Gdzie najlepiej wyemigrować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-18, 17:18   #1
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092

Gdzie najlepiej wyemigrować?


Chodzi mi o to gdzie najlepiej wyemigrować, żeby godnie żyć.Przede wszystkim mam na myśli prace, ale również warunki socjalne(np. co by mi się należało jakbym urodziła dziecko, dostęp do żłobków i przedszkoli).Jak myślicie.
Pytam bo chce gdzieś wyjechać.Ten kraj już spisałam na straty.

Chodzi mi raczej o teren UE i tam gdzie można swobodnie się przemieszczać bez pozwoleń i formalności.
Chce jechać z mężem.Znamy komunikatywnie angielski i niemiecki.Ja znam jeszcze trochę rosyjski, on odrobinę francuski.On jest elektrykiem, ja niedługo skończę studia ekonomiczne.
Klimat wolę ciepły, ale to najmniej istotne.nie mam żadnych oczekiwać co do pracy, moge robić cokolwiek.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 18:47   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to gdzie najlepiej wyemigrować, żeby godnie żyć.Przede wszystkim mam na myśli prace, ale również warunki socjalne(np. co by mi się należało jakbym urodziła dziecko, dostęp do żłobków i przedszkoli).Jak myślicie.
Pytam bo chce gdzieś wyjechać.Ten kraj już spisałam na straty.

Chodzi mi raczej o teren UE i tam gdzie można swobodnie się przemieszczać bez pozwoleń i formalności.
Chce jechać z mężem.Znamy komunikatywnie angielski i niemiecki.Ja znam jeszcze trochę rosyjski, on odrobinę francuski.On jest elektrykiem, ja niedługo skończę studia ekonomiczne.
Klimat wolę ciepły, ale to najmniej istotne.nie mam żadnych oczekiwać co do pracy, moge robić cokolwiek.
bo?

ja zamierzam mieszkać w Polsce, chociaż kocham inne kraje ale tylko na wakacje
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:16   #3
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Bo
-cięzko jest nam pracą
-a nawet jak to za mało zarobimy żeby założyć rodzin
-do żłobków jest więcej chętnych na jedno miejsce niż na najlepsze uczelnie
-z przedszkolami też nie za wesoło ( a nie mam żadnej opcji darmowej opieki nad dzieckiem)
-nianii trzeba oddać wypłatę
-a maż za mało zarabia żebym ja nie pracowała i wychowywała dziecko
-dodatek na dziecko jest śmiesznie niski

Jednym słowem nie mam warunków na założenie i utrzymanie rodziny oraz godne życie dla niej.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2012-01-18 o 19:18
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:17   #4
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;31702104]bo?

ja zamierzam mieszkać w Polsce, chociaż kocham inne kraje ale tylko na wakacje[/QUOTE]

to jest akurat temat-rzeka sama również zaraz po maturze chce wyjechać, byle dalej od Polski i polaczków-cebulaczków oraz ich polityki ale EOT

Osobiście polecam jechać tam, gdzie ma się jakieś kontakty a jeśli nigdzie to Norwegia (kraj mocno komunikatywny po ang i niem) albo Niemcy Chociaż w tym drugim początki mogą być wyjątkowo trudne, bo jesteście polakami.
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:25   #5
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Co do Nieniec to chyba najlrealniejsza opcja bo mamy już tam kontakty, jednak chciałabym poznać jeszcze inne możliwości.
Podoba mi się Finlandia, ale nie wiem jak tam z jezykiem.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 20:19   #6
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez komicznie Pokaż wiadomość
to jest akurat temat-rzeka sama również zaraz po maturze chce wyjechać, byle dalej od Polski i polaczków-cebulaczków oraz ich polityki ale EOT
Co rozumiesz przez to pojęcie? Sama jesteś Polką, czemu srasz do własnego gniazda?
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 21:21   #7
annasofia
Zadomowienie
 
Avatar annasofia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 131
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

ten wątek chyba nie jest po to żeby wyrażać swoje opinie o Polsce, czy osobach które stąd wyjeżdżają.. autorka pyta gdzie wyjechać a nie o to żeby ktoś jej odradzał

nie chce być niemiła ale po co się udzielać jeśli nikomu to w niczym nie pomoże?
annasofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 21:36   #8
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez annasofia Pokaż wiadomość
nie chce być niemiła ale po co się udzielać jeśli nikomu to w niczym nie pomoże?
nie chce być niemiła, ale chyba właśnie to zrobiłaś.

