Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-10, 17:57   #1
herbata_moim_zyciem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 100

Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły


Cześć.

ciężko znaleźć na necie fajne przepisy na tort bez laktozy i bez pieczenia. Macie jakieś?

Myślałam o tym, by zrobić spód ze zblendowanych orzechów z daktylami, na to jakieś czekoladowe ciasto, ale nie mam pojęcia jak je zrobić bez pieczenia? I potem bita śmietana z mleczka kokosowego i świeże owoce maliny, truskawki itp.

Myślicie, że taki tort mi wytrzyma w lodówce, śmietanka kokosowa nie zapadnie się pod owocami itp?

Macie może jakieś pomysły na tego typu torty?
herbata_moim_zyciem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 01:37   #2
Magda0210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 307
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

Poleciłabym coś np. na bazie kaszy jaglanej.
Spód może być tak jak napisałaś z daktyli oraz orzechów zblendowanych z olejem kokosowym i do tego łyżka kakao.
Masa : Ugotować kasze jaglaną na mleku kokosowym, przestudzić-wsypać wiórki kokosowe i dać jakieś słodzidło. Zblendwać wszystko razem.
A na wierzch można dać jakąś galaretkę z owocami.
Magda0210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 12:02   #3
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 493
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

Cytat:
Napisane przez herbata_moim_zyciem Pokaż wiadomość
Cześć.

ciężko znaleźć na necie fajne przepisy na tort bez laktozy i bez pieczenia. Macie jakieś?

Myślałam o tym, by zrobić spód ze zblendowanych orzechów z daktylami, na to jakieś czekoladowe ciasto, ale nie mam pojęcia jak je zrobić bez pieczenia? I potem bita śmietana z mleczka kokosowego i świeże owoce maliny, truskawki itp.

Myślicie, że taki tort mi wytrzyma w lodówce, śmietanka kokosowa nie zapadnie się pod owocami itp?

Macie może jakieś pomysły na tego typu torty?

Polecam serdecznie te dwa blogi (oba wegańskie):

http://www.truetastehunters.com/

http://savoryorsweet.pl/

dziewczyny są niesamowite, nie raz już korzystałam z ich pomysłów i z każdego przepisu wychodzą naprawdę wspaniałe pyszności Jedna i druga zresztą wydały książki z przepisami, widziałam w Empiku.

EDIT: Moim osobistym hiciorem jest : http://savoryorsweet.pl/weganski-sernik-snickers/ wychodzi za każdym razem idealnie a smakuje tak, że muszę lodówkę sama przed sobą na kłódkę trzymać!

Edytowane przez f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71
Czas edycji: 2018-11-11 o 12:04
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 16:49   #4
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

Ja bym proponowała:

Jagielnik kokosowy:
Ugotować kasze jaglaną z mlekiem (może być roślinne, może być krowie bez laktozy), osłodzić miodem, zblendować z wiórkami kokosowymi. Można do masy dodać dowolne owoce lub np. rodzynki
Całość wylać na tortownicę, górę oblać gorzką czekoladą i do lodówki

Sernik z nerkowców:
Nerkowce wymoczyć w wodzie (najlepiej całą noc).

Przepis na spód:
mąka kokosowa, daktyle (wcześniej namoczone), orzechy (jakie lubisz). Zblendować i wylepić tym dno tortownicy.

Masa serowa:
Nerkowce zblenduj z mlekiem kokosowym, odrobiną soku z cytryny i odrobiną miodu (lub innego słodzidła). Możesz podzielić masę np. na dwie części, jedną zostawić białą a do drugiej dodać owoce (np. jagody) lub kakao. Gładką masę wylej na wcześniej wyklejony spód. Górę przyozdób jak lubisz (orzechami, kakao, wiórki - tu już tylko od Ciebie zależy).
Całość do lodowki, najlepiej na min. 3h.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 20:47   #5
herbata_moim_zyciem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 100
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

[1=f0e6aaecebf45b744a169ee 59d849c3c50d2539b_60d902f 215d71;86105322]Polecam serdecznie te dwa blogi (oba wegańskie):

http://www.truetastehunters.com/

http://savoryorsweet.pl/

dziewczyny są niesamowite, nie raz już korzystałam z ich pomysłów i z każdego przepisu wychodzą naprawdę wspaniałe pyszności Jedna i druga zresztą wydały książki z przepisami, widziałam w Empiku.

EDIT: Moim osobistym hiciorem jest : http://savoryorsweet.pl/weganski-sernik-snickers/ wychodzi za każdym razem idealnie a smakuje tak, że muszę lodówkę sama przed sobą na kłódkę trzymać![/QUOTE]

Wszystkim dziękuję za pomoc.

Ale uwiódł mnie ten wegański sernik. Tylko czymś bym zastąpiła masło orzechowe, bo za nim nie przepadam, czymś słodszym raczej. Może jakieś masło migdałowe?
herbata_moim_zyciem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 13:20   #6
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 493
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

Cytat:
Napisane przez herbata_moim_zyciem Pokaż wiadomość
Wszystkim dziękuję za pomoc.

