Czysta micha cz.-8 - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-24, 12:42   #4441
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Czysta micha cz.-8

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Już są apteki,w których nie sprzedaje się antykoncepcji taki odgórny zakaz właścicieli.
Przypomniałaś mi, jak swojego czasu kupowałam tabletki, weszłam do jakiejś apteki, a TŻ znacząco szturchnął mnie w ramię, wskazał na krzyż i rzucił "ciekawe, czy Ci sprzedadzą" Ale sprzedali bez problemu.
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 12:43   #4442
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Czysta micha cz.-8

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;88230246]Treść usunięta[/QUOTE]

Wiecznie coś kombinują, jakie były akcje z tabletką "po"? Co stoi na przeszkodzie przypieprzyć się w końcu i do antyków? Zrobią co zechcą, a ty potem kombinuj i kupuj gumki na czarnym rynku. Brzmi absurdalnie? Podobnie jak to, że ministrem EDUKACJI został facet, który powiedział: "Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jak się pierwsze dziecko nie rodzi się w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? Takie są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Pana Boga powołana".
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 13:10   #4443
picknick
Raczkowanie
 
Avatar picknick
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 481
Dot.: Czysta micha cz.-8

Dziewczyny, jestem kompletnie zdołowana tym, jak nasze państwo obecnie działa. Ale niestety, jak pisze Wolha, przepycha się najróżniejsze absurdalne przepisy cichaczem za zasłoną dymną covidu i przy pomocy podgrzewania kontrowersyjnych tematów... Co jednak nie znaczy, że one nie są istotne albo są mniej ważne niż podatki czy inne sprawy bo dotyczą tylko niektórych... Problem w tym, że ustanawianie prawa dla doraźnych celów, pospiesznie i w lekceważeniu procedur szerzy chaos i degeneruje mechanizmy, które są podstawą demokracji. To wszystko zbliża nas do dyktatury... Skutkiem i częścią tego procesu jest rownież opresja wobec obywateli, w tym ograniczanie prawa do autonomicznego stanowienia o sobie... I tak, Irmina, będą następne obostrzenia, bo po co badania prenatalne, skoro to krok do aborcji i żeby nikt nie miał wątpliwości, będą zakazy, więc będą też sankcje
Swoją drogą ten wyrok Trybunału nie jest wiążący dla Ustawodawcy. Nie jestem ekspertem, ale zawnioskowano o opinię w związku z projektem zmiany ustawy, który jest jednym z iluśtam projektów zaostrzenia przepisów na przestrzeni kilku kadencji Parlamentu. Nie wiem czy wiecie, ale 119 posłów podpisało się pod wnioskiem o orzeczenie TK, podczas gdy mogliby zmuanę od razu przegłosowac w Sejmie - w ramach różnych procedur nawet mniejszą ilością głosów. Pisze o tym Kieres w swoim zdaniu odrębnym od wyroku. Prawda jest taka, że cała ta akcja to jest działanie pozorowane, mające na celu zbicie kapitału politycznego wśród własnych wyborców bez ponoszenia konsekwencji politycznych...

Edytowane przez picknick
Czas edycji: 2020-10-24 o 13:14
picknick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 13:24   #4444
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Czysta micha cz.-8

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Theali super!

Nestle kciuki

Higu zgadzam się z Tobą. Kobieta powinna dostać pomoce na miejscu,bez łaski a i o to było już trudno bo wielu lekarzy zasłaniało się klauzula sumienia i kobiety odbijały się od drzwi do drzwi,a czas mija . Nie każdy ma kilka tysi na już, nawet jeśli ciąża jest planowana, różne są sytuacje. Różni są też ludzie,nie każdy ma siłę przebicia czy takie ogarnięcie życiowe ,żeby jechać na zabieg za granicę niestety. To powinno byc na wyciągnięcie ręki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie każdy tez zna język, ma z kim zostawić dzieci które są w domu itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Już są apteki,w których nie sprzedaje się antykoncepcji taki odgórny zakaz właścicieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jestem w szoku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 14:01   #4445
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Czysta micha cz.-8

