Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-26, 10:49   #61
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Pieniądze oczywiście ważne,bo z czegoś to dziecko wychować trzeba,ale możne mieć używana wyprawkę,ciuchy i wcale nie twierdzę,że to jest złe inny standard owszem ale wiele rzeczy jest poprostu niepotrzebnych takiemu maluchowi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Kurde test straszny nie wiem żeby ktoś tak powiedział do kobiety to już przegięcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale "maluch" potrzebuje przede wszystkim jedzenia, pieluch, ubrań, dachu nad głową, ciepła, prądu, leczenia, szczepionek itd. Matka no też pasuje żeby coś jadła i w coś się ubrała, a nie chodziła boso.
A to kosztuje.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Tylko,że ja sama będę lada moment samotną matką bo rodze w czerwcu
Więc widać jednak się da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Muszę zmienić mieszkanie na mniejsze starać się o dofinansowanie do czynszu,prądu,pisałam już do jednej fundacji która w trakcie zapewnia środki na wyprawkę a później na wiele rzeczy dla malucha.
Dalej dostanę rodzinne może pieniądze dla matki samotnie wychowującej dziecko,może uda mi się alimenty uzyskać.
Po roku wrócę do pracy dziecko do żłobka dla mnie aborcja nie była rozwiązaniem zresztą jak mnie facet zostawił to byłam prawie w 4 miesiącu ciąży więc dość wysoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Zresztą wyprawkę to już prawie całą mam,znajomi mi pomagają bo każdy ma dzieci i po nich mam mnóstwo rzeczy,a brat ma córkę prawie trzy lata ma i nie będę się musiała martwić o wiele materialnych rzeczy.
Oczywiście pieluchy mleko itd.też kosztuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Naprawdę aborcja to nie rozwiązanie wszystko da się pogodzić i wierzę,że mi się uda i innym kobietom które są w podobnej sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aborcja to rozwiązanie, tylko nie dla ciebie.
Jak pomagasz samotnym matkom?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 11:13   #62
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Tylko,że ja sama będę lada moment samotną matką bo rodze w czerwcu
Więc widać jednak się da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Muszę zmienić mieszkanie na mniejsze starać się o dofinansowanie do czynszu,prądu,pisałam już do jednej fundacji która w trakcie zapewnia środki na wyprawkę a później na wiele rzeczy dla malucha.
Dalej dostanę rodzinne może pieniądze dla matki samotnie wychowującej dziecko,może uda mi się alimenty uzyskać.
Po roku wrócę do pracy dziecko do żłobka dla mnie aborcja nie była rozwiązaniem zresztą jak mnie facet zostawił to byłam prawie w 4 miesiącu ciąży więc dość wysoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Zresztą wyprawkę to już prawie całą mam,znajomi mi pomagają bo każdy ma dzieci i po nich mam mnóstwo rzeczy,a brat ma córkę prawie trzy lata ma i nie będę się musiała martwić o wiele materialnych rzeczy.
Oczywiście pieluchy mleko itd.też kosztuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Naprawdę aborcja to nie rozwiązanie wszystko da się pogodzić i wierzę,że mi się uda i innym kobietom które są w podobnej sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to nie Tobie się uda, tylko innym podatnikom się uda, bo pieniadze na Twoje zasiłki nie biorą się z powietrza. Dostaniesz je od nnych podarników. Wyprawkę otrzymasz od znajomych. To ja bardzo przepraszam, co się TOBIE uda?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 11:14   #63
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Aha, wszystko się da, ale ja wszystko dostanę. Nie no, super plan
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 11:17   #64
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Aha, wszystko się da, ale ja wszystko dostanę. Nie no, super plan
Toteż chiałabym wiedzieć jak kobieta, której nie ma kto dać ma sobie poradzic. Ciekawa jestem pomysłów tej użytkowniczki.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 11:21   #65
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Mam męża, który mnie kocha i zarabia bardzo przyzwoicie. Mam gdzie mieszkać. Mama pomogłaby mi w opiece nad dzieckiem gdyby sytuacja była podbramkowa. I to tak, jakbym uznała teraz, że skoro ja dam radę, to każdy da radę. No ludzie złoci . I jeszcze bym mówiła, że jak się chce, to się da radę.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Toteż chiałabym wiedzieć jak kobieta, której nie ma kto dać ma sobie poradzic. Ciekawa jestem pomysłów tej użytkowniczki.

