Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-11, 11:13   #1
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122

Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.


Witam.
Podglądam forum od niedawna w sumie, ale wdrażam powolutku co wyczytam. Mam skórę mieszaną, 35 letnią, skłonną do alergi i potrafiącą się dosłownie wściec i spłynąc tłuszczem lub zasuszyć na wiór.
Bez problemu naczynkowego.
Moją zmorą są rozszerzone, wiecznie zapchane pory, ziemisty koloryt i skłonność do przebarwień.
Z tym chciałabym powalczyć najbardziej.

Na początek zastosowałam:
- na noc:
Tonik Effaklar, Ystheal+

Na dzień:
Tonik Toleriane , Redermik i na to HydrabhaseXL LRP jeśli mało wychodzę
Jeśli idę na dłużej na zewnątrz to filtr - na razie mleczko CS Vichy 50+, niestety mimo że ładnie nawilża i nie świeci się - chyba zapycha, więc szukam dalej.

Co 2-3 dni maseczka aspirynowa (8 cud świata ) z dodatkiem olejku pichtowego.

Efekt już jest jak na mnie oszałamiający wręcz choć do ideału to jeszcze daleeeka droga ale najważniesze że dzięki BU znów mam nadzieję, że też mogę mieć ładną cerę a nie "jak zwykle".
Widzę że po odstwieniu kremów które niby miały pomagać a jedynie drenowały kieszeń i przejście na apteczne i samoróbki skóra baaardzo odżyła, wyjasniała, zaczyna się oczyszczać.

I teraz mam pytanie - co dalej?
Czy zamienić Ystheal na Diacneal, czy już jest za późno i trzeba poczekać do jesieni?

Zamówiłam na mazidłach półprodukty na tonik i peeling migdałowy, oraz na tonik salicylowy z hydromanilem i hydrolatem oczarowym.

Mam plan robić peeling tak co 2-3 tygodnie kilka razy, a tonik salicylowy stosować na dzień zamiast tego Toleriane LRP (czy lepiej na noc?)

Czy to w miarę dobry kierunek? Może coś dodać, albo może to za dużo na raz i w dodatku na poczatek?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 11:55   #2
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

Ja bym tonik Effaclar zamieniła na krem Effaclar K - tonik jest na alkoholu, więc może Ci zesuszyć skórę na wiór albo spowodować spływanie tłuszczem, albo jedno i drugie
Jeżeli chcesz spróbować Diacnealu, to teraz. Do wiosny jeszcze trochę czasu.
Jeśli zaczniesz stosowac toniki kwasowe i Diacneal, to konieczny będzie dobry nawilżacz - poczytaj wątek o nawilżaniu podczas kuracji kwasowo-retinoidowych.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 12:21   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

Bardzo dziekuję, no to kupię dziś Diacneal. Do kiedy mniej więcej mogę go stosować? Do marca, kwietnia?
EffaklarK bardzo lubię i słuzy mi, ale myslałam że zostawę go na lato (na noc EfaklarK na zmianę z Dioraselem, na dzień redermik + filtr), bo czy teraz przy toniku salicylowym i Daiacnealu to nie będzie dublowanie? Ciągle nie mogę zapamiętać co ma które kwasy
I ciągle nie mogę "zmieścić" wszystiego co bym chciała na siebie ponakładać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 19:27   #4
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

W serii Effaclar jest pochodna kwasu salicylowego, czyli BHA. W Diacnealu retinaldehyd i kwas glikolowy (AHA). Proponuję Diacneal na zmianę z Effaclarem K albo z tonikiem salicylowym na noc. Po toniku nawilżacz. Na dzień Redermic plus filtry.
Moim zdaniem Diacneal możesz stosować nawet latem, pod warunkiem solidnego filtrowania. Odstawić tylko na wyjazdy plażowo-wakacyjne. W ogóle to zobaczysz, jak go będziesz tolerować.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 20:13   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

To na tonik salicylowy nie mogę juz położyć Diacnealu (na noc) albo Redermiku na dzień, tylko coś kompletnie obojętnego?
Czy jest gdzieś wątek, czego z czym nie należy łączyć, nakładać razem?

Na lato raczej Diacnealu się nie poważę, za dużo przebywam w dzień na zewnątrz. Filtry filtrami ale słońce mnie ogląda dość często i jednak boję się.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 22:56   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To na tonik salicylowy nie mogę juz położyć Diacnealu (na noc) albo Redermiku na dzień, tylko coś kompletnie obojętnego?
Czy jest gdzieś wątek, czego z czym nie należy łączyć, nakładać razem?

Na lato raczej Diacnealu się nie poważę, za dużo przebywam w dzień na zewnątrz. Filtry filtrami ale słońce mnie ogląda dość często i jednak boję się.
Diacneal albo kwasy na noc, na dzień filtry z ewentualnym "dodatkiem" typu Redermic. Teoretycznie możesz dać Diacneal na tonik salicylowy, ale to może nie być przyjemne W szczególności na początku przyjmij zasadę, że im mniej, tym lepiej. Jeśli danego wiezora nakładasz Diacneal, to odpuść sobie inne kwasy w tym dniu. Jeżeli po nałożeniu kwasu/retinoidu czujesz ściagniecia lub przesuszenie skóry, po pół godziny-45 min, nałóż nawilżacz o prostym składzie.
Kwasu salicylowego nie łącz z witaminą C, bo możesz dorobić się podrażnień. Kwasów ani retinoidów nie ładuj w dzień. Witamina C dobrze łączy się z filtrami.
Był wątek o tym, czego nie należy łączyć. Spróbuj poszperać przez wyszukiwarkę.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 08:00   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

Wielkie dzieki Erato.
Na razie _chyba_ wiem wszystko co potrzebuję na tym etapie, znajdę sobie jeszcze tylko ten wątek czego z czym nie.

