Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-06, 13:19   #61
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Kasztanka, może być infekcja, zaczerwienienie, obrzek i pulsujący bol to objawy. Jakkolwiek częściej po małej ranie typu wkłucie niż płaskie zacięcie.
LaMary, po ponad roku jak dla mnie tam już tego kwasu to nie ma...Wiekszosc musiałą zostać rozłozona przez hialruronidaze, wiec jako taka pozna reaacja po kwasie to mnie dziwi.
Tez miałam dziś, jak Reign, nieprzyjemne wydarzenie w pracy, tyle, ze to nie wspołpracownica, a matka pacjentki. Siedmiolatka nie chce leczyc zebow i matka szuka kogos, na kogo może zwalic wine - na dziecko nei wypada, na siebie głupio, to na pewno lekarz...Akurat dzieci mam dużo i często, znam dokładnie ich reakcje na fotelu, wiem, kiedy się boja i jak można je przekonać do leczenia. I wiem, ze czasem jest nie bo nie - i tyle. Do leczenia może być dojrzała czterolatka, a może mieć 8 i dalej panikować. Nie dziwi mnie to, nie oburza, nie widze problemu - tak po prostu jest. z wiekszoscia dzieci problemów zresztą nie mam, bo wiekszosc się daje przekonać. No ale dziś mnie ruszyło i to nei na wizycie, ale po, jak się okazało, ze matka robi awanture na korytarzu...Mała nigdy nie chciała leczyc, u innego lekarza była ostatnio tez nie, dziś tez...Obejrzałam jej zeby, wyjaśniłam matce problemy, jakie wystepuja, wytłumaczyłam wszystko dziecku. Nie bo nie, tego nei chce, tamtego nie chce, mamusiu ratuj itp. Nie ma leczenia na siłe, powiedziałąm o możliwości z gazem rozweselającym, wykonałam kilka prob, no ale bez przesady - 10 minut wystarczy by wiedzieć, czy sobie cos da zrobić czy nie, na poczekalni miałam innych pacjentów, w tym dziecko znieczulone. Nie miałam sobie nic do zarzucenia. Przyjmuje kolejne dziecko, a zaczynają mi opowiadac, ze tamta robi awanture, grozi, ze nagrywa komorka, ze nie wykazałam zaangażowania, ze wyzywałąm dziecko ( powiedziałąm, ze jest niegrzeczna, zupełnie spokojnie, bo ja się naprawdę trudno wkurzam)...Zaproponowano jej nawet innego lekarza, ale mała się rozdarła ze nie i koniec...Szczerze mowiac - naprawdę nie mam pretensji do dziecka, bo dokładnie wiem, ze to się zdarza. natomiast wkurzaja mnie ludzie roszczeniowi, którzy uwazaja, ze wszystko da się załatwić, jak zrobia awanture. Coz rownie dobrze ja mogłabym robic awanture, ze nie przygotowała do wizyty i zle wychowała dziecko - byłoby to tak samo niesprawiedliwe, na pewno w jej rozumieniu. Nie oczekiwała chyba, ze będziemy leczyc na siłeâ�Ś? albo, ze będę razem z nia błagała, by dziewczynka otworzyła buzie...?
Tak czy tak - poirytowana wyszłam z pracy.
Wow Kamlisa szczerze współczuję sytuacji. I tak sobie po cichutku myślę, co to będzie za kilka lat z takimi dziećmi i takimi rodzicami.
A ja niestety znowu muszę jutro do urzędu. Złożyłam pismo pod dyktando pani z sekretariatu. 2 razy zadałam pytanie czy wszystko jest i czy jest dobrze sformuowane. A 5min temu pani dzwoni, że jednak muszę uzupełnić w jednym punkcie i że już mi wezwanie wysłała ale dzwoni z uprzejmości. Miło, ale......