Szwajcaria, Norwegia, Holandia?
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 07:48   #9
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

A ja rozumiem założycielkę wątku i sama od dłuższego czasu myślę nad wyjazdem, bo cóż...W Polsce niestety jest coraz gorzej. Przekonuję się, że lepiej żyłoby mi się kończąc kurs fryzjerstwa lub zawodówkę i mając fach w ręku niż skończone 2 kierunki studiów.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 08:03   #10
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Aż mi ciśnienie podskoczyło

Cytat:
Napisane przez komicznie Pokaż wiadomość
sama również zaraz po maturze chce wyjechać, byle dalej od Polski i polaczków-cebulaczków oraz ich polityki
nie jestem fanatyczną patriotką, ale do cholery - ten kraj wygląda tak jak wygląda nie bez powodu! I na pewno takie wypowiedzi nie świadczą o Tobie dobrze, jako o wielkiej, światowej pani...

Sama mam zamiar wyemigrować w najbliższej przyszłości. Mimo to, ilekroć jestem za granicą, to bronię wielu aspektów naszego kraju. KAŻDY naród ma przywary, problemy. Jeśli uważa się inaczej, to znaczy, że mało się widziało...

w odpowiedzi na pytanie - moim zdaniem najbardziej przystępnie jest w Wielkiej Brytanii. Znajomi oprócz tego wybierają często skandynawię (ale ciężko z językiem, specyficzny klimat, za to pieniądze dobre). Oprócz tego Holandia, ale tam jest chyba coraz trudniej (monopol agencji pośrednictwa pracy itp. problemy).
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 22:27   #11
Cornette
Raczkowanie
 
Avatar Cornette
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 259
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Myślę, że najlepszym pomysłem będzie by mąż wyjechał pierwszy, pozałatwiał pracę, mieszkanie. Wyjazd w ciemno z małym dzieckiem to nie jest najlepszy pomysł.
Brałabym pod uwagę kraje skandynawskie: Szwecja, Finlandia,Norwegia, Dania...
Do Holandii nie ma się już co pchać, coraz gorzej o pracę no i ile zamieszania w polityce ostatnio o bezrobotnych polakach w Holandii.
Przy komunikatywnym angielskim powinno jakoś pójść. A potem nauka języka jaki w danym kraju obowiązuje.
Życzę powodzenia! Ja sama mam w planach wyjazd, bo kompletnie nie widzi mi się życie w Polsce. Sama sprawa cen mieszkań i kredytu na całe życie.. Ehh co za kraj, że ludzie, którzy nie chcą wyjeżdżać po prostu muszą to zrobić.
__________________


Edytowane przez Cornette
Czas edycji: 2012-01-19 o 22:30
Cornette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 00:55   #12
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;31702104]bo?

ja zamierzam mieszkać w Polsce, chociaż kocham inne kraje ale tylko na wakacje[/QUOTE]
Wydaje mi się że taka odpowiedz jest bezczelna i to że zostaniesz w polsce to twoja sprawa i nikogo to nie interesuje dopóki nie zapyta.


Dziewczyno z tematu. Mam nadzieję że po emigracji nie usiądziesz sobie wygodnie na dupce i nie będziesz żłopała zasiłku jak miliony tłustych, obleśnych anglików i równie obleśnych kozidupków. Choć może warto wycyckać ten kraj do końca..? może tak..może nie.

W anglii jest dobrze, o pracę trzeba się postarać i poszukać, popytać nie siedzieć bezczynnie a na pewno będąc w porządku się ją znajdzie.
Irlandia tonie, w tym kraju nie ma szans na cokolwiek.
Jeżeli nie lubisz arabów, to nie polecam west midlands, tutaj szerzy się zgryzliwa woń koziego łajna.
W szkocji jest ciężko z pracą i ogromna polonia w aberdeen, a zasiłek na 1 dziecko nie jest duży, co innego 3 wzwyż.

Pozdrawiam
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 09:41   #13
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Skandynawia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Luksemburg, Lichtenstein.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 17:37   #14
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że taka odpowiedz jest bezczelna i to że zostaniesz w polsce to twoja sprawa i nikogo to nie interesuje dopóki nie zapyta.


Dziewczyno z tematu. Mam nadzieję że po emigracji nie usiądziesz sobie wygodnie na dupce i nie będziesz żłopała zasiłku jak miliony tłustych, obleśnych anglików i równie obleśnych kozidupków. Choć może warto wycyckać ten kraj do końca..? może tak..może nie.

