Biochemiczna pielegnacja ciala - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-10, 17:20   #1
mimi.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 16

Biochemiczna pielegnacja ciala


Zauwazylam na forum tendencje do minimalizmu w pielegnacji cery.
A jak z cialkiem? Czy tutaj odbijacie sobie i szalejecie z kosmetycznymi gadzetami typu ujedrniacze do biustu pupy, antycellulitow itd, oddzielny produkt do kazdej czesci ciala.
A masujecie sie? robicie jakies specjalne kąpiele albo zimne natryski?
Jestescie wierne okreslonym produktom czy czesto zmieniacie?
Co robic zeby cieszyc sie w przyszlosci mlodą skórą calego ciala nie tylko buzi?
mimi.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 18:56   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Moje "cielesne" KWC:

- peeling gruboziarnisty, moze byc samorobiony [z kawy, cukru]
- ostatnio oliwka z Rossmana p/rozstępom, dla ciężarnych

- dekolt traktuje identycznie jak twarz

więcej mi sie nie chce
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 19:02   #3
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez mimi.80 Pokaż wiadomość
Zauwazylam na forum tendencje do minimalizmu w pielegnacji cery.
A jak z cialkiem? Czy tutaj odbijacie sobie i szalejecie z kosmetycznymi gadzetami typu ujedrniacze do biustu pupy, antycellulitow itd, oddzielny produkt do kazdej czesci ciala.
A masujecie sie? robicie jakies specjalne kąpiele albo zimne natryski?
Jestescie wierne okreslonym produktom czy czesto zmieniacie?
Co robic zeby cieszyc sie w przyszlosci mlodą skórą calego ciala nie tylko buzi?
U mnie do ciała też mało, balsam, oliwka, czasem żel Aha De'Noyles na pupę, łokcie i kolana, jak wyschnę to Xerial 10.
Peeling kawowy chętnie, szyja i dekolt to samo co na twarz.

Łagodnie w kąpieli.

Żadnych ujędrniaczy oprócz ćwiczeń nie stosuję, z braku wiary w ich działanie to raz, z lenistwa to dwa.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 19:24   #4
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Ciałko też jest ważne,ale ja również nie szaleję Kiedyś,dawno,dawno temu... hehe.. testowałam różne cuda,ale bardziej z ciekawości niż z faktycznej potrzeby. Teraz podstawą jest peeling z kawy, balsamiki dla dzieci po każdej kapieli,czasem oliwka jak mi się chce maziać,małe zalążki celulitu znikły mi odkąd zmieniłam proporcje żywieniowe (mało węglowodanów,wiecej tluszczy i białek) i zaczęłam się stretchingować okazjonalnie. Miejsca, gdzie skóra bardziej rogowacieje traktuje kremami z mocznikiem (łokcie,kolana,pięty,czas ami ramionka - znika "gęsia skóra"). Unikam mocno nadetergentowanych płynów do mycia ciałka i obsesyjnie myje ręce dlatego kupowanie kremów do rąk mija się w moim przypadku z celem. Biorę tylko prysznic bo jak siedzę w wannie dłużej niż 5 min. to prawie mdleje,co mnie nieco wkurza bo marzy mi się taka cudowna,gorąca kąpiel w pianie, z olejkami i innymi bajerami (np. gumowa kaczka ale jak ostatnio spróbowałam,po chwili zaczęła mi sie ukazywać galaktyka przed oczami,hehehe..... Ma to swoje plusy,wiadomo jak gorąca woda wpływa na skórę,ale czuję sie troszkę poszkodowana. Czasami do peelingu z kawy dodaje 30% śmietanę,skóra jak marzenie A! I od razu po kąpieli wycieram się do sucha,bo woda wysychająca na skórze, przy okazji "wyciąga" ją z naskórka.
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 19:36   #5
mimi.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 16
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