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 16:14   #62
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

LaMary, a nadal Ci się utrzymuje ten obrzęk? Coś tam wyczytałam, że takie powikłania z reguły pojawiają się w 4-5 miesiacu po podaniu wypełniacza, ale są też przypadki (rzadkie) osób, u których pojawiły się po roku czasu. Jeżeli powodem byłby ten zabieg z ME, to wtedy z reguły leczy się to antybiotykoterapią. Wiesz co jest ciekawe? Jeden z lekarzy napisał, że takie powikłania czasami zdarzają się po zabiegach stomatologicznych, a ja dobrze kojarze, że Ty niedawno takie przechodziłaś?

https://www.realself.com/question/ba...aluronic-acid#

No ale może, to coś zupełnie innego

Kamlisa, współczuje i rozumiem wszystko o czym piszesz. Bez bicia przyznam się, że ja byłam takim bachorem, który panicznie bał się lekarzy i był dla nich nieznośny. Ale wiesz gdzie wtedy leżała różnica? W postawie mojej mamy czy taty. Rozumieli sytuacje i absolutnie nigdy nie zwalali winy na lekarza, tylko to mnie starali się doprowadzić do porządku. Mama moja nie raz była zawstydzona moim zachowaniem i przepraszała za nie lekarza, a teraz rodzice są jacy są... Obrazek poniżej najlepiej to przedstawia.

Z innej beczki, ograniczam mięso - w ostatnich 7 dniach, jadłam je raz. Za to jem ryby. Czuje sie dobrze. Coś mi się w głowie porobiło po tej Uwadze, o której Wam pisałam niedawno, i za każdym razem jak mam kupić czy zjeść mięso, to widze w głowie obrazy tych zwierząt, i mnie cofa, nie moge sie przemóc. Mleka krowiego też juz nie pije. Dzisiaj robie łazanki z brukselką i pieczarkami.

Poza tym, szkolenie, które miałam mieć dzisiaj zostało przełożone, więc mam dzień wolny. Poszłam na poczte odebrać art prints, które zamówiliśmy do salonu. Zahaczyłam też o second-hand i udało mi się znaleźć taki kardigan jaki sobie w głowie wymarzyłam jakiś czas temu - kolor lawendowy pastel, z guzikami pod szyje, lekko oversized - babciny , vintage. Jak wyschnie, to może wrzuce fotke.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-02-06 o 16:26
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 16:47   #63
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cinde, bo ja nie mam pretensji do dzieciaka, ja naprawdę mam ich dużo, codziennie i wiem, ze sa na roznych stopniach dostosowania do zycia. Nie jestem zdziwiona, ani zła, ani nie krzyczałam, przetestowałam po prostu rozne formy reagowania i widziałąm, ze to nic nie da. Na poczekalni miałam znieczulona 4 latke ( tez się bała, ale przekonałam ) i chłopaczka z adhd, który nie może za długo czekac bo go roznosi. a baba po 10 minutach robi publiczna awanture na poczekalni, bo ja nie mam podejścia do dzieci i za krotko przekonuje jej corke do leczenia, mowiac, ze się spiesze. Gdybym rzeczywiście ja olała, spławiła dzieciaka na wstępie, nie obejrzała, nie wyjaśniła matce przyczyn przebarwień na zebach...Ale i tak było zle. tak się oburzyłam i rozzaliłąm po trochu, bo akurat małych pacjentów mam tłumy...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 17:27   #64
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Kama - reakcja matki wyjaśnia dokładnie dlaczego dziecko tak się zachowuje. Współczuję tej dziewczynce, nie będzie miała lekko.

Rozumiem też dlaczego się poirytowałaś, czasami nie ma mocnych na takie przypadki
I jeszcze to nagrywanie komórką... czy to jest w ogóle legalne?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 18:27   #65
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Cinde, bo ja nie mam pretensji do dzieciaka, ja naprawdę mam ich dużo, codziennie i wiem, ze sa na roznych stopniach dostosowania do zycia. Nie jestem zdziwiona, ani zła, ani nie krzyczałam, przetestowałam po prostu rozne formy reagowania i widziałąm, ze to nic nie da. Na poczekalni miałam znieczulona 4 latke ( tez się bała, ale przekonałam ) i chłopaczka z adhd, który nie może za długo czekac bo go roznosi. a baba po 10 minutach robi publiczna awanture na poczekalni, bo ja nie mam podejścia do dzieci i za krotko przekonuje jej corke do leczenia, mowiac, ze się spiesze. Gdybym rzeczywiście ja olała, spławiła dzieciaka na wstępie, nie obejrzała, nie wyjaśniła matce przyczyn przebarwień na zebach...Ale i tak było zle. tak się oburzyłam i rozzaliłąm po trochu, bo akurat małych pacjentów mam tłumy...
Wiem. I wierze, że masz w tym doświadczenie i wiesz co robisz. Jesteś lekarzem, postąpiłaś tak jak uważałaś za słuszne, nie powinnaś mieć sobie nic do zarzucenia. Ta matka powinna Ci zaufać, a nie wszczynać histerie. Takie sytuacje są jednak nieuniknione. Chyba każdy z nas ma takie momenty w życiu czy w pracy, że wraca do domu z robalem zalegającym na brzuchu, bo coś poszło nie tak. I tak to gryzie i uwiera, ale po paru dniach te emocje zawsze opadają, i robimy się już na to zupełnie obojętni, bo tak z tym jest, na szczęscie .

