Bardzo przesuszona i odwodniona skóra... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-01, 21:18   #31
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

dzisiaj miałam badanie skóry. Zawsze byłam pewna , że moja skóra jest tłusta i trądzikowa i stosowałam kosmetyków wyłacznie dla cery tłustej. Dziś okazało się , że moja skóra jest bardzo odwodniona -5% nawilżenia tylko. Jak to możliwe skoro mam trądzik???
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 19:49   #32
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Cytat:
Napisane przez kolmanka Pokaż wiadomość
dzisiaj miałam badanie skóry. Zawsze byłam pewna , że moja skóra jest tłusta i trądzikowa i stosowałam kosmetyków wyłacznie dla cery tłustej. Dziś okazało się , że moja skóra jest bardzo odwodniona -5% nawilżenia tylko. Jak to możliwe skoro mam trądzik???
Bardzo możliwe – używasz kosmetyków do cery tłustej, które mają działanie wysuszające. Z założenia mają niby wysuszać wypryski, a tak naprawdę przesuszają cała skórę, która z kolei broni się przed tym przesuszem wydzielając coraz to więcej łoju. I koło się zamyka. Ty ją wysuszasz ona się ratuje jak może.
Miałam to samo

Odstaw agresywne kosmetyki, zacznij się nawilżać kremami o prostym składzie, a po jakimś czasie zauważysz różnicę
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 19:54   #33
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Cytat:
Napisane przez kolmanka Pokaż wiadomość
dzisiaj miałam badanie skóry. Zawsze byłam pewna , że moja skóra jest tłusta i trądzikowa i stosowałam kosmetyków wyłacznie dla cery tłustej. Dziś okazało się , że moja skóra jest bardzo odwodniona -5% nawilżenia tylko. Jak to możliwe skoro mam trądzik???
powiedz mi gdzie takie badanie robiłaś, czy płaciłaś za nie?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 08:58   #34
sema
Przyczajenie
 
Avatar sema
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 25
GG do sema
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Hej odświeżę wątek.

Mam skórę która zaczęła swędzieć na całym ciele, można po niej pisać palcem:/ Na twarzy również mam wysuszona ale to z powodu używania Differinu ( swoją drogą chyba już za długo bo na twarzy znowu mam jakiś wysyp... )

Na to może składać się kilka powodów : zima, praca w klimatyzowanym pomieszczeniu nawet przez 12h, często brak czasu aby pić dużo wody.

Koleżanka poleciła mi serię Ziaji do skóry odwodnionej, dermatolog krem Cetaphil, smarowałam się po kąpieli oliwką dla dzieci. Naprawdę już nie wiem, nie chcę wydawać kasy na kremy które nic nie dają i gromadzić kolekcję w łazience.. Dermatolog za każdy razem daje to samo. Może jakieś zioła pić czy coś... Ktoś mógłby mi pomóc dobrą radą ? Z góry dziękuję.
sema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:25   #35
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