W anglii jest dobrze, o pracę trzeba się postarać i poszukać, popytać nie siedzieć bezczynnie a na pewno będąc w porządku się ją znajdzie.
Irlandia tonie, w tym kraju nie ma szans na cokolwiek.
Jeżeli nie lubisz arabów, to nie polecam west midlands, tutaj szerzy się zgryzliwa woń koziego łajna.
W szkocji jest ciężko z pracą i ogromna polonia w aberdeen, a zasiłek na 1 dziecko nie jest duży, co innego 3 wzwyż.

Pozdrawiam


Że co?
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 20:06   #15
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Najlepiej wyjechac tam, gdzie macie kogos kto wam moze troche pomoc na poczatku.

Co do krajow skandynawiskich - jako ze mialam przyjemnosc mieszkac w jednym przez prawie 2 lata - a mianowicie na Islandii - ktora dlugo stala i pewnie nadal jest wysoko w rankingach jesli chodzi o standard zycia mieszkancow. To minusem jest pogoda i jezyk. Co prawda wszedzie dogadasz sie po angielsku - w banku, na poczcie, urzedach itp. Natomiast prace z samym angielskim, bez znajomosci niebywale ciezko. Szczegolnie kobiecie bez konkretnego fachu. Jezyki skandynawskie sa ciezkie w nauce. Dla przykladu powiem ze majac krotkie ogloszenie o prace, pomimo slownika nie szlo go przetlumaczyc (ale moze to byc specyfika akurat tego jezyka). Wiec trzeba sie nastawic, ze latwo to nie bedzie. Tym bardziej ze wszedzie polakow co nie miara i nawet jak jest jakies wolne miejsce to w samolocie juz siedzi ktos z rodzinki nawet bez tego angielskiego a tobie powiedza, ze bez szwedzkiego, finskiego itp. nie przyjmujemy.

Ja teraz jestem w uk. Tez widze ze miodow nie ma. Jeszcze dla faceta cos tam latwiej, jesli ma jakis konkretniejszy zawod, dla kierowcow jest co nie co ofert, operatorow cnc itp..

Dlatego moze skupcie sie na miejscach gdzie ktos wam na pcozatek pomoze.albo chociaz jedno z Was (raczej twoj maz) bedzie mial w miare pewna prace.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 21:12   #16
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez komicznie Pokaż wiadomość
zaraz po maturze chce wyjechać, byle dalej od Polski i polaczków-cebulaczków oraz ich polityki
Och,och! Nie mierz innych swoja miarą Koleżanko-cebulko (WTF?) chyba faktycznie lepiej nie zostawaj w tym naszym cebulowym kraju-lepiej jak takie słabizny wyjadą, bo i tak nie znajdą tutaj pracy, ani żadnego konstruktywnego zajęcia. Dla inteligentnych ludzi, z konkretną wiedza i umiejętnościami praca w Polsce jest i to nieźle płatna.
Dla cieniasów mających się za niewiadomo co zostaje opcja szorowania garów na zmywaku setki kilometrów stąd.. Bye bye!
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 21:58   #17
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Och,och! Nie mierz innych swoja miarą Koleżanko-cebulko (WTF?) chyba faktycznie lepiej nie zostawaj w tym naszym cebulowym kraju-lepiej jak takie słabizny wyjadą, bo i tak nie znajdą tutaj pracy, ani żadnego konstruktywnego zajęcia. Dla inteligentnych ludzi, z konkretną wiedza i umiejętnościami praca w Polsce jest i to nieźle płatna.
Dla cieniasów mających się za niewiadomo co zostaje opcja szorowania garów na zmywaku setki kilometrów stąd.. Bye bye!


