Dlaczego przestały się kręcić? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-06, 21:27   #421
tunka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
prostowanie sie włosów kręconych

Hej dziewczyny
Mam kręcone włosy, zawsze były długie, mniej więcej za łopatki. Włosy całkiem fajne się krecily, szczególnie po ich mocnym nawilżeniu przez ostatnich kilka miesięcy. Poszłam ściąć włosy, aby lepiej odbijaly się od nasady,krecily się i po prostu aby zmienić coś w wyglądzie. Jednak po ścięciu w tzw V moje włosy przestały się kręcić (teraz są kręcone tylko przez pierwszą połowę dnia), na nowo zaczęły się puszyc mimo stosowania tych samych kosmetyków. Wiecie co na to poradzić?
tunka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 22:35   #422
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: prostowanie sie włosów kręconych

Być może fryzjer użył złych kosmetyków i włosy muszą "odchorować".
Są też włosy, które lepiej kręcą się wraz z długością.
Moje loki chorują po farbowaniu nieodpowiednimi farbami. Czasem i dwa tygodnie.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 00:55   #423
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
ehhhh, strasznie mnie wkurzają włosy. Wcześniej pięknie się falowały. (załącznik 1, rok temu robione, zdaję sobie sprawę, że były wtedy dłuższe), a teraz: 2 - po wyprostowaniu (ale nie chcą w takim stanie wytrzymać nawet całego dnia), 3 - to wszystko co można z nich zrobić. Po ugniataniu, fale są tylko przez kilka godzin, potem opadają, a jak za dużo żelu to szybko się przetłuszczają i jestem w kropce. Tęsknię za moimi włosami. Cały czas chodzę w spiętych, bo i tak do niczego się nie nadają. Jakieś rady? Zdaje mi się, że fryzjerka trochę spartaczyła cieniowanie, jest inne od tego co zwykle robiłam
Można spytać, czy włosy po tym jak odrosły z niefortunnego cieniowania wróciły do skrętu? całe życie miałam skręt 2B-2C, aż poszłam ściąć włosy sięgające do łopatek na kręconego boba. Po pierwszym myciu ukazał mi się paskudny przyprost . Parę lat temu miałam kręconego boba, więc to ewidentnie wina złego cięcia, bo włosy na krótko też się kręcą...

Próbowałam innych odżywek, stylizacji, dyfuzora, nawet zrobiłam pierwszy raz od dawna żel lniany, po którym niegdyś miałam piękny skręt - pomaga, ale po 3-4 godzinach włosy się prostują. Nie są idealnie proste, są jakieś pojedyncze zawijasy, ale doszło do tego że rozczesuję je na sucho, bo tylko wtedy jakoś wyglądają.

Czy jest minimalna szansa, że po tym jak odrosną znowu wrócą do skrętu? Cięłam je pod koniec grudnia, a potem w okolicach walentynek poprawiałam, ale te "poprawiny" chyba tylko pogorszyły sprawę...
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 09:20   #424
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

A może to rzeczywiście wina cięcia? Ja co prawda mam fale (po avatarze nie widać, ale to było dawno) i zmiana fryzjera i inne strzyżenie pomogło, więc może zapuść trochę i odwiedź kogoś kto się zna na rzeczy?
__________________
28.08.2012: zaczynam z CG
ujarzmiam fale, dbam o włosy....zapuszczam?
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 23:04   #425
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
A może to rzeczywiście wina cięcia? Ja co prawda mam fale (po avatarze nie widać, ale to było dawno) i zmiana fryzjera i inne strzyżenie pomogło, więc może zapuść trochę i odwiedź kogoś kto się zna na rzeczy?
Byłam u kogoś innego i to tylko pogorszyło sytuację . Potem wróciłam podciąć grzywkę u tej samej fryzjerki i bardzo się zmartwiła, więc może coś wymyśli następnym razem...
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 14:55   #426
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez spodkoldry Pokaż wiadomość
Można spytać, czy włosy po tym jak odrosły z niefortunnego cieniowania wróciły do skrętu? całe życie miałam skręt 2B-2C, aż poszłam ściąć włosy sięgające do łopatek na kręconego boba. Po pierwszym myciu ukazał mi się paskudny przyprost . Parę lat temu miałam kręconego boba, więc to ewidentnie wina złego cięcia, bo włosy na krótko też się kręcą...

