Tipsy, czy trudno o klientów? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 20:15   #61
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

No tak, jak się jest zatrudnionym to tak. A ja mówię o sytuacji gdzie robi dziewczyna pazury kątem u siebie i przychodzi do niej pani i po zabiegu mówi że jest z US
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:05   #62
Konwalia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Tak samo opowiadacie bzdury opowiadacie z US
po peirwsze to sanepid czy us musi się umówić, nie przychodzi w stylu "tajniaka" - nie chodzi mi że namawiam kogoś do pracy na czarno, ale nie róbcie ludziom wody z mózgu to raz a dwa ośmieszacie się w moich (i innych) oczach takim czymś

A poza tym można zarobić 3000 rocznie nieopodatkowane.

Życzę klientki prawnika,który może Was wyprowadzić z błędu, w trakcie robienia pazurków podpytajcie zanim znów napiszecie podobne bzdury
Konwalia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:08   #63
hotties_ona
Raczkowanie
 
Avatar hotties_ona
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

No w to napewno nie uwierzę, ze po zabiegu mówią'No piękne pazdry, ale ja ze skarbówki' A krążą takie ploty wszędzie..;-)

Sanepid też odwiedził salon bez zapowiedzi w celach interwencyjnych, konkurencja zgłosiła

Jak pytalam koleżanek fryzjerek, jak to bylo z nalotami US jak mnie jeszcze tam nie bylo, to mowily ze zawsze były bez zapowiedzi, mniej więcej 3-4 razy w roku.

A! Kolezanka na brak książki tłumaczyła, że księgowa jej nie powiedziała że potrzebuje tą książke ewidencji, na to Panie z US odpowiedziały, że może ubiegać się u księgowej o pokrycie kosztów mandatu
__________________
Jestem piekłem, otchłanią, tajemnicą, ten kto powiedział że mnie poznał, jest po trzykroć głupcem..


Stylistka paznokci )
hotties_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:11   #64
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
generalnie macie rację Dziewczyny...dany urząd ma się zapowiedzieć z konkretną kontrolą,ale jest wyjątek dotyczący US..oni mogą kontrolować bez zapowiedzi kasy fiskale<paragony>lub książki ewidencyjne,jeżeli ktoś nie posiada kasy... robią taki nalot po mieście<tak jest przynajmniej u nas>i w zeszłym roku koleżanka=fryzjerka zawaliła mandat,za 2 nieuzupełnione dni przychodu w swojej książce.Wpadły 2 panie z urzędu skarbowego wojewódzkiego bez zapowiedzi oczywiście.
O właśnie! U mnie ostatnio krążyły po mieście dwie panie z innego US,które kupowały dużo różnych dziwnych rzeczy,np. jedno jabłko. Obowiązkiem sprzedawcy jest nabicie tego na kasę fiskalną, wydrukowanie paragonu i położenie go przed kupującym nawet jak mówi,że nie chce. Wyrzucić paragon można dopiero wtedy,kiedy klient wyszedł już ze sklepu. Każdy kto postąpił inaczej, np. wystawił paragon,ale nie położył go przed kupującym albo od razu wyrzucał do kosza dostawał mandat.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:12   #65
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
no tak ale te łuski zamyka pilnik?
otwierasz je pilnikiem przed stylizacją?
łuski da się zaknąć albo otworzyć...?
walczę z tym pojęciem od kilkudziesięciu postów!!!
jak można zamknąć łuski???
technicznie. jak?
to bzdura jakaś.....

