kwas askorbinowy i glikol propylenowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-16, 09:37   #1
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214

kwas askorbinowy i glikol propylenowy


Halo Biochemiczki!
Mam pytanie: czy któraś z Was próbowała robić serum z witaminy C na glikolu pr.?
Kupiłam w Mazidłach kwas ask. i glikol, bo gdzieś czytałam, że taka kombinacja jest trwalsza (do roku) i lepiej penetruje skórę niż woda. Juwit jest dla mnie za ciężki-gliceryna kiepsko się wchłania, a glikol w miarę szybko.
Chciałabym wymienić się doświadczeniem- zrobiłam tak: do 10 ml buteleczki wsypałam 0,5 ml witaminy C i po zastosowaniu dostałam uczulenia: suche plamy skóry i wypryski. Po tygodniu mi to zeszlo i teraz aplikuję co kilka dni.
Czy któraś z Was próbowała takiego serum?
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 11:45   #2
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Widocznie za mocne stężenie sobie zaaplikowałaś....

w mazidłach przy serum 30% - czyli tym glikol propylenowy/wit.c - w instrukcji obsługi jest napisane, żeby przed aplikacją rozcienczyć to sobie trochę wodą destylowaną
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 15:14   #3
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez marianna
Widocznie za mocne stężenie sobie zaaplikowałaś....

w mazidłach przy serum 30% - czyli tym glikol propylenowy/wit.c - w instrukcji obsługi jest napisane, żeby przed aplikacją rozcienczyć to sobie trochę wodą destylowaną
wyszło 5%, widocznie jestem uczulona.
Z drugiej strony, miałam kiedyś takie serum firmy Sesderma z Bio-medu w którym był tylko kwas ask. i glikol... bez wody ani niczego:
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=746
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 17:04   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

5 % to w sumie mało ale przy wrażliwej skórze to MOZE okazać się bombą. co do tych kominacji to masz rację.ale nie uczulało Cie na bazie wody czy gliceryny?moze uczulona jesteś na glikol, jeśli tylko podczas używania tego specyfiku tak Ci wysypało?wiesz skóra jest różna,zmienia się , może akurat teraz wywołało to uczulenie. teraz jest wszystko w porządku tak? wiec mogła być to reakcja szokowa skóry , jeśli przez jakiś czas nie używałaś wit C , ale 5 % to mała dawka.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 09:26   #5
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Gliceryna nie uczułała, tylko lekko zapchała, no i nie mogłam znieść tej lepkości. Na wodzie nie próbowałam, bo serum jest niestabilne. A wit C już używałam, nawet 20%-owy lotion Mene&Moy i wszystko było ok.

Najprawdopodobniej to taka reakcja szokowa, dlatego teraz aplikuję rzadziej.
Takie serum na glikolu wydawało mi się wygodniejsze niż na wodzie, bo na dłużej starcza, a tu taki klops
Dzięki Aniołku.
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 10:08   #6
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Tak na marginesie - to , że jest to serum/krem "firmowy" wcale nie decyduje o jego stabilności - szczególnie w odniesieniu do wit. C.
Bardzo możliwe jest to, że używasz jakiegoś kosmetyku w przekonaniu, że ma on jakieś tam stężenia wit. c - a tak na prawdę kosmetyk po kolejnym użyciu zawiera już śladowe pozostałości po wit. c
Moim zdaniem - takim koronnym przykładem w tym przypadku jest Flavo-C Aurigii - konia z rzędem temu kto wykaże, ze po tygodniu stosowania tegoż serum zawiera ono wciąż 8% stężenie wit. C
Ten z linku który podałaś - ma jakiś sens bo jest zamknięty w ampułkach - rozumiem, że taka ampułka to jest "na raz"
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 11:23   #7
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez marianna
Tak na marginesie - to , że jest to serum/krem "firmowy" wcale nie decyduje o jego stabilności - szczególnie w odniesieniu do wit. C.
Bardzo możliwe jest to, że używasz jakiegoś kosmetyku w przekonaniu, że ma on jakieś tam stężenia wit. c - a tak na prawdę kosmetyk po kolejnym użyciu zawiera już śladowe pozostałości po wit. c
Moim zdaniem - takim koronnym przykładem w tym przypadku jest Flavo-C Aurigii - konia z rzędem temu kto wykaże, ze po tygodniu stosowania tegoż serum zawiera ono wciąż 8% stężenie wit. C
Ten z linku który podałaś - ma jakiś sens bo jest zamknięty w ampułkach - rozumiem, że taka ampułka to jest "na raz"
Nigdzie nie napisałam, że firmowy jest bardziej stabilny: napisałam, że na glikolu jest bardziej stabilny niż na wodzie. To już gdzieś było napisane w Mazidłach, że serum na glikolu można w lodówce w ciemnym opakowaniu przechowywać do roku, czego robić oczywiście nie będę. Ta większa trwałość i lepsza penetracja skusiły mnie, żeby zrobić serum glikolowe Ampułki oczywiscie są na jeden raz, na dłużej zwyczajnie nie wystarczą A stężenia Aurigi nie sprawdzałam.

