meski problem, tradzik :c - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-01, 18:34   #1
GorzkieZaleGorzkie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2

meski problem, tradzik :c


Witam, jestem Mikołaj, mam 21 lat, moim życiowym problemem jest niestety trądzik. Posiadam cerę wrażliwą, tłustą, trądzikową, oraz przebarwienia po wcześniejszym trądziku. Borykam się z tym problemem już około 7/8 lat i nic niestety nie wskazuje, że może być lepiej. Kiedy jest źle, wychodzi mi dużo "białych pryszczków" oraz czasem duże czerwone, które chowają się jakby pod skórą. Problem jest również na głowie, gdzie też wychodzą pryszcze. Czuje się wtedy okropnie, nie wychodze z domu, siedze w pokoju i myśle jak wyleczyć się z tego. Leczyłem się dermatologicznie wielokrotnie ( 1 Izotek, lecz musialem odstawić z powodów skutków ubocznych; 2 razy Tetralysal około 3/4 miesięcy ), lecz po odstawieniu antybiotyku, problem wracał. Nie pomaga również fakt, iż jest to choroba genetyczna w moim przypadku. Mój ojciec miał również duże problemy z trądzikiem, teraz ma mocną czerwoną cerę; poźniej moje starsze rodzeństwo, lecz oni posiadają ciemniejszą karnację ode mnie i nie mieli AŻ takich problemów jak ja. Na tą chwile probuje unikać mleka, żółtego sera i paru innych produktów. Moim zdaniem problem polega na zbyt dużą produkcją gruczołów łojowych na twarzy i głowie + bakterie tworzące się tam. Oczyszczam twarz, tonizuje ją, używam kremów - rano i wieczorem codziennie, lecz mówiąc szczerze - ... to daje. Moje zdrowie psychiczne niestety dużo na tym ucierpiało. Przez to jak wyglądam zacząłem robić się niepewny siebie, bardziej zamknięty, osamotniały. Natomiast kiedy moja cera się poprawia ( co dzieje się w mniejszości niestety) robię się inny! Zaczynam gadać więcej z ludźmi, bardziej otwarty, pewny siebie, mam energię itp. Dlatego we mnie samym wykreowały się 2 osobowości, które się ciągle mixują.. Powoli przestaje już szukać pomocy, przeczytałem w internecie już prawie wszystko, co ciekawe bardzo mało jest tam tematów dla męskiej części społeczności. Świadomość, że moje dziecko miało, by chociaż w połowie przecierpieć tego c o ja - łamie mi serce. Nikt mi nie potrafi pomóc. Dermatolodzy ( nawet prywatni ) to jakaś porażka. Zaczynam myśleć, że to się nigdy nie skończy. Codziennie rano wstawać i bać się spojrzeć do lustra.. Taki chyba już mój los - być szczęśliwym, będąc nieszczęśliwym. Dno i 3 metry mułu..
GorzkieZaleGorzkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 20:17   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: meski problem, tradzik :c

Cytat:
Napisane przez GorzkieZaleGorzkie Pokaż wiadomość
Witam, jestem Mikołaj, mam 21 lat, moim życiowym problemem jest niestety trądzik. Posiadam cerę wrażliwą, tłustą, trądzikową, oraz przebarwienia po wcześniejszym trądziku. Borykam się z tym problemem już około 7/8 lat i nic niestety nie wskazuje, że może być lepiej. Kiedy jest źle, wychodzi mi dużo "białych pryszczków" oraz czasem duże czerwone, które chowają się jakby pod skórą. Problem jest również na głowie, gdzie też wychodzą pryszcze. Czuje się wtedy okropnie, nie wychodze z domu, siedze w pokoju i myśle jak wyleczyć się z tego. Leczyłem się dermatologicznie wielokrotnie ( 1 Izotek, lecz musialem odstawić z powodów skutków ubocznych; 2 razy Tetralysal około 3/4 miesięcy ), lecz po odstawieniu antybiotyku, problem wracał. Nie pomaga również fakt, iż jest to choroba genetyczna w moim przypadku. Mój ojciec miał również duże problemy z trądzikiem, teraz ma mocną czerwoną cerę; poźniej moje starsze rodzeństwo, lecz oni posiadają ciemniejszą karnację ode mnie i nie mieli AŻ takich problemów jak ja. Na tą chwile probuje unikać mleka, żółtego sera i paru innych produktów. Moim zdaniem problem polega na zbyt dużą produkcją gruczołów łojowych na twarzy i głowie + bakterie tworzące się tam. Oczyszczam twarz, tonizuje ją, używam kremów - rano i wieczorem codziennie, lecz mówiąc szczerze - ... to daje. Moje zdrowie psychiczne niestety dużo na tym ucierpiało. Przez to jak wyglądam zacząłem robić się niepewny siebie, bardziej zamknięty, osamotniały. Natomiast kiedy moja cera się poprawia ( co dzieje się w mniejszości niestety) robię się inny! Zaczynam gadać więcej z ludźmi, bardziej otwarty, pewny siebie, mam energię itp. Dlatego we mnie samym wykreowały się 2 osobowości, które się ciągle mixują.. Powoli przestaje już szukać pomocy, przeczytałem w internecie już prawie wszystko, co ciekawe bardzo mało jest tam tematów dla męskiej części społeczności. Świadomość, że moje dziecko miało, by chociaż w połowie przecierpieć tego c o ja - łamie mi serce. Nikt mi nie potrafi pomóc. Dermatolodzy ( nawet prywatni ) to jakaś porażka. Zaczynam myśleć, że to się nigdy nie skończy. Codziennie rano wstawać i bać się spojrzeć do lustra.. Taki chyba już mój los - być szczęśliwym, będąc nieszczęśliwym. Dno i 3 metry mułu..
rozumiem, że Dermatolodzy proponowali Ci terapie doustną, ale pomagała tylko na chwile?
a jakie leczenie miejscowe/zewnętrzne stosowałeś?
jakies kwasy w codziennej pielęgnacji? inne terapie złuszczające u kosmetyczki?
generalnie leczenie trądziku to jest bardzo złozony i skomplikowany problem, więc trzeba próbować różnych metod, bo żaden dermatolog to nie duch święty i trzeba popróbowac różnych metod zanim, któraś pomoże