Im więcej wyjedzie, tym lepiej dla tych co zostaną
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 22:05   #18
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Och,och! Nie mierz innych swoja miarą Koleżanko-cebulko (WTF?) chyba faktycznie lepiej nie zostawaj w tym naszym cebulowym kraju-lepiej jak takie słabizny wyjadą, bo i tak nie znajdą tutaj pracy, ani żadnego konstruktywnego zajęcia. Dla inteligentnych ludzi, z konkretną wiedza i umiejętnościami praca w Polsce jest i to nieźle płatna.
Dla cieniasów mających się za niewiadomo co zostaje opcja szorowania garów na zmywaku setki kilometrów stąd.. Bye bye!
To prawda wypowiedź Wizażanki komicznie jest trochę krzywdząca, ale wydaje mi się, że to określenie odnosi się do polityków, chyba...Piszesz, że w Polsce jest praca nieźle płatna - to zależy co kto pojmuje pod postacią ,,nieźle płatna'', konkretną wiedzą, czyli jaką?Umiejętności, to prawda, najczęściej liczą się bardziej niż wykształcenie.
Odnosząc się do pytania, które zadała założycielka wątku, to wg różnych informacji, pensja minimalna w UE jest najwyższa w Luksemburgu...poza UE, ale w granicach Europy to najlepiej wyjechać do Norwegii ze względu na płacę i wbrew pozorom ceny produktów nie są niebotycznie wysokie w porównaniu z Polską. Powoli cena żywności w całej Europie zbliża się do tego samego poziomu cen ( nie mówię tu o jakichś wyselekcjonowanych produktach, ale typowych w stylu mleko, chleb, mięso,ryby)
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 22:10   #19
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez duplo Pokaż wiadomość
to zależy co kto pojmuje pod postacią ,,nieźle płatna'', konkretną wiedzą, czyli jaką?Umiejętności, to prawda, najczęściej liczą się bardziej niż wykształcenie.
)
Konkretna, tzn. ukierunkowaną, specjalistyczną, a nie: "Ee, w sumie to miałam trochę seminariów z zarządzania na tej pedagogice".
A "nieźle płatna" znaczy wystarczająca na wygodne życie i przyjemności.. Rzecz jasna dla każdego będzie to inny pułap
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 22:59   #20
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Konkretna, tzn. ukierunkowaną, specjalistyczną, a nie: "Ee, w sumie to miałam trochę seminariów z zarządzania na tej pedagogice".
A "nieźle płatna" znaczy wystarczająca na wygodne życie i przyjemności.. Rzecz jasna dla każdego będzie to inny pułap
Ehh, to nie jest do końca prawda z tą konkretną wiedzą, tzn. o zarobki pod kątem wiedzy. Przynajmniej w Polsce. Mogłabym podać wiele przykładów dotyczących moich, jak i znajomych rozmów o pracę i wynagrodzeń jakie proponują przy danych wymaganiach, ale to temat rzeka...
Może taki przykład, który mnie rozłożył ostatnio na łopatki - oferta pracy w PR(dokładnie główny pr-owiec), najpierw obowiązki: ,,redagowanie informacji, materiałów prasowych, strony internetowej, a także współpraca z dziennikarzami, monitoring mediów, samodzielne organizowanie projektów promocyjnych, przygotowywanie druków i materiałów promocyjnych, merytoryczne wsparcie aktywności oraz kontakty z partnerami''. Wymagania: ,,wyższe wykształcenie, tytuł magistra, znajomość przynajmniej jednego języka obcego, kreatywność, dyspozycyjność, prawo jazdy kat. B i inne''. Info odnośnie rekrutacji: ,,Rekrutacja składa się z trzech etapów: Zadania są opisowe i dotyczą min. przygotowania informacji zapowiadających uroczystość wręczenia Medali Wdzięczności, przygotowanie treści ulotki reklamującej wystawę "Drogi do Wolności". Ostatnim był casus - "Opisz jak byś postąpiła/postąpił w opisanej poniżej sytuacji. W piątek po godz. 17 dzwoni na Twój służbowy numer telefonu dziennikarka z lokalnego oddziału ogólnopolskiej gazety codziennej. Informuje, że przygotowuje publikację do poniedziałkowego wydania gazety, a niezbędna jest jej odpowiedź na pytanie: jaka była kwota umowy, zawartej trzy lata temu pomiędzy ECS a spółką XYZ, na wykonanie ekspertyzy wytrzymałości stropów w budynku, w którym ECS organizuje projekcje kinowe. - To prawda, że nie było przetargu? - dopytuje dziennikarka."

To jest informacja, która pojawiła się na portalu mojego rodzinnego miasta i dotyczyła szukania pracownika PR-owca w budowanym Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

,,Na tym etapie rekrutacji, kiedy nie znamy jeszcze finalistów konkursu, trudno dokładnie określić wysokość wynagrodzenia. Prawdopodobnie będzie to około 3,5 tys. zł brutto - informuje Aleksandra Dulkiewicz z działu koordynacji i PR w ECS.''