ja tez im jestem starsza tym jest tego coraz mniej, poszlam po rozum do glowy i zamiast miliona roznorakich mazidel wyszczuplająco modelujących (inteligentne kremy powiekszające biust, taaa mam tylko jeden balsam nivea ujedrniający z q10 a do mycia olejek nivea. niestety skore mam "uzaleznioną" od nawilzacza i po kazdym prysznicu smaruje.
Pilingi tez krece sama: jako baza cukier, sol i olej lniany - kilka kropel olejku eterycznego np bergamotka lub lawenda, do tego czasem kawa. piling raz, czaem 2 w tygodniu.
Jak tżeta nie ma w domu to aplikuje sobie smierdziucha opalającego np garnier.
No i kazdy prysznic koncze naprzemiennymi natryskami, na koniec lodowata - uwielbiam to.
A dla przyjemnosci chodze na saune
Macie jakies patenty na domowe sera albo toniki na cialo? moze sobie cos mozna przygotowac i wlac do buteleczki z atomizerem ? co myslicie?
mimi.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 20:03   #6
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez mimi.80 Pokaż wiadomość
Macie jakies patenty na domowe sera albo toniki na cialo? moze sobie cos mozna przygotowac i wlac do buteleczki z atomizerem ? co myslicie?
macie przejrzyj tą stronkę - szgólnie zakładkę "receptariusz""

www.mazidla.com

ja skolei oprócz obowiązkowego peelingu własnej roboty - kawa bądź cukier - namiętnie się olejuję i oliwkuję. Jak mam leniwy dzień to idzie oliwka Hipp, jak bardziej fantazyjny to coś z www.ecospa.pl - szczególnie przyjemny jest mus do ciała wg. receptury z ecospa na bazie shea, masła kakaowego i olejów z dodatkiem Dry Flo. Na dekolt to samo co na paszczę. Lubię czasem posiedzieć w czymś pachnącym - choć jak ostatnio dodałam do kąpieli olejku pomarańczowego, któty nota bene dobrze mi robi na psyche - to mnie wyszczypało jak wszyscy diabli Do peelingu z kawy dodaję olejku cynamonowego - bardzo rozgrzewa i działa antycellulitowo ponoć. Dobry na zimową porę.

A zapomniałam dodać, że do mycia używam emulsji lawendowej z www.ekosens.pl rewelacja!
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 20:37   #7
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

ja myję się żelem dla niemowląt bez SLSów... po prysznicy oliwka lub nic.. w zaleznosci do tego jaka jest skóra.. raz, dwa razy w tygodniuj robie sobie peeling z kawy i soli.. i na tym koniec.
jedynym problemem są ręce... w prac myje je kilkanascie razy w ciągu godziny więc są pernamentnie przesuszone...ciągle więc poszukuje czegoś co poprawi ich stan
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-10, 21:52   #8
Kasiajka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiajka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 103
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ja myję się żelem dla niemowląt bez SLSów... po prysznicy oliwka lub nic.. w zaleznosci do tego jaka jest skóra.. raz, dwa razy w tygodniuj robie sobie peeling z kawy i soli.. i na tym koniec.
jedynym problemem są ręce... w prac myje je kilkanascie razy w ciągu godziny więc są pernamentnie przesuszone...ciągle więc poszukuje czegoś co poprawi ich stan
Nikito, nie wiem jaki rodzaj pracy wykonujesz, więc trudno mi ocenić, czy moja rada będzie dla Ciebie pożyteczna. Są specjalne kremy mające za zadanie chronić ręce podczas wykonywania pracy - dzielą się na hydrofilowe, czyli chroniące przed substancjami nierozpuszczalnymi w wodzie, np. tłuszcze i hydrofobowe - chroniące przed wodą i detergentami. Może to jest wyjście? Polecam również na noc smarowanie rąk grubą warstwą kremu, zwłaszcza tłustego (przez częste mycie niszczy się warstwa lipidowa skóry) i spanie w bawełnianych rękawiczkach. Po kilku takich nockach na pewno zauważysz poprawę. Sama tak czasem robię i moim zdaniem jest to najlepsza metoda. Miałam już tak przesuszoną skórę na rękach, że schodziła mi płatkami. Żaden krem do rąk nakładany nawet kilkunastokrotnie w ciągu dnia nie dał takich efektów.
__________________
Kasiajka
Kasiajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 03:37   #9
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ja myję się żelem dla niemowląt bez SLSów... po prysznicy oliwka lub nic.. w zaleznosci do tego jaka jest skóra.. raz, dwa razy w tygodniuj robie sobie peeling z kawy i soli.. i na tym koniec.
jedynym problemem są ręce... w prac myje je kilkanascie razy w ciągu godziny więc są pernamentnie przesuszone...ciągle więc poszukuje czegoś co poprawi ich stan