201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-17, 11:28   #8
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez n
Nigdzie nie napisałam, że firmowy jest bardziej stabilny: napisałam, że na glikolu jest bardziej stabilny niż na wodzie. To już gdzieś było napisane w Mazidłach, że serum na glikolu można w lodówce w ciemnym opakowaniu przechowywać do roku, czego robić oczywiście nie będę. Ta większa trwałość i lepsza penetracja skusiły mnie, żeby zrobić serum glikolowe Ampułki oczywiscie są na jeden raz, na dłużej zwyczajnie nie wystarczą A stężenia Aurigi nie sprawdzałam.

Dlatego na wstępie mojej wypowiedzi zaznaczyłam, że to jest uwaga tylko "na marginesie'

a tak BTW co to jest " 20%-owy lotion Mene&Moy" szczególnie w kontekście: " i wszystko było ok."
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 12:46   #9
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Już pokazuję: http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=357
"Ok", tzn. nie miałam żadnych reakcji negatywnych, tak jak po tym 5% serum robionym ręcznie. Żadnych suchych fragmentów skóry ani grup wyprysków.
Stąd moje pytanie w pierwszym poście, aby wymienić się doświadczeniem w robieniu serum z glikolem-ciekawi mnie, dlaczego skóra reaguje tak różnie na tą samą substancję Może któraś z Was robiła takie serum i podzieli się swoim przepisem i obserwacjami.

A Ty robiłaś takie serum na glikolu, czy tylko jak większość dziewczyn tutaj tylko takie nietrwałe na wodzie? Jeśli tak, to jakie są Twoje odczucia? Nie znasz Mene&Moy?-Romulo Mene to brazylijski klasyk chirurgii plastycznej (http://www.romulomene.med.br/curreng.htm), a Lawrence Moy to amerykański dermatolog. Mene był nawet jakiś czas temu w Polsce na zaproszenie firmy Fenice, która tak jak bio-med sprowadza kosmetyki do Polski, a dodatkowo organizuje szkolenia dla lekarzy-dermatologów, kosmetologów i specjalistów medycyny estetycznej. Ja kupuję jego produkty z kwasem glikolowym, np ten: http://www.fenice.pl/index.php/ida/100/. Takie o mniejszym stężeniu też.
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 13:13   #10
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez n
Już pokazuję: http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=357
"Ok", tzn. nie miałam żadnych reakcji negatywnych, tak jak po tym 5% serum robionym ręcznie. Żadnych suchych fragmentów skóry ani grup wyprysków.
Stąd moje pytanie w pierwszym poście, aby wymienić się doświadczeniem w robieniu serum z glikolem-ciekawi mnie, dlaczego skóra reaguje tak różnie na tą samą substancję Może któraś z Was robiła takie serum i podzieli się swoim przepisem i obserwacjami.