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 14:30   #4446
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Czysta micha cz.-8

Cytat:
Napisane przez picknick Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem kompletnie zdołowana tym, jak nasze państwo obecnie działa. Ale niestety, jak pisze Wolha, przepycha się najróżniejsze absurdalne przepisy cichaczem za zasłoną dymną covidu i przy pomocy podgrzewania kontrowersyjnych tematów... Co jednak nie znaczy, że one nie są istotne albo są mniej ważne niż podatki czy inne sprawy bo dotyczą tylko niektórych... Problem w tym, że ustanawianie prawa dla doraźnych celów, pospiesznie i w lekceważeniu procedur szerzy chaos i degeneruje mechanizmy, które są podstawą demokracji. To wszystko zbliża nas do dyktatury... Skutkiem i częścią tego procesu jest rownież opresja wobec obywateli, w tym ograniczanie prawa do autonomicznego stanowienia o sobie... I tak, Irmina, będą następne obostrzenia, bo po co badania prenatalne, skoro to krok do aborcji i żeby nikt nie miał wątpliwości, będą zakazy, więc będą też sankcje
Swoją drogą ten wyrok Trybunału nie jest wiążący dla Ustawodawcy. Nie jestem ekspertem, ale zawnioskowano o opinię w związku z projektem zmiany ustawy, który jest jednym z iluśtam projektów zaostrzenia przepisów na przestrzeni kilku kadencji Parlamentu. Nie wiem czy wiecie, ale 119 posłów podpisało się pod wnioskiem o orzeczenie TK, podczas gdy mogliby zmuanę od razu przegłosowac w Sejmie - w ramach różnych procedur nawet mniejszą ilością głosów. Pisze o tym Kieres w swoim zdaniu odrębnym od wyroku. Prawda jest taka, że cała ta akcja to jest działanie pozorowane, mające na celu zbicie kapitału politycznego wśród własnych wyborców bez ponoszenia konsekwencji politycznych...
Wyrok TK orzeczony w pełnym składzie powoduje zniknięcie "wadliwego" przepisu z porządku prawnego z dniem opublikowania wyroku w Monitorze Polskim. Z tego co mi wiadomo.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 18:41   #4447
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Czysta micha cz.-8

Przeżyłam teraz już ja będę z dzieckiem na badania jeździć,a nie tz pociągami. Tylko szkoda urlopu,bo chciałam sobie tydzień w listopadzie wybrać korzystając z tego,że 11.11 wypada w środku tygodnia.

Na temat aborcji mówię kategoryczne nie! Nie wolno nam odbierać tego prawa. I powiem Wam,że gdybym dzieci nie miała,a planowała,to nigdy mieszkając w Polsce. Mimo tego,że na wyjazd do Czech w obecnej chwili mnie stać,a autobusy z BB kursują podobno co tydzień. Bałabym się tego,że jeżeli coś pójdzie nie tak podczas zabiegu,lekarze pomagający mi potem tu w naszym kraju,czy też ratujący moje życie,będą mieć możliwość zgłoszenia nielegalnej aborcji.

W zeszłym roku moi znajomi oznajmili mi i tz,że spodziewają się bliźniaków. Wpierw wiela radość,a po chwili wszystko zaczęło się sypać. Nie znam szczegółów,bo to nie nasi przyjaciele,ale szybko odkryto,że coś jest nie tak. Dziewczyna co 2 tygodnie jeździła na konsultacje do Warszawy,wydali grube pieniążki aby potwierdzić czy ciąża jest faktycznie zagrożona wadą genetyczną,a jak już było wszystko czarno na białym,to miała ciężko znaleźć szpital,który podejmie się wykonania zabiegu. Wystarczy wejść na wizaż na terminację i poczytać jak dziewczyny mają prze☠☠☠ane ( wybaczcie ale no nie mogę). Rok temu byłam tam na bieżąco,bo chciałam pomoc tym naszym znajomym.