Twoje posty na BU to skarbnica wiedzy podanej w przystępnej formie i jeszcze IMO powinni Ci tu przyznać jakiś chonorowy tytuł , coś w stylu "Order uśmiechu za pierwszą pomoc i niezłomną cierpliwość dla szczypiorów "

Pozdrawiam i dzięki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 08:32   #8
tulis
Raczkowanie
 
Avatar tulis
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 143
GG do tulis
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki Erato.
Na razie _chyba_ wiem wszystko co potrzebuję na tym etapie, znajdę sobie jeszcze tylko ten wątek czego z czym nie.

Twoje posty na BU to skarbnica wiedzy podanej w przystępnej formie i jeszcze IMO powinni Ci tu przyznać jakiś chonorowy tytuł , coś w stylu "Order uśmiechu za pierwszą pomoc i niezłomną cierpliwość dla szczypiorów "

Pozdrawiam i dzięki.
Tez uwazam,ze niektorym powinni przynawac tu odznaczenia za dobre rady w zwiazku z dobra pielegnacją
No, ateraz do rzecyz...mam pytanko i prosze o jakąs pomoc. Mam cere mieszana w kieunku suchej. Nigdy nei mialam tradziku z duzymi wypryskami,tylko od kiedy pamietam drobna kaszke na czole,wyczuwalna pod opuszkami palcow. Jakies dwa lata temu dermatolog zdiagnozowal to jako nadmierne rogowacenie. Teraz uzywam:noc-zel do mycia Calma HLC Ziaja,woda termalna Avene,cleanance K avene na zmiane z odżywczym Nutritic LRP, dzien zel do mycia Calma HLC,woda termalna,Nutritic i filtr Very High protection SPF 50 avene(bieli niemilosiernie). Co pownnam zmodyfikowac,co dodac,co usunac?? Bo efekty tej kuracji nie sa jakies super. Na jaki zmienic filtr,ale tez w obrebie Avene by nei bielil??
tulis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 14:34   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

tulis, a jakiego konkretnie filtra Avene używasz? emulsji, kremu, filtrów mineralnych?
a jeśli masz nadmierne rogowacenie, to dołożyłabym tu jeszcze coś z mocznikiem, np. Xerial 5 czy Xerialine.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 14:49   #10
tulis
Raczkowanie
 
Avatar tulis
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 143
GG do tulis
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
tulis, a jakiego konkretnie filtra Avene używasz? emulsji, kremu, filtrów mineralnych?
a jeśli masz nadmierne rogowacenie, to dołożyłabym tu jeszcze coś z mocznikiem, np. Xerial 5 czy Xerialine.
uzywam very high protection creme spf 50,filtr mineralny.Mozesz mi polecic cos co nei bedzie bielilo??Myslalam juz o xerial i musze si eszybko w niego zaoptarzyc. Mam tez przesuszona troche skore,w ogole nei jest promienna i jakas taka nijaka.Co zrobic,by jej pomoc,moze jaks wit. C w kremie lub maseczki??
tulis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 15:10   #11
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

mineralne filtry jednak bardziej bielą - może przerzucić się na analogiczny krem - ale na filtrach chemicznych? chociaż też dosyć bieli... z kolei te, które wcale nie bielą (fluid LRP i Vichy) raczej na zimę się nie nadają. a wit. C na zszarzałą cerę - jak najbardziej.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 16:04   #12
tulis
Raczkowanie
 
Avatar tulis
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 143
GG do tulis
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
mineralne filtry jednak bardziej bielą - może przerzucić się na analogiczny krem - ale na filtrach chemicznych? chociaż też dosyć bieli... z kolei te, które wcale nie bielą (fluid LRP i Vichy) raczej na zimę się nie nadają. a wit. C na zszarzałą cerę - jak najbardziej.
Czy w takim wypadku w obrebie firmy Avene nie ma niczego co by nie bielilo??A mleczko spf 50?? Czy tak bylo by dobrze:
noc1:cleanance K
dzien: krem z wit C+filtr
noc2: xerial 5
itd
tulis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 22:15   #13
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co dalej? bardzo prosze o porady, sugestie.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki Erato.
Na razie _chyba_ wiem wszystko co potrzebuję na tym etapie, znajdę sobie jeszcze tylko ten wątek czego z czym nie.

Twoje posty na BU to skarbnica wiedzy podanej w przystępnej formie i jeszcze IMO powinni Ci tu przyznać jakiś chonorowy tytuł , coś w stylu "Order uśmiechu za pierwszą pomoc i niezłomną cierpliwość dla szczypiorów "

Pozdrawiam i dzięki.
Wystarczy że ktoś miło podziękuje, orderów nie trzeba Miłego zgłębiania tajników biochemicznej pielęgnacji
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.