kosmetyki z zserii emolium, mojej okrutnie suchej skorze bardzo pomogly. do dostania w aptece
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 14:31   #36
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Cytat:
Napisane przez kolmanka Pokaż wiadomość
dzisiaj miałam badanie skóry. Zawsze byłam pewna , że moja skóra jest tłusta i trądzikowa i stosowałam kosmetyków wyłacznie dla cery tłustej. Dziś okazało się , że moja skóra jest bardzo odwodniona -5% nawilżenia tylko. Jak to możliwe skoro mam trądzik???
nie myl skóry odwodnionej od przesuszonej. Możesz mnie skóre tłustą, która jest jednocześnie odwodniona.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 19:46   #37
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
kosmetyki z zserii emolium, mojej okrutnie suchej skorze bardzo pomogly. do dostania w aptece
Ja również polecam. Naprawdę przynoszą ulgę suchej skórze. Mi pomogły, jedyny minus - cena, są dośc drogie.
Poza tym wydaje mi się, że jeśli skóra jest bardzo sucha, czy wręcz odwodniona a dodatkowo się łuszczy to raczej nie pomogą drogeryjne balsamy. Trzeba zainwestowac w wpteczne komsetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji takiej skóry
__________________
naturalna pielęgnacja.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2011-02-23 o 19:49
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 21:00   #38
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Badanie skóry można zazwyczaj zrobić w każdej większej aptece, gdzie często robione są akcje z jakąś firmą bądź też w niektórych aptekach są dermokonsultantki,które dysponują odpowiednim sprzętem do badania skóry. Można zdiagnozować stan skóry (poziom nawilżenia, unaczynienie itp.).
Może się powtórze,ale napiszę coś od siebie. Każda skóra może być odwodniona. Wówczas najlepiej wspomóc się dobrym kremem nawilżającym,a w ekstremalnych przypadkach mocniejszym preparatem,np.serum.
Bardzo często odwodnienie skóry towarzyszy skórze tłustej. Jest ono spowodowane najczęściej używaniem zbyt agresywnych kosmetyków, które nadmiernie przesuszają skórę. Należy pamiętać, że to właśnie nawilżenie jest podstawą pielęgnacji każdej skóry,nawet tłustej. Wysuszając ją (żelami,tonikami, kremami z kwasami itp.) , w skórze uruchamia się mechanizm obronny. W konsekwencji następuję wzmożone działanie gruczołów łojowych. Zatacza się błędne koło. Skóra przetłuszcza się jeszcze bardziej, powstają niedoskonałości,a do tego jest zaczerwieniona i zaczyna się łuszczyć. W takiej sytuacji warto sięgnąć po kremy nawilżające o lekkiej konsystencji bądź też kremy skierowane do skór odwodnionych na skutek silnie wysuszających kuracji antytrądzikowych. Im mniej składników w kremie,tym lepiej. Poza tym zmieniamy preparaty myjące na delikatniejsze.Najlepiej, aby nie zawierały w składzie alkoholu ani silnych myjących detergentów(mydeł, preparatów z SLS).
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 18:43   #39
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Odświeżam wątek. Już od dłuższego czasu walczę z przesuszoną skórą, a raczej odwodnioną. Wynik niedostatecznego nawilżenia podczas używania retinoidów i kwasów. Niestety żaden ze stosowanych przeze mnie kremów czy półproduktów nie poradził sobie z problemem. Nie sprawdził się kw. HA w różnych kombinacjach i proporjach z olejami czy kremami, ani aloes, ani kremy przeznaczone dla skóry bardzo suchej, jak Sensitia krem tłusty Iwostinu , Nanobase, emolium, itp.Jakby kremy"stały na skórze, natłuszczały ją, a nie nawilżały i wnikały głębiej chociaz i tak sprawują się o niebo lepiej od mieszanki olei+HA, która jeszcze bardziej przesuszała skórę. Czy powinnam używać kremów z większa ilością humektantów? Może ktoś bardziej"obeznany" w składach kosmetyków mógłby mi polecić mocno nawilżający krem do odwodnionej skóry?
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 15:33   #40
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Bardzo przesuszona i odwodniona skóra...

Cytat:
Napisane przez karamba Pokaż wiadomość
Witajcie
Od razu mówie, że pokładam w Was wielkie nadzieje. Już nie raz wizażanki podsunęły mi jakiś dobry pomysł.

Mój problem polega na tym, że jakies dwa tygodnie temu skóra zaczeła mi się bardzo wysuszać<na początku wiązałam to z tym, że własnie wtedy zaczęły się mrozy ale teraz już nie wiem...>. Jest coraz bardziej sucha. Kupiłam sobie krem ziaja oliwkowa <bardzo zachwalany na KWC> i smaruje nim na grubo na noc, w ciągu dnia gdy jestem w domu dosmarowuje i jest ok. Do póki nie wyjdę z domu...

Skóra bardzo mi się łuszczy, cała jest pokryta takimi łuseczkami a miejscami zchodzą z niej spore płatki<kilku milimetrowe>.

Na początku miałam tak dopiero jak wracałam wieczorem do domu, po całym dniu nie smarowania się kremem. Teraz zauwazyłam że jest tak odwodniona że nawet tuż po tym jak wstane rano i zmyję resztki kremu którym byłam na grubo posmarowana na noc juz zaczynaja byc widoczne skórki<a robie peeling>.

Co ciekawe normalnie mam cerę mieszaną <ostatnio nawet zastanawiałam sie czy nie jest tłusta> a największe przesuszenia sa w srodkowych partiach twarzy <głownie nos, policzki przy nosie, okolice ust i broda>

Zastanawiam sie czego to może byc przeczyna?
  • Pogody? Ale przeciez dziś jest kilka stipni na + poza tym do tej pory nie miałam tak nawet w mrozy.
  • Złych kosmetyków? Ale początek problemów nie pokrywa sie z żadna kosmetyczna innowacja- takowych opórcz kremu ziaji nie było od kilku miesiecy...
  • Uczulenie? tez nie sadze... Nie jestem uczuleniowcem a tych kosmetyków juz uzywałam wczesniej.
  • Czy może wtedy raz mi sie tak przemroziła skóra i teraz takie efekty<z tym że teraz jest gorzej niz na poczatku>...?
Bardzo prosiłabym Was o pomoc... Już nie wiem co mam z tą twarża robić... Dziś mi tylko psuła humor... Ile razy spojrzałam w lustro albo dotknęłam sie i poczułam tą suchość...
Witaj, po co sobie robisz problemy. Idź do dermatologa lub dobrej kosmetyczki i na pewno znajdziesz pomoc.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 12:13   #41
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Question Skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Witam,