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-02-06 o 18:32
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 18:44   #66
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

oczywiście , ze nagrywanie bez zgody nie jest legalne
Tak, wiem, ze teraz mnie to gryzie, ale przejdzie.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 21:51   #67
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Kasztanka, może być infekcja, zaczerwienienie, obrzek i pulsujący bol to objawy. Jakkolwiek częściej po małej ranie typu wkłucie niż płaskie zacięcie.
Wlasnie dlatego sie nie spodziewalam tej infekcji - to tylko malutkie plaskie rozciecie na skorze, w dodatku zaczerwienienia i obrzeku brak, jedynie goic sie nie chcialo przez tydzien, a u mnie wszystko sie przyslowiowo "goi jak na psie", nawet oparzenia sloneczne drugiego stopnia na calym ciele, gdzie skora az pekala calkowicie mi sie wygoily w mniej niz tydzien. A tu niespodzianka. Drugi dzien antybiotyku i bol jest juz duzo mniejszy.

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Na poczekalni miałam znieczulona 4 latke ( tez się bała, ale przekonałam ) i chłopaczka z adhd, który nie może za długo czekac bo go roznosi. a baba po 10 minutach robi publiczna awanture na poczekalni, bo ja nie mam podejścia do dzieci i za krotko przekonuje jej corke do leczenia, mowiac, ze się spiesze. Gdybym rzeczywiście ja olała, spławiła dzieciaka na wstępie, nie obejrzała, nie wyjaśniła matce przyczyn przebarwień na zebach...Ale i tak było zle. tak się oburzyłam i rozzaliłąm po trochu, bo akurat małych pacjentów mam tłumy...
Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Kama - reakcja matki wyjaśnia dokładnie dlaczego dziecko tak się zachowuje. Współczuję tej dziewczynce, nie będzie miała lekko.
Caffe idealnie to ujela, wspolczuje temu dziecku, naprawde.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-07, 16:43   #68
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Oczekiwania...
Załącznik 7706944

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2020-02-09 o 16:21
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-07, 16:45   #69
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

...vs rzeczywistość
Załącznik 7706945

Pozdrawiam

Ps. Obrzęk wolno schodzi. Idzie ku lepszemu

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2020-02-09 o 16:21
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-07, 18:00   #70
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

dziś miałam bliski kontakt z moim doktorem od estetyki, to przy okazji go wypytałam o ten obrzek LaMary. No i faktycznie okazuje się, ze takie pozne reakcje się zdarzają i to wcale nie tak rzadko W reakcje wchodzą nie tyle kwas hialuronowy, ile srodki stabilizujące do niego dodawane i to przy zadziałaniu jakiegoś dodatkowego czynniki - infekcji zebopochodnych, zapalenia zatok, alergii...Nie do wykluczenia. Do tego powiedział, ze na rynku polskim jest zgłoszone ok 180 preparatow z kwasem( nie licząc tych nielegalnie sprowadzanych), a w USA jest dopuszczonych 8 - wiec u nas znacznie większe ryzyko, ze ktorys zadziałą nie tak...
Przezyłam ultraformer. No coz, jest to bolesne, nie da się ukryc, choć i tak bardziej cierpie przy mezo na twarz...No i gorzej wyglądam. Tu strzeliło mi jedno naczynie, czułam to, wiec na policzku mam już mały obrzek i początek krwiaka. Ogolnie wrazenia to dzwiek maszyny do szycia na twarzy, która kopie nas uderzeniami pradu...Najbardziej boli na kościach - czoło, kosci policzkowe...Okolica ust, w odróżnieniu do innych zabiegow - jest mniej wrazliwa. Jezdzi się na dwóch głębokościach, po 4 razy kazde miejsce. Dodatkowo jest chłodzenie urządzeniem przypominającym ucisk zamrozonego zelazka. Po jesteśmy zaczerwioenione ale nie jakos tragicznie, gorzej, ze mamy twarz wysmarowana kremem, ale potem krem można zetrzeć, wiec po kwadransie mniej więcej nadajemy się do pokazania ludziom, z rumieniem do przejścia. No i id razu jest pewien efekt, który stopniowo nasila się z biegiem czasu - naturalne wyostrzenie linii zuchwy, podciagniecie policzkow...Nic tego tak nie zrobi.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-07, 21:59   #71
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
...vs rzeczywistość
Załącznik 7706945

