Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-17, 08:59   #1711
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

W jakiej branży szukasz z ciekawości?
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-18, 15:19   #1712
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ech, zmienilam nie najgorszą pracę na coś, co mi się już po 2 dniach nie podoba... Umowę mam na 3 miesiące, chyba czas znowu czegoś szukać
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-18, 15:27   #1713
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Ech, zmienilam nie najgorszą pracę na coś, co mi się już po 2 dniach nie podoba... Umowę mam na 3 miesiące, chyba czas znowu czegoś szukać
A co się dzieje?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-18, 15:33   #1714
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Ech, zmienilam nie najgorszą pracę na coś, co mi się już po 2 dniach nie podoba... Umowę mam na 3 miesiące, chyba czas znowu czegoś szukać
Nie martw się, tak czasem się zdarza. Też mam coś takiego na koncie. Jednak można to rozegrać na rozmowie w ten sposób, żeby dać rekruterowi do zrozumienia, że nie szukasz w sumie jakoś mocno pracy, bo przecież ją masz, ale ich ogłoszenie tak bardzo wpisuje się w Twoje plany rozwojowe jako pracownika, że nie mogłaś sobie pozwolić, aby nie aplikować. I że to w sumie jedyna oferta, na którą aplikujesz, więc jeśli i im się spodobasz, to może wyjść z tego bardzo fajna współpraca.
Tak trochę schlebić, ale też postawić się w dobrym świetle i że masz opcje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-18, 15:45   #1715
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A co się dzieje?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Nie po drodze mi ani z systemem (bardzo archaiczny), kultura organizacyjna, a przy tym wszystkim bardzo slabe benefity. Ogólnie dla mnie porażka. A w poprzedniej pracy mialam też ekipę fajniejszą.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-19, 17:33   #1716
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez taka_ona1234 Pokaż wiadomość
Dołącze, czeka mnie zmiane pracy, jestem w trakcie szukania ale na razie coś słabo z ofertami...
Bardzo słabo. Zauważam też, że większość CV, które wysyłam w ogóle nie jest odczytywana, a jeśli już to po dłuższym czasie. To znaczy tylko, że jest dużo chętnych. Zresztą trudno się dziwić skoro ciekawych ofert pojawia się poniżej 10 dziennie Mieszkam w Rzeszowie i tu od dobrych kilku miesięcy to norma.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-19, 19:28   #1717
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Bardzo słabo. Zauważam też, że większość CV, które wysyłam w ogóle nie jest odczytywana, a jeśli już to po dłuższym czasie. To znaczy tylko, że jest dużo chętnych. Zresztą trudno się dziwić skoro ciekawych ofert pojawia się poniżej 10 dziennie Mieszkam w Rzeszowie i tu od dobrych kilku miesięcy to norma.
ja teraz przeglądam oferty i faktycznie słabo. Może bliżej końca mojego okresu próbnego się coś fajnego pojawi.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-19, 20:28   #1718
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Kurczę, dołączam do Was na chwilę...

Zastanawiam się nad zmianą pracy, ale właśnie "zastanawiam" - żadnych poważnych kroków jeszcze, póki co "badam teren".

Serio, zauważacie pogorszenie ofert na rynku pracy? Że jest mniej i czy naprawdę dużo mniej? Albo oferty są gorsze?

Pytam, bo w sumie niewiele wiem i może nawet nie ma sensu się rozglądać.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 06:35   #1719
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Kurczę, dołączam do Was na chwilę...

Zastanawiam się nad zmianą pracy, ale właśnie "zastanawiam" - żadnych poważnych kroków jeszcze, póki co "badam teren".

Serio, zauważacie pogorszenie ofert na rynku pracy? Że jest mniej i czy naprawdę dużo mniej? Albo oferty są gorsze?