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------


i słusznie. ale urząd skarbowy ma obowiązek się umówić na wizytę.
tak jak zus i sanepid. nie mogą tak sobie przyjść.
to może urząd celny, izba skarbowa lub policja z nakazu prokuratora.
podatnika mogą wezwać do siebie lub zaproponować wizytę w dogodnym terminie.
a poza tym mają ważniejsze sprawy na głowie i nie zawracają sobie tyłeczków duperelami.
więc nie opowiadajcie głupot. nawet jak kogoś ktoś podpi...pi,pi,pi to tygodnie trwa zanim się us pofatyguje z pismem w celu wyjaśnienia.
taki kraj....
taki burdel.
z tymi luskami to faktycznie jest tak, ze paznokcia nalezy opracowywac w jedym kierunku, natomiast pilniki MM mylyrowe sa mniej inwazyjne niz tradycyjne - matowia, ale nie sa tak ostre jak zwykle.. nie wem jak to dokladnie opisac -kto probowal ten zobaczy roznice.. ja juz sie w tym temacie nie wypowiadam, bo co mialam do powiedzenia to juz powiedzialam (napisalam).
Jezeli chodzi o US, to wychodzi na to, ze co urzad to obyczaj, przepisy przepisami a zycie sobie.. Jezeli chodzi o wizyty toeoretycznie musza byc one zapowiedziane chociazby dlatego, ze my musimy sie przygotowac na takie wejscie - z ksiegowa pogadac co mamy mowic w razie czego lub ewentulanie poprosic ja o przybycie, bo my przeciez nie musimy sie na rachunkach znacale sa dwie strony medalu - jedna to taka, ze nas US scigac nie bedzie, bo my nie robimy operacji za gruba kase tylko jestesmy szarymi zuczkami, ktore dlubia cos tam przy paznokciach, grzecznie rozliczamy sie z podatkow i jest ok, a nawet jak w rozliczeniu cos nie halo to najwyzej wezwa nas do siedziby.Zapewniam was, ze jakies 80 % wizyt (zapowiedzianych lub niezapwiedzianych) jest wlasnie z donosow, a kazdy donos MUSI byc sprawdzony . Kasy fiskalnej miec nie trzeba, bo wiekszosc z nas moze byc np. na ksiazce podatkowej (tak jak lekarze, czy ktoras z was dostala kiedys paragon po wizycie??), no chyba,ze zajmujemy sie sprzedaza produktow (zelkow, akrylkow i takich tam, albo prowadzimy szkolenia). co do tajemniczych klientek- mozna sie spodziewac takiej wizyty (nawet w zarejestrowanych salonach) i znam kilka dziewczyn, ktore mialy "przyjemnosc" w czym takim uczestniczyc.
urzednicy skarbowi moze i maja duzo pracy, ale potrafia nawet w niedziele sprawdzac bez zapowiedzi czy masz np. zrobiony "przeglad" kasy fiskalnej. Dla nich takie wizyty z donosow to czysty pieniadz, przy grubych sprawach trwa to czasami wiele miesicy zanim cos udowodnia anawet jak dowala 10 milionow kary (znajomy mojgo ojca wlasnie taka kare dostal a doniosla na niego byla zona) to ktos taki bedzie sie odwolywal zanim zapadnie prawomocny wyrok, ze musi zaplacic.
p.s. nie wiem czy tych ksiazek podatkowych nie maja wycofac, jesli tak to mnie poprawcie, wiem, ze do konca zeszlego roku funkcjonowaly

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2011-03-21 o 21:17
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:28   #66
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Podsumujmy.
KONWALIA napisała takim tonem, że wnioskuję, że się zna!

U nas do wsi się i sanepid i ZUS iUS fatyguje zapowiedziany. I to jest elegancko i kulturalnie.
Jesteście histeryczki i słuchacie plotek.
a jak ktoś sobie zawiesi, zamknie lub nawet nie otworzy działalności - a będzie ją prowadził cichcem -to jego sprawa - jeśli mu się uda i nasza jeśli sie nie uda ( budżet dostanie pieniążki z kary).
można tak księgowość prowadzić w naszym chorym systemie, że żadnego podatku się nie zapłaci a będzie się zbijało kokosy.
przed zusem jednak nie uciekniemy.
mój lekarz wystawia mi nie tylko paragony ale i faktury nawet.

o likwidacji ewidencji nic nie wiem ale i tak prowadzę, żeby wiedzieć ile zarabiam.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
O właśnie! U mnie ostatnio krążyły po mieście dwie panie z innego US,które kupowały dużo różnych dziwnych rzeczy,np. jedno jabłko. Obowiązkiem sprzedawcy jest nabicie tego na kasę fiskalną, wydrukowanie paragonu i położenie go przed kupującym nawet jak mówi,że nie chce. Wyrzucić paragon można dopiero wtedy,kiedy klient wyszedł już ze sklepu. Każdy kto postąpił inaczej, np. wystawił paragon,ale nie położył go przed kupującym albo od razu wyrzucał do kosza dostawał mandat.
a po wawie kiedyś jeździła czarna wołga i kradła ludzi....