Podaję hasło: rząd da. Są zasiłki. Wszystko się da. Rząd dobry.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 11:30   #66
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mam męża, który mnie kocha i zarabia bardzo przyzwoicie. Mam gdzie mieszkać. Mama pomogłaby mi w opiece nad dzieckiem gdyby sytuacja była podbramkowa. I to tak, jakbym uznała teraz, że skoro ja dam radę, to każdy da radę. No ludzie złoci . I jeszcze bym mówiła, że jak się chce, to się da radę.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------




Podaję hasło: rząd da. Są zasiłki. Wszystko się da. Rząd dobry.
Rząd nie generuje żadnych pieniędzy sam z siebie. Żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać, no wiesz przecież. Dziwię się jedynie, że są osoby, które chyba tego nie wiedzą.

Bananalamo, ja mam męża, który zarabia bardzo dobrze. Ja teraz zarabiam o niebo lepiej, niż zarabiałam tu, w Polsce za taką sama pracę. Poejrzewam, że moja mama ewentualnie wychowałaby mi dziecko, gdyby przyszło co do czego. Akurat ona jest przeciwna aborcji (pozostawiajac innym wolny wybór) i angażuje się w różne akcje pomocy np. dla Domu Samotnek Matki. Ale kurczę, to nie ja dawałabym sobie radę, tylko wszyscy wokoło.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 11:40   #67
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Wiecie co, ja nigdy nie zaciążyłam, chociaż mogłam bo za głupiej młodości wiele głupich rzeczy się robiło. Ale będąc sama nie myślałam nigdy o wychowaniu czy rodzeniu dziecka. Wtedy, gdyby okazało się że jestem w ciąży, szukałabym jak najszybciej lekarza lub środków poronnych, bo wiem że to dziecko byłoby z taką matką jak ja nieszczęśliwe. I jasne, można mówić, że potem zawsze można zostawić do adopcji czy w "oknie życia". Ale nie uśmiecha mi się sprowadzać na świat istotę, której życiowy los byłby zapewne marny i przy tym być jeszcze inkubatorem przez 9 miechów.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-26, 11:45   #68
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Czyli według was jak te kobiety dzieci wychowują?
Gdzieś pomocy szukają?
Do okna życia dają nieliczne,jak sobie radzą?
Takich przypadków przecież mnóstwo nie macie nikogo bliskiego czy koleżankę które aborcji nie zrobiły a sobie radzą?
Ja to wiem,że komuś musi zabrać z moich podatków też pobierane były składki na takie osoby na ich zasiłki.
Później i tak do pracy trzeba iść a zasiłki się skończą bo będę zarabiać więcej to nie jest przecież na zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 11:50   #69
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Czyli według was jak te kobiety dzieci wychowują?
Gdzieś pomocy szukają?
Do okna życia dają nieliczne,jak sobie radzą?
Takich przypadków przecież mnóstwo nie macie nikogo bliskiego czy koleżankę które aborcji nie zrobiły a sobie radzą?
Ja to wiem,że komuś musi zabrać z moich podatków też pobierane były składki na takie osoby na ich zasiłki.
Później i tak do pracy trzeba iść a zasiłki się skończą bo będę zarabiać więcej to nie jest przecież na zawsze.
Okno życia nie było dla mnie nigdy żadnym rozwiązaniem. Wystarczy znać kogoś z bidula (ja znam akurat) by zrozumieć, na co się takie dzieci w większości skazuje.

Jeszcze raz powtarzam, jeżeli chcesz dziecko urodzić i wychować, a jest to Twoja suwerenna decyzja to naprawdę nic mi do tego. Nikt Cię przecież do aborcji zmuszał nie będzie. To powinien być jedynie Twój wybór: czy chcesz urodzić to dziecko czy nie.

