermie, do tej pory stosuję:
na noc:krem bambino (chwilowo - ze względu na te łuszczenie paskudne)
miałam krem przeciwzmarszcz. matujący z daxa, ale wyszedł
na dzień pod oczy: krem zjai z serii kozie mleko
na twarz: krem matująco dotleniający dax cosmetics
a potem podkład isadory i puder mat. vipery

no i nie wiem jaki filtr wybrać

liczę na Was
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 13:30   #2
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: do kwasomaniaczek HELP, pomoszci, Hilfe!!! :)

Up, up

w zasadzie to najbardzej zależy mi na rozszyfrowaniu tego specyfiku, do którego dałam linka

a reszta, to gdyby któraś z Was chciała mi pomóc, to będę dźwięczna
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:12   #3
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: do kwasomaniaczek HELP, pomoszci, Hilfe!!! :)

Ingredients:
Water, SD Alcohol 40, Glycolic Acid, Citric Acid, Salicylic Acid, Aminoethyl Propanol, Hydroxyethylcellulose, Malic acid, Tartaric Acid, Aloe Barbadensis Gel, Panex Ginseng Extract, Hydrocotyl Asiatica Extract, Rhus Glabra Extract, Nasturtium Officinale Extract, Dong Quai Extract, Propylene Glycol (and) Methylparaben, Tetrasodium EDTA.

Oni nazywają to żelem glikolowym do stosowania na noc, żeby wygładzić skórę.
Żel zawiera kwasy AHA (glicolic acid, malic acid, citric acid), BHA (salicylic acid), wyciągi roślinne, bardzo pożyteczne (aloes, żeń-szeń, centella asiatica (bardzo dobre) itd. Kwas rozpuszczony jest prawdopodobnie w alkoholu i glikolu propylenowym. Może podrażniac ze względu na alkohol. Nie znamy ph produktu, więc nie wiemy, czy ma właściwe dla kwasu BHA. Nie znam też stężeń kwasów, ale wydaje mi się, że jest to dość mocna rzecz.
Producent zaleca używanie na noc na twarz, szyję i dekolt, następnie używanie kremu nawilżającego, bo podejrzewam, że żel ściaga skórę.

Przy używaniu tego żelu obowiązkiem są filtry, nawet masz to napisane na stronie, że powinno się ich używać.
Jeśli żel Cię ściąga, możesz go używać na przemian z jakimś prostym w składzie nawilżaczem (jedna noc żel, druga nawilżacz).

Noc:
żel/nawilżacz (może być ten Bambino, pod warunkiem, że Cię nie zatyka)
jak Ci się skończy ten żel możesz używać Effaclar i Acne-derm (na przemian+ noce nawilżania np.)
Dzień:
filtr
podkład Isadora
skrobia/dry flo/puder jedwabny Hauschka (Vipera nie zmatuje filtra, wiem to z własnego doświadczenia)

kremy daxa możesz sobie podarować.
P.S. Jak byś miała dalsze pytania, chętnie odpowiem, ale mam jedną uwagę. Zanim zadasz pytanie, może spróbuj znaleźć jakies informacje sama w internecie. Zaręczam Ci, że żeby odszyfrowac ten skład nie trzeba znac j. angielskiego, bo wrzucasz w google nazwę typu glicolic acid i zaznaczasz wyszukiwanie w języku polskim i juz wiesz, co to jest. Podobnie nawy wyciągow roślinnych: Aloe Barbadensis Gel, Panex Ginseng Extract, Hydrocotyl Asiatica Extract, Rhus Glabra Extract, Nasturtium Officinale Extract, Dong Quai Extract, wrzuć w wyszukiwarkę i się dowiesz, co to jest, ja też ich nie pamiętam wszystkich i musiałam je dla Ciebie tak szukać.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-09-12 o 11:51
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:38   #4
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: do kwasomaniaczek HELP, pomoszci, Hilfe!!! :)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ingredients:
Water, SD Alcohol 40, Glycolic Acid, Citric Acid, Salicylic Acid, Aminoethyl Propanol, Hydroxyethylcellulose, Malic acid, Tartaric Acid, Aloe Barbadensis Gel, Panex Ginseng Extract, Hydrocotyl Asiatica Extract, Rhus Glabra Extract, Nasturtium Officinale Extract, Dong Quai Extract, Propylene Glycol (and) Methylparaben, Tetrasodium EDTA.

Oni nazywają to żelem glikolowym do stosowania na noc, żeby wygładzić skórę.
Żel zawiera kwasy AHA (glicolic acid, malic acid, citric acid), BHA (salicylic acid), wyciągi roślinne, bardzo pożyteczne (aloes, żeń-szeń, centella asiatica (bardzo dobre) itd. Kwas rozpuszczony jest prawdopodobnie w alkoholu i glikolu propylenowym. Może podrażniac ze względu na alkohol. Nie znamy ph produktu, więc nie wiemy, czy ma właściwe dla kwasu BHA. Nie znam też stężeń kwasów, ale wydaje mi się, że jest to dość mocna rzecz.
Producent zaleca używanie na noc na twarz, szyję i dekolt, następnie używanie kremu nawilżającego, bo podejrzewam, że żel ściaga skórę.

Przy używaniu tego żelu obowiązkiem są filtry, nawet masz to napisane na stronie, że powinno się ich używać.
Jeśli żel Cię ściąga, możesz go używać na przemian z jakimś prostym w składzie nawilżaczem (jedna noc żel, druga nawilżacz).

Noc:
żel/nawilżacz (może być ten Bambino, pod warunkiem, że Cię nie zatyka)
jak Ci się skończy ten żel możesz używać Effaclar i Acne-derm (na przemian+ noce nawilżania np.)
Dzień:
filtr
podkład Isadora
skrobia/dry flo/puder jedwabny Hauschka (Vipera nie zmatuje filtra, wiem to z własnego doświadczenia)

kremy daxa możesz sobie podarować.
P.S. Jak byś miała dalsze pytania, chętnie odpowiem, ale mam jedną uwagę. Zanim zadasz pytanie, może spróbuj znaleźć jakies informacje sama w internecie. Zaręczam Ci, że żeby odszyfrowac ten skład nie trzeba znac j. angielskiego, bo wrzucasz w google nazwę typu glicolic acid i zaznaczasz wyszukiwanie w języku polskim i juz wiesz, co to jest. Podobnie nawy wyciągow roślinnych: Aloe Barbadensis Gel, Panex Ginseng Extract, Hydrocotyl Asiatica Extract, Rhus Glabra Extract, Nasturtium Officinale Extract, Dong Quai Extract, wrzuć w wyszukiwarkę i się dowiesz, co to jest, ja też ich nie pamiętam wszystkich i musiałam je dla Ciebie tak szukać.


Smoku, dziękuję Ci bardzo, ale to bardzo mocno!!!!
Jesteś wielka
Całuję Cię po piętach

dzieki
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.