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Konwalia_ Pokaż wiadomość
Tak samo opowiadacie bzdury opowiadacie z US
po peirwsze to sanepid czy us musi się umówić, nie przychodzi w stylu "tajniaka" - nie chodzi mi że namawiam kogoś do pracy na czarno, ale nie róbcie ludziom wody z mózgu to raz a dwa ośmieszacie się w moich (i innych) oczach takim czymś

A poza tym można zarobić 3000 rocznie nieopodatkowane.

Życzę klientki prawnika,który może Was wyprowadzić z błędu, w trakcie robienia pazurków podpytajcie zanim znów napiszecie podobne bzdury
ale Killer! co to jest 3000... na waciki nawet nie starczy....
250 zeta mieś. bez zgłaszania działalności? a czy z możliwością odliczenia kosztów? plisssss! mów szybko!
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:28   #67
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Jednakże nie wiem w kogo post Konwalii celuje.
A Jago ma rację jak olłejs
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 21:32   #68
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Jago nie ma racji tylko gdy rozmawia z mężem swym....
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:49   #69
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Zgodze sie, jak jak bym poprosila to tez by mi wystawil, ale ja u wielu lekarzy bywalam i zaden kasy fiskalnej nie mial. Placi miesiecznie okreslona kwote i nikt do niego nie przychodz z US, zeby go sprawdzac. a kase chowa do szuflady - a pieniazki robia spore. Taki ginekolog na przyklad - 20 minut wizytya i 150 zl do kieszeni wpada.. Ale troche odbiegam od tematu Nie wiem jak jest w "twojej wsi" ja mieszkam we Wroclawiu, no jakies 15-20 kilometrow od, ale gmina tez olbrzymia i my tutaj wszyscy sie kochamy i zyjemy zgodnie, nikt na nikogo nie donosi i juz dawno nie slyszlaam, ze ktorejs ze znajomych mi osob z mojej okolicy wizyte US sprezentowal, co innego Wroclaw -tam sie chyba nie specjanie lubia..
Tak jak napisalam -co Urzad to obyczaj. Podobnie jest z dofinansowaniem z UP -we Wroclawskim jest najtrudniej i sa takie wymagania, ze masz wrazenie, ze starasz sie o kredyt w kwocie 300 tys zlotych. Ale juz w Dlugolece, ktora jest calkiem niedaleko jest banalnie ... i takich przykladow moglabym wymienic kilka.I nikt nikogo tu nie straszy, to nie sa opowiesci wyssane z palca. Ja nie jestem rozhisteryzowana bo nie mam sie czego bac, mam wpisana swoja dzialanosc do dzialanosci rodzicow, a w zeszlym roku odbylam takie fajne szkolenie z UP na temat jak starac sie o dotacje i jak prowadzic firme - byly rowniez zajecia z pania z US i z ksiegowymi, one tez wiele ciekawych rzeczy na temat wizyt powiedzialy ...
Zreszta kazdy swoj rozum ma- jak ktos decyduje sie "robic na czarno" to jego sprawa, jego ryzyko i jego pieniadze.



p.s. jezeli chodzi o zatrudnianie na czarno - moze oberwac sie rowniez pracownikowi, w dwoch przypadkach - kiedy byl zarejestrowany w UP i nie zglosil, ze znalazl prace i drugi przypadek kiedy inspektor zglasza do US , ze ktos taki pracuje, dostaje wyplate, ale nieodprowadza podatku dochodowego. wiec praca "na czarno" u kogos tez moze niesc nieprzyjemne konsekwencje (kara od 500 - 5000 zl).