Kiedyś już tu pisałam,tak mi się przynajmniej wydaje,że mój kuzyn spodziewał się dzieciątka, które rozwijac się u mamy w brzuszku,jelitka miała na zewnątrz swojego. Kuzyn z żoną zdecydowali się na zabieg,ale PAN WIELKI ORDYNATOR stwierdził,że "dadzą radę" i dziecko będzie zdrowe. No nie dali rady. Dziecko żyło 2.5 roku i nigdy nie opuściło murów szpitala. Małżeństwa nie ma i zarówno kuzyn jak i jego eks nigdy więcej nie zdecydują się na dziecko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-24, 20:01   #4448
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czysta micha cz.-8

Nestle, brawo!

Też zajrzałam kiedyś na wątek o terminacji. Nigdy nie czułam instynktu macierzyńskiego i od kiedy skończyłam chyba 12 lat nie marzyło mi się urodzenie własnego bąbelka w przyszłości, ale strasznie mnie poruszyły niektóre posty. Te kobiety mają wystarczająco przewalone. Zresztą nie tylko one, bo również ich bliscy. Masakra.

No ale przynajmniej dostałam dziś też dość jedną pozytywną wiadomość i trochę odetchnęłam. Jeśli się wszystko potwierdzi, to będę żyć spokojniej ;p

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 21:17   #4449
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Czysta micha cz.-8

Nestle brawo Ty

My właśnie wróciliśmy od znajomych i słabo się trochę czuje bo zwyczajnie za dużo zjadłam sałatki z brokułami a średnio się ogólnie czuje po brokułach no ale była tak dobra ale myślę że TŻ czuje się gorzej i chyba temat whisky na chwilę pójdzie w odstawkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-24, 22:53   #4450
Aisha_Q
Zadomowienie
 
Avatar Aisha_Q
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 477
Dot.: Czysta micha cz.-8

U mnie czysto. Dziś bez treningu, ale w tygodniu zrobiłam 4 zgodnie z planem. Upiekłam sobie na śniadanie fit drożdżówki i zostały mi jeszcze na jutro. Bardzo pyszne. Na obiad upiekł pstrąga i warzywa ma patelnię, też pyszka. Kolacji nie zjadłam, bo obiad był późno, ale jeszcze mam kalorie do wykorzystania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aisha_Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 00:28   #4451
picknick
Raczkowanie
 
Avatar picknick
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 481
Dot.: Czysta micha cz.-8

Gryzelda, masz rację, nie wiem co mnie zmyliło... czyli pozamiatane
Przyznam się Wam dziewczyny, że nie mogę przestać o tym myśleć...
Urodziłam jedno dziecko, potem straciłam drugą ciążę, przez kilka lat żyłami w cieniu groźby, że kolejna ciąża może bezpowrotnie zaważyć na moim zdrowiu, a nawet życiu. Nie wyobrażam sobie być w sytuacji takiego wyboru, ale jeszcze bardziej nie wyobrażam sobie być pozbawioną wyboru w ogóle...
Historia, którą opisuje Nestle jeży mi włosy na głowie. Kim trzeba być, żeby nie mieć tej krzty empatii i miłosierdzia wobec cudzego bólu?
P.S. Moja mama, matka piątki dzieci, w większości nieplanowanych, napisała dziś do mnie, że odbiera jako zawód i osobistą porażkę moje poparcie dla możliwości wyboru w sprawie aborcji...

Edytowane przez picknick
Czas edycji: 2020-10-25 o 00:36
picknick jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-25, 01:40   #4452
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Czysta micha cz.-8

Miałam nie pisać nic na ten temat. Ale Picknicku zagotowało się we mnie po Twoim PS...

Straciłam 4 ciąże, mam w sumie 7 dzieci, ale tylko 2 mogę przytulić... I szczerze trzęsie mnie na to, że ktoś pozbawił kobiety możliwości wyboru gdy dziecko okaże się chore. W każdej z ciąż mówiłam od początku, że gdyby cokolwiek było nie tak w badaniach, to ciążę usuwam, mówiłam to każdemu, włącznie z moją babcią, która jest praktykującą katoliczką. I zawsze miałam wsparcie co do tej decyzji, nawet od babci... i nawet gdyby jedyną moją szansą na posiadanie dziecka, było posiadanie dziecka chorego, to będąc po straceniu ciąży i tak bym ją usunęła. Na szczęście z tego wyboru nie musiałam korzystać i obydwaj chłopcy są zdrowi.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 05:30   #4453
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Czysta micha cz.-8

Dzień dobry

Aisha co to za fit drożdżówki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 06:32   #4454
powerblond03
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czysta micha cz.-8

Dzien dobry.