Nikita - Xerial 10 na noc .
Mój TŻ też ma wieczny problem z dłońmi, przerobiliśmy już wszystkie kremy do rąk, dopiero Xerial przyniosi bardziej trwałe efekty.
Przyszedł mi też do głowy cold cream Avene lub LRP.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 07:11   #10
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Hm... dwie rzeczy: zawsze dodaje jakis olejek naturalny do zelu pod prysznic (pewnie glownie dla zapachu)
do kremu do ciala dodaje pare kropli Juvitu.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 07:21   #11
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Co dwa, trzy dni smaruję całe ciało serum z wit. c.

Używam żelu do mycia ciała dla przyszłych mam z Rossmana, a plecy czasami myję mydełkiem siarkowym.

Smaruję ciało oliwką Bubchen lub balsamem rumiankowym Bubchen.

To tyle. Na więcej nie mam czasu.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 08:52   #12
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
macie jak bardziej fantazyjny to coś z www.ecospa.pl - szczególnie przyjemny jest mus do ciała wg. receptury z ecospa na bazie shea, masła kakaowego i olejów z dodatkiem Dry Flo.
możesz coś wiecej na ten temat napisać, jak to robisz, po co dry fly, jak się wchłania? dziękuje


Moja pielęgnacja ciała opiera się głównie na:
- peelingu kawowym, z tym że do kawy, oprócz cukru dodaje olejek grejpfrutowy lub cynamon (działanie antycelulitowe), olejek balneum lub inny olejek/oliwke do ciała
- dość często do kąpieli dodaje jakąś oliwke natłuszczajacą
- po kąpieli balsamuje sie (zwykle xerialine) bądź oliwkuje, w zależności od tego czy tlusta oliwkowa warstwa będzie mi przeszkadzać czy też nie
- ponadto pupcie i plecy myje mydłem siarkowym
- jak nie używam balsamu lub oliwki to na ręce i nogy nakładam krem z mocznikiem (mam rogowacenie przymieszkowe)
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 10:36   #13
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

agatko - mus zrobiłam dokładnie według przepisu z ecospa:
http://www.ecospa.pl/article_info.php?articles_id=4

tylko zamiast normlanym mikserem - mieszałam minimikserem, wstawiałam na chwilkę do lodówki, mieszałam znów, wkładałam do lodówki itd. ta czynność sprawia, że z olejów i maseł robi się mus Dry Flo sypnęłam, żeby ten tłuścioch się lepiej wchłaniał, tzn, żeby nie zostawiał takiej tłustej warstwy, bo akurat nie wiem czy Dry Flo pomaga we wchłanianiu.

Tu masz dokładnie opisane co można dodawać, jak działają te dodatki itd:

http://www.ecospa.pl/article_info.php?articles_id=7

według mnie to bardzo miły sposób pielęgnacji
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 10:59   #14
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Dry-Flo napewno nie zwieksza wchlanialnosci.To tylko matuje skórę Ale alkohol cetylowy sprawia,ze kremy nie sa tak tluste i przyspiesza wchlanianie
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 11:10   #15
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

No właśnie - dobrze napisane Thantosie. W tym musie Dry Flo sprawia, że nie jest on taki tłusty strasznie, tylko taki bardziej jedwabisty na skórze.
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 13:21   #16
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Odkąd wprowadziłam minimalizm kosmetyczny moja skóra jest w końcu taka jaką próbowałam osiągnąć wczesniej wcale nietanimi kosmetykami

Cudowałam z tyloma kosmetykami, że szok....specjalne balsamy, żele wszystko do super przesuszonej skóry, ale to wszystko działało doraźnie, po wyjściu spod prysznica skóra była na nowo ściągnięta