Zatem daj też ten wybór innym.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 11:53   #70
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Okno życia nie było dla mnie nigdy żadnym rozwiązaniem. Wystarczy znać kogoś z bidula (ja znam akurat) by zrozumieć, na co się takie dzieci w większości skazuje.

Jeszcze raz powtarzam, jeżeli chcesz dziecko urodzić i wychować, a jest to Twoja suwerenna decyzja to naprawdę nic mi do tego. Nikt Cię przecież do aborcji zmuszał nie będzie. To powinien być jedynie Twój wybór: czy chcesz urodzić to dziecko czy nie.

Zatem daj też ten wybór innym.
Wiem rozumiem i niech robią co chcą ich sumienie ich sprawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 12:48   #71
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Czyli według was jak te kobiety dzieci wychowują?
Gdzieś pomocy szukają?
Do okna życia dają nieliczne,jak sobie radzą?
Takich przypadków przecież mnóstwo nie macie nikogo bliskiego czy koleżankę które aborcji nie zrobiły a sobie radzą?
Ja to wiem,że komuś musi zabrać z moich podatków też pobierane były składki na takie osoby na ich zasiłki.
Później i tak do pracy trzeba iść a zasiłki się skończą bo będę zarabiać więcej to nie jest przecież na zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, zasiłki nigdy się nie kończą, chyba, że w momencie pełnoletniości dziecka. Wystarczy zrobić sobie 5-6 dzieci i jesteś ustawiona. Tak jak pisałaś - mieszkanie, dopłaty do prądu i czynszu da państwo, przedszkole, żłobek, dożywianie da państwo, wydawki da państwo, 500+ da państwo, a ubranka, wózek, no to wiadomo że od znajomych, rodziny.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-26, 12:59   #72
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie, zasiłki nigdy się nie kończą, chyba, że w momencie pełnoletniości dziecka. Wystarczy zrobić sobie 5-6 dzieci i jesteś ustawiona. Tak jak pisałaś - mieszkanie, dopłaty do prądu i czynszu da państwo, przedszkole, żłobek, dożywianie da państwo, wydawki da państwo, 500+ da państwo, a ubranka, wózek, no to wiadomo że od znajomych, rodziny.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Jednak są progi finansowe,z tego co przeczytałam i jak samotna matka wraca do pracy i zarabia z 2 tys.to już jest bogata i momentalnie traci np.rodzinne jak się mylę to można mnie poprawić.
Kilka dzieci kosztuje w ogóle niewyobrażalne kwoty sąsiadka u moich rodziców ma 5 jakoś nie widzę żeby była ustawiona


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 13:07   #73
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Czy darmowe mieszkanie, wyżywienie, opieka medyczna to nie jest bycie ustawionym?


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Czy darmowe mieszkanie, wyżywienie, opieka medyczna to nie jest bycie ustawionym?
500 + nie wlicza się do dochodu, więc osoba mająca 3 dzieci i zarabiająca 2 tys wlicza się do każdego zasiłku

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 13:14   #74
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy darmowe mieszkanie, wyżywienie, opieka medyczna to nie jest bycie ustawionym?


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Czy darmowe mieszkanie, wyżywienie, opieka medyczna to nie jest bycie ustawionym?
500 + nie wlicza się do dochodu, więc osoba mająca 3 dzieci i zarabiająca 2 tys wlicza się do każdego zasiłku

