Kilka pytań dot. trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-03, 18:26   #1
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294

Kilka pytań dot. trądziku


Mam od 2 lat problemy z trądzikiem. Kiedyś to było tylko kilka pryszczy,ale teraz to już raczej poważniejszy kłopot. Kosmetyki przestały wystarczać, więc mama poszła do lekarza (ale nie dermatologa tylko rodzinnego żeby mi wypisał Differin) Nie szła do dermatologa, bo moja siostra się kiedyś leczyła i wizyta polegałą na wypisywaniu recepty już przed drzwiami Zresztą w mojej miejscowości nie ma dermatologa i bym musiała dojechać do niego. Więc żeby się już nie rozpisywać, mam kilka pytań:
Po pierwsze: Na ulotce Differinu pisze, że w trakcie kuracji nie uzywać kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej. Czemu? Czy żel oczyszczający, tonik trzeba odstawić na czas leczenia? Ale czym wtedy mam myć twarz? I jeśli stosuję Differin na noc, to czy rano mogę nałożyć jakiś krem pielęgnacyjny?
Po drugie: Aptekarz polecił balsam na obszary trądzikowe ciała z wyciągiem z lilii wodnej, algi..., Dr Ireny Eris z serii Pharmaceris T. Czy można go używać do twarzy?
Po trzecie: Czy krem nawilżający nakładać po nałożeniu leku, czy przed, a może rano?
Po czwarte: Co radzicie brać doustnie? Bo aptekarz kazał przyniesć receptę na jakiś antybiotyk...
Dziękuje jeśli ktos może mi pomóc i przepraszam jeśli na którymś wątku są odpowiedzi na moje pytania
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 19:08   #2
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: Kilka pytań dot. trądziku

Witaj
1.Z pewnością chodzi o bardzo mocne i głębokie kosmetyki, które zbyt wysuszają i tym samym pobudzają do zwiększonego wydzielania łoju przez gruczoły. Uważam,że lekkim żelem i tonikiem mozesz spokojnie myć twarz, bo przecież odpowiednia higiena i tonizowanie to podstawa pielęgnacji cery, skory.
Rano nałuz krem nawiżający po uprzednim zmyciu twarzy żelem i tonikiem.
2. Jesli ten preparat jest jedynie do obszarów ciała dotnietych trądzikiem to w żadnym wypadku nie nakładaj go na twarz.
3. Krem nakładaj rano( jak wyżej napisalam), nigdy na maść.Daj skórze oddychać i wciągać składniki z leku.
4.Co do doustnych antybiotyków nic Ci nie doradze, bo to należy do preferencji dermatologa.
Natomiast nie zaszkodzi Ci wit. A, E C. Możesz też pić herbatę z bratka( rewelacyjna do wspomagania walki z trądzikiem, podobnie jak wymienione przeze mnie witaminy). Pij soki, jedz owoce i warzywa. Aha, zrezygnuj z kawy( jesli pijesz) i czarnej herbaty- lepsza jest zielona albo jak już wspomniałam- bratek.
Pozdrawiam i mam nadzieje,że pomogłam
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 19:50   #3
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Kilka pytań dot. trądziku

Witaj!! Mi dermatolog sama powiedziała, jakich preparatów do mycia buźki mam używać..mimo, że na ulotce pisało tak jak u Ciebie Bardzo cenie sobie delikatną pianke do mycia buźki właśnie z serii Pharmaceris T Jeśli chodzi o herbatke z bratka to też pije i nie narzekam, bo widze efekty.. pozdrawiam
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.