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2011-03-21 o 22:05
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 22:59   #70
Konwalia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Jagódeczko - napisałam tonem??? To mi się zdarzyło pierwszy raz w życiu, daję słowo

Niestety mój pierwszy post nie wskoczył nie wiem czemu.
Nie znam się na prawie, nie jestem prawnikiem, wiem niektóre rzeczy, ot takie które mnie interesują, wtedy się dopytuję u kolegi, który w tym siedzi
A mnie interesowało to czy mogę jakoś dorobić, gdzie,co itd, bo jestem stuentką.
I wiem, że mogę zarobić nieopodatkowe 3000 zł na rok. I to było do tego, że ktoś napisał o pani-tajniaczce, która sobie zażyczyła paragonu po zrobieniu tipsów
Czyli o "tipsiarze" a nie Pani Stylistce.

Dodam tylko zanim mnie zjecie, że robię paznokcie ale nie zarabiam na nich, robię sobie mamie, przyjaciółce i ciotkom o czym pisałam w tym poście który niestety nie doszedł.
Konwalia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 07:06   #71
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

asadą wynikającą z art. 79 ustawy
z 2 lipca 2004r. o swobodzie
działalności gospodarczej (tekst
jedn.: Dz. U. z 2007 r., nr 155, poz.
1095 ze zm.) jest, że kontrola
powinna być poprzedzona
zawiadomieniem przedsiębiorcy
o zamiarze jej przeprowadzenia, z co
najmniej 7 –dniowym
wyprzedzeniem. Kontrola może być
wszczęta nie wcześniej niż
po upływie 7 dni i nie później niż
w ciągu 30 dni od dnia doręczenia
zawiadomienia o zamiarze jej
przeprowadzenia. Jeżeli kontrola nie
zostanie wszczęta w terminie 30 dni
od dnia doręczenia zawiadomienia,
wszczęcie kontroli wymaga
ponownego zawiadomienia.
Ustawodawca przewidział również
sytuacje, w których możliwe jest
przeprowadzenie kontroli bez
uprzedniego zawiadomienia
o zamiarze jej przeprowadzenia. Są
to sytuacje wyjątkowe, wymienione
enumeratywnie w ustawie.
Obowiązek powiadomienia
przedsiębiorcy o zamiarze
przeprowadzenia kontroli
podatkowej nie zachodzi, gdy:
kontrola ma zostać przeprowadzona
na podstawie bezpośrednio
stosowanych przepisów
powszechnie obowiązującego prawa
wspólnotowego albo na podstawie
ratyfikowanej umowy
międzynarodowej ,
przeprowadzenie kontroli jest
niezbędne dla przeciwdziałania
popełnieniu przestępstwa lub
wykroczenia, przeciwdziałania
popełnieniu przestępstwa
skarbowego lub wykroczenia
skarbowego lub zabezpieczenia
dowodów jego popełnienia,
kontrola jakości paliw jest
przeprowadzana na postawie
przepisów ustawy z 25 sierpnia 2006
r. o systemie monitorowania
i kontrolowania jakości paliw,
kontrola jest prowadzona w toku
postępowania prowadzonego
na podstawie przepisów ustawy
z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie
konkurencji i konsumentów,
przeprowadzenie kontroli jest
uzasadnione bezpośrednim
zagrożeniem życia, zdrowia
lub środowiska naturalnego,
przedsiębiorca nie ma adresu
zamieszkania lub adresu siedziby lub
doręczanie pism na podane adresy
było bezskuteczne lub utrudnione.
Zawiadomienia o zamiarze
wszczęcia kontroli nie dokonuje się
także w przypadkach określonych w
art. 282c ustawy z dnia 29 sierpnia
1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst
jedn.: Dz.U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 ze
zm.).
Zgodnie z treścią tego przepisu,
organ podatkowy nie ma obowiązku
zawiadamiania o zamiarze
wszczęcia kontroli która:
dotyczy zasadności zwrotu różnicy
podatku lub zwrotu podatku
naliczonego w rozumieniu
przepisów o podatku od towarów
i usług,
ma być wszczęta na żądanie organu
prowadzącego postępowanie
przygotowawcze o przestępstwo lub
przestępstwo skarbowe,
dotyczy opodatkowania
przychodów nie znajdujących
pokrycia w ujawnionych źródłach
lub pochodzących ze źródeł
nieujawnionych,
dotyczy niezgłoszonej
do opodatkowania działalności
gospodarczej,
ma być podjęta w oparciu
o informacje uzyskane na podstawie
przepisów o przeciwdziałaniu praniu
pieniędzy oraz finansowaniu
terroryzmu,
zostaje wszczęta w trybie, o którym
mowa w art. 284a § 1, a więc
w przypadku, gdy czynności
kontrolne są niezbędne dla
przeciwdziałania popełnieniu
przestępstwa skarbowego lub
wykroczenia skarbowego lub
zabezpieczenia dowodów jego
popełnienia ,
ma charakter doraźny dotyczący
ewidencjonowania obrotu
za pomocą kasy rejestrującej,
użytkowania kasy rejestrującej lub
sporządzania spisu z natury.
Oprócz tego niezapowiedziana
kontrola może być także wszczęta
w przypadku, gdy organ podatkowy
posiada informacje, z których
wynika, że kontrolowany:
został prawomocnie skazany
w Rzeczypospolitej Polskiej
za popełnienie przestępstwa
skarbowego, przestępstwa
przeciwko obrotowi
gospodarczemu, przestępstwa
z ustawy z dnia 29 września 1994 r.
o rachunkowości lub wykroczenia
polegającego na utrudnianiu
kontroli; w przypadku osoby
prawnej ten warunek odnosi się
do każdego członka zarządu lub
osoby zarządzającej, a w przypadku
spółek nie mających osobowości
prawnej - do każdego wspólnika,
jest zobowiązanym w postępowaniu
egzekucyjnym w administracji,
nie ma miejsca zamieszkania lub
adresu siedziby albo doręczanie
pism na podane adresy było
bezskuteczne lub utrudnione.
Uzasadnienie przyczyny braku
zawiadomienia o zamiarze
wszczęcia kontroli umieszcza się w
książce kontroli i protokole kontroli.