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Darmowe mieszkanie wyżywienie gdzie jest tak dobrze?
Dopłata do czynszu to nie darmowe mieszkanie przecież tylko te kwoty też wielkie nie są.
Pisałam tu o samotnej matce która zaobi koło 2 tys.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Opieka medyczna super szkoda,że do większości specjalistów to trzeba płacić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 13:32   #75
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Darmowe mieszkanie wyżywienie gdzie jest tak dobrze?
Dopłata do czynszu to nie darmowe mieszkanie przecież tylko te kwoty też wielkie nie są.
Pisałam tu o samotnej matce która zaobi koło 2 tys.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Opieka medyczna super szkoda,że do większości specjalistów to trzeba płacić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieszkanie z miasta, tak zwane komunalne czy socjalne + dopłata do czynszu. Normalnie za wynajem mieszkania płaci się ok 1500-1700 zł, a różnego rodzaju EKHM, potrzebujący dostają mieszkanie komunalne zupełnie za darmo, dodatkowo dopłaty do czynszu i prądu, węgiel na zimę. No błagam, przecież to wychodzą jakieś śmieszne pieniądze do zapłaty za miesiąc czyli tak, mieszkanie praktycznie za darmo. Wyżywienie dzieci w placówkach dostają za darmo, dodatkowo czasem jest tzw wydawka - czyli siatka suchych produktów typu kasza, makaron, ryż, konserwy, puszki warzyw.
A nawet jakbyś nie płaciła przez X lat, to i tak cię nikt nie wyrzuci, tylko urośnie ci dług


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 13:36   #76
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mieszkanie z miasta, tak zwane komunalne czy socjalne + dopłata do czynszu. Normalnie za wynajem mieszkania płaci się ok 1500-1700 zł, a różnego rodzaju EKHM, potrzebujący dostają mieszkanie komunalne zupełnie za darmo, dodatkowo dopłaty do czynszu i prądu, węgiel na zimę. No błagam, przecież to wychodzą jakieś śmieszne pieniądze do zapłaty za miesiąc czyli tak, mieszkanie praktycznie za darmo. Wyżywienie dzieci w placówkach dostają za darmo, dodatkowo czasem jest tzw wydawka - czyli siatka suchych produktów typu kasza, makaron, ryż, konserwy, puszki warzyw.
A nawet jakbyś nie płaciła przez X lat, to i tak cię nikt nie wyrzuci, tylko urośnie ci dług


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
A to już trzeba być chyba w naprawdę ciężkiej sytuacji materialnej żeby takie mieszkanie dostać nie znam się na takich rzeczach za bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 13:39   #77
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Oczywiście,że wtedy pojawia się problem gorzej jak kobieta zostanie sama bez partnera wtedy to już w ogóle brak słów.
Nie wypowiadam się za każdego wyrażam tylko swoje zdanie na ten temat.
Ja widzę dużo opcji domy samotnych matek,pomoc od państwa,alimenty w razie gdy kobieta zostanie sama.
Widzę wiele kobiet w takich sytuacjach i dają radę,dlatego z każdej ciężkiej sytuacji widzę wyjście to tylko moje zdanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, że można sobie poradzić. Trzeba chcieć i ta chęć jest tu najważniejsza. Osoby dokonujące aborcji najwyraźniej nie chcą. Nie chcą ciąży, porodu i dziecka w swoim życiu. I wszystkiego, co się z tym wiąże lub tylko niektórych rzeczy.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Owszem ale czy aborcja czasami nie wiąże się później z problemami natury psychicznej z której wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę?
Wiem,że antykoncepcja może zawieźć itd.ale jednak ponosi się skutki własnych błędów.
Jeżeli okaże się,że dziecko jest chore to jeszcze jestem w stanie zrozumieć,decyzję danej osoby chociaż czasami zdarza się tak,że dziecko chore miało być a okazało się,że jest zdrowe.
Z mojego punktu widzenia na sama myśl,że odebrałam komuś życie aż mi słabo się robi nie wiem czy mam takie podkłady duże ludzkich emocji,empati,i dla mnie to nie jest normalne.
Jakimi argumentami kieruje się wtedy taka kobieta?
Że zniszczy jej to figurę?karierę?że nie ma z czego utrzymać tego dziecka?
Wszystko można pogodzić i dać sobie radę jak się chce.
Aborcja ok jeżeli naprawdę są do tego jakieś poważne wskazania typu zagraża zdrowiu kobiety i na sto procent wiadomo,że dziecko będzie chore,inaczej dla mnie to chore