Próbowałam innych odżywek, stylizacji, dyfuzora, nawet zrobiłam pierwszy raz od dawna żel lniany, po którym niegdyś miałam piękny skręt - pomaga, ale po 3-4 godzinach włosy się prostują. Nie są idealnie proste, są jakieś pojedyncze zawijasy, ale doszło do tego że rozczesuję je na sucho, bo tylko wtedy jakoś wyglądają.

Czy jest minimalna szansa, że po tym jak odrosną znowu wrócą do skrętu? Cięłam je pod koniec grudnia, a potem w okolicach walentynek poprawiałam, ale te "poprawiny" chyba tylko pogorszyły sprawę...
Cóż, trochę czasu już minęło od tego cięcia. Dużo przeszły. Aktualnie mam włosy tuż nad ramionami - cięte na prosto maszynką. Myślałam, że po takim cięciu będą proste, ale oczywiście nie da się ich ujarzmić. Na początku było super, ale teraz puszą się i końcówki pomimo wszystko się wywijają. Chyba nie będę walczyć z naturą i idę niedługo do fryzjera, żeby je wycieniować. Strasznie się boję, że zepsuje mi włosy. Nie chcę wyjść z emo.
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 16:27   #427
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
Cóż, trochę czasu już minęło od tego cięcia. Dużo przeszły. Aktualnie mam włosy tuż nad ramionami - cięte na prosto maszynką. Myślałam, że po takim cięciu będą proste, ale oczywiście nie da się ich ujarzmić. Na początku było super, ale teraz puszą się i końcówki pomimo wszystko się wywijają. Chyba nie będę walczyć z naturą i idę niedługo do fryzjera, żeby je wycieniować. Strasznie się boję, że zepsuje mi włosy. Nie chcę wyjść z emo.
Czyli nie są proste, to chyba dobrze? Bo chciałaś wrócić do skrętu. Chyba, że to nie jest skręt, tylko takie wywijanie w nie wiadomo którą stronę, trochę teraz tak mam.
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 18:34   #428
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez spodkoldry Pokaż wiadomość
Czyli nie są proste, to chyba dobrze? Bo chciałaś wrócić do skrętu. Chyba, że to nie jest skręt, tylko takie wywijanie w nie wiadomo którą stronę, trochę teraz tak mam.
Zauważyłam, że najładniej się falują, kiedy są długości max. do obojczyków - odpowiednio wycieniowane. Wstawiałam zdjęcia kilka postów wyżej
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 14:25   #429
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Włosy przestały mi się kręcić

Od dziecka miałam kręcące się/ falowane włosy, zwłaszcza tak powiedzmy od 20 cm od głowy.

Jakoś tak dokładnie 2 lata temu przeżyłam przeproteinowanie i radykalny skrót włosów, w międzyczasie odrosły.

Jednak nie kręcą mi się już.

Próbowałam różnych odżywek, zarówno tych z silikonami jak i tych bez. Używam już teraz od czasu do czasu protein, ale to nic nie zmienia. W wieku 30 lat mam nagle proste włosy.

Pomysły jak to zmienić?
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 20:24   #430
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Włosy przestały mi się kręcić

Zbadaj hormony. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Moje włosy po porodzie przestały się kręcić. Przez pół roku leciały garściami (ale to norma). Odrastajace dały mi nadzieję na nowy skręt i jest. Stare włosy stopniowo ścinalam. Zaczęły wyglądać "jak dawniej" po ponad dwóch latach od porodu, wtedy też gospodarka hormonalna wróciła do normy.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 20:42   #431
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Włosy przestały mi się kręcić

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Zbadaj hormony. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Moje włosy po porodzie przestały się kręcić. Przez pół roku leciały garściami (ale to norma). Odrastajace dały mi nadzieję na nowy skręt i jest. Stare włosy stopniowo ścinalam. Zaczęły wyglądać "jak dawniej" po ponad dwóch latach od porodu, wtedy też gospodarka hormonalna wróciła do normy.
A jakie konkretnie miałaś problemy z hormonami?

