Fotografia ślubna - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-23, 09:45   #61
kasiula_87
Raczkowanie
 
Avatar kasiula_87
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 52
Dot.: Fotografia ślubna

A mi się wydaje, że przygotowania do wesela to najlepiej było by zacząć właśnie od fotograf Na zachodzie to już tak robią. W końcu dobry fotograf to skarb na całe życie ! A kto jak nie on może doradzić parze jaką sale wybrać jaki zespół itp. Tyle tego przecież zobaczył A zazwyczaj to fotograf jest ostatni w planach.
kasiula_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 10:25   #62
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Fotografia ślubna

Fotograf był dla mnie zawsze najważniejszy. Sama troszkę fotografowałam na ślubach z moim byłym i teraz mało co mi się podoba.
W pierwszej chwili wybór padł na Trzcionkę http://adamtrzcionka.pl/. Jednak jego ceny mnie zwaliły z nóg. Szukałam dalej i znalazłam Myślę że facet jest sensowny i nas nie zawiedzie. Fotografa zaczęłam szukać zaraz po ustaleniu terminu w kościele. Dzięki niemu zmieniłam koncepcję sukienki i chyba zrezygnuję z welonu. Mobilizuje mnie zebym znalazla porządnego makijażystę i fryzjera. Co z tego wyszło.... okaze sie w czerwcu
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 14:24   #63
kasiula_87
Raczkowanie
 
Avatar kasiula_87
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 52
Dot.: Fotografia ślubna

A jaką cenę powiedział Trzcionka, zdjęcia ma faktycznie ładne w sumie podobają mi się tak samo jak te www.soft-light.pl ciekaw jaka jest różnica w cenie.
kasiula_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 14:32   #64
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Fotografia ślubna

od 10 000.... dla mnie za dużo. Ale "mój" też robi piękne zdjęcia (no mi się przynajmniej podobają) a kosztuje ponad połowę mniej
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 19:58   #65
twardowscy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 21
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez kasiula_87 Pokaż wiadomość
A jaką cenę powiedział Trzcionka, zdjęcia ma faktycznie ładne [IMG]file:///C:\Users\Pawel\AppData\Lo cal\Temp\msohtmlclip1\01\ clip_image001.gif[/IMG]w sumie podobają mi się tak samo jak te www.soft-light.pl ciekaw jaka jest różnica w cenie.
... a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać ... różnica jest kolosalna na korzyść Trzcionki



Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
od 10 000.... dla mnie za dużo. Ale "mój" też robi piękne zdjęcia (no mi się przynajmniej podobają) a kosztuje ponad połowę mniej
... mały fiacik też jest fajnym samochodem i kosztuje ponad połowę mniej niż mercedes ... ale takie porównanie chyba nie ma zbyt dużego sensu
... jeśli ktoś nie widzi różnicy lub nie chce wydawać dużych kwot to będzie szukał tanich usług (fiacik), a jeśli komuś zależy na wysokiej jakości to szuka tych, którzy mu to zapewnią (mercedes)
twardowscy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:01   #66
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez twardowscy Pokaż wiadomość
... a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać ... różnica jest kolosalna na korzyść Trzcionki


... mały fiacik też jest fajnym samochodem i kosztuje ponad połowę mniej niż mercedes ... ale takie porównanie chyba nie ma zbyt dużego sensu
... jeśli ktoś nie widzi różnicy lub nie chce wydawać dużych kwot to będzie szukał tanich usług (fiacik), a jeśli komuś zależy na wysokiej jakości to szuka tych, którzy mu to zapewnią (mercedes)

Moim zdaniem to jest trochę kwestia gustu. Uważam że zdjęcia Trzcionki są piękne, tak samo zresztą jak Kaliny ale nie zawsze trafiają w mój gust, zwłaszcza jeżeli chodzi o plenery. Jeżeli masz kasę i możesz sobie na to pozwolić - super. Ale jeżeli kasy masz mniej to za 5000-6000 też znajdziesz bardzo dobrego fotografa ktory nie jest tak rozreklamowany i popularny. A szukalam długo, przeglądnęłam mnóstwo prac i bylam koszmarnie krytyczna. W pewnym momencie chcialam już prosić rodziców o pomoc i dofinansowanie fotografa,ale znalazłam kogoś kto spełnił moje oczekiwania. Swoją droga z tego co wiem to Adam teraz bardziej skupia się na tych kursach itp.
Inna kwestia że jednak mowimy o profesjonalistach. W sieci można znaleźć przerażające ilości fotografów za 1000-3000zł ( z plenerem, albumem i masażem karku) jednak ich "prace" wołają o pomstę do nieba. Patrząc na to zastanawiam się kto ich zamawia i im płaci... ja bym się zapłakała jakbym dostała taką pamiątkę z mojego ślubu.
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 21:25   #67
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Fotograf był dla mnie zawsze najważniejszy. Sama troszkę fotografowałam na ślubach z moim byłym i teraz mało co mi się podoba.
W pierwszej chwili wybór padł na Trzcionkę http://adamtrzcionka.pl/. Jednak jego ceny mnie zwaliły z nóg. Szukałam dalej i znalazłam Myślę że facet jest sensowny i nas nie zawiedzie. Fotografa zaczęłam szukać zaraz po ustaleniu terminu w kościele. Dzięki niemu zmieniłam koncepcję sukienki i chyba zrezygnuję z welonu. Mobilizuje mnie zebym znalazla porządnego makijażystę i fryzjera. Co z tego wyszło.... okaze sie w czerwcu
Oj, oj, też, gdy brałam ślub różni fotografowie mi wpadali w oko, powyższy również i tak samo ceny mnie zwaliły z nóg. Oglądałam jeszcze Małachowskiego, Olmę, Knapa, ale bardziej się dobijałam cenami i swoim ograniczonym budżetem... Wybrałam mniej znanego i nie tak drogiego, zdjęcia mnie urzekły, wszystko było, ja należy, a to najważniejsze.