Chciałabym pomóc mojej babci, która ma problem ze skórą... szczególnie na nogach. Doskwiera jej poważne (moim zdaniem) przesuszenie. Na co dzień towarzyszy jej uczucie szorstkości, suchości. Skóra po myciu łuszczy się, jest biaława, spękana... swędzi. Babcia była u kilku lekarzy, jednak polecane przez nich kosmetyki, maści niestety nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Dlatego pomyślałam, że może z Waszą pomocą uda mi się stworzyć program pielęgnacji skóry osób starszych, w tym dla mojej babci.

Szukałam trochę w internecie, w książkach i najczęściej w zaleceniach przewija się, by podczas mycia - skórę od razu natłuszczać, np. poprzez stosowanie olejków do kąpieli, przetłuszczonych kostek dermatologicznych... Do nawilżania i natłuszczania za najskuteczniejsze uważa się stosowanie mieszanki: glicerolu+cholesterolu+ce ramidów+WNNKT. Dodatkowo zaleca się wit. A i E oraz sub. przeciw zapalną tj. alantoina, azulen czy bisabolol.

Spotkaliście się z preparatem łączącym w sobie te składniki?
Może znacie inne artykuły, doniesienia, wyniki badań mówiące o skuteczności innych substancji, ich wymaganym stężeniu itp?

Zależy mi też, aby preparaty dla babci były jak najbezpieczniejsze, tzn. bez substancji zapachowych, barwników, silnych detergentów i innych.

Będę wdzięczna za pomoc.
__________________
Tak, to ja.

Edytowane przez biala
Czas edycji: 2013-02-16 o 12:15
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-16, 15:42   #42
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Witam,

Chciałabym pomóc mojej babci, która ma problem ze skórą... szczególnie na nogach. Doskwiera jej poważne (moim zdaniem) przesuszenie. Na co dzień towarzyszy jej uczucie szorstkości, suchości. Skóra po myciu łuszczy się, jest biaława, spękana... swędzi. Babcia była u kilku lekarzy, jednak polecane przez nich kosmetyki, maści niestety nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Dlatego pomyślałam, że może z Waszą pomocą uda mi się stworzyć program pielęgnacji skóry osób starszych, w tym dla mojej babci.

Szukałam trochę w internecie, w książkach i najczęściej w zaleceniach przewija się, by podczas mycia - skórę od razu natłuszczać, np. poprzez stosowanie olejków do kąpieli, przetłuszczonych kostek dermatologicznych... Do nawilżania i natłuszczania za najskuteczniejsze uważa się stosowanie mieszanki: glicerolu+cholesterolu+ce ramidów+WNNKT. Dodatkowo zaleca się wit. A i E oraz sub. przeciw zapalną tj. alantoina, azulen czy bisabolol.

Spotkaliście się z preparatem łączącym w sobie te składniki?
Może znacie inne artykuły, doniesienia, wyniki badań mówiące o skuteczności innych substancji, ich wymaganym stężeniu itp?

Zależy mi też, aby preparaty dla babci były jak najbezpieczniejsze, tzn. bez substancji zapachowych, barwników, silnych detergentów i innych.

Będę wdzięczna za pomoc.
Najbezpieczniej oleje naturalne i ewentualnie kosmetyki z urea. Szybko ukoją. Oleje do kąpieli naszpikowane są chema dlatego bezpieczniejsze są oleje naturalne. Zwykla oliwa z oliwek też zadziała. Natomiast nie spotkalam się z cholesterolem jako polecanym składnikiem kosmetycznym...A do mycia polecam delikatne mydlo jak np. Biały wielbląd czy bambino
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 16:44   #43
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Dziękuję za odpowiedź.

Co do cholesterolu, to spotkałam się kilka razy ze stwierdzeniem, iż mieszanina (cermiady + WNNKT + cholesterol) z jego udziałem jest najbliższa składnikom cementu międzykomórkowego.

Dziękuję za polecenie mocznika. Myślę, że w tym przypadku najlepsze stężenie to 2-5%? Możesz polecić jakiś konkretny preparat? Zależy mi na skuteczności i łagodności.