Pytam, bo w sumie niewiele wiem i może nawet nie ma sensu się rozglądać.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ja mam opinię z drugiej strony - trwają u mnie dwie rekrutacje i mimo wielu CV nie ma kogo zaprosić na rozmowy. Fatalne CV, błędy w takich wyrażeniach jak "przywiązywanie uwagi do szczegółów" (no o czymś to już świadczy...), nie zgłaszają się osoby z doświadczeniem, którego potrzeba, a nie jest bardzo specjalistyczne czy techniczne.

Czemu się tak wahasz z tą zmianą? Powysylaj kilka CV i zobaczysz, jaki jest odzew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 10:38   #1720
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Co sądzicie o ogłoszeniach, w których nie podaje się nazwy firmy? Pytam, bo coraz więcej takich widzę.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 10:54   #1721
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o ogłoszeniach, w których nie podaje się nazwy firmy? Pytam, bo coraz więcej takich widzę.

Dziwaczne, nie spotkałam się. Firma ma kiepska renomę, ze kandydat zrezygnuje z rozmowy jak się dowie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-20, 11:31   #1722
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o ogłoszeniach, w których nie podaje się nazwy firmy? Pytam, bo coraz więcej takich widzę.
- nie chcą, żeby konkurencja wiedziala, kogo szukają, bo startują np. z nowym projektem
- mają bardzo dużą rotację pracowników i złe opinie, a chcą znaleźć nowych pracowników

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:53   #1723
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja dostałam zaproszenie ostatnio, to miała być praca dodatkowa. Ale niestety w takich godzinach, że no nie połączę tego z obecnym etatem. Szkoda, bo super okazja, aby ćwiczyć włoski, ale no nic...

Zobaczyłam dziś ogłoszenie, gdzie pasuję w 200%, organizacja na którą się czaiłam od kilku lat i była moim celem. W koncu mam doswiadczenie i umiejetnosci, aby tam startować, ale sama nie wiem W obecnej pracy jestem od wrzesnia, jest dobrze, ucze sie, poznaje ludzi, pracuje w 90% zdalnie, szefowa to złota kobieta, nie mam sztywnych godzin pracy, jak skoncze cos w 5 godzin, to spoko, jak musze do lekarza rano, to nie musze sie tlumaczyc, ze sie spoznie, bo sama organizuje sobie dzien pracy, spotkania itp. Dodatkowo moge chodzic i wyjezdzac na szkolenia, delegacje... Jedynym 'ale' są pieniądze, chciałabym zarabiać więcej. W tym miejscu o ktorym wspominam mysle, ze mozliwa jest przebitka o tego tysiaka netto, a moze i wiecej. Ale tez juz bym musiala dojezdzac (nie wiem czy bysmy nie musieli zmienic mieszkania, a same wiecie jaka masakra z tym teraz jest), bo praca z tego co kojarze glownie jest stacjonarna.

Sama nie wiem. Mysle, ze powinnam zostac tu gdzie jestem, bo ta praca to niesamowity komfort psychiczny i zyciowy, ale jesli nie dostane niedlugo podwyzki, to juz taka spokojna nie będę. A jednocześnie zostałam niedawno właścicielką mieszkania i ogarniam je pod wynajem, wiec tez juz finanse miesieczne się zmienią na pewno.
A z drugiej, to konkretne miejsce to serio moje marzenie, rzadko maja rekrutacje na to konkretne stanowisko, zespół jest raczej stały i mialam okazje z nim współpracować.

Czasem przeglądam linkedin i widzę osoby, ktore pracuja 5,6,7 a nawet 10 lat w jednym miejscu. Super sie tam rozwijaja, awansuja, robia fajne rzeczy. Daleko mi do pracoholiczki, ale fajnie by bylo znalezc swoje miejsce na dłużej.

A jeszcze z trzeciej strony - bardzo chce wrocic do Włoch, pewnie jakos za rok chcialabym juz kupowac bilety i sie przeprowadzac, no i tak to ta zmiana pracy srednio ma sens, lepiej miec w cv dluzsze dosiwadczenie w jednym miejscu. No i przy obecnej pracy naprawde mam czas dla siebie (to, że mogłabym go bardziej produktywnie wykorzystac to inna sprawa )

Stanowiska sa praktycznie te same.

