Studia DIETETYK , KOSMETOLOG 😱 Dylemat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-17, 17:57   #1
ciekawa09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 84

Studia DIETETYK , KOSMETOLOG 😱 Dylemat


Cześć mam duży dylemat , skończyłam szkole spożywcza z tytułem technik technologii żywności i teraz czas pójść na studia - zapisałam sie na studia zaoczne DIETETYK- psychodieteyk, ale pozniej zaczęłam rozmyślać czy dobrze zrobiłam , patrząc po ofertach pracy . i teraz pytanie co jest bardziej przyszłościowe : KOSMETOLOGIA - SPA I ODBUDOWA CIAŁA Z ELEMENATMI DIETETYKI CZY DIETETYKA- PSYCHODIETETYK . Patrząc po ofertach pracy więcej jest na kosmetologa , uważam ze jest to bardzo

Ciekawy zawód i chyba ma więcej możliwości przyszłościowo niz dietetyk , co o tym sądzicie ? Zawsze chciałam być dietetykiem ale to pewnie dlatego ze zaczęłam szkole średnia związana ze spożywką . Co byście wybrały na moim miejscu ? Co jest ciekawsze ? Daje więcej możliwości ? Help meeee bo głowa mi wybuchnie od tego niezdecydowania 😱😁😁😁
ciekawa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 13:18   #2
tissable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: Studia DIETETYK , KOSMETOLOG 😱 Dylemat

Skończyłam w tym roku licencjat z dietetyki. Jest to przyszłościowy, ciekawy, kierunek, zapotrzebowanie na dietetyków wzrasta. Przedmioty są różne - bardziej i mniej ciekawe, dużo praktyk w szpitalu, mimo wszystko wyboru kierunku nie żałuję. A co będzie dalej to się okaże. Myślę, że ciekawszą opcją z tych, które tu przedstawiłaś jest właśnie dietetyka - psychodietetyk. Dodatkowo mogę powiedzieć, że psychodietetyk zajmuje się pacjentami chorymi na anoreksję, bulimię. Znam osobę, która studiowała kosmetologię i z tego co wiem nie była zadowolona, przerwała studia. Wiadomo każdy woli coś innego. Słyszałam, że niektórzy traktują kosmetologów jak zwykłe kosmetyczki i w pracy cudów nie ma. Jak dla mnie już z tych dwóch zawodów ciekawsza jest praca dietetyka - lekka, wywiady dietetyczne z pacjentem, zalecenia. Skoro jesteś po szkole spożywczej to tym bardziej fajnie, bo miałaś już styczność z pokrewną dziedziną. Będzie Ci łatwiej na technologii żywności - jest taki przedmiot na dietetyce. Kosmetolog pewnie jakieś zabiegi musi robić itd. Też kiedyś chciałam iść na kosmetologię, ale taka wizja mi nie odpowiada i cieszę się, że nie poszłam na ten kierunek. Oferty pracy będą się zmieniać z czasem. Musisz pomyśleć co Tobie będzie bardziej odpowiadało, bo nie ma gwarancji co w przyszłości będzie lepsze. Życie potrafi zaskoczyć.
tissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:04   #3
challengingme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Studia DIETETYK , KOSMETOLOG 😱 Dylemat

Wydaje mi się, że Kosmetologia z elementami dietetyki to może być trochę wszystko i nic... Może być trudno na jednych studiach zaocznych przygotować z tak szerokiego zakresu. Też obstawałabym za psychodietetyką.
challengingme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 15:23   #4
tissable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: Studia DIETETYK , KOSMETOLOG 😱 Dylemat

Cytat:
Napisane przez challengingme Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że Kosmetologia z elementami dietetyki to może być trochę wszystko i nic...
Zgadzam się. Po za tym formalnie nie będzie się mieć uprawnień dietetyka po takim kierunku tylko jest się po prostu kosmetologiem. Dla mnie bez sensu. To już lepsza by była normalna kosmetologia zamiast taka z elementami dietetyki, albo właśnie dietetyka, żeby zostać dietetykiem. Tu będziesz dodatkowo psychodietetykiem po takiej specjalności. To ma sens. Znam dietetyczkę, która skończyła dietetykę na uczelni medycznej i wybrała taką właśnie specjalność. Teraz pracuje z pacjentami, którzy potrzebują zaleceń dietetycznych ze względu na jakąś chorobę albo chcą schudnąć, a po za tym pracuje też z takimi, którzy mają anoreksję, bulimię, czyli już zakres psychodietetyki. To daje więc różne możliwości.
Jak będziesz chciała robić jeszcze coś innego to np. po skończonym licencjacie z dietetyki możesz pójść na magisterkę z innego kierunku, jeśli to są studia dwustopniowe. Słyszałam, że jakaś dziewczyna robiła właśnie licencjat z dietetyki akurat na mojej uczelni, a na magisterkę wybrała kosmetologię. Tak też może być. I myślę, że takie rozwiązanie wcale niegłupie jest. Zwłaszcza, że jest taka możliwość. Sama mam zamiar zmienić kierunek na magisterce.
tissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 14:34   #5
klaudiamarchew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 1
Dot.: Studia DIETETYK , KOSMETOLOG 😱 Dylemat

Wybrałam zrobienie podyplomówki na WSKZ z zakresu dietetyki kosmetycznej, aby w przyszłości podjąć w pracę poradni dietetycznej, lub jakimś klubie sportowym. Uczelnię mogę polecić, bo samemu można decydowac kiedy się uczyć i zaliczać testy, a całość nauki jest on-line
klaudiamarchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-16 15:34:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.