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

cytat za: e-rachunkowosc
dadam od siebie, ze to o czym mowimy od poczatku to wykroczenie skarbowe a nie przestepstwo. co dosc istotne.

@konwalia : amamam!
zezarlam cie i popilam kawa.
a robcie se te paznokcie na czarno...
czarny jest ZAWSZE MODNY!!!!
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 10:09   #72
Konwalia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Mam nadzieję że Ci smakowałam, takie pyszne śniadanko zawsze lepsze od papieroska, z tym że kawa też nie za zdrowa.

Przeczytaj DOKŁADNIE moje posty zanim znowu Ci przyjdzie na mnie ślinka - napisałam "NIKOGO NIE NAMAWIAM DO ROBIENIA TIPSÓW NA CZARNO"

oraz
"ZANIM MNIE ZJECIE POWIEM ŻE ROBIĘ TIPSY ALE NA NICH NIE ZARABIAM".

Więc nie uważam tego za ROBIENIE NA CZARNO. Wyraziłam tylko swoją iopinię o US, sanepidzie i odporwadzaniu podatku - wkońcu to chyba forum
Bo idąc Twoim tokiem myślenia w tej chwili nie mgoę również przycinać włosów przyjaciółce (a robię to co jakieś 2 miesiące, również za darmo).
Konwalia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 10:19   #73
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

dziewczyny róbcie te pazury. byle ładne. a nie jakieś kostropate dziwolągi. Ja nie mam nic naprzeciw.
róbcie i na czarno. klientek mi nikt nie odbierze bo one nigdzie nie pójdą.
kochamy się!
a ty konwalia sie nie bój.
nikt cię nie będzie jadł bo już ja cię zjadłam!

a tak abstrahując
jak ktoś jest uczulony na tipsiary to znaczy, że są dla niego konkurencją i ma się czego obawiać. ja jakoś nie jestem.
no i dobrze. niech się uczy dalej aby mógł o sobie powiedzieć , że jest BEZKONKURENCYJNY na swoim poletku klask i:
grzegorzhalamaoklaski.
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 11:19   #74
Konwalia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Troszkę nie wiem dalej w jaki sposób i dlaczego uważasz że mnie pożarłaś, ale skoro tak twieerdzisz, a ponoć masz olłejs rację bo pytasz męża swego to zgadzam się z Wami obojgiem. A nawet się czuję wyróżniona, myślałam że to Ludzie jedzą jagody a tu jednak ile się człowiek może dowiedzieć