Jak dla mnie to jest jakaś kpina.
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:28   #21
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Dla cieniasów mających się za niewiadomo co zostaje opcja szorowania garów na zmywaku setki kilometrów stąd.. Bye bye!
Bo wszyscy Polacy za granicą szorują gary...
Żebyście się nie zdziwiły
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 09:13   #22
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Bo wszyscy Polacy za granicą szorują gary...
Żebyście się nie zdziwiły
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2012-01-24 o 15:37
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:07   #23
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Wiecie co, moze ja jestem naiwna, ale troche wkurza mnie takie pytanie gdzie najlepiej wyemigrowac, w podtekscie kto da wiecej socjalu.. Zamiast narzekac na Pl moznaby sprobowac cos zmienic wspolnymi silami..
Ja sama wyjechalam z Pl, moj TZ jest obcokrajowcem i gdyby nie on, nigdy nie zdecydowalabym sie na wyjazd. Po studiach w Krk bez wiekszego problemu znalazlam dobra prace w zawodzie, bez zadnych znajomosci ani ukladow... A teraz moze i mieszkam w kraju bogatszym niz Pl, mam dobra praca i dostep do swiadczen ale uwierzcie mi, to nie jest to samo. Wielu tubylcow patrzy tu na Polakow z gory, ma ich za osoby wyludzajace pieniadze od panstwa, generalnie kogos gorszego. Mieszkam tu od paru lat ale mam wrazenie ze nigdy do konca nie bede sie czuc tu jak w domu
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:27   #24
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez kasia3737 Pokaż wiadomość
Wiecie co, moze ja jestem naiwna, ale troche wkurza mnie takie pytanie gdzie najlepiej wyemigrowac, w podtekscie kto da wiecej socjalu.. Zamiast narzekac na Pl moznaby sprobowac cos zmienic wspolnymi silami..
Ja sama wyjechalam z Pl, moj TZ jest obcokrajowcem i gdyby nie on, nigdy nie zdecydowalabym sie na wyjazd. Po studiach w Krk bez wiekszego problemu znalazlam dobra prace w zawodzie, bez zadnych znajomosci ani ukladow... A teraz moze i mieszkam w kraju bogatszym niz Pl, mam dobra praca i dostep do swiadczen ale uwierzcie mi, to nie jest to samo. Wielu tubylcow patrzy tu na Polakow z gory, ma ich za osoby wyludzajace pieniadze od panstwa, generalnie kogos gorszego. Mieszkam tu od paru lat ale mam wrazenie ze nigdy do konca nie bede sie czuc tu jak w domu
to poczucie obcości jest zapewne dla każdego indywidualne, jedni znajomi którzy wyemigrowali narzekają na to (Irlandia), inni czują się bardzo dobrze (Norwegia, Islandia, Dania)
z pogrubionym się kompletnie zgadzam, bo to jest ostatnia rzecz o ile w ogóle, o której myślę, myśląc o wyjeździe.
Napisałaś, że Twój TŻ jest obcokrajowcem (nie chcę po części wchodzić w sferę prywatną), ale nasuwa mi się pytanie: Czy on nie mógł przyjechać do Ciebie do Polski skoro było tu Tobie b.dobrze? Może coś jednak zaważyło, że to Ty wybrałaś emigrację?
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:50   #25
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