Pozdrawiam

Ps. Obrzęk wolno schodzi. Idzie ku lepszemu
LaMary, ale z Ciebie zgrabna sarenka
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 01:15   #72
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
Oczekiwania...
Załącznik 7706944
Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
...vs rzeczywistość
Załącznik 7706945

Pozdrawiam

Ps. Obrzęk wolno schodzi. Idzie ku lepszemu
[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87570434]LaMary, ale z Ciebie zgrabna sarenka [/QUOTE]

Bardzo zgrabna
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 06:57   #73
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
dziś miałam bliski kontakt z moim doktorem od estetyki, to przy okazji go wypytałam o ten obrzek LaMary. No i faktycznie okazuje się, ze takie pozne reakcje się zdarzają i to wcale nie tak rzadko W reakcje wchodzą nie tyle kwas hialuronowy, ile srodki stabilizujące do niego dodawane i to przy zadziałaniu jakiegoś dodatkowego czynniki - infekcji zebopochodnych, zapalenia zatok, alergii...Nie do wykluczenia. Do tego powiedział, ze na rynku polskim jest zgłoszone ok 180 preparatow z kwasem( nie licząc tych nielegalnie sprowadzanych), a w USA jest dopuszczonych 8 - wiec u nas znacznie większe ryzyko, ze ktorys zadziałą nie tak...
Przezyłam ultraformer. No coz, jest to bolesne, nie da się ukryc, choć i tak bardziej cierpie przy mezo na twarz...No i gorzej wyglądam. Tu strzeliło mi jedno naczynie, czułam to, wiec na policzku mam już mały obrzek i początek krwiaka. Ogolnie wrazenia to dzwiek maszyny do szycia na twarzy, która kopie nas uderzeniami pradu...Najbardziej boli na kościach - czoło, kosci policzkowe...Okolica ust, w odróżnieniu do innych zabiegow - jest mniej wrazliwa. Jezdzi się na dwóch głębokościach, po 4 razy kazde miejsce. Dodatkowo jest chłodzenie urządzeniem przypominającym ucisk zamrozonego zelazka. Po jesteśmy zaczerwioenione ale nie jakos tragicznie, gorzej, ze mamy twarz wysmarowana kremem, ale potem krem można zetrzeć, wiec po kwadransie mniej więcej nadajemy się do pokazania ludziom, z rumieniem do przejścia. No i id razu jest pewien efekt, który stopniowo nasila się z biegiem czasu - naturalne wyostrzenie linii zuchwy, podciagniecie policzkow...Nic tego tak nie zrobi.
Kamlisa dzięki za opis. Ja ciągle myślę... Chciałabym i przeraża mnie to jak się wygląda po. Widziałam filmiki i zdjęcia w necie...

LaMary nie jest tak źle. Jakiś tam śnieg jest przecież

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 07:43   #74
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Lamary jak nastolatka wygląda
dziś mam lekki obrzek pod oczami, tam, gdzie siniak i tam gdzie trochę podziałałam laserem co2 - ale do przejścia. mam nadzieje, bo zaraz pracuje ...żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 07:50   #75
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Lamary jak nastolatka wygląda
dziś mam lekki obrzek pod oczami, tam, gdzie siniak i tam gdzie trochę podziałałam laserem co2 - ale do przejścia. mam nadzieje, bo zaraz pracuje ...żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...
Ja zaraz idę na siłkę. Też mi się nie chce, ale obiecałam sobie więc idę słońce przeswieca chmury u mnie... Nareszcie, bo od jutra znowu deszcz

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 08:10   #76
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