Muszę tez przyznać, że trochę obawiam się mydła. Dokładniej jego zasadowości.
Z literatury wynika, że do skóry bardzo suchej, wrażliwej poleca się preparaty o pH 5,5.
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 20:00   #44
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Witam,

Chciałabym pomóc mojej babci, która ma problem ze skórą... szczególnie na nogach. Doskwiera jej poważne (moim zdaniem) przesuszenie. Na co dzień towarzyszy jej uczucie szorstkości, suchości. Skóra po myciu łuszczy się, jest biaława, spękana... swędzi. Babcia była u kilku lekarzy, jednak polecane przez nich kosmetyki, maści niestety nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Dlatego pomyślałam, że może z Waszą pomocą uda mi się stworzyć program pielęgnacji skóry osób starszych, w tym dla mojej babci.

Szukałam trochę w internecie, w książkach i najczęściej w zaleceniach przewija się, by podczas mycia - skórę od razu natłuszczać, np. poprzez stosowanie olejków do kąpieli, przetłuszczonych kostek dermatologicznych... Do nawilżania i natłuszczania za najskuteczniejsze uważa się stosowanie mieszanki: glicerolu+cholesterolu+ce ramidów+WNNKT. Dodatkowo zaleca się wit. A i E oraz sub. przeciw zapalną tj. alantoina, azulen czy bisabolol.

Spotkaliście się z preparatem łączącym w sobie te składniki?
Może znacie inne artykuły, doniesienia, wyniki badań mówiące o skuteczności innych substancji, ich wymaganym stężeniu itp?

Zależy mi też, aby preparaty dla babci były jak najbezpieczniejsze, tzn. bez substancji zapachowych, barwników, silnych detergentów i innych.

Będę wdzięczna za pomoc.
Do mycia polecam mydełka z lawendowej farmy . Po kąpieli koniecznie na mokrą -nie wytartą ręcznikiem skórę np. oliwka hipp . Ale to już jak babcia wyjdzie z wanny bo może być niebezpiecznie ślisko jeśli oliwka kapnie pod stopy. Dziewczyny chwalą też kosmetyki do mycia i pielęgnacji ciała z rossmana Babydream fur Mama . Proste dobre składy , delikatne.

Mocznik jest fantastyczny do suchej skóry . Można go kupić np. na Mazidlach , zsk , kosztuje grosze. Można dosypywać do posiadanego już balsamu do ciała bardzo ładnie sie rozpuszcza. Efekty są od pierwszym użyciu. Ale dodaje się za każdym razem do porcji przed smarowaniem. Pewnie musiała byś babci pomóc .
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2013-02-16 o 20:08
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 22:28   #45
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Witam,

Chciałabym pomóc mojej babci, która ma problem ze skórą... szczególnie na nogach. Doskwiera jej poważne (moim zdaniem) przesuszenie. Na co dzień towarzyszy jej uczucie szorstkości, suchości. Skóra po myciu łuszczy się, jest biaława, spękana... swędzi. Babcia była u kilku lekarzy, jednak polecane przez nich kosmetyki, maści niestety nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Dlatego pomyślałam, że może z Waszą pomocą uda mi się stworzyć program pielęgnacji skóry osób starszych, w tym dla mojej babci.

Szukałam trochę w internecie, w książkach i najczęściej w zaleceniach przewija się, by podczas mycia - skórę od razu natłuszczać, np. poprzez stosowanie olejków do kąpieli, przetłuszczonych kostek dermatologicznych... Do nawilżania i natłuszczania za najskuteczniejsze uważa się stosowanie mieszanki: glicerolu+cholesterolu+ce ramidów+WNNKT. Dodatkowo zaleca się wit. A i E oraz sub. przeciw zapalną tj. alantoina, azulen czy bisabolol.

Spotkaliście się z preparatem łączącym w sobie te składniki?
Może znacie inne artykuły, doniesienia, wyniki badań mówiące o skuteczności innych substancji, ich wymaganym stężeniu itp?

Zależy mi też, aby preparaty dla babci były jak najbezpieczniejsze, tzn. bez substancji zapachowych, barwników, silnych detergentów i innych.

Będę wdzięczna za pomoc.
Przykro mi ze babcia ma takie problemy....
Nie wiem czy ty robisz sama kosmetyki......?
jezeli tak to polecilabym zrobic delicatna pianke do mycia z cukru i mydla intymnego Cien......ale do tego potrzebny bylby pojemniczek na pianke....i konserwant
Moglabys tez zrobic maselko z jednego masla np kakaowego albo shea i olejòw ....z dodatkiem maczki z ryzu...... bardzo fajne i latwe do produkcji.....
Albo zel z gumy ksantanowej z mlecznem sodu 5% bardzo nawilzajacym i ma to maselko do ktòrego moglabys dodac jakias substancje aktywna rozpuszczjaca sie w tluszczach....
Albo moglabys latem przygotowac olejek z rumianku bardzo dobry i maksymalnie naturalny.... Dla babci wszystko no nie....