tutaj żadna z nas nie poda Ci 100% metody, bo takiej nie ma, większości osób kwasy poprawiają stan skóry, ale też nie jest to metoda bez wad, we włosach np. gorzej się stosuje preparaty miejscowe z powodu włosów własnie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-02, 16:04   #3
Czarnulkaa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2
Dot.: meski problem, tradzik :c

Hej, spróbuj przez jakiś czas stosować effaclar duo - krem. Miałam jako nastolatka straaszny trądzik, teraz mam 21 lat i po trądziku ani śladów. Mi wlasnie to pomogło więc być może Tobie też spróbuj
Czarnulkaa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 19:54   #4
la_folie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: meski problem, tradzik :c

Trądzik dorosłych to temat bardziej powszechny, niż Ci się wydaje. Chociaż nie łatwy, bo wieloaspektowy.

Przyczyn może być wiele - od pielęgnacji codziennej, przed dietę, stres, nietolerancje pokarmowe po zakażenia półpaścem, nużeńcem oraz zaburzeniami pracy hormonów.

* REKLAMA *

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2020-01-08 o 21:28
la_folie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 11:44   #5
zilia
EUNE Challenger
 
Avatar zilia
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29
Dot.: meski problem, tradzik :c

Powiedz dokładnie, jakich kosmetyków używasz. Bo to, że na nich jest napisane "dla cery trądzikowej" to niestety może nic nie znaczyć. Najważniejszy jest skład kosmetyków, własne preferencje skóry etc. Osobiście również aż do wieku 20+ lat borykałam się z trądzikiem (i dalej problem całkowicie nie zniknął, ale jest już prawie idealnie) i mi pomogło naprawdę wiele rzeczy, zmiana nawyków nie tylko żywnościowych, ale też taka prosta sprawa jak wycieranie twarzy po myciu jednorazowymi chusteczkami zamiast ręcznika wielokrotnego użytku. Powiedz jaki jest Twój dokładny rytuał pielęgnacyjny, a coś zaradzimy.
__________________
kochane, potrzebuję wsparcia... czy zechcesz dać złotówkę na moją zrzutkę?
https://zrzutka.pl/pomoc-dlugi

wiem, że ludzie najbardziej wspierają osoby chore, ale.. moje życie nie jest mniej warte...
zilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 18:06   #6
GorzkieZaleGorzkie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2
Dot.: meski problem, tradzik :c

Zacząłem używać effaclar duo od 2 tygodni i ... działa! W sensie nie jest odrazu kolorowo, ale na tą chwilę zauważyłem, że mam bardzo mało stanów zapalnych i pryszczy też jakby mniej. W optymistycznym nastawieniu jeszcze miesiąc i zacznę myśleć jak pozbyć się blizn potrądzikowych, a nie trądziku co jest dużym krokiem w przód. Dziękuję. Pozdrawiam
GorzkieZaleGorzkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 18:40   #7
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: meski problem, tradzik :c

Cytat:
Napisane przez GorzkieZaleGorzkie Pokaż wiadomość
Zacząłem używać effaclar duo od 2 tygodni i ... działa! W sensie nie jest odrazu kolorowo, ale na tą chwilę zauważyłem, że mam bardzo mało stanów zapalnych i pryszczy też jakby mniej. W optymistycznym nastawieniu jeszcze miesiąc i zacznę myśleć jak pozbyć się blizn potrądzikowych, a nie trądziku co jest dużym krokiem w przód. Dziękuję. Pozdrawiam

to taki flagowy kosmetyk na trądzik - myślałam, ze próbowałeś
innym tez skutecznym preparatem tego typu jest Avene Triacneal - polecam
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-13, 15:28   #8
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: meski problem, tradzik :c