W ogole nie chwalilam sie, ale dostalam tydzien temu prace, niedlugo zaczynam szkolenie, moja lokalizacja otwiera sie w weekend za dwa tygodnie - bede managerka swiezego nowiutkiego sklepu calkiem blisko domu
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 08:19   #77
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W ogole nie chwalilam sie, ale dostalam tydzien temu prace, niedlugo zaczynam szkolenie, moja lokalizacja otwiera sie w weekend za dwa tygodnie - bede managerka swiezego nowiutkiego sklepu calkiem blisko domu
Super! Brawa

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 08:20   #78
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Super! Brawa

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 09:15   #79
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W ogole nie chwalilam sie, ale dostalam tydzien temu prace, niedlugo zaczynam szkolenie, moja lokalizacja otwiera sie w weekend za dwa tygodnie - bede managerka swiezego nowiutkiego sklepu calkiem blisko domu
Super, Kasztanka! Bardzo fajnie, że w miare blisko domu, bo to robi dużą różnice .

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Ja zaraz idę na siłkę. Też mi się nie chce, ale obiecałam sobie więc idę słońce przeswieca chmury u mnie... Nareszcie, bo od jutra znowu deszcz
W Łodzi też od wczoraj słońce, i fajnie, bo już miałam dość tej szarugi.

Używam co drugi/trzeci dzień tej witaminy C z Timeless, i w ogóle mnie nie podrażnia, a ma dość mocne stężenie 20%. Ma świetną konsystencje - bardzo lekką, ale zawiera odrobinę emolientów przez co bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, po czym szybko wchłania się i zasycha. Fajny produkt Czy w jakikolwiek sposób skuteczny, to okaże się za 1-3 miesiące. Jak na razie wrażenia super.

Używacie witaminy C na noc czy na dzień? Ten autralijski dermatolog mówił ostatnio by używać na dzień, ja zawsze nakładam na noc.

Co tam porabiacie w ten weekend? .

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-02-08 o 09:21
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 09:16   #80
zastrzezona
Zadomowienie
 
Avatar zastrzezona
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 071
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Dzień dobry prawą nóżką ���� brawo Kasztanko i powodzenia ����
Pozdrawiam Was ciepło i miłego weekendu dziewczyny ☀️❄️
__________________
Moje serce jest zajęte...

najważniejszą rzeczą
pompuje krew

Edytowane przez zastrzezona
Czas edycji: 2020-02-08 o 09:20
zastrzezona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 09:39   #81
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87571011]Super, Kasztanka! Bardzo fajnie, że w miare blisko domu, bo to robi dużą różnice .



W Łodzi też od wczoraj słońce, i fajnie, bo już miałam dość tej szarugi.

Używam co drugi/trzeci dzień tej witaminy C z Timeless, i w ogóle mnie nie podrażnia, a ma dość mocne stężenie 20%. Ma świetną konsystencje - bardzo lekką, ale zawiera odrobinę emolientów przez co bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, po czym szybko wchłania się i zasycha. Fajny produkt Czy w jakikolwiek sposób skuteczny, to okaże się za 1-3 miesiące. Jak na razie wrażenia super.

Używacie witaminy C na noc czy na dzień? Ten autralijski dermatolog mówił ostatnio by używać na dzień, ja zawsze nakładam na noc.

Co tam porabiacie w ten weekend? .[/QUOTE]Dla mnie Wit timeless jest najlepsza. Powracam do niej często.
Póki co pocę się na siłce, potem zakupy tuż za granicą. No i mam zamiar skończyć kryminał Tany Fench. Zostało już mi tylko 30 %

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 10:19   #82
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Wracam do żywych po dość traumatycznym zabiegu stomatologicznym

Kama, będąc w tematach dentystów i dzieci - u mnie dwójka dzieci tak samo wychowywanych, chodzących do tych samych gabinetów i syn miał paniczny lęk przed dentystą, a córka 5-latka potrafiła powiedzieć na wejściu "widzę, że Państwo zestresowani, to może ja dowcip opowiem?" albo "proszę się nie bać, ja będę może trochę płakać, ale będę spokojna". I to dla mnie jako matki był stres, że nie zawsze jestem w stanie przekonać syna do współpracy. Owszem, oczekiwałam życzliwego i przyjaznego podejścia lekarza, ale nie cudu


Witamina C u mnie zdecydowanie idzie na rano (ponoć wspomaga działanie filtrów), bo wieczorem retinol, a razem ich stosować nie wolno.


Od rana u nas zimno ale piękne słońce, mam nadzieję, że uda mi się wygospodarować czas (i siły) na spacer, bo ćwiczenia jeszcze do zdjęcia szwów chyba powinnam sobie podarować, może jakieś lekkie rozciąganie, na więcej bym się nie porywała.