A Ty robiłaś takie serum na glikolu, czy tylko jak większość dziewczyn tutaj tylko takie nietrwałe na wodzie? Jeśli tak, to jakie są Twoje odczucia? Nie znasz Mene&Moy?-Romulo Mene to brazylijski klasyk chirurgii plastycznej (http://www.romulomene.med.br/curreng.htm), a Lawrence Moy to amerykański dermatolog. Mene był nawet jakiś czas temu w Polsce na zaproszenie firmy Fenice, która tak jak bio-med sprowadza kosmetyki do Polski, a dodatkowo organizuje szkolenia dla lekarzy-dermatologów, kosmetologów i specjalistów medycyny estetycznej. Ja kupuję jego produkty z kwasem glikolowym, np ten: http://www.fenice.pl/index.php/ida/100/. Takie o mniejszym stężeniu też.
ten lotion to niezłe naciągactwo - takie samo jak Flavo-C , chyba, że pod tajemniczym sformułowaniem "pochodna wit. C" nie kryje się kwas l-ascorbinowy, tylko pochodne, a wtedy po pierwsze - jest to o wiele słabiej działający preparat niż czysta wit.C w tym stężeniu => czyli jest taka możliwość, że używałaś preparatu w przekonaniu, że ma on 20% wit. c a de facto wcale tak nie było, a teraz zaaplikowałaś sobie faktyczne stężenie wit. C i Cię podrażniło - marudzę Ci tak bardzo bo chciałabym ustalić przyczynę
podrażnienia

Czysta Wit. C zamknięta w takim słoiczku jaki pokazałaś w linku do fenice - nie ma szans na przetrwanie - utlenia się i po tygodniu nie ma juz nic, chyba, że jest to pochodna wit. C - jak czytam w opisie (składu niestety nie podali) - wtedy jest ona trwała, nie utlenia się, ale też nie działa tak silnie jak czysty kwas l-askorbinowy , bo dopiero w skórze przekształaca się w wit. C - ale już w w dużo mniejszym stęzeniu

Kurka...nie wiem czy moje wywody są jasne ???
po prostu może dopiero teraz użyłaś faktycznego stężenia wit C - i to jest główna przyczyna podrażnien a glikol propylenowy jest zupełnie bez winy; bo obraz podrażnienia jest charakterystyczny dla zbyt dużego stężenia wit c
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 13:24   #11
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Dzieki Marianko za zainteresowanie, teraz jeszcze mocniej rozcieńczam glikolowe serum
A w fenice kupuje ten kremik ze wzgledu na kwas glikolowy, a wiedząc jak trudno ustabilizować wit C olewam ją
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-18, 13:30   #12
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez n
Dzieki Marianko za zainteresowanie, teraz jeszcze mocniej rozcieńczam glikolowe serum
A w fenice kupuje ten kremik ze wzgledu na kwas glikolowy, a wiedząc jak trudno ustabilizować wit C olewam ją
Aaaa...to dobrze , że jesteś "świadoma" bo ja osobiście bardzo nerwowo reaguję na te wszystkie "cuda-niewidy" obiecane przez producentów kosmetyków

a propos kwasu glikolowego - nie myślałaś o L-mlekowym? też do nabycia w mazidłach - wydaje się przynosić więcej zysku niż glikol
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:07   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

a proobowałaś serum w formie kropelek? Juvit, cevikap...
dodam do tego że na podłożu wodnym wit C jest szybciej "ulotna" ale za to głębiej trochę wnika w głąb skóry niż na podłożu glicerynowym. na podłożu glikolowym głębokość penetracji witaminy C bedzie mniej więcej równa niż na wodzie,moze nawet się zwiększyć , to zależne od stężenia glik , no i w sumie nie bez przyczyny serum na bazie kwasu askorbinowego w proszku wazne jest około tygodnia i potem trzeba mixować sobie nowe.też jestem przeczoolona jeśli chodzi o te wszystkie cudowne kosmetyki np jeśli chodzi o witaminkę C , piszą cuda niewidy że czysty kwas askorbinowy , a jak się czyta skłąd to żadbych nośników to nie ma ani niczego stabilizującego wit przed utlenieniem i przy odkęręceniu skłoika witamina straciłaby moc - no cóż - zboczenie zawodowe
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:12   #14
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