A tak już poważnie to zgodzę się z Tobą, jak ktoś jest dobry to nie wierzę, że straci stałą klientelę.
Jeśli przykłądowa Kowalska chodzi do profesjonalistki, ma piękną krzywą C, pazury z najlepszej jakości żeli, akryli i wogóle wszystko de best to nie wierzę że jej odwali i stwierdzi, że woli dać 30 za płaskie łopatki więc nie rozumiem wcześniej napisanego przez kogoś (nie chce mi się sprawdzać kogo) stwierdzenia, że to "odbieranie chleba od ust"

Kurczę, dobrze że już jestem zjedzona bo bałabym się już COKOLWIEK napisać, bo mieć inne zdanie to przestępstwo i grozi kara pożarcia rpzez krwiożerczy leśny owoc.
Konwalia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 12:37   #75
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Teoria, teoria, a praktyka, praktyka,jak to w Polsce bywa
Do nas pani z SANEPIDu poprostu przychodzi.
"Dzień dobry...." i jest.
Bez uprzedzania.
Nam to jakoś szczegołnie nie przeszkadza, bo jest ład i higiena na codzień, ale, jak mniemam częśc salonów mogłaby z tego nie byc zadowolona.

I żeby nie było, nie przychodzi dlatego, że był donos, czy płąciłysmy kiedykowiek, jakiekolwiek kary! Pani z sanepidu nawet kieduś stwierdziła, że chciałaby aby reszta salonów przysparzała Jej tak mało problemów jak my a że kontrolowac musi, to co jakiś czas zagląda.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 12:40   #76
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

A tak już poważnie to zgodzę się z Tobą, jak ktoś jest dobry to nie wierzę, że straci stałą klientelę.
Jeśli przykłądowa Kowalska chodzi do profesjonalistki, ma piękną krzywą C, pazury z najlepszej jakości żeli, akryli i wogóle wszystko de best to nie wierzę że jej odwali i stwierdzi, że woli dać 30 za płaskie łopatki więc nie rozumiem wcześniej napisanego przez kogoś (nie chce mi się sprawdzać kogo) stwierdzenia, że to "odbieranie chleba od ust"
.......
ja się generalnie z tym zgodzę co piszecie,bo suma sumarum klientka skruszona zawsze wróci....ale chodzą i testują,nawet jak mają dobrze wszystko wykonane...nie wiem może to przez ciekawość,ze trafią lepiej?lepiej i taniej,inaczej? koleżanki z branzy tez to potwierdzają.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 12:42   #77
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
grozi kara pożarcia rpzez krwiożerczy leśny owoc.
Oki, zaczynam sprzedą biletów na walke!!!!

W prawym rogu:
Krwiożerczy owoc- JaaaaaaaAAAAgooooOOOODDDD AAAAaaaaa!!!!!
W lewym rogu:
KooooOOOONWAAAAAaaaaliiii IIIIAAAA!!!! Zwana również "śmiertelnie niebezpiecznym kwiatem"!!!!!

Popcorn i piwo kupicie państwo w sklepiku na dole.

Zapraszamy do wspolnej zabawy
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 12:49   #78
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Lece po nachosy z sosem serowym!
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 13:51   #79
Konwalia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Hie, hie, super, proszę o kamerowanie, żebym potem mogła również to obejrzeć i trochę pop cornu mi zostawcie:P

Pewnie że mogą sprawdzić, konkurencja nie śpi, wszędzie wszystkiego pełno (tylko kasy brak:P - ale już inna historia).