Cytat:
Napisane przez widze Pokaż wiadomość
jak sądzicie, jest szansa, żeby znaleźć na styczniowy termin (ceremonia + zimowa sesja w plenerze) jakiś fotografów? sytuacja jest o tyle gorąca, że miałem już podpisaną umowę z facetem, który nagle musiał wyjechać i zostałem na lodzie, a wszystkie terminy mam już dopięte - pytam się tak bezpośrednio, bo obdzwaniam różnych fotografów i nie mam szansy na termin styczniowy. chodzi mi o tereny woj. mazowieckiego?!
Kurcze, w moich stronach, to rzadko kto bierze wesele w zimie, chyba, ze ktoś musi- to wtedy, większość ma ślubu w lecie. W kościele aż kartka się ugina od zapowiedzi, w zimie pusto. Jestem zaskoczona, że u Ciebie jest z tym problem...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 21:55   #68
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez kasiula_87 Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że przygotowania do wesela to najlepiej było by zacząć właśnie od fotograf Na zachodzie to już tak robią. W końcu dobry fotograf to skarb na całe życie ! A kto jak nie on może doradzić parze jaką sale wybrać jaki zespół itp. Tyle tego przecież zobaczył A zazwyczaj to fotograf jest ostatni w planach.
We Włoszech fotograf to ostatnia osoba którą się zamawia,zresztą tutaj to bardziej zwracają uwagę na fim ze ślubu i wesela niż na zdjęcia.Wiele osób bierze fotografa tylko na plener.
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 22:32   #69
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Oj, oj, też, gdy brałam ślub różni fotografowie mi wpadali w oko, powyższy również i tak samo ceny mnie zwaliły z nóg. Oglądałam jeszcze Małachowskiego, Olmę, Knapa, ale bardziej się dobijałam cenami i swoim ograniczonym budżetem... Wybrałam mniej znanego i nie tak drogiego, zdjęcia mnie urzekły, wszystko było, ja należy, a to najważniejsze..
A zdradzisz kogo wybrałaś?
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 23:39   #70
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
A zdradzisz kogo wybrałaś?
Miałam /link/
A Ty kogo miałaś?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-11-09 o 21:51 Powód: link
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 12:57   #71
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez Minutka26 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Mam takie pytanko - kiedy najlepiej skontaktować się z fotografem i zarezerwować sobie u niego termin??? Czy na rok przed ślubem to za wcześnie? Kiedy Wy zaczęłyście szukać?
Z góry dziękuję za rady!

Nasz dzień:
Oczywiście im wcześniej tym lepiej!!!! Bo potem się okazuje, że nie ma wolnych terminów .... My mamy świetnego fotografa, robi naprawdę mega profesjonalne zdjęcia !! Trafiłam na niego dzięki mojej makijażystce i teraz dziękuję za ten dzień ;D Ma nawet swoje studio w Krakowie ;D A co do ceny to my się dogadaliśmy, bo to chyba indywidualna sprawa. Jak coś to pisz na priv.
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 20:45   #72
LENA198
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez roksana111 Pokaż wiadomość
We Włoszech fotograf to ostatnia osoba którą się zamawia,zresztą tutaj to bardziej zwracają uwagę na fim ze ślubu i wesela niż na zdjęcia.Wiele osób bierze fotografa tylko na plener.
Ja niestety z przymusu a nie wyboru mam tylko dobrego fotografa na plener a na weselu będzie kuzyn mojego, który jest reporterem. Niestety jak sie długo zwleka to tak bywa. Ja na otarcie łez stwierdziłem ze przynajmniej mniej zapłacę choć u p. Łukasza Radziety wzięłam najwyższy pakiet plenerowy. Mam tez nadzieje ze doczekam pleneru i stres i zmęczenie organizacja mnie niez zabije !!!
LENA198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 09:06   #73
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez LENA198 Pokaż wiadomość
Ja niestety z przymusu a nie wyboru mam tylko dobrego fotografa na plener a na weselu będzie kuzyn mojego, który jest reporterem. Niestety jak sie długo zwleka to tak bywa. Ja na otarcie łez stwierdziłem ze przynajmniej mniej zapłacę choć u p. Łukasza Radziety wzięłam najwyższy pakiet plenerowy. Mam tez nadzieje ze doczekam pleneru i stres i zmęczenie organizacja mnie niez zabije !!!
No niestety jak się chce miec dobrego fotografa to terminy trzeba wcześniej rezerwowac. Ale z pleneru na pewno będziesz zadowolona bo mamy tego samego fotografa Co do stresu to mnie już zżera bo ślub tuż tuż
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 22:25   #74
Lina28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Fotografia ślubna