Eh sorki, musiałam to z siebie wyrzucić.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Jak nie wiem jaka firma, to zazwyczaj nie wysyłam.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja mam opinię z drugiej strony - trwają u mnie dwie rekrutacje i mimo wielu CV nie ma kogo zaprosić na rozmowy. Fatalne CV, błędy w takich wyrażeniach jak "przywiązywanie uwagi do szczegółów" (no o czymś to już świadczy...), nie zgłaszają się osoby z doświadczeniem, którego potrzeba, a nie jest bardzo specjalistyczne czy techniczne.

Czemu się tak wahasz z tą zmianą? Powysylaj kilka CV i zobaczysz, jaki jest odzew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez czasami widze jakieś cv, które do nas przychodzi - MASAKRA. Serio nie wiem jak w obecnych czasach mozna nie miec poprawnego cv.

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Kurczę, dołączam do Was na chwilę...

Zastanawiam się nad zmianą pracy, ale właśnie "zastanawiam" - żadnych poważnych kroków jeszcze, póki co "badam teren".

Serio, zauważacie pogorszenie ofert na rynku pracy? Że jest mniej i czy naprawdę dużo mniej? Albo oferty są gorsze?

Pytam, bo w sumie niewiele wiem i może nawet nie ma sensu się rozglądać.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
A chcesz zmieniac branze, stanowisko czy po prostu polepszyc warunki?

Ja mysle, ze rozgladac sie zawsze warto, ale nie wysylam wszedzie, bo nie mam czasu na te formularze, listy motywacyjne, zmiany klauzuli rodo itp. Czasem niestety przez to odpuszczam, odkladam na pozniej jak bede miala czas, no i Potem na rozmowie i tak pytaja o podstawy ktore podałam wczesniej przez internet :/ Niedobrze to swiadczy o firmie i ich podejscu do czasu pracownika
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 14:59   #1724
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Kurczę, dołączam do Was na chwilę...

Zastanawiam się nad zmianą pracy, ale właśnie "zastanawiam" - żadnych poważnych kroków jeszcze, póki co "badam teren".

Serio, zauważacie pogorszenie ofert na rynku pracy? Że jest mniej i czy naprawdę dużo mniej? Albo oferty są gorsze?


Pytam, bo w sumie niewiele wiem i może nawet nie ma sensu się rozglądać.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Odnoszę wrażenie, jakby były pisane przez tych samych ludzi, przeformatowane, nastawione na pracownika z tym samym typem osobowości (czyli mocno ekstrawertycznym - a co z całą resztą?), mało konkretów, dużo kolokwializmów i wrażenia tandety.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 15:57   #1725
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dawno cię na wątku nie było Maggie! Coś gorzej i się rozglądasz?
W odpowiedzi na pytanie nie widzę dużo fajnych ofert, jakby zaciskanie pasa się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 18:47   #1726
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Dawno cię na wątku nie było Maggie! Coś gorzej i się rozglądasz?
W odpowiedzi na pytanie nie widzę dużo fajnych ofert, jakby zaciskanie pasa się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szukam na powrót swojego miejsca w tym świecie
Co do tego "gorzej" - jest sporo ofert pracy zdalnej, która jest moim priorytetem, natomiast teraz jest jakby jeszcze martwy okres. Nawet sporo się ich pojawia, ale zapewne przyjdzie trochę jeszcze poczekać na odpowiedzi na wysłane CV.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 23:31   #1727
Lyonne
Zadomowienie
 
Avatar Lyonne
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 050
GG do Lyonne
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja od 28.12 podjęłam nową pracę w Auchanie na stanowisku kasjerskim na pół etatu. Może nie jest to szczyt moich marzeń, ale ważne że mam umowę o pracę, ubezpieczenie i Multisporta dodatkowo będę szukać jakiejś zdalnej pracy.

