Fitoferomony w kosmetykach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 20:02   #1
ajali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 192

Fitoferomony w kosmetykach


Ostatnio zauwazylam reklamę serii z fitoferomonami http://www.farmona.pl/pl/fitoendorfiny.html , ktore rzekomo przyciągają facetów Zastanawiam się, czy jest tak faktycznie??

Edytowane przez ajali
Czas edycji: 2006-06-12 o 18:05
ajali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 20:32   #2
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Ja w takie rzeczy niespecjalnie wierzę.. wypadałoby przejrzeć skład, ale jakoś kojarzy mi się to z chwytem marketingowym
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 02:49   #3
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

co innego fitohormony, co innego fitoendorfiny, a jeszcze co innego feromony.

na te produkty pielegnacyjne zadnego faceta nie zlapiesz, przynajmniej nie na innej zasadzie niz jak na zwykle perfumy
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 18:08   #4
ajali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez scarface
co innego fitohormony, co innego fitoendorfiny, a jeszcze co innego feromony.

na te produkty pielegnacyjne zadnego faceta nie zlapiesz, przynajmniej nie na innej zasadzie niz jak na zwykle perfumy
W wypowiedzi się pomylilam (chodzi mi o FITOFEROMONY). W linku jest "opis" po serii z fitoendorfinami. Co do dzialania, to podhcodze do niego z przymróżeniem oka, po prostu ciekawa jestem, czy to faktycznie "dziala".
ajali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 19:52   #5
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Wczesną wiosną Farmona ogłosiła konkurs, w którym można było wygrać zestaw kosmetyków do ciała (balsam i coś do kapieli), z serii które miały się niebawem pojawić w ofercie firmy. Zadanie konkursowe polegało na wyborze najbardziej atrakcyjnego wariantu kosmetyków z fitoendorfinami, fitohormonami, fitoferomonami, hormonami szczęścia, endorfinami i czymś tam jeszcze. Działania promocyjne, ale i pewnie badanie oczekiwań konsumentów.
No i wygląda na to, że konsument chciał fitoferomonów


Zapachy oddziałują na psychikę ludzką, przecież już ludy pierwotne używały rozmaitych pachnideł jako afrodyzjaków. No ale żeby masowe kosmetyki miały wydobywać jakieś uwodzicielskie moce, którym nikt się nie oprze? Toż to niemal psychomanipulacja i broń niekonwencjonalna masowej zagłady
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 20:39   #6
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Edit: pomyliłam wątki ;d

Raczej to chwyt marketingowy... Sądzą że kobieta przeczyta reklamę w gazecie i pomyśli że jak się umyje ich żelem, posmaruje ich balsamem to faceci odrazu będą na nią lecieć. Pobiegnie do sklepu i kupi cały zestaw...
A swoją drogą, kuszą mnie te kosmetyki
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 20:59   #7
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Mnie też kuszą - szczególnie, że są niedrogie, a zapachowo zapowiadaja sie obłędnie -szczególnie te figi i daktyle. no ale ine ma co szaleć, bo jakoś będę musiała sie spakować na wyjazd, a nie chcę odkładać ze łzami w oczach kolejnych flaszeczek "bo za ciężkie"....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 21:15   #8
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Hmm.. zapowiadają się smakowicie, mam nadzieję, że zdążą się w porę pojawić na esentii
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:23   #9
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

no to widać kogo kuszą najbardziej - bynajmniej nie facetów
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:25   #10
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agnieska
no to widać kogo kuszą najbardziej - bynajmniej nie facetów
Eeeee - faceci też lubią, Luby jak mi przywiózł masełko kokosowe Body Shopa to próbował jak smakuje tak sie nakręcił zapachem (niestety przykro się rozczarował ) i za każdym razem jak się nim wysmaruję to głęboko sie zaciąga....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:34   #11
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

A po co ich przyciągać.. eh mam wrażenie świat sie kręci wokół jednego
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 21:47   #12
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez alraune
Eeeee - faceci też lubią, Luby jak mi przywiózł masełko kokosowe Body Shopa to próbował jak smakuje tak sie nakręcił zapachem (niestety przykro się rozczarował ) i za każdym razem jak się nim wysmaruję to głęboko sie zaciąga....
mój nie przepada u mnie za niczym poza minimum - toleruje mazidła do twarzy, ale uparcie je ściera i zlizuje lubi tylko wdychać zapach skóry (swoją drogą.. uwielbiam taki wręcz narkotyzujący zapach rozgrzanej skóry.. mrau) wtulając nos we włosy i zapach perfum
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 22:04   #13
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Mój lubi zapachy balsamów, których używam Jakoś żaden do tej pory nie był nietrafiony... a najbardziej chyba przypadł mu do gustu mus Bielendy Beauty Milky
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 07:58   #14
ajali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agnieska
no to widać kogo kuszą najbardziej - bynajmniej nie facetów
No wlasnie
ajali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 17:00   #15
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez justyce
Ja w takie rzeczy niespecjalnie wierzę.. wypadałoby przejrzeć skład, ale jakoś kojarzy mi się to z chwytem marketingowym
Składy ze strony Farmony:

Żel pod prysznic Mango i Brzoskwinia

aqua, sodium laureth sulfate, sodium cocoamphoacetate, parfum , peg-7 glyceryl cocoate, glycerin, styrene/acrylates copolymer, morinda citrifolia, zingiber officinale, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric glycerides, lactic acid, sodium chloride, allantoin, panthenol, disodium edta, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, ci 16255, ci 19140.

