Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-22, 16:13   #1
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Question

Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY


Jeśli taki wątek już był proszę o podpięcie, nie znalazłam
W tylu tematach wałkujemy kwestię fotostabilnych filtrów i antyoksydantów do twarzy (serum z wit. C i E itp).
A jak to wyglada u Was w odniesieniu do ciała dziewczyny? Znana nam wszystkim prawda mówi, że to co dobre do twarzy będzie dobre i do reszty.
Ale jak to wyglada w praktyce... powierzchnia większa- zwiększają się koszty, do tego twarz mamy odsłoniętą i nietrudno aplikować co się tylko chce, z ciałem sprawa się komplikuje .
Przejmujecie sie tym w ogole - używacie olejków o własciwościach antyoksydacyjnych, juvitu, serum, innych tego typu preparatów? Czy do ciała tylko balsam i spokój .
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 20:29   #2
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY

Ja używam serum tylko do twarzy.Jak już napisałaś wzrastają koszty ale oprócz tego nie wyobrażam sobie smarować całego ciała taką jakby nie było tłustą mazią a i czas tu gra rolę Napewno są mleczka czy balsamy do ciała z antyoksydantami ale ja nie zwracałam na to uwagi.Teraz będę testować Eucerin do ciała z mocznikiem.Ponoć super nawilża tylko nie pachnie za ładnie
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-05-22 o 20:32
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 10:32   #3
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY

Do ciala wykorzystuje jedynie oleje mieszajac je z zelem HA-o wiele lepiej u mnie sie to sprawdza niz tradycyjne balsamy a dermokosmetyki lubie wzbogacać zelem HA.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-05-24 o 08:21
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 13:59   #4
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY

No właśnie, chciałoby się w przyszłości cieszyć ładną skórą nie tylko twarzy ale całego ciała. Jednak nietrudno się dziwić, że nam się nie chce - twarz pochłania już większość czasu przeznaczanego na pielęgnację, a przeciez nie samym dbaniem o siebie cżłowiek żyje .

Dlatego narazie w planach mam kupno olejku z pestek czereśni (BU). Ponoć to zabójca wolnych rodników , a ja i tak potrzebuję jakiegoś oleju.
Stosowanie nie będzie pracochłonne bo jak wiadomo, olejki +żel HA to świetny duet. Może czasem skuszę się na kilka kropel juvitu do balsamu do ciała, ale wtedy trzebaby wkładać gorszą piżamę
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 08:25   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY

Staram sie wybierac najprostsze rozwiazania bo juz nie chodzi tyle oto,ze nie zawsze sie chce co nie zawsze mam odpowiednia ilosc czasu
Oleje z zelem HA bardzo szybko sie wchlaniaja i zauwazylam,ze skorze o wiele lepiej sluza takie mieszanki niz gotowce.
Polecam olej zurawionowy i z orzecha wloskiego,ktory swietnie lagodzi wszelkie podraznienia itd.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 20:08   #6
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Staram sie wybierac najprostsze rozwiazania bo juz nie chodzi tyle oto,ze nie zawsze sie chce co nie zawsze mam odpowiednia ilosc czasu
Oleje z zelem HA bardzo szybko sie wchlaniaja i zauwazylam,ze skorze o wiele lepiej sluza takie mieszanki niz gotowce.
Polecam olej zurawionowy i z orzecha wloskiego,ktory swietnie lagodzi wszelkie podraznienia itd.
Ja również mieszam oleje z HA. Czasem dodaję też alginat, macerat z marchwi, pantenol i hydromanil, ale nie wiem czy robię dobrze. No i zwykle te składniki mieszam z jakimś odżywczym balsamem. Nic się nie wydziela to chyba jest ok.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 22:51   #7
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość

(...)
Może czasem skuszę się na kilka kropel juvitu do balsamu do ciała, ale wtedy trzebaby wkładać gorszą piżamę
Mam za sobą taki eksperyment Wylewałam na dłoń trochę balsamu Ziai "Kozie mleko" i kilka kropel Juvitu. Nie było tak źle, myślałam, że będę się cała kleić, a czułam się jak po wysmarowaniu bardzo treściwą emulsją.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 18:39   #8
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Pielęgnacja ciała - ANTYOKSYDANTY

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość
Mam za sobą taki eksperyment Wylewałam na dłoń trochę balsamu Ziai "Kozie mleko" i kilka kropel Juvitu. Nie było tak źle, myślałam, że będę się cała kleić, a czułam się jak po wysmarowaniu bardzo treściwą emulsją.
To super, bo wciaz zamierzam ten pomysł zrealizowac, ale powstrzymywała mnie troche wizja wszytskiego upaćkanego w żółte plamy . A skoro nie jest tak tragicznie to tym bardziej sie skusze. Bo tak ostatnio stwierdziłam, ze jeśli na twarz bede stosowała serum z C i E i fitry wyższe niż na reszte, to chyba po latach moje ciało bedzie sie prezentowąlo duzo gorzej w stosunku do twarzy. I stad myśl, ze do ciałka bedzie taniej z juvitem jako substytutem serum . Mam zamiar wymieszac go z jakiś dzieciaczkowatym balsamem np. Hipp albo Babydream i odrobina żelu HA.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-08 o 18:42
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.