Ale uwiódł mnie ten wegański sernik. Tylko czymś bym zastąpiła masło orzechowe, bo za nim nie przepadam, czymś słodszym raczej. Może jakieś masło migdałowe?

Myślę, że masło z jakichkolwiek orzechó się nada plus ja np. też nie używam syropu z agawy a miodu, słodzę ksylitolem lub erytrolem itp, wszystko w zależności od potrzeb Raz nawet zamieniłam olej kokosowy na sezamowy z racji na alergię koleżanki i wyszło super!

(swojądrogą to straszne mieć alergię na kokos )
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 21:32   #7
herbata_moim_zyciem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 100
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

[1=f0e6aaecebf45b744a169ee 59d849c3c50d2539b_60d902f 215d71;86113841]Myślę, że masło z jakichkolwiek orzechó się nada plus ja np. też nie używam syropu z agawy a miodu, słodzę ksylitolem lub erytrolem itp, wszystko w zależności od potrzeb Raz nawet zamieniłam olej kokosowy na sezamowy z racji na alergię koleżanki i wyszło super!

(swojądrogą to straszne mieć alergię na kokos )[/QUOTE]

Hmm, chyba zamienię masło orzechowe z kremem migdałowym, syrop z agawy z syropem klonowym bo akurat mam w domu, tylko jeszcze trapi mnie olej kokosowy - nie mam go, nie używam, trochę nie opłaca mi się kupować tylko do ciasta. Może zamienię go na olej rzepakowy, wyjdzie? I czy proporcja ta sama? Ciasto będę robić jutro, mam nadzieję, że wyjdzie.
herbata_moim_zyciem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-14, 11:40   #8
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 493
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

Cytat:
Napisane przez herbata_moim_zyciem Pokaż wiadomość
Hmm, chyba zamienię masło orzechowe z kremem migdałowym, syrop z agawy z syropem klonowym bo akurat mam w domu, tylko jeszcze trapi mnie olej kokosowy - nie mam go, nie używam, trochę nie opłaca mi się kupować tylko do ciasta. Może zamienię go na olej rzepakowy, wyjdzie? I czy proporcja ta sama? Ciasto będę robić jutro, mam nadzieję, że wyjdzie.
Wydaje mi się, że powinno wyjść, wszak olej to olej, tj. tłuszcz ;-) tylko walory smakowe inne, sezamowy sprawdził☠się u mnie wspaniale, pasował do orzechów
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 23:54   #9
RudaRysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 40
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

Cześć dziewczyny!
Wybaczcie, że się wtrącam, ale dawno mnie tutaj nie było, dziś po naprawdę długiej przerwie uaktywniam się w sieci i chciałam sprawdzić czy mogę cokolwiek opublikować, a przy okazji zapytać czy chcecie fajny przepis na tort bezglutenowy, ale taki do pieczenia, a masa jest z mleka kokosowego

Pozdrawiam
RudaRysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 22:13   #10
ankietamagisterska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

​Witam,
piszę pracę mgr nt. determinantów wyboru żywności przez konsumentów. Bardzo proszę o pomoc w zebraniu wyników i wypełnieniu ankiety.
Z góry serdecznie dziękuję,
https://docs.google.com/forms/d/1yac...NoG8Nv-Xs/edit
ankietamagisterska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-14, 13:06   #11
blondiiiine
Przyczajenie
 
Avatar blondiiiine
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

i co, macie jakieś sprawdzone przepisy? u mnie bez pieczenia jak dotąd królował jagielnik z bananami i masłem orzechowym. myślę, że dałoby radę zrobić też coś typu 3 bit - herbatniki, bita śmietana z mleka kokosowego, karmel, czekolada i do lodowki
__________________

blondiiiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-14, 20:45   #12
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

Cytat:
Napisane przez blondiiiine Pokaż wiadomość
i co, macie jakieś sprawdzone przepisy? u mnie bez pieczenia jak dotąd królował jagielnik z bananami i masłem orzechowym. myślę, że dałoby radę zrobić też coś typu 3 bit - herbatniki, bita śmietana z mleka kokosowego, karmel, czekolada i do lodowki
Ja bardzo lubię wegańskie banoffee z tego przepisu
https://ervegan.com/2015/02/weganskie-banoffee-pie/
Robię jednak rzadko, bo jednak, pomimo, że to wegańskie, to nadal spora ilość cukru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Pomyłka, jednak robię z tego przepisu:
http://veganbanda.pl/recipe/deser_banoffee-2/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 09:14   #13
adw30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 3
Dot.: Tort bez laktozy i bez pieczenia - pomysły

Macie świetne pomysły! Koniecznie trzeba wypróbować jakiś z zaprezentowanych tutaj przepisów.
adw30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-06 09:14:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.