Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-07, 18:58   #1
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344

Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)


Hej!

Postanowiłam założyć ten wątek, bo może niewiele z Was zna ten olej, a jest on bardzo zdrowy i odżywczy. I chciałam trochę wypromować moc konopi wśród wizażanek

Wytłoczony z nasion konopi siewnych ma bardzo dużo niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, wyróżnia się też działaniem przeciwzapalnym.
https://www.medycznamarihuana.com/ko...j-wlasciwosci/ tu możecie poczytać więcej,

a tutaj osobno o pielęgnacji cery trądzikowej https://www.medycznamarihuana.com/ol...rstwo-tradzik/.

Ja go stosuję także do włosów, do jedzenia, mieszam z balsamami do ciała etc. Konopie, choć wielu kojarzy tylko z marihuaną , to świetna roślina, która też ma bardzo zdrowe nasiona (superfood, jak chia etc.).


Ja ostatnio zakochałam się w kokosowo-konopnym maśle do ciała Markon ciężko je dostać poza sklepami internetowymi, może gdzieś typowo w punktach konopnych, ale polecam ten sklep https://www.cannabismed.pl/pl/p/Masl...o-konopne-/249
Skład ma bardzo prosty, więc w sumie można takie masełko sobie samemu w domu zrobić, a w połączeniu z nierafinowanym kokosem i ekstraktem z zielonej herbaty pachnie super

Czy są tu jakieś fanki konopi w kosmetyce?
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 09:37   #2
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

Ja jestem wielką fanką olejów w pielęgnacji!
Olej konopny świetnie nadaje się do pielęgnacji z cery tłustej, mieszanej i podrażnionej, a to dlatego, że zalicza się on do tzw. olejów schnących. Co oznacza, że nie pozostawia on na skórze lepkiej, tłustej, zapychającej warstwy. Wręcz przeciwnie. Szybko się wchłania poprawiając jakość naturalnej bariery hydrolipidowej skóry. Dzieje się tak ze względu na wysoką zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (ok. 75%) z czego 56% stanowi kwas linolowy, naturalnie występujący na powierzchni naszej skóry, a jego niedobór powoduje schorzenia skóry w tym TRĄDZIK.
Dodatkowa zawartość witaminy A, D i E, i minerałów sprawia, że działa przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie oraz przyspiesza regenerację.
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 12:03   #3
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

No właśnie!
Ja często go stosuję do twarzy, mieszam z kwasem hialuronowym
Olej też można pić, choć nie jest za smaczny ;D
,,Spożywanie wysokiej jakości oleju konopnego zwiększy poziom kwasu linolowego, co wpłynie korzystnie na ilość i jakość sebum produkowanego przez skórę, a po jakimś czasie będzie ono mniej zatykać pory. Zaleca się spożywanie 1-2 łyżek dziennie – to nawet więcej, niż trzeba, żeby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na korzystne składniki. Stosowany codziennie jest zdrowy, bezpieczny i niezbędny dla zdrowej skóry.''
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 13:06   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
Ja jestem wielką fanką olejów w pielęgnacji!
Olej konopny świetnie nadaje się do pielęgnacji z cery tłustej, mieszanej i podrażnionej, a to dlatego, że zalicza się on do tzw. olejów schnących. Co oznacza, że nie pozostawia on na skórze lepkiej, tłustej, zapychającej warstwy. Wręcz przeciwnie. Szybko się wchłania poprawiając jakość naturalnej bariery hydrolipidowej skóry.
Jakoś nigdy nie udało mi się na mojej tłustej cerze zaobserwować tego rzekomego, deklarowanego wchłaniania się, niepozostawianie tłustej warstwy niektórych olejów. Konopny też miałam, bez rewelacji, jak każdy inny tłuszcz na cerze, która sama tłuszczu produkuje w nadmiarze. Czyli szybsze przetłuszczanie się i błysk, Chociaż nie wątpię, że u jakiejś tam części osób się sprawdzi, ale na większości tłustych cer jeszcze lepiej sprawdzi się unikanie olejów i ogólnie emolientów w standardowej ilości (standardowo pakowanej do kremów).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 15:43   #5
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

Na wchłanianie olejów, jaki i innych substancji, mają wpływ 3 czynniki.
Pierwszy to ilość - Na rozprowadzenie po twarzy wystarczy dosłownie kilka kropel takiego oleju. Jeśli nałoży się go zbyt wiele to faktycznie skóra może go całego nie wchłonąć.
Druga kwestia to pora dnia (ze względu na zmieniające się możliwości absorbcyjne skóry) - W nocy skóra się regeneruje, dlatego pory zaczynają się otwierać, dzięki czemu ma ona większe zdolności pochłaniania składników kosmetyków (m.in. dlatego kremy na noc są bardziej tłuste i odżywcze). Rano skóra pełni funkcje ochronne, dlatego też trudniej chłonie to co na nią nakładamy.
No i ostatni czynniki to stan oczyszczenia cery - mocno zanieczyszczona skóra trudno wchłania jakiekolwiek kosmetyki.

