Jakie rodzaje kosmetyków do mieszanej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-29, 18:17   #1
Lulu Mortese
Zadomowienie
 
Avatar Lulu Mortese
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 088
Talking

Jakie rodzaje kosmetyków do mieszanej cery?


Wiem,że pewnie taki temat był już kiedyś poruszany,ale nie chce mi się szukać.... Mam 16 lat i cerę mieszaną.Miałam bardzo wczesny trądzik(11 lat) niestety nieleczony.Teraz leczę skórę,a poza tym mam trądzik zaskórnikowo-krostkowy a nie jak kiedyś z ropnymi wykwitami.Najbardziej cera przetłuszcza się na nosie i obok niego oraz na czole,policzki w okolicy ucha są prawie normalne.Ponadto skóra często się przesusza.
A więc jakie rodzaje kosmetyków mam stosować?Szczególnie chodzi mi o kremy-używać jednego,czy może na noc i na dzień?Czy robić peelingi itp.
ps-moja skóra łatwo się podrażnia.Używam też maści od lekarza i nie wiem czy krem będzie miał jakiś wpływ na jej działanie?
Lulu Mortese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 18:23   #2
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: Jakie rodzaje kosmetyków do mieszanej cery?

Cytat:
Napisane przez Lulu Mortese Pokaż wiadomość
Wiem,że pewnie taki temat był już kiedyś poruszany,ale nie chce mi się szukać.... Mam 16 lat i cerę mieszaną.Miałam bardzo wczesny trądzik(11 lat) niestety nieleczony.Teraz leczę skórę,a poza tym mam trądzik zaskórnikowo-krostkowy a nie jak kiedyś z ropnymi wykwitami.Najbardziej cera przetłuszcza się na nosie i obok niego oraz na czole,policzki w okolicy ucha są prawie normalne.Ponadto skóra często się przesusza.
A więc jakie rodzaje kosmetyków mam stosować?Szczególnie chodzi mi o kremy-używać jednego,czy może na noc i na dzień?Czy robić peelingi itp.
ps-moja skóra łatwo się podrażnia.Używam też maści od lekarza i nie wiem czy krem będzie miał jakiś wpływ na jej działanie?
moja diagnoza .... WYSZUKIWARKA a tak z dobrego serca szukaj czegos delikatnego, nawilżajacego zadnych wysuszaczy
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 19:11   #3
Invinsible
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 84
Dot.: Jakie rodzaje kosmetyków do mieszanej cery?

Cytat:
Napisane przez Lulu Mortese Pokaż wiadomość
Wiem,że pewnie taki temat był już kiedyś poruszany,ale nie chce mi się szukać....
Jesteś bezczelna

Możesz zdecydować się na jeden krem na dzień (z filtrami) i na noc, dwa oddzielne albo nawet różne kremy do strefy T i na policzki - wszystko zależy od wymagań. Na miejsca przesuszone polecam Ci np. Nivea Soft - nie jest tlusty, a nawilża naprawdę ładnie. A do tłustych miejsc np. coś z Garnier Czysta Skóra - moim zdaniem to jedna z lepszych serii tego typu kosmetyków. Jeśli chodzi o peelingi - NV Young jest dośc delikatny i nie podrażnia. Poszukaj po prostu . Pozdrawiam.
__________________
Jam nowa, niedoświadczona i głupiutka jeszcze - więc nie bijcie
Invinsible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 20:00   #4
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jakie rodzaje kosmetyków do mieszanej cery?

spróbuj nic nie używac... jedynie rano i wieczorem umyj twarzyczke antybakteryjnym kremowym zelem do mycia twarzy hm ... tylko taka proba... i jakie efekty??
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 11:41   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jakie rodzaje kosmetyków do mieszanej cery?

Cytat:
Mam 16 lat i cerę mieszaną.Miałam bardzo wczesny trądzik(11 lat) niestety nieleczony.Teraz leczę skórę,a poza tym mam trądzik zaskórnikowo-krostkowy a nie jak kiedyś z ropnymi wykwitami.Najbardziej cera przetłuszcza się na nosie i obok niego oraz na czole,policzki w okolicy ucha są prawie normalne.Ponadto skóra często się przesusza.


zmień preparat do mycia twarzy na coś łagodniejszego bez alkoholu czy SLS ów, to w większości przypadków niweluje nieprzyjemne uczucie sciągnięcia tonik dodatkowo łagodny , nawilząjący


Cytat:
A więc jakie rodzaje kosmetyków mam stosować?Szczególnie chodzi mi o kremy-używać jednego,czy może na noc i na dzień?Czy robić peelingi itp.
co do demakijażu to juz napisane, nie musisz nawilzac skóry , byc może Twoja nie potrzebuje nawilząnia- nie nawilzamy na siłe, aczkoleiwek z 2 strony bardzo łątwo przejsc ze skóy tłustej w odwodniona jelsi sei o nia nie zadba. filtry lżejsze ale wiesz oczys\wiscie ze tu trzebasie przyzwyczaic do nie totalnego matu na twarzy np anthelios 40, dioderma w sprayu, iwostin 40 , vichy seria dla tłuścioszków. z kremu na noc możesz zrezygnować, a smarowac jedynie okolice oczu czy partie wymagające tego.


Cytat:
?Czy robić peelingi itp.
jesli nei masz wrazliwej cery i ropnych wykwitów mozesz peeling ziarnisty wybrac , jesli masz to enzymatyczny czy gommage i praktycznie te mozesz przy kazdym typie cery stosować.

edit doczytałam ze łatwo sie podraznia, czyli proponowałaby enzimate czy gommage

a zastanawiałaś się nad kremikiem z kwasami? do uzytku domowego

Cytat:
Używam też maści od lekarza i nie wiem czy krem będzie miał jakiś wpływ na jej działanie?
zalezy jaka to masc ale jelsi chcesz nałozyc coś na noą to zawsze po około godzinie od nmałożenia maści no i masc po około 20 minutach po umyciu twarzy z kolei
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.