Prosba o pomoc w doborze kosmetykow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-26, 10:49   #1
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354

Prosba o pomoc w doborze kosmetykow


Drogie Biochemiczki Piszę z prosba o pomoc w doborze kosmetykow do pielgnacji. Watki o takiej cerze jak moja juz byly, tyle, ze mam jeszcze dodtkowy problem i nie wiem, jak sie za niego wziac...mianowicie:

Kiedys nazwalabym swoja skore normalna, nie sprawiala mi wiele klopotu i w czasach, kiedy wszytskie kolezanki walczyly z tradzikiem, ja bez zadnych szczegolnych zabiegow mialam spokoj. Ale od jakiegos czasu (zauwazylam, ze moglo to byc od momentu przeprowadzki do innego miasta) moja skora intensywnie sie blyszczy (moze zmiana wody ma na to jakis wplyw?). Niezaleznie od tego jakbym jej nie zmatowila i tak bedzie sie swiecic najpozniej za godzine. Najbardziej swieci sie na czole, nosie i policzkach kolo nosa. W tych okolicach przydarzaja sie tez jakies wypryski. Niby standardzik, ale do tego: Przy samej nasadzie nosa, w dolkach, w ktorych zaczynaja sie platki nosa moja skora jest zwsze sucha, luszczy sie i jest zaczerwieniona a nawet bolesna, troche tak jakbym miala wiecznie katar. A do tego moja skora jest chyba plytko unaczyniona (tak mi ktos kiedys powiedzial) tzn, czesto jest zaczerwieniona, policzki wlasciwie zawsze sa czerwonawe, ale najwiecej klopotu sprawia mi skora na powiekach. Tam jest po prostu czerwona i wygladam zawsze jakbym dopiero co skonczyla plakac macie jakies metody na te moje powieki?i na ta blyszczaca skore?Z gory dzieki za wszystkie rady...
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 18:21   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosba o pomoc w doborze kosmetykow

Pau141, na początek polecam lekturę tego wątku, bo widzę pewne podobieństwo w problemie (wg mnie skóra jest przez Ciebie nadmiernie przesuszana, odwodniona, stąd przetłuszczanie). Po lekturze możesz śmiało pytać jeśli jest coś jeszcze niejasne.http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 19:15   #3
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
No wlasnie...wiem, ze problem podobny do wielu tutaj obecnych, ale u mnie dochodzi jeszcze zaczerwienienie skory wynikające jakby ze zbyt cienkiej skory i zastanawiam sie czy taka skore trzeba pielegnowac jeszcze jakos inaczej??i prosze o rady jak zmniejszyc zaczerwienienie, zwlaczsza skory na powiekach...

nikt nie jest w stanie mi pomoc?

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-08-29 o 19:53 Powód: post pod postem
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 19:59   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosba o pomoc w doborze kosmetykow

Oj, Pau, widzę że nie odrobiłaś pracy domowej We wskazanym wątku były odpowiedzi.

Masz skórę płytko unaczynioną - stąd zaczerwienienie. Można ten problem załagodzić stosując dwutorową pielęgnację - preparaty do skóry naczynkowej, wspomagane łykaniem rutinoscorbinu. Na wzmocnienie - pogrubienie skóry polecam preparat z retinaldehydem, na początek dobry byłby Diroseal od Avene. rerinaldehyd zawsze na noc. jeśli walczysz z zaskórnikami, możesz także zainteresować sie preparatami z BHA (tonik aspirynowy, maseczka aspirynowa). Nie wolno stosować Ci kwasów AHA. Na dzień zawsze filtr - filtry działają naprawdę kojąco na naczynka, chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 10:02   #5
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: Prosba o pomoc w doborze kosmetykow

Wybacz, mi to męczenie ciebie ale ciagle rozchodzi sie o to, czy ja tych kosmetykow moge uzywac na powieki??obiecuje, ze juz nie bede truć
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 18:12   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosba o pomoc w doborze kosmetykow

Cytat:
Napisane przez pau141 Pokaż wiadomość
Wybacz, mi to męczenie ciebie ale ciagle rozchodzi sie o to, czy ja tych kosmetykow moge uzywac na powieki??obiecuje, ze juz nie bede truć
Tak, zwłaszcza Dirosealu
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 18:36   #7
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: Prosba o pomoc w doborze kosmetykow

dzieki wielkie
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.