co może uczulać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-19, 10:46   #1
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671

co może uczulać?


Mam nadzieję, że odpowiednie forum... Mam uczulenie na błyszczyk, jest to Eveline 3d holografic. W jego skład wchodzi: polybutane, mineral oil, isocetyl stearoyl, pvp/hexadecene copolymer, hydroxystearic acid, fragrance, d-Limonene, peg-8/tocopherol/ascorbtl palminate/ascorbic acid/citric acid, ethylhexyl methoxycinnamate.
Uczulenie miałam wcześniej na 1 błyszczyk avonowski (myslałam, ze to od brokatu), 1 szminkę z avonu nawilzająca i 1 mazidło nieznanej firmy, przypominajacą w konsystencji zabarwiona wazelinę. Reszta mi nie szkodzi - chyba.
Chciałabym na przyszłość uniknąć ust Scarlett Johanson , Niestety, błyszczyk jest konieczny w mojej pracy, a raczej na niewielu znalazłam skład.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 12:29   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: co może uczulać?

Najlpiej bylo by porownac sklady tych co niepasowyly z tymi co mozesz uzywac.
Powiem szczerze w tym blyszczyku co masz widze pelno swinstw od oleju mienrlanego, ktory to sie odklada w watrobie, sercu i nerkach po filtr przenikajacy, ktory to ma dzialanie jak kobiecy hormon estrogen. Kiedys nieswiadoma skladow uzywalam wszystkiego, byle kolor i konsystencja mi odpowiadaly, teraz jest inaczej.
Patrzac na sklad widze tez skladniki o ktorych malo wiem, albo nie wiem nic, trzeba by bylo zajrzec do slowniczka wiazazowego, moze by nam sie wtedy rozjasnilo w glowie. Poki co, moze byc tez tak, ze substancja perfumujaca cie uczula. Producenci czasami perfumuja swoje kosmetyki substancjami , ktore wywoluja alergie. Trzeby by bylo sie producenta zapytac czego uzyl jako srodek zapachowy, bez tego sie nie dowiemy czy napewno srodek zapachowy nie jest winny.
Jedyny rozwiazanie jak nie wiadomo jaki skladnik jest uczulajacy to uzywac tylko tego co do tej pory nas nie uczulalo. Wiem czasami ciezki wybor, jak jest sie osoba lubiaca zmiany
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.