Czekam na wiadomosci czy krecisz jakis kremik sama?
__________________
Czesc Quana
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 22:47   #46
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Przykro mi ze babcia ma takie problemy....
Nie wiem czy ty robisz sama kosmetyki......?
jezeli tak to polecilabym zrobic delicatna pianke do mycia z cukru i mydla intymnego Cien......ale do tego potrzebny bylby pojemniczek na pianke....i konserwant
Moglabys tez zrobic maselko z jednego masla np kakaowego albo shea i olejòw ....z dodatkiem maczki z ryzu...... bardzo fajne i latwe do produkcji.....
Albo zel z gumy ksantanowej z mlecznem sodu 5% bardzo nawilzajacym i ma to maselko do ktòrego moglabys dodac jakias substancje aktywna rozpuszczjaca sie w tluszczach....
Albo moglabys latem przygotowac olejek z rumianku bardzo dobry i maksymalnie naturalny.... Dla babci wszystko no nie....

Czekam na wiadomosci czy krecisz jakis kremik sama?
Ty serio polecasz ten olejek z rumianku? jeden z najbardziej wysuszajacych i uczulających preparatow?? I zel z gumy ksantowej-przeciez akurat guma ksantowapelni funkcję zagęstnika i jej się daje bardzo niewiele...a na pewno nie jest bazą jakiegokolwiek kosmetyku

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.

Co do cholesterolu, to spotkałam się kilka razy ze stwierdzeniem, iż mieszanina (cermiady + WNNKT + cholesterol) z jego udziałem jest najbliższa składnikom cementu międzykomórkowego.

Dziękuję za polecenie mocznika. Myślę, że w tym przypadku najlepsze stężenie to 2-5%? Możesz polecić jakiś konkretny preparat? Zależy mi na skuteczności i łagodności.

Muszę tez przyznać, że trochę obawiam się mydła. Dokładniej jego zasadowości.
Z literatury wynika, że do skóry bardzo suchej, wrażliwej poleca się preparaty o pH 5,5.
Konkretne bezpieczne preparaty ma np Isana Med z Urea-krem zerknij w opinie na wizazu. Tanie, sprawdzone i dostępne w każdym Rossmanie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 07:23   #47
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Ty serio polecasz ten olejek z rumianku? jeden z najbardziej wysuszajacych i uczulających preparatow?? I zel z gumy ksantowej-przeciez akurat guma ksantowapelni funkcję zagęstnika i jej się daje bardzo niewiele...a na pewno nie jest bazą jakiegokolwiek kosmetyku
Tak polecam olej z rumianku.....nie wiem jaki olej ty masz na mysli ja mòwie o oleju jakimkolwiek najlepiej taki ktòry sie ossida malo i do niego wklada sie garsc rumianku i pozostawia na 15dni w ciemnym miejscu pòzniej sie filtruje i dodaje troszecke Vit. E..... uczeszczam tez na innych forum i nie slyszalam zeby ten olej uczulal albo wysuszal.........(prawie wszyskie oleje wysuszaja) wrecz przeciwnie jest lagodzacy i ma prawie wszyskie zalety rumianku........ tak jak i ten nagietkowy.....bardzo dobry i naturalny...... pewnie jezeli ty mòwisz o oleju do kròrego wlozono bardzo duzo oleku eterycznego i nazwano go rumiankowym no to w takim przypadku sprawa sie zmienia wrecz przeciwnie moze byc nawet bardzo niezdrowa...... ( olejki eteryczne sa bardzo uczulajace i wnikaja naprawde w glap skòry ...trzeba uzywac je naprawde z wielka ostroznoscia....powiedzia labym jak lekarstwa)
Mòj oleolito jest pewne i przed nasmarowaniem sie jakimkolwiek olejem trzeba zawsze spawdzic czy nie wywola reakcji smatujac malo ilosc na wewnwtrznej stronie reki i odczekac 12odzin...ale to normalka nie sadzisz.....?!

pozatym ja zapronowalam maselko z mikxem olejkòw i masel a nie sam olej ....ale nawet sam nie zaszkodzilby...no chyba ze ktos jast uczulony....