Wysłane z mojego V2050 przy użyciu Tapatalka
__________________
□fotografia□seriale □filmy □książki
Lyonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 00:15   #1728
marta_mp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Hej wszystkim postanowiłam że tu napiszę, aby poznać wasze zdanie na temat, który ostatnio zaczął mnie męczyć. Jakie Waszym zdaniem są odpowiednie zarobki dla osoby która posługuje się biegle dwoma językami i jednym w stopniu komunikatywnym, dążąca też do poziomu biegłego? Biegła znajomość angielskiego i włoskiego plus B2 portugalski dążąc do poziomu biegłego? Niestety teraz czuję że już na wstępie przedstawiłam swoje oczekiwania finansowe dość nisko i teraz martwię się że osoby w zespole które mówią w jednym, bądź dwóch językach mają podobne wynagrodzenie. Miasto liczy około 150 tys mieszkańców i bezrobocie jest dość spore, nie ma też zapotrzebowania na te języki.

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Nie napisalam- jest to praca, call center gdzie właśnie języki są podstawa
marta_mp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 03:35   #1729
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez marta_mp Pokaż wiadomość
Hej wszystkim postanowiłam że tu napiszę, aby poznać wasze zdanie na temat, który ostatnio zaczął mnie męczyć. Jakie Waszym zdaniem są odpowiednie zarobki dla osoby która posługuje się biegle dwoma językami i jednym w stopniu komunikatywnym, dążąca też do poziomu biegłego? Biegła znajomość angielskiego i włoskiego plus B2 portugalski dążąc do poziomu biegłego? Niestety teraz czuję że już na wstępie przedstawiłam swoje oczekiwania finansowe dość nisko i teraz martwię się że osoby w zespole które mówią w jednym, bądź dwóch językach mają podobne wynagrodzenie. Miasto liczy około 150 tys mieszkańców i bezrobocie jest dość spore, nie ma też zapotrzebowania na te języki.

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Nie napisalam- jest to praca, call center gdzie właśnie języki są podstawa
Na Pracuj powtarzają się kwoty do 8500zł brutto.IMG_20230121_043356.jpgIMG_20230121_043335.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-25, 21:12   #1730
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Serio, zauważacie pogorszenie ofert na rynku pracy? Że jest mniej i czy naprawdę dużo mniej? Albo oferty są gorsze?
Nawet nie straszcie, bo właściwie już powinnam przeglądać i wysyłać, a muszę dopiero cv uaktualnić...

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o ogłoszeniach, w których nie podaje się nazwy firmy? Pytam, bo coraz więcej takich widzę.
Zawsze się bałam aplikować na takie ogłoszenia, ale na pewno kiedyś na takie wysłałam, już nie pamiętam. Jak człowiek przyparty do muru to cv wysyłane jak leci.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89472716]pracuje w 90% zdalnie, szefowa to złota kobieta, nie mam sztywnych godzin pracy, jak skoncze cos w 5 godzin, to spoko, jak musze do lekarza rano, to nie musze sie tlumaczyc, ze sie spoznie, bo sama organizuje sobie dzien pracy, spotkania itp. [/QUOTE]

boże, brzmi dla mnie jak wymarzona praca.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89472716] Daleko mi do pracoholiczki, ale fajnie by bylo znalezc swoje miejsce na dłużej.[/QUOTE]

Też bym chciała, bo jednak mam trochę krótkich prac w cv. Nie chcę już odpowiadać na pytania dlaczego tam tam krótko pracowałam czy co robiłam przez te miesiące bez pracy
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 07:03   #1731
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ostatnio mialam rozmowe telefoniczna. W trakcie rozmowy okazalo sie, ze praca byla w krakowie, w ogloszeniu wyraznie bylo wpisane miasto w ktorym ja mieszkam. Po czym pani stwierdzila ze i tak bym tej pracy nie dostala, ale ma inna oferte. Poczulam spory niesmak, bo jakbym chciala.prqcowac w krakowie to od razu bym tam szukala. I jeszcze pytanie "czy nie chcialaby sie pani przeprowadzic"?
We wtorek ide stacjonarnie na rozmowe, ale mam mieszane uczucia, bo od razu mnie poinformowano ze stanowisko na ktore apliowalam jest juz obsadzone, ale rekrutuja na inne, sek w tym ze jest to stanowisko na ktorym mie mam doswiadczenia to raz, dwa ze absolutnie nie spelniam zadnych wymagan (w tym specjalistyczne uprawnienia). Ide bardziej ze wzgledu na to zeby porozmawiac, zobaczyc co i jak