o ile ktoś zamierza wyemigrować m in dla socjalu, ale dla socjalu szeroko pojętego a nie na zasadzie "wyjadę, będę siedzieć na dupie a państwo zapłaci mi zasiłek", to ok. Socjal to nie tylko pomaganie bezrobotnym. Socjal to ogólna troska o obywatela, np zasiłki, dodatki, urlopy, przywileje. Natomiast żeby ich więcej miec, najczęściej trzeba pracować i płacić podatki. Więc jeśli ktoś jedzie z takim nastawieniem to jest dla mnie jak najbardziej OK.
Autorko, ze względu właśnie na warunki socjalne (ale także i inne rzeczy) polecałabym Ci Skandynawię. Co prawda niektórzy uważają że tam jest nudno, no cóż, tam jest po prostu inaczej spotkałam się z opiniami że Szwedzi są nudni, spokojni, przestrzegający przepisów = zero fantazji ale mi na przykład to się podoba i między innymi ze względu na to wybrałam ten właśnie kraj
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:55   #26
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Dobre pytanie Duplo Wlasnie czuje sie troche jak hipokrytka piszac ze jestem tak nastawiona do emigracji sama bedac emigrantka No ale takiego mi figla zycie splatalo.. Szczerze mowiac to moj TZ od poczatku z niechecia myslal o tym zeby mieszkac w Polsce.. A i ja na poczatku bylam troche bardziej pozytywnie nastawiona do wyjazdu. Doszly do tego wzgledy praktyczne - ja mowie plynnie po angielsku a jemu nauka polskiego idzie bardzo opornie Wiec latwiej bylo mi znalesc prace tutaj niz jemu w Pl.. A i w sumie nie napisalam gdzie mieszkam - deszczowa Norwegia
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 21:04   #27
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez kasia3737 Pokaż wiadomość
Dobre pytanie Duplo Wlasnie czuje sie troche jak hipokrytka piszac ze jestem tak nastawiona do emigracji sama bedac emigrantka No ale takiego mi figla zycie splatalo.. Szczerze mowiac to moj TZ od poczatku z niechecia myslal o tym zeby mieszkac w Polsce.. A i ja na poczatku bylam troche bardziej pozytywnie nastawiona do wyjazdu. Doszly do tego wzgledy praktyczne - ja mowie plynnie po angielsku a jemu nauka polskiego idzie bardzo opornie Wiec latwiej bylo mi znalesc prace tutaj niz jemu w Pl.. A i w sumie nie napisalam gdzie mieszkam - deszczowa Norwegia
deszczowa, czy nie i tak zazdroszcze mój TŻ poszukiwania pracy rozpoczął właśnie od Norwegii prawie rok temu i ja głupia już tak się psychicznie nastawiłam na ten wyjazd i dupa, wygląda na to, że nawet perfekcyjna znajomość angielskiego już nie wystarcza, a z norweskim jesteśmy na bakier... obecnie szykuje się mu wyjazd do Irlandii, ale o Norwegii nie przestaniemy myśleć Nie wyobrażam sobie życia w Polsce, nie jeżeli chcemy założyć w przyszłości rodzinę
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 21:28   #28
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez kasia3737 Pokaż wiadomość
Wiecie co, moze ja jestem naiwna, ale troche wkurza mnie takie pytanie gdzie najlepiej wyemigrowac, w podtekscie kto da wiecej socjalu.. Zamiast narzekac na Pl moznaby sprobowac cos zmienic wspolnymi silami..
\
A czy ja gdzieś napisałam że mam zamiar siedzieć na socjalu?Chcę pracować.Najbardziej mi zależy na dostępnie do żłobków i przedszkoli.Zeby opieka nad dzieckiem nie kosztowała więcej niż moja pensja.Mąż zarabia najniższą krajową i to nie zawsze, więc na wychowawcze nie mam co się nastawiać, 3 osoby się za to nie utrzymają.Żle mi się żyje w tym kraju i chcę wyjechać.

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez duplo Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie życia w Polsce, nie jeżeli chcemy założyć w przyszłości rodzinę
No ja właśnie też nie.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 06:28   #29
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez duplo Pokaż wiadomość
deszczowa, czy nie i tak zazdroszcze mój TŻ poszukiwania pracy rozpoczął właśnie od Norwegii prawie rok temu i ja głupia już tak się psychicznie nastawiłam na ten wyjazd i dupa, wygląda na to, że nawet perfekcyjna znajomość angielskiego już nie wystarcza, a z norweskim jesteśmy na bakier... obecnie szykuje się mu wyjazd do Irlandii, ale o Norwegii nie przestaniemy myśleć Nie wyobrażam sobie życia w Polsce, nie jeżeli chcemy założyć w przyszłości rodzinę
W norwegii również dogada się wszędzie po angielsku, ale najczęściej pracodawca jeżeli cię przyjmie to każe ci uczyć się norweskiego
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 12:17   #30
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość

W norwegii również dogada się wszędzie po angielsku, ale najczęściej pracodawca jeżeli cię przyjmie to każe ci uczyć się norweskiego
no niestety na setki CV najczęściej odpowiedzi ,,szukamy osoby, która jest na miejscu, lub wymagana komunikatywna znajomość norweskiego'' mając doświadczenie w niektórych zawodach na pewno jest łatwo (typu dekarz, spawacz, murarz) no a nam się zachciało na studia iść
najgorsze jest to, że teraz też tak wygląda z językiem i w Danii i w Szwecji. Jedne wielki klops.
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-19 10:58:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.