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naukowo zostało dowiedzione, że syndrom poaborcyjny nie istnieje. Dotyczy tylko kobiet, które nie chciały aborcji, ale zostały do niej zmuszone. To inna sytuacja. Najczęściej występującą reakcją po jest ulga.
Co myślą takie kobiety? Różne rzeczy w zależności od sytuacji.
Figurę? Nie, ciąża i poród niszczą zdrowie. Nie jest to kwestia figury.
Kariera? Większość ludzi nie robi żadnej kariery. Czasami lubią swoją pracę, a prawdopodobnie lubią swoje życie takie jakie jest. I nie chcą zmian.
Nie mają za co utrzymać? Tak, dla mnie to jest koronny argument. Jeżeli ktoś nie jest w stanie utrzymać się sam to z dzieckiem tym bardziej nie da sobie rady. Są osoby pracujące na umowach bez możliwości pójścia na macierzyński. Po za tym dla mnie sprowadzanie dziecka do takiego pseudo życia, gdzie nie ma na nic pieniędzy i trzeba ciągle wszystkich wokół o wszystko prosić nie jest dobrą opcją.
Sprowadza się to do komfortu życia właśnie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 15:00   #78
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej przeciwna aborcji dla mnie to nie pojęte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście jesteś przeciwna, co znaczy, że TY nigdy nie zamierzasz dokonać aborcji.
O innych się nie martw. Sami również o sobie zadecydują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 15:07   #79
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
A to już trzeba być chyba w naprawdę ciężkiej sytuacji materialnej żeby takie mieszkanie dostać nie znam się na takich rzeczach za bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja się znam, i ci mowie, ze nie trzeba być w ultra ciężkiej sytuacji. Moje klientki w mopsie żyły w lepszych warunkach niż ja, nie pracując ani jednego dnia

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-26, 15:12   #80
motylka_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 442
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Ja nie rozumiem tych wiecznych dyskusji na temat aborcji jak by coś one wnosiły a tym bardziej coś zyskały w stylu kompromisu.Nigdy do tego nie dojdzie bo to jest kwestia tego co kto lubi jeść i każdego to indywidualna sprawa.Tak samo argument pro choice jest dla mnie dziwny, który mówi "dajcie wybór wy nie musicie dokonywać aborcji"

To jest bez sensu bo jak by to miało w ogóle wyglądać?"wy nie zabijajcie ale na tego prawa nie odbierajcie"

Tutaj jest problem w tym że dwie grupy całkiem inaczej pojmują płód.Dla jednych do jakiegoś czasu jest zlepek komórek dla innych to normalne zabicie człowiek.Można sobie dyskutować miesiącami i tak to nic nie da.
motylka_30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 15:25   #81
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 256
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Jestem za wyborem. Nie wyobrażam sobie urodzenia dziecka, ale jak rozumiem, jeśli będzie całkowity zakaz i wpadnę, to Wizażanko1988, weźmiesz to dziecko i wychowasz? Bo przecież jesteś za tym, żeby rodzić, to adoptuj i pomagaj tym, co tych dzieci nie będą chcieć
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 15:30   #82
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Owszem ale czy aborcja czasami nie wiąże się później z problemami natury psychicznej z której wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę?
Pomijając to, że z tego co wiem to nie to poród może wywołać nawet silniejsze problemy natury psychicznej, depresja poporodowa to chyba powszechnie znany syndrom.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 15:45   #83
motylka_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 442
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Pomijając to, że z tego co wiem to nie to poród może wywołać nawet silniejsze problemy natury psychicznej, depresja poporodowa to chyba powszechnie znany syndrom.
Wszytko może.
motylka_30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 17:56   #84
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez motylka_30 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem tych wiecznych dyskusji na temat aborcji jak by coś one wnosiły a tym bardziej coś zyskały w stylu kompromisu.Nigdy do tego nie dojdzie bo to jest kwestia tego co kto lubi jeść i każdego to indywidualna sprawa.Tak samo argument pro choice jest dla mnie dziwny, który mówi "dajcie wybór wy nie musicie dokonywać aborcji"