L-mlekowy mam i próbowałam-na razie jestem na etapie poligonu na buzi , więc nie znam jeszcze optymalnej metody użycia. Glikol mam obcykany i bardzo go chwalę. Migdałowym się rozczarowałam, azelainowym trochę też-melazma po ciąży nie zeszła. Teraz trenuję krem z liponowym, bo się naczytałam o nim w książce duetu Noszczyk-Bosacka, ale jeszcze za wcześnie na wnioski. (krem kupny , bo jeszcze liponowego w Mazidlach nie było)
A jaki jest Twój przepis na L-mlekowy?
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:13   #15
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
a proobowałaś serum w formie kropelek? Juvit, cevikap...
Mariianko zapomnialaś dodać do tego że na podłożu wodnym wit C jest szybciej "ulotna" ale za to głębiej trochę wnika w głąb skóry niż na podłożu glicerynowym. no i w sumie nie bez przyczyny serum na bazie kwasu askorbinowego w proszku wazne jest około tygodnia i potem trzeba mixować sobie nowe.też jestem przeczoolona jeśli chodzi o te wszystkie cudowne kosmetyki np jeśli chodzi o witaminkę C , piszą cuda niewidy że czysty kwas askorbinowy , a jak się czyta skłąd to żadbych nośników to nie ma ani niczego stabilizującego wit przed utlenieniem i przy odkęręceniu skłoika witamina straciłaby moc - no cóż - zboczenie zawodowe
Racja, racja....tylko z gliceryną trzeba uważać, bo w stężeniu większym niż 5% działa wysuszająco , to jest bardzo silny humektant, używając juvitu (itp) mozna wbrew pozorom nieźle sobie skórę przesuszyć - dlatego już mimo wszystko wolę wodne serum ukręcone w małych ilościach - niz juvit - który moim zdaniem był dobry wtedy gdy nic innego na rynku nie było dostępnego
poza tym mnie akurat juvit zmasakrował

a teraz w mazidłach jest i kwas alfa-liponowy, i lecytynki ....
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:16   #16
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
a proobowałaś serum w formie kropelek? Juvit, cevikap...
Mariianko zapomnialaś dodać do tego że na podłożu wodnym wit C jest szybciej "ulotna" ale za to głębiej trochę wnika w głąb skóry niż na podłożu glicerynowym. no i w sumie nie bez przyczyny serum na bazie kwasu askorbinowego w proszku wazne jest około tygodnia i potem trzeba mixować sobie nowe.też jestem przeczoolona jeśli chodzi o te wszystkie cudowne kosmetyki np jeśli chodzi o witaminkę C , piszą cuda niewidy że czysty kwas askorbinowy , a jak się czyta skłąd to żadbych nośników to nie ma ani niczego stabilizującego wit przed utlenieniem i przy odkęręceniu skłoika witamina straciłaby moc - no cóż - zboczenie zawodowe
Próbowałam Juwit, straszny tłuścioch, skończył jako serum do ciała, nawet ja stara pudernica uwielbiająca olejki nie mogę znieść go na twarzy

Fajny zawód masz ja się śmieję, że też powinnam się przekwalifikować, chociaż swoją pracę lubię, ale nic w niej nie ma o prewencji starzenia skóry
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:17   #17
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez n
L-mlekowy mam i próbowałam-na razie jestem na etapie poligonu na buzi , więc nie znam jeszcze optymalnej metody użycia. Glikol mam obcykany i bardzo go chwalę. Migdałowym się rozczarowałam, azelainowym trochę też-melazma po ciąży nie zeszła. Teraz trenuję krem z liponowym, bo się naczytałam o nim w książce duetu Noszczyk-Bosacka, ale jeszcze za wcześnie na wnioski. (krem kupny , bo jeszcze liponowego w Mazidlach nie było)
A jaki jest Twój przepis na L-mlekowy?
jeśli chodzi o kwas L-mlekowy to poszłam na łatwiznę i robię tonik dokładnie wg przepisu z mazideł => http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=66&Itemid=2

azaleinowy- też mnie nie zachwycił a do migdałowego dopiero się przymierzam...jeszcze nie wiem...może jednak przy mlekowym zostanę na zmianę z BHA
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:23   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez marianna
ten lotion to niezłe naciągactwo - takie samo jak Flavo-C , chyba, że pod tajemniczym sformułowaniem "pochodna wit. C" nie kryje się kwas l-ascorbinowy, tylko pochodne,
nie czytałam tego co było napisane , ale wydaje mi się ze jeśli piszą pochodne wit C to mają na myśli estry kwasu askorbinowego


