Pilnie poszukuje wszelkich rad - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-03, 12:31   #1
niegothlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62

Pilnie poszukuje wszelkich rad


Mam nadzieje,że nie popełniałam żadnego faux pas zakładając tu nowy wątek,jeśli proszę mnie zbesztać i pouczyć jak zrobić to prawidłowo.Czytam was od pewnego czasu i czytam,wyjść z podziwu nie mogę nad swoją głupotą i niewiedzą w zakresie pielęgnacji cery,włosów i ciała. Nie żebym zupełnie o siebie nie dbała,chyba po prostu trochę pecha oraz kiepska pani dermatolog i kosmetyczka...no i może również moja ignorancja<ach te filtry ale już się poprawiam > mam wielką prośbę abyście doradziły mi jak mam pielęgnować i poprawić stan mojej problemowej cery. Jest raczej średnio wrażliwa,bardzo skłonna do zapychania,mam multum wągrów,wypryski zdarzają się bardzo sporadycznie najczęściej przed okresem,cera raczej mieszana<strefa tłusta w kierunku normalnej policzki normalne w kierunku suchych xD> ale z zaskórnikami na całej twarzy,na policzkach zamknięte,na nosie otwarte wągry,<wydaje mi się że niemal każdy por na czole zanieczyszczony jest...> mam też małe problemy z naczynkami<błędy młodości związane z opalaniem ujawniły wiele pajączków...>. Skóra na policzkach ma skłonność do przesuszenia. to chyba tyle,aha no i mam 19 lat.mam nadzieje że w miare dokładnie opisałam i ktoś mi pomoże,pozdrawiam
niegothlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 16:45   #2
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Pilnie poszukuje wszelkich rad

Przyłaczam się do prośby powyżej, z tą różnicą, że nie mam problemu z naczynkami, a cerę mam naprawdę tłustą w strefie T a policzki normalne. Reszta tak samo jak poprzedniczka , czyli zanieczyszczony każdy por na nosie i czole przez wągry i zaskórniki i skłonność do zapychania. Również szukam sposobów na doprowadzenie cery do normalności, ale na razie bezskutecznie
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 09:46   #3
yahaska
Raczkowanie
 
Avatar yahaska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Meckenheim
Wiadomości: 308
GG do yahaska
Dot.: Pilnie poszukuje wszelkich rad

cera z Waszych opisów to również moja cera ja stosuję:

-myję twarz czymś łagodnym np żel ziaja oliwkowa. ostatnio odkryłam mydełko acnex w płynie.do tego mam żel do smarowania. wągrów o dziwo coraz mniej a skóra nawilżona.kremu nie stosuje z tej serii bo obawiam sie że może zapychać

-prawie wszystkie kremy mnie zapychają ale jest jedno cudeńko dermosan półtłusty (koniecznie ten bo tłusty zapycha)

-na punktowe niespodzianki acnefan

-twarz przemywam w zależności od potrzeb : tonik ziaja tin tin, płyn afrodyta, tonik pichtowy

-piję sok z łopianu na zmianę z sokiem z brzozy

-twarz wycieram ręcznikami papierowymi

-odstawiłam zupełnie podkłady ( każdy mnie zapychał) teraz wystarcza puder i korektor

-po wielu metodach prób i błędów i namiętnemu czytaniu biochemii mam listę tego co mnie zapycha i od czego trzymam sie z daleka

-od czasu do czasu kuracja brevoxylem

-od czasu do czasu maseczka z zielonej glinki argiletz lub malwa.peeling enzymatyczny tez malwa.

-seria pure oriflame (żel peelingujacy i płyn oczyszczajacy) też bardzo dobrze oczyszcza

-polęcam obszerny wątek o wągrach

to wszystko sprawia że udaje mi się utrzymywac cerę w niezłym stanie trochę czytania wizażu i systematyczności działa dobrze na moją problematyczną skórę

wiedzą na temat naczynek nie dysponuję...

mam nadzieje że troszkę pomogłam
__________________
~~~***''Boisz się że kiedyś Twoje serce będzie biło nad urodzinowym tortem tragicznie pełnym świeczek i pomyślisz że Twój czas minął ,a Ty nic nie przeżyłeś''***~~~
____________
justine
yahaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 14:00   #4
niegothlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62
Dot.: Pilnie poszukuje wszelkich rad

dziękuję bardzo, mogłabyś mi polecić jakiś dobry filtr??strasznie boję się dotychczasowego efektu zapychania...
niegothlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 22:10   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pilnie poszukuje wszelkich rad

Cytat:
Napisane przez niegothlady Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo, mogłabyś mi polecić jakiś dobry filtr??strasznie boję się dotychczasowego efektu zapychania...

Polecam lekture watku redakcyjnego

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

sa tam wszystkie najbardziej istotne informacje

Zapamietaj jedno-nie ma dobrego filtra dla wszystkich kazda cera inaczej zareaguje i przyjmie krem z filtrem.Niewielki procent trafia na samym poczatku,niestety....

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.