No mi właśnie nie lecą - dwa lata temu miałam z tym problem, na szczęście przeszło.

Jem dużo witaminy PP - z zalecenia dermatolog na inny problem. Ale czy jedno z drugim mogłoby mieć cokolwiek wspólnego?
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-01, 23:43   #432
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Włosy przestały mi się kręcić

Nie wiem. Zapewne zmiany hormonalne zwiazane z ciaza, porodem i karmieniem mialy wplyw na moje loki. Zadna pielegnacja nie pomagala. Poszukam zdjec jak zmienialy sie moje wlosy
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 00:00   #433
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Włosy przestały mi się kręcić

Pierwszy kolaz opisany. Zdjecie 2 - 3 lata od porodu, kolejne lato b.r.
Wlosy przez poprzednia zime przeszly 3 razy dekoloryzacje, farbowania, codzienne suszenie. Nie mialam dla nich czasu.
Jak widzisz, przed ciaza mialam piekne, geste wlosy. Pozniej piorka, przeplakalam wiele dni.

Wiare w skret przywrocila mi odzywka Goodbye Damage, jest ze mna ponad rok (od momentu testowania na wizaz.pl), do tego jakis stylizator
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg karo.jpg (64,6 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy1.jpg (52,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg loki.jpg (379,3 KB, 47 załadowań)
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 14:07   #434
xHello Kittyx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 237
Dot.: Jak wrócić do naturalnych loków (po prostowaniu)

Hej dziewczyny!

Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych jest mozliwosc ze włosy znowu zaczną sie kręcić? Jak narazie jestem zrozpaczona tym,przez to,co widzę na mojej głowie 😩
__________________
AG

-Ćwiczę codziennie 8 min legs,abs.
-Zapuszczam włosy
-Dbam o siebie.
-Chodzę do solarium raz w tygodniu.
xHello Kittyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 22:56   #435
Airtnat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 25
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Całe życie włosy pięknie mi się kręciły. Miałam śliczne sprężynki, które miały swoje nastroje, ale zawsze były bardzo mocno skręcone. Aż poszłam do fryzjerki podciąć końcówki... Nie sądziłam, że taki banalny zabieg może tak zniszczyć moje włosy. One zwyczajnie przestały się kręcić. Zaczęły falować źle układać... Ludzie dalej mówili, że mam "kręcone" włosy, ale w porównaniu z wcześniejszymi sprężynkami to było naprawdę nic. Dość zrezygnowana poszłam ściąć się do koleżanki (z wykształcenia fryzjerka, ale nie pracuje w zawodzie), bo w końcu co mi szkodzi, skoro profesjonalni fryzjerzy tak mi te włosy zniszczyli?