Teraz używam jedynie żeli do kąpieli, oliwki i balsamów hipp i babydream dla dzieci, samorobne serum antycellulitisowe z alg i centelli, piling z kawy,soli i cynamonu i nigdy nie miałam jeszcze tak nawilżonej i gładkiej skóry
Podobnie jest z włosami. Zamiast szamponu za kilkadziesiąt zł kupuję szampon za 4zł dla dzieci babydream + odżywka Loreal Regenium i jaki efekt
Czuję znaczną różnicę, również w portfelu!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 18:43   #17
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Odkąd wprowadziłam minimalizm kosmetyczny moja skóra jest w końcu taka jaką próbowałam osiągnąć wczesniej wcale nietanimi kosmetykami

Cudowałam z tyloma kosmetykami, że szok....specjalne balsamy, żele wszystko do super przesuszonej skóry, ale to wszystko działało doraźnie, po wyjściu spod prysznica skóra była na nowo ściągnięta

Teraz używam jedynie żeli do kąpieli, oliwki i balsamów hipp i babydream dla dzieci, samorobne serum antycellulitisowe z alg i centelli, piling z kawy,soli i cynamonu i nigdy nie miałam jeszcze tak nawilżonej i gładkiej skóry
Podobnie jest z włosami. Zamiast szamponu za kilkadziesiąt zł kupuję szampon za 4zł dla dzieci babydream + odżywka Loreal Regenium i jaki efekt
Czuję znaczną różnicę, również w portfelu!

Ja też używam serii HIPP i Babydream, mleczka, oliwki, do włosów szampony z obu serii i odżywka Regenium.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 19:52   #18
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja też używam serii HIPP i Babydream, mleczka, oliwki, do włosów szampony z obu serii i odżywka Regenium.
Ja też, jeszcze trochę rzeczy Bubchena, mają kilka perełek.

Odkąd przerzucilam się na wybrane kosmetyki dziecięce skóra mi się bardzo polepszyła, mam mniej podrażnień.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 20:52   #19
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Juz od dłuższego czsu używam kosmetyków do ciała dla niemowląt i dzieci. Nie kosztują majątku, maja prostsze składy, lepiej nawilżaja i natłuszczają.

Pielęgnacja ciała jest u mnie najprostsza z najprostszych. Żel pod prysznic (Johnson's baby, hipp, palmolive nie wysuszaja skóry na wiór) a do nawilżenia balsam albo balsam zmieszany z oliwka hipp.
Mam bardzo sucha skórę ciała (twarz tłusta czasami mieszana, to dopiero kontrast) i nie wyobrażam sobie co by było, gdybym nie pociapała sie po kąpieli balsamem. Myślę, ze to kwestia fatalnej miejskiej wody i przyzwyczajenia skóry do ciągłego natłuszczenia.

Tez mam problem z suchością rąk. Są wiecznie suche, że aż bolą. Myję je bardzo często i co z tego, że nawilżam jak ciągle to zmywam.
Ostatnio ratuje sie kremem Emolium:
Jest tłust i lepiący, ale o to właśnie chodzi. Stosuję go u córeczki na ciało (mała ma lekka postac AZS) i stąd moje odkrycie.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 23:03   #20
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Odkad nastaly chlody tez sie zrobilam leniuchem Latem robilam czesto peelingi cukrowe, balsamowalam sie i samoopalalam. Niestety zaczely mi od tego z czasem wrastac wloski w skore na nogach, co zostawialo nieestetyczne slady Przestalam uzywac samoopalacza i balsamu i juz jest ok. Teraz od czasu do czasu zrobie peeling (ale rzadko, bo nie chce mi sie) i dodaje oliwki do kapieli (tez rzadko, bo nie chce mi sie wanny co chwile szorowac). No i wyszlo, jaki ze mnie len