W każdym razie, pomijając te 3 czynniki, porównując olej konopny np. do oleju macadamia lub kokosowego na pewno zaobserwowałabyś pomiędzy nimi różnice i może zmieniłabyś zdanie
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/

Edytowane przez perskin
Czas edycji: 2017-01-08 o 15:44
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 21:21   #6
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

zdecydowanie konopny tak samo jak np. z pestek malin, albo tamanu się wchłania, ja tymi olejkami sobie buzię pięknie unormowałam, choć często mieszam olejek z hydrolatem (np. z drzewa herbacianego) oraz kwasem hialuronowym. Trzeba trochę pokombinować zanim się znajdzie najlepszą pielęgnację dla siebie
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 12:33   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
Na wchłanianie olejów, jaki i innych substancji, mają wpływ 3 czynniki.
Pierwszy to ilość - Na rozprowadzenie po twarzy wystarczy dosłownie kilka kropel takiego oleju. Jeśli nałoży się go zbyt wiele to faktycznie skóra może go całego nie wchłonąć.
Druga kwestia to pora dnia (ze względu na zmieniające się możliwości absorbcyjne skóry) - W nocy skóra się regeneruje, dlatego pory zaczynają się otwierać, dzięki czemu ma ona większe zdolności pochłaniania składników kosmetyków (m.in. dlatego kremy na noc są bardziej tłuste i odżywcze). Rano skóra pełni funkcje ochronne, dlatego też trudniej chłonie to co na nią nakładamy.
No i ostatni czynniki to stan oczyszczenia cery - mocno zanieczyszczona skóra trudno wchłania jakiekolwiek kosmetyki.

W każdym razie, pomijając te 3 czynniki, porównując olej konopny np. do oleju macadamia lub kokosowego na pewno zaobserwowałabyś pomiędzy nimi różnice i może zmieniłabyś zdanie
Miałam około 20 olejów testowanych na skórze i włosach i żaden z nich się nie wchłaniał i ogólnie mojej tłustej cerze więcej szkodził niż pomagał. Nie była to kwestia ilości, nakładania na wilgotną czy suchą skórę, ale po prostu tego, że tłusta cera ma swój tłuszcz i dokładanie jej dodatkowego z zewnątrz tylko ją niepotrzebnie obciąża. Do takich cer istnieją o wiele lepsze formuły niż emolientowe, nieważne czy naturalne czy syntetyczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-09, 15:52   #8
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

@chimay Ilu ludzi na świecie tyle opinii, a to co jednemu służy innej osobie wcale nie musi. Dlatego w pielęgnacji ważna jest obserwacja i własna analiza, a nie ślepe stosowanie kosmetyków, które komuś pomogły

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
... choć często mieszam olejek z hydrolatem (np. z drzewa herbacianego) oraz kwasem hialuronowym. Trzeba trochę pokombinować zanim się znajdzie najlepszą pielęgnację dla siebie
Ja także dodaje oleje razem z hydrolatami do rozrobienia maski np. ze spiruliny. Hydrolatu z drzewa herbacianego jeszcze nie miałam, będę musiała spróbować Tak przy okazji jakie masz doświadczenia z hydrolatami? Chodzi mi o ich zapach. Ostatnio kupiłam hydrolat jaśminowy, który podobno miał pięknie pachnieć - a ja uwielbiam jego zapach. Jednak ja jakiegoś super aromatu nie odczuwam, tylko standardowy zapach bardziej jak naparu roślinnego. Dodam, że produkt ten ma certyfikat ECOCERT, więc jest w 100% naturalny. Dlatego zastanawiam się skąd biorą się te opinie?
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 16:35   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
@chimay Ilu ludzi na świecie tyle opinii, a to co jednemu służy innej osobie wcale nie musi. Dlatego w pielęgnacji ważna jest obserwacja i własna analiza, a nie ślepe stosowanie kosmetyków, które komuś pomogły
Oczywiście, że tak, ale jednak jestem zdania, że akurat tłuste cery to nie jest grupa docelowa olejów czy emolientowych kremów. Chociaż na pewno i tu będą jakieś wyjątki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 08:04   #10
xrychu
Raczkowanie
 
Avatar xrychu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 394
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

Wczoraj przyszedl do mnie olej z konopi, mam nadzieję że pomoże na mój trądzik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xrychu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 17:52   #11
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

Trzymam kciuki... Powodzenia
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-02, 22:24   #12
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Olej konopny w pielęgnacji ciała i twarzy (do cery trądzikowej)

Ja miałam i przez pierwsze 3-4 miesiące systematycznego stosowania mega pomagał, ale powrót do niego nic mi nie dał. Reakcja coś a la effaclar z LRP
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-02 23:24:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.