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 07:14   #1732
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ostatnio mialam rozmowe telefoniczna. W trakcie rozmowy okazalo sie, ze praca byla w krakowie, w ogloszeniu wyraznie bylo wpisane miasto w ktorym ja mieszkam. Po czym pani stwierdzila ze i tak bym tej pracy nie dostala, ale ma inna oferte. Poczulam spory niesmak, bo jakbym chciala.prqcowac w krakowie to od razu bym tam szukala. I jeszcze pytanie "czy nie chcialaby sie pani przeprowadzic"?
We wtorek ide stacjonarnie na rozmowe, ale mam mieszane uczucia, bo od razu mnie poinformowano ze stanowisko na ktore apliowalam jest juz obsadzone, ale rekrutuja na inne, sek w tym ze jest to stanowisko na ktorym mie mam doswiadczenia to raz, dwa ze absolutnie nie spelniam zadnych wymagan (w tym specjalistyczne uprawnienia). Ide bardziej ze wzgledu na to zeby porozmawiac, zobaczyc co i jak

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Miałam podobnie jakiś czas temu. W ogłoszeniu praca zdalna, w rozmowie okazało się, że jednak hybrydowa, a biura w Katowicach i Warszawie. Do Katowic mam ponad 300km, do Warszawy ponad 400. W CV mam wpisany dokładny adres, więc można było to zweryfikować zanim zabrano mi czas, albo chociaż w trakcie wstępnej rozmowy telefonicznej....

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 07:15   #1733
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ostatnio mialam rozmowe telefoniczna. W trakcie rozmowy okazalo sie, ze praca byla w krakowie, w ogloszeniu wyraznie bylo wpisane miasto w ktorym ja mieszkam. Po czym pani stwierdzila ze i tak bym tej pracy nie dostala, ale ma inna oferte. Poczulam spory niesmak, bo jakbym chciala.prqcowac w krakowie to od razu bym tam szukala. I jeszcze pytanie "czy nie chcialaby sie pani przeprowadzic"?
We wtorek ide stacjonarnie na rozmowe, ale mam mieszane uczucia, bo od razu mnie poinformowano ze stanowisko na ktore apliowalam jest juz obsadzone, ale rekrutuja na inne, sek w tym ze jest to stanowisko na ktorym mie mam doswiadczenia to raz, dwa ze absolutnie nie spelniam zadnych wymagan (w tym specjalistyczne uprawnienia). Ide bardziej ze wzgledu na to zeby porozmawiac, zobaczyc co i jak

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Chyba HRy w tych miejscach nie mają co robić, że tak zawracają głowę kandydatom, którzy nijak nie wpisują się do założeń i nie aplikowali nawet na stanowisko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 07:31   #1734
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Chyba HRy w tych miejscach nie mają co robić, że tak zawracają głowę kandydatom, którzy nijak nie wpisują się do założeń i nie aplikowali nawet na stanowisko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z krakowa odezwal sie rekruter Randstad. W kazdym razie pytanie o relokacje mnie zabilo troche. Nie mowie nie jako takiej relokacji, kiedy sama o niej mysle, a nie tak z nienacka pytanie, jakby zakladajac ze kazdy ot tak od razu rzuci swoje zycie zeby sie przeprowadzic.
A tlumaczenie bylo takie, ze przeciez to sa sasiadujace wojewodztwa, wiec tak pomyslala ze wpisze inna lokalizacje

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 08:50   #1735
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Smile Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Nawet nie straszcie, bo właściwie już powinnam przeglądać i wysyłać, a muszę dopiero cv uaktualnić...