To jest bez sensu bo jak by to miało w ogóle wyglądać?"wy nie zabijajcie ale na tego prawa nie odbierajcie"



Tutaj jest problem w tym że dwie grupy całkiem inaczej pojmują płód.Dla jednych do jakiegoś czasu jest zlepek komórek dla innych to normalne zabicie człowiek.Można sobie dyskutować miesiącami i tak to nic nie da.
No zobacz, a w normalnych, cywilizowanych krajach aborcja jest legalna, szerokodostępna, bez ograniczeń. I aborcja się dzieje, to nie jest tak, że jak ktoś mówi "o njeee, aborcja to zabójstwo" to nagle w Polsce liczba aborcji wynosi 0 xd

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 18:13   #85
motylka_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 442
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No zobacz, a w normalnych, cywilizowanych krajach aborcja jest legalna, szerokodostępna, bez ograniczeń. I aborcja się dzieje, to nie jest tak, że jak ktoś mówi "o njeee, aborcja to zabójstwo" to nagle w Polsce liczba aborcji wynosi 0 xd

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
No ale co to zmienia?

Też wiele ludzi mówi że gwałt to zło i dalej ich mnóstwo jest.Żeby było jasne nie twierdze że kobiety za aborcje powinny iść siedzieć ale nie logicznym jest wymaganie od pro life akceptacji aborcji na życzenie.
motylka_30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 18:20   #86
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez motylka_30 Pokaż wiadomość
No ale co to zmienia?



Też wiele ludzi mówi że gwałt to zło i dalej ich mnóstwo jest.Żeby było jasne nie twierdze że kobiety za aborcje powinny iść siedzieć ale nie logicznym jest wymaganie od pro life akceptacji aborcji na życzenie.
Nielogiczne jest zabranianie aborcji.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 19:10   #87
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nielogiczne jest zabranianie aborcji.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Dla mnie to też nielogiczne. Przeciez pro-liferki nie poddadzą się aborcji, bo im sumienie nie pozwala. Ok, rozumiem. Ale dlaczego zabraniać prawa do aborcji innym to tego nie rozumiem. Generalnie ja jestem przeciwna aborcji (serio). Ale to JA. Natomiast nie przyjdzie mi do głowy, by moim światopogladem uszczęśliwiać na siłę innych i im zabraniać tego prawa. To jest pro-choice. Niech każdy ma prawo do własnego wyboru.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 19:17   #88
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

W sumie jak się dobrze orientuje to chyba w Holandi jest dużo rzeczy legalnych typu aborcję,eutanazję,palenie marihuany no ale w Holandi nie mieszkamy nasz kraj jest bardziej liberalny i religijny więc tu tak nie będzie,że ktoś ma prawo wyboru niestety


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 19:28   #89
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
W sumie jak się dobrze orientuje to chyba w Holandi jest dużo rzeczy legalnych typu aborcję,eutanazję,palenie marihuany no ale w Holandi nie mieszkamy nasz kraj jest bardziej liberalny i religijny więc tu tak nie będzie,że ktoś ma prawo wyboru niestety


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale oprócz Holandii i polski istnieje kupa innych krajów, gdzie aborcja jest legalna. I tylko garstka, gdzie jest nielegalna. BJEktkpTURBXy81MmZkMWYzN2E1YWMwNzI0NmUxMjFlZDQ3NDVhZGJjNy5wbmeRlQLNAaQAwsM.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-26, 19:31   #90
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale oprócz Holandii i polski istnieje kupa innych krajów, gdzie aborcja jest legalna. I tylko garstka, gdzie jest nielegalna. Załącznik 7711335

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Tak wiem tylko Holandia to chyba taki bardziej specyficzny kraj,gdzie więcej rzeczy legalnych ale mogę się mylić,tak jak pisałam wyżej my jesmy dość religijnym krajem może to z tego wynika,że u nas czegoś takiego nie ma?
Bo jak by nie patrzeć też wiele rzeczy chciałabym żeby było legalne a jest zabronione a szkoda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.