sucha skora pod oczami od stosowania kremu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-09, 01:24   #1
cutme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 51

sucha skora pod oczami od stosowania kremu?


najpierw zaznacze, ze przeszukalam forum i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie, wiec prosze mnie nie odsylac do wyszukiwarki ; )
otoz od ok 2 tygodni zaczelam uzywac kremu pod oczy. to moj pierwszy krem specjalnie pod oczy, jako, że mam dopiero 21 lat. mam bardzo widoczne cieniei opuchniecia od oczami, bez wzgledu na to czy sie wyspie czy nie i w sumie pogodzilam sie z tym, ze "taka juz moja uroda", ale pomyslalam, ze przetestuje jakis dobry krem. wybor padl na firme Clarena, ktora produkuje profesjonalne kosmetyki uzywane w salonach kosmetycznych. zastanawiam sie jeszcze nad vichy thermal fix pod oczy, jednak wybor padl na Dotleniajaco - napinajacy krem pod oczy Clareny ( http://www.clarena.pl/cms/?id=225 ). Niestety nie zauwazylam zadnej poprawy jesli chodzi o moje cienie i opuchniecia pod oczami. Zamiast tego moja skora pod oczami zrobila sie nieprzyjemnie sucha i sciagnieta, zaczela sie nawet miejscowo luszczyc. kiedy budze sie rano to jedyne o czym marze to nalozenie jakiegokolwiek nawilzacza na te miejsca. Dodam jeszcze, ze mam tlusta cere, ktora nigdy w zyciu nie byla przesuszona, a juz na pewno nigdy nie mialam suchej skory pod oczami, mimo, że nie smarowalam jej zadnym kremem. Po zlych doswiadczeniach z kremem Clarena zainwestowalam w thermal fix vichy. Na razie nie czuje wielkiej zmiany, skora nadal jest nawilzona tylko kiedy zel jeszcze dobrze nie wchlonie, a zaraz potem jest sciagnieta i sucha. Moze to jeszcze skutki stosowania kremu Clareny, bo vichy mam dopiero od 2 dni.
W zwiazku z tym moje pytanie brzmi: dlaczego moja skora jest nawilzona bez kremu, a po kremie staje sie sucha i sciagnieta? czy moze to byc spowodowane tym kremem Clareny? czy moze lepiej, zebym w ogole nie uzywala zadnego kremu pod oczy? Chcialabym uzywac czegos na te since i opuchniecia bo mam juz dosc wygladania codziennie rano jakbym dopiero co wrocila z imprezy...
Bede wdzieczna za kazda pomoc, ale szczegolnie prosze o odpowiedz Panie kosmetyczki.
__________________

cutme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 05:59   #2
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: sucha skora pod oczami od stosowania kremu?

cóż, każda skóra reaguje na dany kosmetyk inaczej. Ja też mialam podobny problem, nie chodziło o Clarenę akurat, ale winny byl zdecydowanie krem. W ciągu tygodnia skóra pod oczami zrobiła mi się jak u staruszki!!! Leczenie tego zajęło mi kolejne dwa tygodnie
Po prostu go odstaw i tyle, a następnym razem wysęp próbki w aptece albo perfumerii i poużywaj kilka dni zanim wydasz kupę forsy na coś co może Ci zaszkodzić.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 11:19   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: sucha skora pod oczami od stosowania kremu?

nie podajesz składów, ale ogolnie- taki "urok" żeli pod oczy- słabo nawilżają. te zmniejszające opuchliznę zawierają skłądniki ściągające i napinające skorę (oraz czasem alkohol) i mogą wysuszać. na sińce kup sobie dobry korektor, na nawilżenie kapsułki z olejem np. oeparol, capivit hydrocontrol, oli-femin. na vichy możesz nakladać dodatkowy krem nawilżający (niekoniecznie z napsem "pod oczy"), a clarenę odstaw i nie wracaj do niej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 11:44   #4
cutme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 51
Dot.: sucha skora pod oczami od stosowania kremu?

Justy - ale ten specyfik Clareny to jest krem, nie zel. Zel to jest ten thermal fix vichy. Dzis rano znow obudzilam sie z luszczaca skora pod oczami, tym razem od vichy;/ No nic, narazie bede uzywac vichy i na to jakis krem nawilzajacy, a Clarene sobie podaruje.
Jesli chodzi o korektor, to niestety moje cienie i opuchniecia pod oczami sa na tyle widoczne, ze jak dotad zaden sobie z nimi nie poradzil, a uzywalam Bourjois, Touche Magique L'oreala i Everfresh Maybelline.
__________________

cutme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.