Cytat:
Napisane przez marianna
a wtedy po pierwsze - jest to o wiele słabiej działający preparat niż czysta wit.C w tym stężeniu => czyli jest taka możliwość, że używałaś preparatu w przekonaniu, że ma on 20% wit. c a de facto wcale tak nie było, a teraz zaaplikowałaś sobie faktyczne stężenie wit. C i Cię podrażniło -
z jednej stony masz rację , ale zdania na ten temat są podzielone wsród kosmetologów, niejedni są twierdzenia że pochodne w formie estrowej są łatwiejsze dla przeniknięcia w skórę i docierają głębiej. jeśłi chodzi o mnie to bardziej wierzę w to iż czysta wit C ma lepsze właściowości. co do uczulenia to tak , ale z naszą skórą jest tak że nie zapamiętuje więc jakiś czas pdwyku od wit c mogło też spowodować podrażnienie. a masz je nadal?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:24   #19
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

ja swój kwas hialuronowy używam prosto na buzię, na razie suuper w sugerowanym stężeniu jest 0,1-100% to się nie rozdrabniam
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-18, 14:29   #20
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
co do uczulenia to tak , ale z naszą skórą jest tak że nie zapamiętuje więc jakiś czas pdwyku od wit c mogło też spowodować podrażnienie. a masz je nadal?
Po tygodniu leczenia Alantanem zeszło, teraz jeszcze mocniej rozcieńczam i aplikuję co 2-3 dni. A wydawało mi się, że moją buzię znam dobrze i że po różnych eksperymentach nic jej nie zaszkodzi

Teraz wzięłam 20 ml glikolu i 1,5 ml kwasu ask. Zobaczę jak zareaguje skóra.
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 12:58   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

czyli bardziej rozcieńczyłaś. to napisz jak Ci na sórę działa
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 09:37   #22
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

jest lepiej, pewnie skóra przyzwyczaja się. Ale zaczął się malutki problem z przesuszeniem skóry-czoło, koło nosa i poliki są suche! Ciekawe, czy to od witaminy, od glikolu raczej nie, w końcu to humektant, teraz lecę tylko dwa razy dziennie tym 1% kw hialuronowym i jest lepiej.
Dziewczyny, a co powiecie o Active C? Jak ustabilizowano w nim wit C na dwa-trzy lata ważności? Na tym forum ten krem jest chwalony, zastanawiam się, czy zasłużenie...
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:54   #23
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez marianna
jeśli chodzi o kwas L-mlekowy to poszłam na łatwiznę i robię tonik dokładnie wg przepisu z mazideł => http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=66&Itemid=2
A ja kupilam kwas mlekowy w Fitomedzie jak jeszcze nie było sklepiku Limarii, ale on ma stężenie 30%. Czy możesz mi doradzic ile powinnam go użyć żeby uzyskać właściwe stężenie do toniku?
_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 15:29   #24
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez n
jest lepiej, pewnie skóra przyzwyczaja się. Ale zaczął się malutki problem z przesuszeniem skóry-czoło, koło nosa i poliki są suche! Ciekawe, czy to od witaminy, od glikolu raczej nie, w końcu to humektant, teraz lecę tylko dwa razy dziennie tym 1% kw hialuronowym i jest lepiej.
Dziewczyny, a co powiecie o Active C? Jak ustabilizowano w nim wit C na dwa-trzy lata ważności? Na tym forum ten krem jest chwalony, zastanawiam się, czy zasłużenie...
Niekoniecznie...humektant w zbyt dużym stężeniu może wysuszyć skórę
vide=> gliceryna
jeśli przy okazji nie zastosuje się warstwy okluzyjnej - to humektant wiąże wodę w skórze i nie zatrzymany w środku odprowadza ją na zewnątrz - działanie dokładnie odwrotne od zamierzonego, ba! nawet groźniejsze bo wysusza skórę od środka, wyprowadza wodę z wewnętrznych warstw skóry