Z moich odkryć z ostatnich zakupów to kosmetyki do włosów Anwen (dostępne w Kontigo). Kupiłam kawowy szampon do włosów i odżywkę emolientową do włosów wysokoporowatych. Przekonuje mnie ten ich podział części kosmetyków z dobranymi składami w zależności od porowatości włosów. Chętnie wypróbuję, zalecaną przez nich naprzemienną pielęgnację odżywkami proteinowymi i nawilżającymi, szczególnie, że ceny nie są wysokie.
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 10:46   #83
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87571011]Super, Kasztanka! Bardzo fajnie, że w miare blisko domu, bo to robi dużą różnice .



W Łodzi też od wczoraj słońce, i fajnie, bo już miałam dość tej szarugi.

Używam co drugi/trzeci dzień tej witaminy C z Timeless, i w ogóle mnie nie podrażnia, a ma dość mocne stężenie 20%. Ma świetną konsystencje - bardzo lekką, ale zawiera odrobinę emolientów przez co bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, po czym szybko wchłania się i zasycha. Fajny produkt Czy w jakikolwiek sposób skuteczny, to okaże się za 1-3 miesiące. Jak na razie wrażenia super.

Używacie witaminy C na noc czy na dzień? Ten autralijski dermatolog mówił ostatnio by używać na dzień, ja zawsze nakładam na noc.

Co tam porabiacie w ten weekend? .[/QUOTE]

Dziekuje

Witaminy C uzywam na dzien na kwas hialuronowy, a pod krem. Bo na noc daje kwasy i retinol.

Cytat:
Napisane przez zastrzezona Pokaż wiadomość
Dzień dobry prawą nóżką ���� brawo Kasztanko i powodzenia ����
Pozdrawiam Was ciepło i miłego weekendu dziewczyny ☀️❄️
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 11:05   #84
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Super, Kasztanka mam nadzieje, ze będzie fajnie - sama będziesz mogłą ułozyc od początku wiele rzeczy.
Dzis akurat tez miałam małego panikarza. 7 lat, nie dał sobie wiele zrobić, ale matka była normalna , wiec nie było problemów. Tego naprawdę nie da się zaprogramować, dziecko może mieć nawet zły dzień, my przecież tez tak mamy, wiec nie ma się czemu dziwic.
No może tez dziś trochę pocwicze, choć delikatnie, po zabiegu za bardzo wskazane nie ejst.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 11:16   #85
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Super, Kasztanka mam nadzieje, ze będzie fajnie - sama będziesz mogłą ułozyc od początku wiele rzeczy.
Dzis akurat tez miałam małego panikarza. 7 lat, nie dał sobie wiele zrobić, ale matka była normalna , wiec nie było problemów. Tego naprawdę nie da się zaprogramować, dziecko może mieć nawet zły dzień, my przecież tez tak mamy, wiec nie ma się czemu dziwic.
No może tez dziś trochę pocwicze, choć delikatnie, po zabiegu za bardzo wskazane nie ejst.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 16:17   #86
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Fajnie Kasztanka

Chyba w całej Pl jest piękna pogoda. Nad morzem i wczoraj, i dzisiaj aura cieszyła moje oko i ciało
W pogoni za słońcem( bo dziewczyny lubią brąz) dawkowałam sobie przez dwa dni korzystną dla zdrowia witaminę Jest dobrze tylko szkoda, że prognozują zmianę pogody. Dla odmiany będzie deszczowo... i „pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny... „ tak to jakoś szło poetycko

Sarenka powiadacie... dzięki za miłe słowa
Sarenka, sarna, stara sarna, dziczyzna, pasztet, stary pasztet... niestety

Załącznik 7707059

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2020-02-09 o 16:22
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 16:42   #87
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Kasztanka - fajnie Ci się ułożyło, oby praca okazała się jeszcze bardziej udana niż się zapowiada

Z ciekawości - kwasy i retinol używasz zamiennie? Czy odczekujesz?
Bo retinol działa tylko w wąskim przedziale ph skóry:
https://inutri.pl/jak-laczyc-kwasy-z-retinolem/


Jeśli szukacie koreańskiej pielęgnacji o (podobno) dobrym składzie to w Hebe jest w promocji marka Cliv - 49 zł i za krem, i za ampułkę/serum:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-ampoule.html
Skusiłam się właśnie na ampułkę, zobaczymy jak sprawdzi się w "praniu". Cena wydaje się naprawdę korzystna.
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 18:17   #88
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

My byliśmy kupić lampe do sypialni. Zaglądnełam z ciekawości do Stradivariusa i bardzo spodobała mi się biała koszula z haftem. Stwierdziłam, że może kupie przez neta, ale nie ma na stronie - chyba jest z nowości i jeszcze nie wrzucili .