Zauważcie, same też chodzicie do różnych sklepów spożywczych czy z ciuszkami, szperacie, co nowe, ładniejsze, a może i nawet promocja się trafi... Tak samo z pazurkami. Nie msuzę być kosmetyczką żeby to wiedzieć, to się tyczy każdej dziedziny

Tylko że jest mała różnica, jeśli ktoś oddaje się w ręce laski bez kursu to sam jest sobie winien że ma teraz grzybicę, czy co tam jeszcze, zwłaszcza że profesjonalistka powinna o tym w moim mniemaniu ostrzegnąć.
Ja też mam jednego stałego fryzjera, raz poszłam do innego, ot tak wytestować - klapa totalna, wróciłam do poprzedniego.
Konwalia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 13:55   #80
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
Tylko że jest mała różnica, jeśli ktoś oddaje się w ręce laski bez kursu to sam jest sobie winien że ma teraz grzybicę, czy co tam jeszcze, zwłaszcza że profesjonalistka powinna o tym w moim mniemaniu ostrzegnąć.
O czym ostrzegać?
O grzybicy?
Może źle doczytałam, ale od noszenia przedłuzonych paznokci nie dostaje się grzybicy.


Grzybica najprędzej zarazisz się na basenie (ale tą stóp), a tam nikt nie ostrzega "Uwaga ryzyko zarażenia się grzybica!"
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 14:02   #81
Konwalia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Ale piłowanie tym samym pilnikiem wiele osób może zarazić, chyba że też się nie zgodzisz.
U nas na basenie właśnie ostrzegają, są napisay i znaki, żeby zakładać klapki, bo grozi grzybica. Znaki są koło kasy, przed wejściem do przebieralni i na drzwiach oddzielajacych przebieralnię od pryszniców. Dziwię się że tak mówisz, poważnie.
Konwalia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 14:07   #82
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Po pierwsze- w salonach nie przyjmuje się osób z grzybicą, po drugie- sprzęt jest dezynfekowany, albo sterylizowany.
Jeszcze nigdy, a robię paznokcie 7 lat nie spotkałam się aby ktoś miał grzybicę z powodu przedłużania paznokci. Oczywiście, mam na mysli profesjonalną pracę!

A na basenach, gdzie bywałam, nie spotkałam się z ostrzezeniam o grożacej grzybicy. Klapki,owszem, aby nie poslizgnąc się na kafelkach
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2011-03-22 o 14:09
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 14:16   #83
Konwalia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

No właśnie, a to różnica - Ty piszesz o profesjonalnych a ja napisałam o tipsiarach, sprawdź jeszcze raz

Poza tym tipsiary bez kursu mogą nie wiedzieć jak wygląda grzybica i że ktoś ją ma i taką klientkę też obsłużą. Tu różnica.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Co do basenu to u nas są takie znaki. A żby się nie poślizgnąć jest inny znak - zakaz biegania

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Co do basenu to u nas są takie znaki. A żby się nie poślizgnąć jest inny znak - zakaz biegania
Konwalia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 14:21   #84
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