jesli chodzi o Active C - bez rewelacji, kobitki go sobie chwalą , ja bardzo lubiłam XL-a ale teraz nie chce mi sie na to wydawać tyle pieniędzy,
jak stabilizują? - muszę zerknąć na skład - ale szczelna metalowa tuba to już jest coś
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 18:30   #25
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

jeśli chodzi o active c to z tego co spojrzałam na skłąd to jest właśnie stabilizowany np glikolem propylenowym czy też gliceryną. tubka też coś daje .
oczywiscie ,w nadmiarze glikol propylenowy moze podrażniać

edit: stabilizowany.. przedłuza to jego trwałosc o to mi chodziło
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 18:34   #26
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

aha i dodatkowo EDTA które blokują jakby zły wpływ metali , a wit c nie lubi metali i wyciagów roślinnych
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 10:20   #27
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Czyli wracamy do początku: witamina C na glikolu jest the best; czy to w postaci kupnych ampułek czy ukręcona samodzielnie za 10 razy mniej pieniędzy. Najwazniejsze, żeby umiejętnie wyliczyć stężenie, moja nowa wersja nie szczypie, nie ma wysypu wyprysków ani suchości, wchłania się lepiej niż glicerynowy Juwit i jest trwalsza niż na wodzie, więc przy tej formule pozostanę
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 10:33   #28
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez _Lunka_
A ja kupilam kwas mlekowy w Fitomedzie jak jeszcze nie było sklepiku Limarii, ale on ma stężenie 30%. Czy możesz mi doradzic ile powinnam go użyć żeby uzyskać właściwe stężenie do toniku?
Co rozumiesz pod pojęciem; "właściwe stężenie do toniku" w jakim celu chcesz ten tonik używać, tak tylko sie maziać, czy coś złuszczyć?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 11:33   #29
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez marianna
Co rozumiesz pod pojęciem; "właściwe stężenie do toniku" w jakim celu chcesz ten tonik używać, tak tylko sie maziać, czy coś złuszczyć?
Nie, samo mazianie dla maziania nie wchodzi w grę chciałabym, żeby były jakieś widoczne efekty, ale żeby działał delikatnie. Czy 10% nie będzie za mocny?
Cytuję opis z mazideł :
"Tonik o 10 % zawartości kwasu l-mlekowego. Działa delikatnie złuszczająco, nawilżająco oraz antybakteryjnie. Zwiększa skuteczności działania innych preparatów kosmetycznych - skóra przygotowana kwasem lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kolejnych nakładanych preparatach pielęgnacyjnych.
Odpowiedni szczególnie dla cer trądzikowych i tłustych (zmniejsza pory) oraz dla cer suchych, zwiotczałych i zniszczonych nadmierną ekspozycją na słońce."

Zaczęłam używać Acne dermu co drugi dzień i w te pozostałe chciałabym się pomaziać takim tonikiem, tylko nie chciałabym sobie zaszkodzić. Mam przebarwienie na czole i rozszerzone pory. Na jesień spróbuję Diacnealu a tymczasem chcialam się pokwasić.
Jeśli 10% to odpowiednie steżenie, to czy do mojego 30% kwasu mlekowego powinnam dodać 2 części wody na 1 część kwasu?

Przepraszam, że zaśmiecam wątek, ale widzę, że sie znasz na rzeczy. Pozdrawiam
_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 13:01   #30
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: kwas askorbinowy i glikol propylenowy

Cytat:
Napisane przez _Lunka_

Przepraszam, że zaśmiecam wątek, ale widzę, że sie znasz na rzeczy. Pozdrawiam
Nie przepraszaj, bo nie masz za co Wątek jest po to, żeby sobie podpowiadać i pomagać. Chętnie też przeczytam uwagi Marianny o L-mlekowym
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.