Też bym chciała, bo jednak mam trochę krótkich prac w cv. Nie chcę już odpowiadać na pytania dlaczego tam tam krótko pracowałam czy co robiłam przez te miesiące bez pracy
To nie przedłużyli Ci umowy? Też mam kilka takich krótkich prac, albo jakieś staże i już kilka razy pojawiło się pytanie, czemu tak krótko tu Pani pracowała. Wtedy mówiłam zgodnie z prawdą, że nie było etatu.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Ostatnio mialam rozmowe telefoniczna. W trakcie rozmowy okazalo sie, ze praca byla w krakowie, w ogloszeniu wyraznie bylo wpisane miasto w ktorym ja mieszkam. Po czym pani stwierdzila ze i tak bym tej pracy nie dostala, ale ma inna oferte. Poczulam spory niesmak, bo jakbym chciala.prqcowac w krakowie to od razu bym tam szukala. I jeszcze pytanie "czy nie chcialaby sie pani przeprowadzic"?
We wtorek ide stacjonarnie na rozmowe, ale mam mieszane uczucia, bo od razu mnie poinformowano ze stanowisko na ktore apliowalam jest juz obsadzone, ale rekrutuja na inne, sek w tym ze jest to stanowisko na ktorym mie mam doswiadczenia to raz, dwa ze absolutnie nie spelniam zadnych wymagan (w tym specjalistyczne uprawnienia). Ide bardziej ze wzgledu na to zeby porozmawiac, zobaczyc co i jak

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Nie lubię takich sytuacji. Raz zaprosili mnie na rozmowę na stanowisko specjalista ds. realizacji projektów dla osób niepełnosprawnych, chociaż miałam w tym obszarze zerowe doświadczenie. Zaczęli zadawać bardzo specjalistyczne pytania z których nie bardzo wiedziałam jak wybrnąć, a oni patrzyli na mnie, jakbym była kompletnym nieukiem Marzyłam, żeby jak najszybciej stamtąd wyjść. Potem na goworku przeczytałam, że więcej osób miało podobne wrażenie. Po prostu rekruterzy chcieli chyba lepiej się poczuć...
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 09:21   #1736
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

ja chyba do pracy biurowej mam jedno marzenie - żeby znaleźć taką pracę, że w biurze będzie ciepło zimą. Już mam dosyć siedzenia w 3 swetrach, rękawiczkach i podwójnych wełnianych skarpetkach zimą w biurze. Dobrze że nie mam dresscodu, bo nie wiem jak bym to połączyła.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 17:55   #1737
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ja chyba do pracy biurowej mam jedno marzenie - żeby znaleźć taką pracę, że w biurze będzie ciepło zimą. Już mam dosyć siedzenia w 3 swetrach, rękawiczkach i podwójnych wełnianych skarpetkach zimą w biurze. Dobrze że nie mam dresscodu, bo nie wiem jak bym to połączyła.
Ja mam jedno marzenie - by koleżanka obok nie była zmarzluchem i nie dogrzewała biura do wysokich temperatur 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 19:18   #1738
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Ja mam jedno marzenie - by koleżanka obok nie była zmarzluchem i nie dogrzewała biura do wysokich temperatur 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja gorąca nie lubię, wystarczy mi, żebym na luzie mogła siedzieć w jednej parze skarpetek i w max. dwóch swetrach
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 10:20   #1739
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Naprawdę macie tak źle? Ja mam zwykle w pracy na sobie bluzkę z krótkim rękawem i bluzę.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 10:36   #1740
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Naprawdę macie tak źle? Ja mam zwykle w pracy na sobie bluzkę z krótkim rękawem i bluzę.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
U mnie w biurze jak jest 19 stopni to jest super, na hali produkcyjnej maja 12-14 stopni

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.