A no to przepraszam Cię serdecznie!
Za szybko i przez to nieuwaznie czasem czytam
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 19:24   #85
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
A tak już poważnie to zgodzę się z Tobą, jak ktoś jest dobry to nie wierzę, że straci stałą klientelę.
Jeśli przykłądowa Kowalska chodzi do profesjonalistki, ma piękną krzywą C, pazury z najlepszej jakości żeli, akryli i wogóle wszystko de best to nie wierzę że jej odwali i stwierdzi, że woli dać 30 za płaskie łopatki więc nie rozumiem wcześniej napisanego przez kogoś (nie chce mi się sprawdzać kogo) stwierdzenia, że to "odbieranie chleba od ust"
.......
ja się generalnie z tym zgodzę co piszecie,bo suma sumarum klientka skruszona zawsze wróci....ale chodzą i testują,nawet jak mają dobrze wszystko wykonane...nie wiem może to przez ciekawość,ze trafią lepiej?lepiej i taniej,inaczej? koleżanki z branzy tez to potwierdzają.
To są moje słowa. Rozumiem Darko, ze Ci się powodzi w Łęcznej w takim razie? Bo co rusz nie pójdę do salonu to zrzędzicie, ze utargu nie ma, że ludzi nie ma, to jest zaprzeczanie samemu sobie. Niestety babki wolą po domach , jest do tego ogromna tendencja. Ja swoje pazury staram się robić tak jak trzeba, a co do krzywej to jej nie lubią i wolą płaskie, zawsze się do mnie sapią o to heh ,a le akurat ich nie słucham w tej kwestii, podobnie jak z kamuflażem. Skąd te przyzwyczajenia? Od tipsiar właśnie. Zaniżanie rynku...
Nie jestem pewna czy to wszystko tak ładnie wygląda jak piszesz. Taka Kowalska ma kryzys i robi gdzie taniej, może po kryzysie nastąpi wielki come back zobaczymy, mam nadzieję
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 20:07   #86
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
Napisane przez Sztynka Pokaż wiadomość
To są moje słowa. Rozumiem Darko, ze Ci się powodzi w Łęcznej w takim razie? Bo co rusz nie pójdę do salonu to zrzędzicie, ze utargu nie ma, że ludzi nie ma, to jest zaprzeczanie samemu sobie. Niestety babki wolą po domach , jest do tego ogromna tendencja. Ja swoje pazury staram się robić tak jak trzeba, a co do krzywej to jej nie lubią i wolą płaskie, zawsze się do mnie sapią o to heh ,a le akurat ich nie słucham w tej kwestii, podobnie jak z kamuflażem. Skąd te przyzwyczajenia? Od tipsiar właśnie. Zaniżanie rynku...
Nie jestem pewna czy to wszystko tak ładnie wygląda jak piszesz. Taka Kowalska ma kryzys i robi gdzie taniej, może po kryzysie nastąpi wielki come back zobaczymy, mam nadzieję
........
moim założeniem pisząc te słowa nie był optymistyczny ton .Przewiduję,że najbliższe 2 lata będą bardzo ciężkie we wszystkich branżach.A pazury czy rzęsy to nie jest ''towar'' pierwszej potrzeby...więc i tak mamy na starcie gorzej.Nie twierdze też,że jest tak ładnie jak to podsumowałaś,bo nie jest -tym bardziej życzę powodzenia z nowym projektem...Chodziło mi raczej o to,że dobrze wykonana praca w końcu się obroni.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:06   #87
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

to wy się znacie?


Ja zrzędziłam w topicu "recesja".. jakoś chwilowo zaprzestałam bo mnie słońce napawnęło optymizmem.
I klientki jakoś się obudziły ze snu zimowego...
nawet dziś zrobiłam dwa baleyeże...
i naprawiłąm dwa złamane paznokcie...
i ostrzygłam pana...
i ostrzygłam dwie panie...
i pomalowałam sobie dwa paznokcie w paski...
i dniówka jest....
i jest pięknie.......

czujecie?

...to wiosna tak pachnie!


...mąż ma 40 st. gorączki, mała tylko 38.... ja dogorywam po antybiotyku, najstarsza kaszle jak gruźlik, synek po antybiotyku nie ma siły chodzić po ścianach... to wiosna tak pachnie....
kupiłam sobie nowe żele!
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:19   #88
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

[QUOTE=jagódeczka;25900655]to wy się znacie?

.......
eee.... nie znamy się ale zakładając,że w małych miasteczkach każdy jest znajomym każdego......to pewnie o sobie usłyszymy pozdro
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2011-03-22 o 22:48
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 22:02   #89
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

mam jednak nadzieje, że będziecie sie o sobie wypowiadać w samych superlatywach!
Jak na sąsiadki przystało!

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Oki, zaczynam sprzedą biletów na walke!!!!

W prawym rogu:
Krwiożerczy owoc- JaaaaaaaAAAAgooooOOOODDDD AAAAaaaaa!!!!!
W lewym rogu:
KooooOOOONWAAAAAaaaaliiii IIIIAAAA!!!! Zwana również "śmiertelnie niebezpiecznym kwiatem"!!!!!

Popcorn i piwo kupicie państwo w sklepiku na dole.

Zapraszamy do wspolnej zabawy
owoc leśny - pacyfista.
a czy sformułowanie " w sklepiku na dole" oznacza dosłownie : u albertyny jest meta?????
bo pacyfista nie oznacza abstynent.
my się z konwalią drinka napijemy i popatrzymy raczej jak doświadczone stylistki leją tipsiary bez założonej dg
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 22:19   #90
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Jago ja dzis dostałam INDIGO i jutro będę testować na babolach
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.