Pozatym nie polecam samych olejòw wysuszaja bardzo nawet jezeli nalozysz na wilgotna skòre......Jezeli uzywane przez dlugi czas....
widzialm ludzi z wysypkami bo uzywali za dlugo oleji....musieli odstawic wszysko przez dlugi czas....Opinia dermatologòw.....

Nasz skòra komunikuje z nami i jak ma czegos za duzo wyrzuca..... wiec do wszyskiego potrzeba ròwnowagi.....


Twoje oburzenie na Gume Ksantonowa mnie nie dziwi ....uzywacie ja naprzwde bardzo malo prawie wcale..... nie prawda ze nie moze byc uzyta jako zel....i jako baza.....kto tak powiedzial?????
W innych krajach robimy to ciagle jest on skladnikiem naturalnym .....uzywajac go 0.5-0.6g na 100g wody wychodzi gesty zel troche slimaczny i kleisty ale jest skladnikiem bardzo dobrym....... uczuciowo przypomina zel z kwasu hairulonowego.....na nòzki tak drogiego zelu to chyba byloby szkoda nie sadzisz?????ale wymieszac go z zelem z gumy (napewno bylby lepszy) nlozyc taki zel pod maselko sprawi sie doskonaleale nawet sam z Aktywami...... utworzy piekna powloczke i nie pozwoli olejkowi wysuszyc za bardzo slòry.....To nie tylko zagestniacz....... pelni on tez swoja role.....nie dodaje sie go do kremòw tylko zeby zagestnic..... poprawia bardzo smarowanie , nawilza i tworzy delicatny film ktòry powoduje miejsza utrate wody w skòrze.....
nawet w zsk jest napisane :
Pozwala otrzymać przejrzyste żele wodne.

i nie mòwie tu tylko o teori ale o doswiadczeniu.....

Rossmann, Isana Med, Nachtcreme 5% Urea tego Kremu ja osobiscie nie kupilabym ze wzgedu na te skladniki: Dimethicone, Polyisobutene, Disodium Edta,
Ale ja szukam zawsze kremòw w miare Bio....
__________________
Czesc Quana

Edytowane przez quana99
Czas edycji: 2013-02-17 o 07:55
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 11:05   #48
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Dziękuję za odpowiedzi.
Niestety jeszcze nie kręcę kosmetyków. Cały czas odkładam to na później...
Na razie przejrzę polecane przez Was konkretne produkty.

Tak sobie myślałam, by do oczyszczania kupić łagodne myjadło z Babydreamu.
Przy każdym użyciu dodawać do niego kilka kropelek oliwki dla dzieci.
W kwestii regeneracji uszkodzonej skóry - zastanawiałam się nad połączeniem rybek z dermogal a+e z kremem/balsamem Physiogel. Co o tym myślicie?
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 16:43   #49
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Z prostszych rozwiązań ja mam od lekarki maść robioną w aptece, zawiera lanolinę, witaminę A i E - ja jej mogę używać tylko czasem na ręce jak mam egzemę albo przesuszone ale moja mama używają jej ciągle, nawet do twarzy i mówi że lepsza niż najlepszy krem. Oprócz tego preparaty z mocznikiem - jak nie chcesz robić sama możesz kupić w aptece.

Z jeszcze łatwiej dostępnych Eveline robi dość dobry balsam do ciała na bazie oleju sojowego z dodatkiem (chyba niewielkim) mocznika i kwasu hialuronowego. Do bardzo suchej skóry to może być trochę lekki ale może przy częstszym używaniu... ma ten plus, że jest tani. Może ktoś umny wypowie się na temat składu tego balsamu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wilzajacy.html

Ten jest chyba prawie identyczny:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30170,hydra-extreme-3d-spa-intensywnie-nawilzajacy-balsam-do-ciala-24-h.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-02-17 o 16:44
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 18:25   #50
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Tak polecam olej z rumianku.....nie wiem jaki olej ty masz na mysli ja mòwie o oleju jakimkolwiek najlepiej taki ktòry sie ossida malo i do niego wklada sie garsc rumianku i pozostawia na 15dni w ciemnym miejscu pòzniej sie filtruje i dodaje troszecke Vit. E..... uczeszczam tez na innych forum i nie slyszalam zeby ten olej uczulal albo wysuszal.........(prawie wszyskie oleje wysuszaja) wrecz przeciwnie jest lagodzacy i ma prawie wszyskie zalety rumianku........ tak jak i ten nagietkowy.....bardzo dobry i naturalny...... pewnie jezeli ty mòwisz o oleju do kròrego wlozono bardzo duzo oleku eterycznego i nazwano go rumiankowym no to w takim przypadku sprawa sie zmienia wrecz przeciwnie moze byc nawet bardzo niezdrowa...... ( olejki eteryczne sa bardzo uczulajace i wnikaja naprawde w glap skòry ...trzeba uzywac je naprawde z wielka ostroznoscia....powiedzia labym jak lekarstwa)
Mòj oleolito jest pewne i przed nasmarowaniem sie jakimkolwiek olejem trzeba zawsze spawdzic czy nie wywola reakcji smatujac malo ilosc na wewnwtrznej stronie reki i odczekac 12odzin...ale to normalka nie sadzisz.....?!

