Wysokie buty, a wiek ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-23, 10:28   #31
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Wysokie buty, a wiek ?

Pierwsze buty na obcasie kupiłam w wieku 16-17 lat. Szłam na ślub i nie pasowało mi obuwie na płaskim. Byłam w nich raz w życiu, teraz leżą albo użytkuje je siostra. W ogóle na obcasach chodzę tylko na jakieś wesela, raz byłam na zakończeniu roku. No i na studniówce. Nie czuję się dobrze na obcasach, więc ich nie noszę.

Ja jestem konserwatywna dość, więc - gdy widzę 14, 15-latkę na obcasach to podnosi mi się brew ze westchnieniem Oczywiście na śluby czy inne uroczystości popieram, bo ładnie wygląda elegancki strój + wysokie obcasy, ale ogólnie nie podoba mi się, gdy gimnazjalistki (nie mówię o dziewczynach z podstawówki) noszą w normalny dzień buty na obcasie. Według mnie to trochę za wcześnie.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 12:06   #32
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Wysokie buty, a wiek ?

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość

Oczywiście na śluby czy inne uroczystości popieram, bo ładnie wygląda elegancki strój + wysokie obcasy, ale ogólnie nie podoba mi się, gdy gimnazjalistki (nie mówię o dziewczynach z podstawówki) noszą w normalny dzień buty na obcasie. Według mnie to trochę za wcześnie.
Zgadzam się z Tobą
Sama nie lubię chodzić na obcasach, chodzę tylko jak muszę
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 13:14   #33
white_orchid
Rozeznanie
 
Avatar white_orchid
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 592
Dot.: Wysokie buty, a wiek ?

Cytat:
Napisane przez Magdu$ia Pokaż wiadomość
Helloł

Mam pytanie, a właściwie zapraszam też do dyskusji .
W jakim wieku kupiłyście swoje pierwsze wyższe buty?
Czy 15 latka może chodzić w btach na 6cm obcasie?
Czy nie razi was widok nastolatek 'odziane' w takie buty ?


Np. w takich... ?
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...26&postcount=7
Zdjęcie zapożyczone od innej wizażanki, mam nadzieje, że nie będzie zła



Edit: już powinno być dobrze.
Nie wyglada mi to na wysoki obcas ale sama bym nie zalozyla. Chcialabym ale wstyd by mi nie pozwolil choc strasznie mi sie podobają buty np: na koturnach
__________________


white_orchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 13:32   #34
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Wysokie buty, a wiek ?

moje pierwsze buty na 5cm obcasie kupiła mi babcia na koniec 6 klasy podstawowki i teraz wiem, ze to było stanowczo za wczesnie, gówniarz to ze mnie był jeszcze i na dodatek chodziłam w nich jak pokraka;] dobrze, ze szybko z nich wyrosłam;]

następne buty na obcasach kupiłam dopiero teraz, w 1 klasie LO, <17lat> i chodzenie w nich teraz w ogole nie sprawia mi problemu;]
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 13:39   #35
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Wysokie buty, a wiek ?

moja koleżanka takie nosi, tylko czarne, na egzaminy, czy imprezy i bardzo fajnie wygląda (15 lat)
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 13:51   #36
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: Wysokie buty, a wiek ?

Cytat:
Napisane przez Magdu$ia Pokaż wiadomość
W jakim wieku kupiłyście swoje pierwsze wyższe buty?
Czy 15 latka może chodzić w btach na 6cm obcasie?

Czy nie razi was widok nastolatek 'odziane' w takie buty ?

1. Jeszcze nigdy w życiu nie miałam wysokich butów. Mam 15 lat i obcasy nie pasowałyby ani do mojego stylu, ani nie czułabym się w nich dobrze. Nie umiem w takich butach chodzić, poza tym chyba czułabym się w nich głupio (ze względu na wiek?).

2. Powtórzę po innych - jeśli są dobrane do stroju, jeśli umie w nich chodzić, wydaje mi się, że na większe wyjścia - tak.

3. To zależy. Tak jak napisałam w punkcie 2. Jeśli dziewczynie takie buty nie pasują do stroju lub jeśli ugina kolana chodząc w obcasach, to tak, śmieszy mnie taki widok. Dodatkowo czasem widzę moje rówieśniczki w obcasach, które patrzą na mnie z góry (nie tylko dosłownie ), bo one chodzą w wysokich butach, a ja pomykam w adidasach. Nie widzę powodu do czucia się lepszym czy dojrzalszym z powodu stroju.

Na zakończeniu roku w mojej szkole na palcach u jednej ręki można było policzyć dziewczyny w płaskich butach. Przynajmniej mogłam poczuć się wyjątkowa w moich płaskich balerinkach
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 15:06   #37
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: Wysokie buty, a wiek ?

hmm..to zależy.Znam osobę,która w wieku 14 lat chodziła już w 8cm szpilkach...Moje pierwsze buty na obcasie to 2cm obcas,miałam wtedy 13lat o ile dobrze pamiętam ( komunia kuzyna ).Później miałam 5cm obcas na bierzmowanie ( 15l.).Aktualnie (17l.) to max 8-9cm,ale też na wyjątkowe okazje coś jak impreza szkolna,ślub,wesele,18ska etc.

Ale to też zależy jak osoba wygląda w takich butach i czy przede wszystkim umie w nich chodzić.Zależy jeszcze jakiej jesteś postury ,nie wyobrażam sobie kruchej dziewczyny,1,40m i buty na obcasach.
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.