Wiecie co mnie zastanawia?

Gdzie sie nie rozejrze, to wszyscy moi znajomi krytykuja wyrok TK. Tutaj, na IG, na Fb. Nigdzie nie ma obroncow PiSu. Ale przeciez ktos ich wybral! I to zdecydowana wiekszosc Polakow! Jak to mozliwe skoro tej wiekszosci nigdzie nie ma? Gdzie sie podziala? Ludzie zmienili zdanie, czy moze po proatu wiekszosc tych jakze teraz oburzonych zwyczajnie nie poszla na wybory? :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
powerblond03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 07:36   #4455
Cornelia86
Zadomowienie
 
Avatar Cornelia86
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 209
Dot.: Czysta micha cz.-8

Cytat:
Napisane przez powerblond03 Pokaż wiadomość
Dzien dobry.

Wiecie co mnie zastanawia?

Gdzie sie nie rozejrze, to wszyscy moi znajomi krytykuja wyrok TK. Tutaj, na IG, na Fb. Nigdzie nie ma obroncow PiSu. Ale przeciez ktos ich wybral! I to zdecydowana wiekszosc Polakow! Jak to mozliwe skoro tej wiekszosci nigdzie nie ma? Gdzie sie podziala? Ludzie zmienili zdanie, czy moze po proatu wiekszosc tych jakze teraz oburzonych zwyczajnie nie poszla na wybory? :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Power, wyborcy PiS przeważnie ,,siedzą cicho" dopiero na wybory ta masa kato-debili wylęga z swych nor i idzie do KK a po nim do urny... tam ich należy szukać w KK.

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Myślę, że dopóki KK będzie miał tak ogromne wypływy w naszym kraju to nic się nie zmieni.
A wiecie co było bardzo częstą praktyk w PRLu- służby szukały haków na księży np. kochanek czy aktów pedofili zdobytą wiedza ich szantażowali - najczęściej ceną za milczenie nie były informacje jakie księża uzyskiwali w czasie tzw. spowiedzi świętej - przeważnie dot. opozycji i nastrojów społecznych.
__________________
Rzeczy, które robię w imię miłości... J.L. zrzucając B.S. z wierzy w Winterfell - GoT
Cornelia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 08:05   #4456
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czysta micha cz.-8

Tż mówił że ostatnio czytał o jakimś sondażu i PiS miał nadal większość. Wystarczy dodać emerytów i beneficjentów 500+ i się nazbiera.
Niestety ja w swojej okolicy widzę tych co popierają partię. Np żona do brata: dostajesz 500 plus to chodź głosować. Babcia też ma mózg wyprany przez tvpis. Co tylko zadzwonię to słyszę skrót propagandy w który wierzy.

Picknick smutne to, że mama do Ciebie tak pisze.


Przerażają mnie te obrazki z protestów jak tak gazem po ludziach
Szkoda tylko, że wszystkie grupy społeczne nie zbiorą się i razem nie pójdą.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 08:20   #4457
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Czysta micha cz.-8

Na FB odkryłam jedna koleżankę,która popiera decyzję TK. Matka dwójki dzieci, bardzo bliskościowa kobieta, wiecie wychowanie w rodzicielstwie bliskości, świadome macierzyństwo,dbanie o relacje w małżenstwie itd. Zdziwiłam się. Wiedziałam,że jest też bardzo wierząca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 08:39   #4458
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Czysta micha cz.-8

No ja dzisiaj weszłam w artykuł o wczorajszych manifestacjach na lokalnym portalu - to co się w komentarzach odstawia pozbawia złudzeń, że wszyscy są wyrokiem oburzeni. Całkiem duża grupa jest z tego zadowolona, tylko raczej komentują to w innych miejscach (niekoniecznie w necie).

