Skóra twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-02, 22:20   #1
Sweet_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Unhappy

Skóra twarzy


Witajcie mam problemy ze skórą twarzy.
Po pierwsze to na czole mam wiele blizn po trądziku i trądzik. Bardzo bym się chciała tego pozbyć więc po to pisze. Jakie są najlepsze ale nie drogie kosmetyki na to, lub domowe sposoby?
Po drugie mam bardzo zniszczoną skórę, suchą. Nie wiem jak ją jeszcze określić. Jakich kosmetyków do tego użyć. Chciałabym mieć skórę taką gładką. Można do tego dojść? Jak tak to jak? A może pielęgnacja według azjatek ? Jakie są do tego kosmetyki i jak to robić?
Proszę pomóżcie
Sweet_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 14:19   #2
kosmetykaprofesjonalna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 12
Dot.: Skóra twarzy

Ja na Twoim miejscu zaczęłabym od wizyty u dermatologa i wizyty u kosmetyczki, która na początek pomoże Tobie wyprowadzić skórę na tzw "prostą". A bez zdjęcia skóry albo trochę dokładniejszego opisu nie da rady pomóc. Kosmetyków na trądzik jest dużo ale także sporo jest odmian trądziku
kosmetykaprofesjonalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 09:52   #3
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Skóra twarzy

Jeśli chodzi o cerę trądzikową i blizny to naprawdę kosmetyków, dermokosmetyków i zabiegów kosmetycznych jest tak dużo, że najlepszą decyzją byłaby rozmowa z dermatologiem.
Być może to trądzik młodzieńczy, ale może to być również trądzik różowaty albo trądzik dorosłych. Często też problemy z jelitami i przewodem pokarmowym prowadzi do pojawienia się właśnie takich dolegliwości jak trądzik.
Ważne jest również jakich preparatów używasz w tej chwili, kiedy ja miałam problem z cerą i stosowałam kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej to jeszcze pogarszały sprawę.
Dlatego teraz stosuje preparaty do cery wrażliwej i alergicznej. Im bardziej będziesz wysuszać skórę tym pewniej pojawią się problemy z krostkami i podrażnieniem, bo skóra będzie chciała zadbać o nawilżenie i jest to takie błędne koło.
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 12:02   #4
barabara77
Przyczajenie
 
Avatar barabara77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Kalineczka2289 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o cerę trądzikową i blizny to naprawdę kosmetyków, dermokosmetyków i zabiegów kosmetycznych jest tak dużo, że najlepszą decyzją byłaby rozmowa z dermatologiem.
Moim zdaniem z kosmetologiem - dermatolodzy to na problemy aktywne, kosmetolodzy na sprawy takiej jak blizny potrądzikowe i przebarwienia. Sądzę że 70% dermatologów zleje temat...
barabara77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 10:28   #5
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez barabara77 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem z kosmetologiem - dermatolodzy to na problemy aktywne, kosmetolodzy na sprawy takiej jak blizny potrądzikowe i przebarwienia. Sądzę że 70% dermatologów zleje temat...
Fakt, część dermatologów olewa sprawę, ale mój poprzedni dermatolog pomógł mi też w kwestii blizn i zmian potrądzikowych, a jeśli są one głębsze (u mnie nawet kilkuletnie) gdzie były potrzebne bardzo silne kwasy to kosmetyczka tego nie zrobi.

Wystarczy poszukać dobrego specjalisty, a co do kosmetyczek to trzeba sprawdzić czy nie są przypadkiem po miesięcznym kursie, bo wtedy można naprawdę zrobić sobie krzywdę.
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 11:28:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.