tłusta ale przesuszona skóra... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-24, 09:03   #1
marzka4
Przyczajenie
 
Avatar marzka4
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12

tłusta ale przesuszona skóra...


witam
moze któras z Was doradzi, jak dbac o skóre tłusta, która po róznych dość ostrych specyfikach (cała linia kosmetyków Effaclar LRP) zrobiła sie sucha i trochę łuszczaca?
ciezko dobrac jest jakis krem nawilzajacy, te których uzywałam do tej pory okazały sie za słabe...
juz nie wspomne o makijazu, podkład na takiej podrażnionej skórze wogóle sie nie rozprowadza....
Stosowałam kosmetyki LRP bo mam skóre potrądzikowa która nadal ma skłonnosci do wyprysków.
Jak sobie pomóc w takiej sytuacji? chodzic do kosmetyczki?

dzieki i pozdrawiam
marzka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 12:40   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

Musisz koniecznie nawilżyć skórę - jesli ją bardzo przesuszysz, skóra bedzie produkowała więcej sebum, a co za tym idzie - więcej pryszczy. Leczenie trądzika nie oznacza rezygnacji z nawilązania.
Hmmm..to dziwne ze Effaclar LRP Cię wysuszył - uzywałaś też emulsji matująco- nawilżającej?
Może spróbowałabyś np. Physiogelu lub Lipobase [jest jeszcze Nanobase, ale ten krem jest bardziej treściwy i bogaty, wiec potencjalny pretendent do zapychania]. Jednak nie powiem Ci definitywnie, zy te kremy bedą dla Ciebie dobre i czy Cie nie zapchaja.

A moze wybrałabys sobie jakis krem/ emulsję/ mleczko z wysokim, fotostabilnym filtrem? Przy złuszczaniu i leczeniu trądzika ochrona przeciwsłoneczna jest koniecznością!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 13:03   #3
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

polecam A dermy Epitheliale, mnie on niesamowicie pomogł po przesuszeniu Brevoxylem czy ogólnym wysuszeniu skóry, nawet po oparzeniu słonecznym on daje sobie rade najlepiej
https://wizaz.pl/produkty/baza/censu...ls&itemid=2680
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 13:09   #4
angell
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar angell
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 102
GG do angell
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

ja polecam "maseczke ultranawilzajaca sos" firmy miraculum w saszetce kosztuje ok. 2 zl mi starczyla na 4 razy, jest dosc wydajna jak ja otworzysz to przynajmniej dla mnie strasznie smierdziala dopiero na skorze czuc oleki eteryczne. doskonale nawilza zapobiega podraznieniom.
angell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 14:33   #5
X-Pose passion Girl
Zadomowienie
 
Avatar X-Pose passion Girl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 079
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

proponuję także pić dużo wody, bo możesz mieć odwodnioną skórę, a dobrze jest ją nawilżyć od środka
__________________
A w życiu ciągle trzeba na coś czekać...



Nasz synek Kacperek:
X-Pose passion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 17:58   #6
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

Ja "naprawiam"sobie skore kremem Effaclar K.Jest drogi ,ale jak do tej pory nie spotkalam lepszego kremu,swietnie nawilza moja skore czesto przesuszona przez rozne przeciwtradzikowe cuda.Pozdrawiam.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 18:38   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

Cytat:
Napisane przez X-Pose passion Girl
proponuję także pić dużo wody, bo możesz mieć odwodnioną skórę, a dobrze jest ją nawilżyć od środka
Tak, jeśli chodzi o nawilżenie "od środka" to polecam także wit. E, np Tokovit E [w kapsułkach, po 100, 200 lub 400jm]. W leczeniu trądzika skuteczny jest tez preparat o nazwie MSM [ale to dla pretłszczającej się skóry]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 22:09   #8
marzka4
Przyczajenie
 
Avatar marzka4
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

wielkie dzieki za pomoc
W związku z pytaniem L_V: sam Effaclar K działa ok, natomiast mocno podraznił mi skóre tonik z tej serii (Effaclar sie zwie). Własnie przeczytałam że zawiera składnik o działaniu mikrozłuszczajacym no i m.in. kwas salicylowy. I dlatego własnie mam przesuszona skóre...

pozdrawiam
marzka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 18:24   #9
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

Cytat:
Napisane przez marzka4
wielkie dzieki za pomoc
W związku z pytaniem L_V: sam Effaclar K działa ok, natomiast mocno podraznił mi skóre tonik z tej serii (Effaclar sie zwie). Własnie przeczytałam że zawiera składnik o działaniu mikrozłuszczajacym no i m.in. kwas salicylowy. I dlatego własnie mam przesuszona skóre...

pozdrawiam
ja nie uzywalam toniku tylko krem(rowniez ma dzialanie mikrozluszczajace),na mnie dziala super.ale wiadomo dla kazdego cos innego...
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 10:54   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: tłusta ale przesuszona skóra...

Cytat:
Napisane przez marzka4
wielkie dzieki za pomoc
W związku z pytaniem L_V: sam Effaclar K działa ok, natomiast mocno podraznił mi skóre tonik z tej serii (Effaclar sie zwie). Własnie przeczytałam że zawiera składnik o działaniu mikrozłuszczajacym no i m.in. kwas salicylowy. I dlatego własnie mam przesuszona skóre...

pozdrawiam
Ah, i wszytko jasne. Effaclary zawierają BHA [kwas salicylowy], wiec skóra ma prawo bys przsuszona. Nie rozstawaj sie z effaclarem na dobre, bo kwas salicylowy to naprawde świetna rzecz [ja robie sobie tonik i maseczke aspitynowa]. BHA ma to do siebie [i tę przewage nad AHA], że skora sie do nich nie przyzwyczaja, wiec dzialanie mikrozłuszczające nie zaniknie. Jesli się przesuszylas, proponuje zmniejszyc czestotliowsc stosowania effaclaru, np co drufi, trzeci dzien, a w miedzyczasie uzywac na noc innego kremu silnie nawilżającego, np. z mocznikiem
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.