znieczulica masciowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-04, 23:06   #1
kati_8
Przyczajenie
 
Avatar kati_8
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 25
GG do kati_8

znieczulica masciowa


prosze niech mi ktos powie czy na moja cere (skore) podzialaja jeszcze jakiekolwiek masci czy kosmetyki ,jesli przez ponad 5 lat , praktycznie codziennie uzywam masci Benzacne 10% ,mam wrazenie ze ona juz od dluzszego czasu wcale nie dziala ,moze tylko przyspiesza gojenie sie powstalych juz pryszczy ,ale napewno nie zapobiega powstawwaniu.przez to czuje ze juz sie moja cera uzaleznila od tej masci , mam okropnie tlusta skore od tej masci , nie wiem co zrobic by przywrocic "normalny"stan pomozcie!!!!
kati_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 23:21   #2
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: znieczulica masciowa

Kati Benzacne nie można używac ciągle przez tak długi okres czasu, ponieważ generalizuje wolne rodniki.
Na pewno cos zadziała na twoją skórę. Czy używałaś wogóle kwasów typu lysanel active, acne derm, skinoren?
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:20   #3
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: znieczulica masciowa

Twoja skóra pewnie przetłuszcza się tak bardzo z powodu nadmiernego przesuszania przez Benzacne, więc należałoby ją nawilżyć czymś co nie zatyka porów polecam wątek "oleje i hydrolaty"
Co do kuracji antywypryskowej - zostawiam pole innym wizażankom z większą wiedzą niż moja
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:47   #4
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: znieczulica masciowa

Cytat:
Napisane przez kati_8 Pokaż wiadomość
prosze niech mi ktos powie czy na moja cere (skore) podzialaja jeszcze jakiekolwiek masci czy kosmetyki ,jesli przez ponad 5 lat , praktycznie codziennie uzywam masci Benzacne 10% ,mam wrazenie ze ona juz od dluzszego czasu wcale nie dziala ,moze tylko przyspiesza gojenie sie powstalych juz pryszczy ,ale napewno nie zapobiega powstawwaniu.przez to czuje ze juz sie moja cera uzaleznila od tej masci , mam okropnie tlusta skore od tej masci , nie wiem co zrobic by przywrocic "normalny"stan pomozcie!!!!
Po pierwsze nie wolno stosować nadtlenku benzoilu przez dłuższy czas, bo generuje wolne rodniki i jest podejrzewany o przyczynianie się do nowotworów. Poza tym najlepiej stosować stężenie do 5%, Benzacne 10% jest szkodliwe.

Po pierwsze odstaw Benzacne.
Po drugie poczytaj Biochemię.
Po trzecie warto zaprzyjaźnić się z kwasami i filtrami (w zasadzie filtry powinnaś stosować od dawna, bo Benzacne działa fotouczulająco).
Po czwarte nalezy buzię nawilżyć i wyregulowac, bo jest przesuszona.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 10:58   #5
kati_8
Przyczajenie
 
Avatar kati_8
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 25
GG do kati_8
Dot.: znieczulica masciowa

dzieki bardzo za pomoc ! mam nadzieje ze jeszcze nie jest za pozno ,i ze nic nie narobilam przez uzywanie tej masci ,i moge sobie jeszcze jakos pomoc ... nastraszyliscie mnie i to bardzo , ale napewno odstawie to benzacne. nie wiem tylko za bardzo jak sie wziasc do przywrocenia normalnego stanu , moze mi ktos doradzic jak sie do tego zabrac ? jakie polecacie kosmetyki , czy masci czy cokolwiek ?? na poczatku nawilzanie i regeneracja ? pozdrawiam!
kati_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 16:21   #6
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: znieczulica masciowa

Kati na początku powiedz jaka masz skórę, ponieważ wiemy tylko to,że przetłuszcza się. Przede wszytskim czy jest naczynkowa?
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 21:26   #7
kati_8
Przyczajenie
 
Avatar kati_8
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 25
GG do kati_8
Dot.: znieczulica masciowa

Paulo moja skora nie jest naczynkowa, mam gdzie niegdzie male wągry z ktorych czasem robia sie "syfki" ogolnie nie jest az tak zle ,ale dobrze wcale...,miewam takie okresy ze nie moge sobie poradzic z wyskakujacymi pryszczami , to tak falami mnie nachodzi.Od kad napisalam ten post odstawilam ta masc,teraz to dopiero sie swiece, chce jak najszybciej przywrocic ja do noormalnego stanu,ale boje sie ze to nie bedzie prostenie wiem od czego zaczac, przydal by sie pewnie jakis dobrry krem normalizujacy , i jakas nie szkodliwa masc ktora w razie czego bede zwalczac te pryszcze ....doradzcie cos prosze ....aha a co do "kwasow "o foltrow" to chyba powinnam zasiegnac porady dermatologa , nie sadzicie ?
kati_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 09:21   #8
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: znieczulica masciowa

Jeśli nie masz cery naczynkowej to polecam Diacneal (Avene), zawiera kwasy i retinaldehyd. Także na zmianę możesz uzuwać z Effeklar K (LRP). Wszytsko na noc. Na dzień obowiązkowo filtr.
A co do dermatrologa, powiedz kto doradził Ci używanie Benzacne przez taki długi okres czasu . Benzacne najbezpieczniej użuywać tylko punktowo i to sporadycznie. Na syfy i lepsze wygojenie jakaś masć z apteki ichtiowa, z cynkiem itp.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 23:14   #9
kati_8
Przyczajenie
 
Avatar kati_8
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 25
GG do kati_8
Dot.: znieczulica masciowa

dzieki Paula za pomoc, a co do tej nieszczesnej masci to polecila mi ja kumpela- nie konsultowalam tego z zadnym dermatologiem bo stwierdzilam ze nie ma po co , skoro mi pomaga.Nie wiedzialam ,ze nie mozna jej tyle stosowac , domyslalam sie ze chyba zbyt dlugo ja juz uzywam bo przestala juz na mnie dzialac, tylko strasznie wysuszala skore , a potem swiecilam sie jak psu ...;-) teraz jak ja odstawilam to dopiero mam tlusta twarz!! pojawily mi sie wagry na calej twarzy, ale chodz by nie wiem co to juz tym nie posmaruje mojej biednej buzki przeczytalam sporo opini na temat tych kremow co mi polecilas , wydaje sie ze warto zainwestowac .jednak teraz krucho u mnie z kasa ,wiec chyba troche poczekam , uspyrlam cos moze w niedlugim czasie ,pozatym juz boje sie bez porozumienia z dermatologiem testowac takie rzeczy,tymczasem zakupie jakis krem nawilzajacy i ta masc ichtiowa.Aha a powiedz mi jeszcze prosze czy te kremy iacneal (Avene)lub Effeklar K (LRP) stosuje sie przez jakis okreslony czas? czy one tez po pewnym czasie moga stac sie szkodliwe ?pozdrawiam
kati_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 23:48   #10
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: znieczulica masciowa

Cytat:
Napisane przez kati_8 Pokaż wiadomość
Aha a powiedz mi jeszcze prosze czy te kremy iacneal (Avene)lub Effeklar K (LRP) stosuje sie przez jakis okreslony czas? czy one tez po pewnym czasie moga stac sie szkodliwe ?pozdrawiam
Te kremy nie są szkodliwe . Effaclar jest ogolnie łagodnym preparatem, zwęża pory. lekko wygładza skórę. Diacneal jest o wiele silniejszy, więc na początku nie uzywaj go codzienie, ponieważ skóra może zareagowac podraznieniem. Effaclar możesz od początku używać codziennie .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.