pozatym ja zapronowalam maselko z mikxem olejkòw i masel a nie sam olej ....ale nawet sam nie zaszkodzilby...no chyba ze ktos jast uczulony....

Pozatym nie polecam samych olejòw wysuszaja bardzo nawet jezeli nalozysz na wilgotna skòre......Jezeli uzywane przez dlugi czas....
widzialm ludzi z wysypkami bo uzywali za dlugo oleji....musieli odstawic wszysko przez dlugi czas....Opinia dermatologòw.....

Nasz skòra komunikuje z nami i jak ma czegos za duzo wyrzuca..... wiec do wszyskiego potrzeba ròwnowagi.....


Twoje oburzenie na Gume Ksantonowa mnie nie dziwi ....uzywacie ja naprzwde bardzo malo prawie wcale..... nie prawda ze nie moze byc uzyta jako zel....i jako baza.....kto tak powiedzial?????
W innych krajach robimy to ciagle jest on skladnikiem naturalnym .....uzywajac go 0.5-0.6g na 100g wody wychodzi gesty zel troche slimaczny i kleisty ale jest skladnikiem bardzo dobrym....... uczuciowo przypomina zel z kwasu hairulonowego.....na nòzki tak drogiego zelu to chyba byloby szkoda nie sadzisz?????ale wymieszac go z zelem z gumy (napewno bylby lepszy) nlozyc taki zel pod maselko sprawi sie doskonaleale nawet sam z Aktywami...... utworzy piekna powloczke i nie pozwoli olejkowi wysuszyc za bardzo slòry.....To nie tylko zagestniacz....... pelni on tez swoja role.....nie dodaje sie go do kremòw tylko zeby zagestnic..... poprawia bardzo smarowanie , nawilza i tworzy delicatny film ktòry powoduje miejsza utrate wody w skòrze.....
nawet w zsk jest napisane :
Pozwala otrzymać przejrzyste żele wodne.

i nie mòwie tu tylko o teori ale o doswiadczeniu.....

Rossmann, Isana Med, Nachtcreme 5% Urea tego Kremu ja osobiscie nie kupilabym ze wzgedu na te skladniki: Dimethicone, Polyisobutene, Disodium Edta,
Ale ja szukam zawsze kremòw w miare Bio....
Dobrze, mamy inne doświadczenie i nie zamierzam więcej wnikać. Pozdrawiam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 20:57   #51
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Jeśli chodzi o preparaty z mocznikiem, to ja używam tego balsamu http:// www .doz. pl/apteka/p54960-Numis_Med_Urea_10_mleczko _do_ciala_300_ml (usunac spacje) .Nie znam się na składach, ale mi na rogowacenie okołomieszkowe dermatolog poleciła mleczko La Roche Posay z mocznikiem, którego cena mnie zabiła po prostu Może ktoś znający się na składach oceni to mleczko i się wypowie
__________________
Życie jest piękne
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 22:06   #52
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o preparaty z mocznikiem, to ja używam tego balsamu http:// www .doz. pl/apteka/p54960-Numis_Med_Urea_10_mleczko _do_ciala_300_ml (usunac spacje) .Nie znam się na składach, ale mi na rogowacenie okołomieszkowe dermatolog poleciła mleczko La Roche Posay z mocznikiem, którego cena mnie zabiła po prostu Może ktoś znający się na składach oceni to mleczko i się wypowie
Oprócz propylene glykolu z konca listy i ewentualnie titanium dioxide (kontrowersyjny filtr) ja nie widzę nic złego tym w składzie.