Nie wiedziałam, że wybór fotografa może okazać się taki trudny. Wysłałam zapytania do kilku fotografów polecanych na forum. Mam nadzieję, że Wasze sugestie pomogą mi w wyborze
Lina28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 00:56   #75
myszka2078
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Fotografia ślubna

miałam duży dylemat z wybraniem właściwego fotografa,bo to trochę jak kupienie kota w worku...nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt końcowyWybrałam Łukasza Wajszczyka z Olsztyna,nie zawiodłam się!
myszka2078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 10:52   #76
monia503
Raczkowanie
 
Avatar monia503
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 258
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez myszka2078 Pokaż wiadomość
miałam duży dylemat z wybraniem właściwego fotografa,bo to trochę jak kupienie kota w worku...nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt końcowyWybrałam Łukasza Wajszczyka z Olsztyna,nie zawiodłam się!

Reklama
monia503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 17:34   #77
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez kreoolka Pokaż wiadomość
No niestety jak się chce miec dobrego fotografa to terminy trzeba wcześniej rezerwowac. Ale z pleneru na pewno będziesz zadowolona bo mamy tego samego fotografa Co do stresu to mnie już zżera bo ślub tuż tuż
Zgadzam się , jeśli ktos jest dobry to ma zajęte terminy tak do roku. Ale tak jest ze wszystkim, salą, zespołem, wizażystką, itd. No chyba że mamy szczęscie i ktoś odwoła ślub lub inną uroczystość.
To możemy skorzystać
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 12:28   #78
gabrysiula
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 12
Dot.: Fotografia ślubna

Wybór fotografa to ciężka sprawa..

Edytowane przez gabrysiula
Czas edycji: 2014-12-01 o 14:45 Powód: literówka
gabrysiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 22:19   #79
Truskawaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskawaaaaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Fotografia ślubna

Szukam dobrego fotografa Kraków i okolice, ktoś ma kogoś sprawdzonego??
Truskawaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 09:02   #80
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez Truskawaaaaa Pokaż wiadomość
Szukam dobrego fotografa Kraków i okolice, ktoś ma kogoś sprawdzonego??
polecam www.fabrykafajnychfot.pl
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 11:30   #81
monia503
Raczkowanie
 
Avatar monia503
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 258
Dot.: Fotografia ślubna

Cytat:
Napisane przez lilia8843 Pokaż wiadomość
Zgadzam się , jeśli ktos jest dobry to ma zajęte terminy tak do roku. Ale tak jest ze wszystkim, salą, zespołem, wizażystką, itd. No chyba że mamy szczęscie i ktoś odwoła ślub lub inną uroczystość.
To możemy skorzystać
Albo ma się w nietypowy dzień np piątek lub sobota-szanse są większe
My mieliśmy w niedziele i aż takich problemów nie było

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Truskawaaaaa Pokaż wiadomość
Szukam dobrego fotografa Kraków i okolice, ktoś ma kogoś sprawdzonego??
My mieliśmy Łukasza Radzięta ale świeżynka po niedzielnym weselu także zdjęć jeszcze nie mamy ale co do dnia ślubu i wesela polecam
monia503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 21:37   #82
tiramisie
Przyczajenie
 
Avatar tiramisie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: z miasta ?
Wiadomości: 1
Dot.: Fotografia ślubna

W Łodzi mogę polecić renomowane studio56. Fotografia na wysokim poziomie, terminy wprawdzie też trzeba rezerwować z wyprzedzeniem ale naprawdę warto, http://www.studio56.com.pl/
__________________
Tiramisie
tiramisie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 14:04   #83
kozinskifoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Fotografia ślubna

Rezerwacja terminu u fotografa ślubnego na rok przed ślubem to standard. Jeśli jakiś fotograf jest rozchwytywany to może mieć zabukowane terminy nawet na 2 lata do przodu.
kozinskifoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 18:59   #84
KasiaWitt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Dot.: Fotografia ślubna

Żaden szanujący się fotograf nie przyjmuje zleceń na dwa sezony do przodu.
KasiaWitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 12:55   #85
Sarkove
Przyczajenie
 
Avatar Sarkove
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 26
Dot.: Fotografia ślubna

Polecam artykuł o fotografie ślubnym, co i jak - Jak wybrac fotografa slubnego
__________________
Zapraszam na moj blog sarkove.pl - blog lifestylowy, o modzie, urodzie i stylu życia
Sarkove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-19 13:55:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.