Cytat:
Napisane przez dircikowa Pokaż wiadomość
Z ciekawości - kwasy i retinol używasz zamiennie? Czy odczekujesz?
Bo retinol działa tylko w wąskim przedziale ph skóry:
https://inutri.pl/jak-laczyc-kwasy-z-retinolem/
A słyszałyście o Differin? To reitnoid. W Polsce tylko dostępny na recepte, ale wczoraj zobaczyłam, że od niedawna można go kupić bez na iherb: https://pl.iherb.com/pr/Differin-Ada...E&gclsrc=aw.ds
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 00:59   #89
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Dobry wieczór

Kasztanka, zostałaś szefową - gratulacje

Dircik - ja też chcę ampułkę z czerwonym żeń-szeniem!

---------- Dopisano o 01:59 ---------- Poprzedni post napisano o 01:53 ----------

Cinderella, witamina C na dzień ze względu na właściwości antyoksydacyjne. Delikatne złuszczanie może wystąpić dosyć szybko przy 20% - wtedy nocą skóra ma czas się zregenerować (naturalnie + odpowiedni krem na przykład z witE lub shea które ją zawiera)
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 01:08   #90
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Super, Kasztanka mam nadzieje, ze będzie fajnie - sama będziesz mogłą ułozyc od początku wiele rzeczy.
Dzis akurat tez miałam małego panikarza. 7 lat, nie dał sobie wiele zrobić, ale matka była normalna , wiec nie było problemów. Tego naprawdę nie da się zaprogramować, dziecko może mieć nawet zły dzień, my przecież tez tak mamy, wiec nie ma się czemu dziwic.
No może tez dziś trochę pocwicze, choć delikatnie, po zabiegu za bardzo wskazane nie ejst.
Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
Fajnie Kasztanka

Chyba w całej Pl jest piękna pogoda. Nad morzem i wczoraj, i dzisiaj aura cieszyła moje oko i ciało
W pogoni za słońcem( bo dziewczyny lubią brąz) dawkowałam sobie przez dwa dni korzystną dla zdrowia witaminę Jest dobrze tylko szkoda, że prognozują zmianę pogody. Dla odmiany będzie deszczowo... i „pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny... „ tak to jakoś szło poetycko

Sarenka powiadacie... dzięki za miłe słowa
Sarenka, sarna, stara sarna, dziczyzna, pasztet, stary pasztet... niestety

Załącznik 7707059
Cytat:
Napisane przez dircikowa Pokaż wiadomość
Kasztanka - fajnie Ci się ułożyło, oby praca okazała się jeszcze bardziej udana niż się zapowiada

Z ciekawości - kwasy i retinol używasz zamiennie? Czy odczekujesz?
Bo retinol działa tylko w wąskim przedziale ph skóry:
https://inutri.pl/jak-laczyc-kwasy-z-retinolem/


Jeśli szukacie koreańskiej pielęgnacji o (podobno) dobrym składzie to w Hebe jest w promocji marka Cliv - 49 zł i za krem, i za ampułkę/serum:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-ampoule.html
Skusiłam się właśnie na ampułkę, zobaczymy jak sprawdzi się w "praniu". Cena wydaje się naprawdę korzystna.


Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Dobry wieczór

Kasztanka, zostałaś szefową - gratulacje

Dircik - ja też chcę ampułkę z czerwonym żeń-szeniem!

---------- Dopisano o 01:59 ---------- Poprzedni post napisano o 01:53 ----------

Cinderella, witamina C na dzień ze względu na właściwości antyoksydacyjne. Delikatne złuszczanie może wystąpić dosyć szybko przy 20% - wtedy nocą skóra ma czas się zregenerować (naturalnie + odpowiedni krem na przykład z witE lub shea które ją zawiera)
W poprzedniej pracy tez bylam, i w Polsce tez
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-21 07:02:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.