Aha, no i nigdy nie uzywalam kremow do rak - nie znosze!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 23:12   #21
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Peeling robię raz na jakiś czas, akurat mam taki w żelu, Adidasa - wiem, wiem, podejście zupełnie "niebiochemiczne", ale po prostu podobał mi się zapach
Mycie - żel Rossmann Babydream (seria dla dzieci)
Nawilżanie - balsam do ciała Rossmann Babydream (też seria dla dzieci; nie mleczko "milch" tylko balsam - "lotion") - jak dla mnie REWELKA. Dość tępo się rozsmarowuje po ciele, ale za to porządnie nawilża i natłuszcza.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 23:26   #22
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Peeling robię raz na jakiś czas, akurat mam taki w żelu, Adidasa - wiem, wiem, podejście zupełnie "niebiochemiczne", ale po prostu podobał mi się zapach
Mycie - żel Rossmann Babydream (seria dla dzieci)
Nawilżanie - balsam do ciała Rossmann Babydream (też seria dla dzieci; nie mleczko "milch" tylko balsam - "lotion") - jak dla mnie REWELKA. Dość tępo się rozsmarowuje po ciele, ale za to porządnie nawilża i natłuszcza.
Uwielbiam ten lotion, po niczym innym nie miałam tak super nawilżonej skóry.
Też miałam na początku problemy z rozsmarowywaniem, ale efekt wynagradza wszystko.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 00:52   #23
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Odkad nastaly chlody tez sie zrobilam leniuchem Latem robilam czesto peelingi cukrowe, balsamowalam sie i samoopalalam. Niestety zaczely mi od tego z czasem wrastac wloski w skore na nogach, co zostawialo nieestetyczne slady Przestalam uzywac samoopalacza i balsamu i juz jest ok. Teraz od czasu do czasu zrobie peeling (ale rzadko, bo nie chce mi sie) i dodaje oliwki do kapieli (tez rzadko, bo nie chce mi sie wanny co chwile szorowac). No i wyszlo, jaki ze mnie len

Aha, no i nigdy nie uzywalam kremow do rak - nie znosze!
Apropos wrastania włosków po depilacji i robienia się takich krostek - proponuję przetestować dezodorant mineralny np Super Deo, albo jakiś inny kryształ

Co do Babydreamów - dobre owszem ale seria dziecięca ma dla mnie zapach nie do przeskoczenia. Swojego czasu próbowałam go zabić olejkami eterycznymi, ale zawsze gdzieś się ta nuta dzieciaczkowa przedrze. Za to węchowo Hipp jest dla mnie świetny.
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 01:36   #24
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Apropos wrastania włosków po depilacji i robienia się takich krostek - proponuję przetestować dezodorant mineralny np Super Deo, albo jakiś inny kryształ

Co do Babydreamów - dobre owszem ale seria dziecięca ma dla mnie zapach nie do przeskoczenia. Swojego czasu próbowałam go zabić olejkami eterycznymi, ale zawsze gdzieś się ta nuta dzieciaczkowa przedrze. Za to węchowo Hipp jest dla mnie świetny.
Na poczatku też miałam z tym problem, na szczęscie go przeskoczyłam.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 21:53   #25
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

A mnie, całe szczęście, ten zapach w ogóle nie przeszkadza. Ba, nawet go lubię.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 22:25   #26
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Biochemiczna pielegnacja ciala

Biochemia na ciele - to dla mnie przede wszystkim kwasy Moje plecy wciąż bywają kapryśne, wiec krostki i zaskórniki zwalczam kwasem salicylowym, albo w formie samorobionej, albo gotowej. Dekolt też nosi ślady trudnej młodości, więc ostatnio lekko go złuszczam kwasem salicylowym albo migdałowym - bardzo dobre efekty.
Poza tym biochemia nauczyła mnie nie wierzyć w działanie wiekszości "cudownych" balsamów, ujędrniaczy, antycellulitów itp. Jednak potrzebuję nawilżacza, ostatnio "odkryłam" balsam Flos Lek z serii do skóry naczynkowej.
Nie mam wanny, więc nie używam żadnych płynów czy olejków do kąpieli
Oliwki do ciała - to nie dla mnie
Za serum z centellą "kiedyś się wezmę"
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.