A to o nim pierwszy raz słyszę o.O
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 15:58   #9
zilia
EUNE Challenger
 
Avatar zilia
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29
Dot.: meski problem, tradzik :c

Cytat:
Napisane przez GorzkieZaleGorzkie Pokaż wiadomość
Zacząłem używać effaclar duo od 2 tygodni i ... działa! W sensie nie jest odrazu kolorowo, ale na tą chwilę zauważyłem, że mam bardzo mało stanów zapalnych i pryszczy też jakby mniej. W optymistycznym nastawieniu jeszcze miesiąc i zacznę myśleć jak pozbyć się blizn potrądzikowych, a nie trądziku co jest dużym krokiem w przód. Dziękuję. Pozdrawiam
To super, że widzisz efekty. Na każdego co innego działa, natomiast osobiście bardzo nie lubię tej firmy La Roche-Posay, ich produkty mają mnóstwo silikonów, SLSów i tym podobnych. Nigdy nie używałam, więc może się mylę co do tych produktów. Ten krem, który podałeś ma w sobie silikon już na pierwszym miejscu, a za nim są w składzie jeszcze dwa. Poza tym produkt nie ma żadnych roślinnych składników, sama chemia, zero ekstraktów, olejków czy czegokolwiek, czego szukam zawsze w kremach. Ja bym się nie zdecydowała.
__________________
kochane, potrzebuję wsparcia... czy zechcesz dać złotówkę na moją zrzutkę?
https://zrzutka.pl/pomoc-dlugi

wiem, że ludzie najbardziej wspierają osoby chore, ale.. moje życie nie jest mniej warte...
zilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 15:31   #10
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: meski problem, tradzik :c

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
rozumiem, że Dermatolodzy proponowali Ci terapie doustną, ale pomagała tylko na chwile?
a jakie leczenie miejscowe/zewnętrzne stosowałeś?
jakies kwasy w codziennej pielęgnacji? inne terapie złuszczające u kosmetyczki?
Dokładnie, zakończenie terapii doustnej trzeba podtrzymywać zewnętrznie. I to nie parę dni ale miesiącami, latami...
Cytat:
Napisane przez zilia Pokaż wiadomość
To super, że widzisz efekty. Na każdego co innego działa, natomiast osobiście bardzo nie lubię tej firmy La Roche-Posay, ich produkty mają mnóstwo silikonów, SLSów i tym podobnych.
A czy to coś złego?
Zresztą nie widzę absolutnie żadnego podobieństwa między silikonem a SLS, więc ciężko mi dopisać do tego inne podobne substancje
Zresztą, wskaż mi choć jeden produkt LRP zawierający SLS. Nigdy nie widziałam i nie potrafię znaleźć. Sama mam skórę nadwrażliwą, suchą i nie obawiam się składów nawet z SLS - jedno z moich ulubionych myjadeł ma je gdzieś na 10 czy nawet 15 miejscu w składzie. To co innego niż na pierwszym miejscu, formuła ma duże znaczenie.
Cytat:
Napisane przez zilia Pokaż wiadomość
Nigdy nie używałam, więc może się mylę co do tych produktów. Ten krem, który podałeś ma w sobie silikon już na pierwszym miejscu, a za nim są w składzie jeszcze dwa.
Przecież to nic złego. Dzięki temu, że to nie jest olej, ten produkt nadaje się do skóry trądzikowej, tłustej. Do tego jest przeznaczony
Cytat:
Napisane przez zilia Pokaż wiadomość
Poza tym produkt nie ma żadnych roślinnych składników, sama chemia, zero ekstraktów, olejków czy czegokolwiek, czego szukam zawsze w kremach. Ja bym się nie zdecydowała.
Przecież to też nic złego, a wręcz przeciwnie - dzięki temu skład jest bezpieczniejszy
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 15:40   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: meski problem, tradzik :c

Cytat:
Napisane przez zilia Pokaż wiadomość
Ten krem, który podałeś ma w sobie silikon już na pierwszym miejscu, a za nim są w składzie jeszcze dwa. Poza tym produkt nie ma żadnych roślinnych składników, sama chemia, zero ekstraktów, olejków czy czegokolwiek, czego szukam zawsze w kremach. Ja bym się nie zdecydowała.
Naturalny skład nie jest lekiem na każdą bolączkę. Oleje mogą tak samo zapychać jak syntetyczne emolienty, olejki mogą podrażniać, ekstrakty na trądzik to raczej słaby kaliber.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 15:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.