To był strzał w dziesiątkę. Koleżanka sama przyznała, że boi się ciąć moje włosy, ale mi było wszystko jedno. I okazało się, że ma do nich wspaniałą rękę. Po którejś wizycie u niej zdecydowałam się ściąć je na bardzo krótko i intensywnie odżywić. Teraz, po dwóch latach od niefortunnego cięcia i po intensywnym olejowaniu moje włosy wreszcie powoli odzyskują skręt.
Airtnat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 22:03   #436
moni91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: górny śląsk :)
Wiadomości: 39
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cześć, dziewczyny!
Moje włosy także przestały się kręcić. Przestały nawet falować. Odkąd pamiętam gdzieś tak od połowy długości robiły mi się fajne sprężynki. Towarzyszyły mi nawet, gdy włosy były ścięte na prosto, choć po cieniowaniu były bardziej intensywne. Kilka lat temu zauważyłam, że włosy mam w fatalnym stanie i postanowiłam je obciąć na krótko; byłam pewna, że będę miała burzę loków. Niestety, moje włosy puszyły się, podwijały, a o skręcie nie było mowy, dlatego zaczęłam je prostować, żeby jako tako wyglądać. Przestałam jak tylko urosły na tyle, żeby je okiełznać gumką lub spinkami. Kilka miesięcy prostowania - cięcie - prostowanie - cięcie. Teraz odrosły do połowy łopatki, od dwóch lat wyczekuję skrętu i nic. Spalonych prostownicą włosów się już pozbyłam, mimo to nadal nie chcą wrócić do dawnej formy. Tylko babyhairy nad czołem przypominają o dawnych puklach. Doszłam do tego, że winne mogą być oleje i łagodne szampony, które stosuję od dawna, więc eksperymentalnie odstawiłam na jakiś czas. Włosy stały się bardziej suche i jeszcze bardziej spuszone, ale w kwestii struktury nic nie drgnęło, wróciłam zatem do normalnej pielęgnacji. Jak mają dobry dzień to się trochę pofalują, ale ogólnie są... krzywe (bo prostymi też bym ich nie nazwała). Nie farbuję, nie suszę, nie używam środków stylizacji. Podcinam co kilka miesięcy, ale to nie daje poprawy. Już nie wiem, co robić...
moni91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 22:39   #437
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

a badania tarczycy, hormony?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 14:28   #438
moni91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: górny śląsk :)
Wiadomości: 39
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Hormony w normie. Morfologia też w porządku. M.in. z powodu skłonności do anemii badam się regularnie, ale nic niepokojącego ostatnio nie wychodzi. W ogóle moje włosy są liche, chyba nie wszystkie umieją dorosnąć do długich, bo końce są przerzedzone. Jak były kręcone to jeszcze fajnie wyglądało, ale teraz.... Szkoda gadać...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1210015.jpg (87,0 KB, 49 załadowań)
moni91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 21:20   #439
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Odkopuję stary wątek, bo i mnie ten problem dopadł.

Z kręconych włosów, chociaż nigdy to nie były solidne sprężynki, zrobiło się nie-wiadomo-co. Mam z nimi problem, bo nie chcą się układać, a nawet jeśli zaraz po umyciu widzę dawny skręt, to po paru godzinach nic z tego nie zostanie.

Poobserwuję je jeszcze, ale obawiam się, że będę musiała się przystosować do nowej sytuacji i znaleźć fryzurę dla siebie, bo na razie praktycznie przez większość czasu spinam włosy, gdyż puszczone luźno nie wyglądają dobrze.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-12, 12:10   #440
Cath927
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak wrócić do naturalnych loków (po prostowaniu)

Cześć, po ostatniej wizycie u fryzjera moje włosy nie wróciły do normalności. Moj typ skrętu to najpewniej 2c/3a, farbowane na ciemy brąz. Ostatnio po farbie nałożono mi maskę, z którą posiedziałam z 10 minut. Poprosiłam o wysuszenie i prostowanie. Jakież było moje zdziwienie gdy po umyciu włosów moje loki nie wróciły. Myłam je już ze 4 razy, szamponem z sls też, i nadal są tylko lekko pofalowane. Zadzwoniłam do salonu fryzjerskiego, powiedziano mi, ze maska która została nałozona to jakiś plex (podejrzewam, ze coś w stylu olaplex ?) I że być może tak zadziałał na moje włosy, ma się wypłukać do 4 tygodni. Włosy rzeczywiście są bardziej błyszczące ale podejrzewam, że ten kosmetyk został niejako wprasowany w moje włosy prostownicą. (czasem dla odmiany prostowałam u fryzjera i nigdy nie spotkałam się z podobnym problemem). Czy macie może jakiś pomysł, co się stało i czy i kiedy moje loki znów się pojawią? Co takiego zawierają te wszystkie kosmetyki typu plex i czym to zmyć?
Cath927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-12 12:10:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.