Przykładowo - duża część rodziny mojego męża jest po tej drugiej stronie barykady, no i oni się nie uzewnętrzniają ani na facebooku ani na wizażu. A takich ludzi jest ogrom.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 09:02   #4459
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Czysta micha cz.-8

Dzień dobry
Ehhh wiem że mnie ten temat nie dotyczy fizycznie bo żyje w kraju gdzie aborcja na życzenie jest możliwa do 12tyg a ma zostać wydłużona do 14tyg, ale tak bardzo cierpię psychicznie... Zwyczajnie nie umiem się z tym pogodzić, tak naprawdę nie wiemy ile kobiet z naszego otoczenia przez to przeszły bo o tym się nie mówi. Zamiast pomóc rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi to zakazują aborcji, gdzie sens gdzie logika? To jest to co oni lubią najbardziej zabrać się za sprawę od doopy strony.
Ja bałam się całe dorosłe życie że będę musiała podjąć tą decyzję, w Polsce nikt nie proponował badań genetycznych określających czy jestem nosicielką wadliwego genu DMD, bo po co? Jak zaszłam w ciążę i zgłosiliśmy u położnej wady genetyczne w naszych rodzinach poprosiła o nasze badania a my nic nie mieliśmy więc od razu skierowanie do genetyka i diagnostyka. Nigdy chyba nie zapomnę tej wizyty i tego oczekiwania na wynik testu określającego płeć dziecka.... Małą po urodzenia i tak czeka diagnostyka ale nie wyobrażam sobie że mogłabym skazać swoje dziecko na życie na wózku inwalidzkim ze świadomością że nie dożyje 30 urodzin....

Nestle historia Twojego kuzyna to istny dramat i mam nadzieję że ten lekarz w którymś momencie swojego życia zda sobie sprawę z tego co zrobił...

Gryzia mocno mocno Cię przytulam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-25, 09:53   #4460
powerblond03
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czysta micha cz.-8

Ja w sumie jestem z wojewodztwa, gdzie zawsze wygrywa PO, wiec to pewnie tez dlatego...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
powerblond03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 10:15   #4461
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Czysta micha cz.-8

Cytat:
Napisane przez powerblond03 Pokaż wiadomość
Ja w sumie jestem z wojewodztwa, gdzie zawsze wygrywa PO, wiec to pewnie tez dlatego...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam z małej mieściny na wschodzie...
Tu niestety podziały są bardzo widoczne, a kłótnie o polityce zdarzają się nawet na placach zabaw jak akurat na tapecie jest jakiś gorący temat, a zejdzie się kilku pieniaczy dzieciaki pilnować.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 10:40   #4462
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Czysta micha cz.-8

Ja przed chwilą dzwoniłam do mamy, nie ukrywam strach był... Mama stoi murem za kościołem i pisem, bałam się że poruszy temat aborcji na szczęście cisza...
Już jej z bratem, bratowa i TŻ tak tłukliśmy do głowy że PiS nie jest tak wspaniały jak jej się wydaje, ale nic nie dociera Więc ja po prostu jak tylko mogę unikam tematu polityki bo kłócić się z nią przy każdej rozmowie o politykę też średnio.
Porzuciłam jej temat niskiego żelaza i doradzała co robić i w ogóle coś jej się ubzdurało że córkę nazwaliśmy Marysia 🤦 tzn mówiliśmy że Mia to odpowiednik polskiego Marysia i chyba tylko Marysia do niej dotarło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 11:25   #4463
Aisha_Q
Zadomowienie
 
Avatar Aisha_Q
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 477
Dot.: Czysta micha cz.-8

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Aisha co to za fit drożdżówki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Z serem


Przepis:


Ciasto:
mąka 300 g - dałam pół na pół pszenną i orkiszową
25 g drożdży
40 g masła
1 jajko
40 g erytrytolu
pół szklanki mleka - lekko ciepłego

10 g cukru - dla drożdzy
szczypta soli



Farsz:
twaróg chudy 250 g
1 zółtko
łyżka jogurtu natturalnego (może być bez)
erytrytol do smaku
aromat waniliowy
cynamon


Białko z jajka użytego do farszu zostawić na posmarowanie po wierzchu.