Żel pod prysznic Melon i Arbuz

aqua, sodium laureth sulfate, sodium cocoamphoacetate, parfum, peg-7 glyceryl cocoate, glycerin, styrene/acrylates copolymer, morinda citrifolia, zingiber officinale, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric glycerides, lactic acid, sodium chloride, allantoin, panthenol, disodium edta, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, limonene, benzyl benzoate, ci 19140, ci 42090

Żel pod prysznic Figi i Daktyle

aqua, sodium laureth sulfate, sodium cocoamphoacetate, parfum, peg-7 glyceryl cocoate, glycerin, styrene/acrylates copolymer, mandragora officinarum , zingiber officinale, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric glycerides, lactic acid, sodium chloride, allantoin,
panthenol, disodium edta, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, limonene, linalool, caramel, ci 16255


Mus do ciała Mango i Brzoskwinia

aqua, isopropyl myristate, cyclomethicone, propylene glycol, glyceryl stearate citrate, paraffinum liquidum, parfum, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, helianthus annuus oil, panthenol, morinda citrifolia zingiber officinale phenoxyethanol, allantoin, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, acrylates c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide,
bha, ci 16255, ci 19140

Mus do ciała Melon i Arbuz

aqua, isopropyl myristate, cyclomethicone, propylene glycol, glyceryl stearate citrate, paraffinum liquidum, parfum, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, helianthus annuus oil, panthenol, morinda citrifolia zingiber officinale phenoxyethanol, allantoin, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, acrylates c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, disodium edta, limonene, benzyl benzoate, sodium hydroxide, bha, ci 19140 ci 42090


Mus do ciała Figi i Daktyle

aqua, isopropyl myristate, cyclomethicone, propylene glycol, glyceryl stearate citrate, paraffinum liquidum, parfum, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, helianthus annuus oil, panthenol, phenoxyethanol, mandragora officinarum , zingiber officinale allantoin, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, acrylates c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, disodium edta, limonene linalool sodium hydroxide, bha, caramel, ci 16255


Olejek do kąpieli Figi i daktyle

aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, peg-7 glyceryl cocoate, parfum, cocamide dea, c9-c11 pareth-6, sodium chloride, polysorbate 20, mandragora officinarum, zingiber officinale, peg-120 methylglucose dioleate, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric, glycerides, panthenol, citric acid, dmdm hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, limonene, linalool, ci 16255.

Olejek do kąpieli Mango i Brzoskwinia

aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, peg-7 glyceryl cocoate, cocamide dea, parfum, c9-c11 pareth-6, sodium chloride, polysorbate 20, morinda citrifolia, zingiber officinale, peg-120 methylglucose dioleate, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric, glycerides, panthenol, citric acid, dmdm hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, ci 19140, ci 16255.

Olejek do kąpieli Melon i Arbuz

aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, peg-7 glyceryl cocoate, cocamide dea, parfum, c9-c11 pareth-6, sodium chloride, polysorbate 20, morinda citrifolia, zingiber officinale, peg-120 methylglucose dioleate, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-6 caprylic/capric, glycerides, panthenol, citric acid, dmdm hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, limonene, benzyl benzoate, ci 19140, ci 42090.



Strasznie dużo w tym substancji zapachowych. Jakkolwiek wpływa to na atrakcyjność tych produktów, to jednak mam mieszana uczucia - dużo niepotrzebnej chemii (tzn. niepotrzebnej skórze, zmysłom może i tak )
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:00   #16
'Priscilla'
Raczkowanie
 
Avatar 'Priscilla'
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nieważne
Wiadomości: 144
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez mentha
...
No właśnie . Ja to wychodzę z założenie, że od uwodzicielskich zapachów są perfumy, a nie kosmetyki .
__________________
,,Nie dlatego ten świat tak wygląda, bo jedna osoba wybrała zło, ale dlatego, że reszta nie miała odwagi wybrać dobra."

'Priscilla' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 22:53   #17
stokrotT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

wiecie co.
a ja uważam że te fitoferomony, nawet jeśli nie działają naprawdę to działają na psychikę.
kobieta wydaje sie bardziej atrakcyjną, bo sama dzięki temu czuję się bardziej atrkacyjna.
przedwczoraj dostałam ten krem .
figi i daktyle.
mogę go wąchać do znudzenia.
smaruję się nim ciąglę.
i szczerze.
zakochałam się w nim.
stokrotT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 17:30   #18
emce2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Fitoferomony w kosmetykach

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2008-11-16 o 21:41
emce2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.