Z własnego doświadczenia polecałabym czysty olej kokosowy (najlepiej nierafinowany, tłoczony na zimno) nakładany na lekko zwilżona skórę.
100% natura, która daje rewelacyjne efekty na wysuszonej skórze plus ładny zapach jako bonus
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:10   #53
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Najbezpieczniej oleje naturalne i ewentualnie kosmetyki z urea. Szybko ukoją. Oleje do kąpieli naszpikowane są chema dlatego bezpieczniejsze są oleje naturalne. Zwykla oliwa z oliwek też zadziała. Natomiast nie spotkalam się z cholesterolem jako polecanym składnikiem kosmetycznym...A do mycia polecam delikatne mydlo jak np. Biały wielbląd czy bambino
biały wielbłąd???
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 17:22   #54
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
biały wielbłąd???
a i owszem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...owszechne.html
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 21:22   #55
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Z pełną odpowiedzialnością mówię - olejek arganowy kosmetyczny - cudownie nawilża skórę i włosy!!! Sama dopiero zaczynam z nim przygodę i już wiem, że go kocham!!! Zakupuj i się nie zastanawiaj nawet!
Milu Milu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 15:55   #56
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Gdzie tego wielblada mozna nabyc?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 22:12   #57
Blind
Raczkowanie
 
Avatar Blind
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 83
Dot.: Skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Mialam raz bialego wielbłąda ale w porownaniu z jelonkiem moze się schować ^^ do mycia poradzilabym balsam Babydream fur mama albo plyn do hig.intymnej Facelle , a po kąpieli cos z mocznikiem, te myjadła są dostępne w rossmanie, nie mają SLS dlatego nie wysuszają skóry, bardziej polecam ten pierwszy,ma wiele dobrze skomponowanych olejków, gdy stosuję je zamiast zelu pod prysznic nie musze nawet nakladac balsamy a gdy zmieniam na jakis z SLS skora reaguje przesuszem

edit: wlasnie,zapomnialam o czyms co jest bardziej wydajne od takich myjadeł i genialnie dziala na skórę,mianowicie mydła Aleppo, kostki najczesciej są duze i bardzo wydajne więc cena w przeliczeniu na np. uzyskane po pokrojeniu 3 mydelka nie jest juz taka wysoka

Edytowane przez Blind
Czas edycji: 2013-03-06 o 22:17
Blind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 09:57   #58
psotka8
Raczkowanie
 
Avatar psotka8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 129
Dot.: Skóra osób starszych - poważne przesuszenie

Jeśli sucha, swędząca skóra najbardziej dokucza po kąpieli to polecam kąpiel z olejem. Znalazłam to jakis czas temu na blogu i mi pomogło. Do wanny z wodą dolewamy łyżkę oleju (oliwki, oliwy z oliwek, słonecznikowego) i bierzemy kąpiel tak jak zwykle. Nie dość że pod wpływem ciepła skóra lepiej wchłania olej to na powierzchni zostaje zabezpieczająca warstwa.
A drugi pomysł to wymieszanie octu jabłkowego i oleju słonecznikowego pół na pół i smarowanie tą emulsją problematycznych miejsc. Nie pachnie zbyt dobrze (jak gorzelnia) ale sprawdza się zarówno przy skórze łuszczycowej jak i z azs więc ma duży potencjał nawilżający i zabezpieczający.
psotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 21:23   #59
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Bardzo sucha skóra brzucha.

Mam problem ze skóra brzucha (głównie podbrzusza), boków i piersi - zrobiła się strasznie sucha. Do tego stopnia, że się łuszczy i wygląda jakby na starą i przesuszoną. Trwa to już ze 3 miesiące.

Dbam o nawilżenie, zawsze po kąpieli smaruje się oliwką dla dzieci, używam nawilżającego olajku pod prysznic (nivea) i ostatnio dodatkowo stosuję balsam z neutrogeny. Efektów praktycznie nie widać! Staram się pić dużo wody.

Nie stosuję leków ani antykoncepcji hormonalnej.

Macie pomysł z czego mogło mi się takie coś zrobić i jak temu zaradzić?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 07:03   #60
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Bardzo sucha skóra brzucha.

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Mam problem ze skóra brzucha (głównie podbrzusza), boków i piersi - zrobiła się strasznie sucha. Do tego stopnia, że się łuszczy i wygląda jakby na starą i przesuszoną. Trwa to już ze 3 miesiące.

Dbam o nawilżenie, zawsze po kąpieli smaruje się oliwką dla dzieci, używam nawilżającego olajku pod prysznic (nivea) i ostatnio dodatkowo stosuję balsam z neutrogeny. Efektów praktycznie nie widać! Staram się pić dużo wody.

Nie stosuję leków ani antykoncepcji hormonalnej.

Macie pomysł z czego mogło mi się takie coś zrobić i jak temu zaradzić?
Po pierwsze więcej pić po drugie spróbuj balsamu z mocznikiem. Mi bardzo pomaga na przesuszoną skórę. Tak przesuszoną, że aż boli.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-08 00:49:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.