Robimy zaczyn z drożdzy, dwóćh łyżek mleka i cukru. Odstawiamy na 10 minut. Wlewamy zaczyn do miski z mąką, solą i erytrytolem. Wyrabiamy. W trakcie wyrabiania dodajemy masło i jajko. Wyrabiamy aż będzie w miarę elastyczne. Odstawiamy na godzinę.


Po godzinie dzielimy ciasto na części i dokładamy farsz. Ja zrobiłam coś w stylu wielkiego prostokąta, w któym zawinęłam farsz, a potem podzieliłam na części i każdą z nich powykręcałam. Ciężko wytłumaczyć, ale można znaleźć na youtubie


Z tych proporcji wychodzi mi 8 sztuk.



Posmarować wsio białkiem i do piekranika na 20-25 minut w temp 180 stopni. Efekt jak na zdjęciach. Smak super, w ogóle nie czuć, że jest trochę oszukana.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg drozdzowki3.jpg (128,3 KB, 34 załadowań)
Aisha_Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 12:02   #4464
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Czysta micha cz.-8

Pysznie i składniki takie normalne zapisuje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 12:53   #4465
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czysta micha cz.-8

Aisha, ale pięknie wyglądają!

Ja dziś jadę do dziadka, choć byłam przeciwna temu pomysłowi, ale chce porozmawiać, tylko nie przez telefon. Wyszły ostatnio cuda na kiju w związku z sytuacją rodzinną, także pewnie o tym chce rozmawiać, ale to zagorzały zwolennik PiSu i jak poruszy jakiś temat to nie mam zamiaru się wstrzymywać. Również względem moich decyzji życiowych - kiedyś jak powiedziałam mu, że nie widzę się w roli matki, to aż do mojego ojca dzwonił. I co miał tata zrobić, jak on wie, że mnie ta wizja nie pociąga i trudno, nie spełnię swego kobiecego obowiązku

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 13:19   #4466
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Czysta micha cz.-8

Aisha przepis na ciasto kradnę twarogu nie mamy więc niestety mogę pomarzyć ale takie z owocami
Higu powodzenia i dużo spokoju I dobrze robisz, nic na siłę... Może kiedyś poczujesz ten instynkt a może nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 13:42   #4467
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Czysta micha cz.-8

Ja uważam,że jak ktoś nie chce mieć dzieci to dla swojego i ich dobra - lepiej,żeby ich nie miał. Za dużo jest niechcianych, niekochanych na świecie dzieci, po co robić coś wbrew sobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 15:46   #4468
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czysta micha cz.-8

Wizyta wyszła lepiej, niż myślałam
No i właśnie, nie będę się do niczego zmuszać absolutnie. Zarówno dla dobra swojego, jak i potencjalnego skrzywdzonego dziecka. No ale głównie z egoizmu. Żyję przede wszystkim dla siebie, nie dla spełniania oczekiwań innych i nie będę tego ukrywać.

Jadłam pierogi z jagodami, takie dobre

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 17:13   #4469
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Czysta micha cz.-8

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Wizyta wyszła lepiej, niż myślałam
No i właśnie, nie będę się do niczego zmuszać absolutnie. Zarówno dla dobra swojego, jak i potencjalnego skrzywdzonego dziecka. No ale głównie z egoizmu. Żyję przede wszystkim dla siebie, nie dla spełniania oczekiwań innych i nie będę tego ukrywać.

Jadłam pierogi z jagodami, takie dobre

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higu jakbym czytała siebie z przed lat. Dopiero tuż przed 30stka to poczułam. Teraz trochę żałuję, że nie jestem młodsza, może i byłoby rodzeństwo... Tak jak mówisz nie ma co się zmuszać, przyjdzie samo albo nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-25, 17:34   #4470
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Czysta micha cz.-8

Zgrzeszyłam domowymi goframi na kolację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:03:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.