Wesele bez dzieci - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-11, 23:35   #61
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wesele bez dzieci

Ja się może trochę wyłamię - dla mnie wesele to impreza RODZINNA, a dzieci do rodziny chcąc nie chcąc należą.
To nie impreza w klubie ze znajomymi a wesele...
Według mnie jest to faktycznie dyskryminacja i tyle w temacie.
To tak jakbym ja nie zaprosiła wszystkich kobiet z rodziny bo nie lubię kobiet xD Żarty na bok...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:44   #62
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-21 o 00:14
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:48   #63
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Wesele bez dzieci

Nie rozumiem, o co siostra się obraziła. Nie wszystkie imprezy nadają się dla dzieci, to nie "dyskryminacja" a fakt - i kwestia bezpieczeństwa. Sześć ognisk, podpici dorośli i biegające dzieci? Ludzie. Przepis na katastrofę.

To twoje wesele, twój dzień, i jeśli zależy ci na pewnym klimacie imprezy, to masz prawo prosić gości, żeby się dostosowali. Niektórzy proszą gości, żeby przyszli w jakimś specjalnym kostiumie, albo żeby lecieli do innego kraju, więc twoja prośba nie jest czymś taaaak dziwnym. Goście mogą odmówić oczywiście i strzelić focha, ale cholera - to dla ciebie jedyny taki dzień w życiu. Nie wierzę, że ktoś nie może z dużym wyprzedzeniem załatwić opieki nad dziećmi na jedną noc. Chyba, że to OZM - nie chcesz widzieć MOJEGO DZIECKA, JAK ŚMIESZ, ja też się nie pokażę!!!
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:54   #64
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele bez dzieci

jak dla mnie to normalny człowiek raczej nie ma problemu z tym by pójśc gdzieś bez dzieci.

kłopot powstaje wtedy gdy mu to się narzuca. kwestia dzieci ma to do siebie że trzeba się nimi zająć, a nie każdy ma chętną babkę, sąsiadkę pod bokiem czy chęć/mozliwość naruszać budżet domowy by dostosować się do czyjegoś wesela.

jeśli dla młodej pary wydającej kilkadziesiat tysięcy na przyjęcie wynajęcie animatorki za np. tysiąc zł to problem, to dlaczego gość ma wydawać stówę czy ileś na opiekunkę do dziecka. czasem to jest wesele wyjazdowe, nie ma rodzica łikend, do tego tak samo może dojśc ciuch, fryzura, nocleg, koperta i jeszcze opiekunka.

bywa, że rodzice są w tyg zabiegani i chcą tak samo spędzić czas w łikend i ze swoim dzieckiem a nie dokładać kolejną nieobecność bo parafrazując tak samo złosliwie jakaś paniusia raczy się hajtać.


w każdym razie ja za normalne uwazam zapraszanie na własne wesele tego kogo się chce, a nie że rzekomo musi, i liczenie się z komfortem drugiej strony.
chcąc spotkać się z przyjaciółmi nie biorę pod uwagę tylko własnego grafiku ale i ich grafik. dlatego właśnie m.in. w złym tonie jest zapraszanie z krótkim wyprzedzeniem. bo gość również powinien miec czas by się do zaproszenia ustosunkować.

rownie db można w takim wątku jak ten podsumować, że młodzi potrafią wydać na łabędzia z lodu i limuzynę, ale jakoś wpaść na wynajęcie animatorki nie potrafią i potem narzekanie, że co z tymi dziećmi zrobić.
a tak naprawdę chodzi o zwykłe januszowanie.
tak samo jak super pomysłem potrafi być niewykupienie ''talerzyka'' dla dziecka i rodzic potem musi siedzieć z dzieckiem na kolanach.
(no ja się nie dziwię że wesela z dziecmi się super nie udają, bo to trochę nie te klimaty żeby kobiety w taftach latały za berbeciami i sprawiały jeszcze by się nie nudziły i nie były nieznośne).
więc najlepiej jest przerzucić problem na rodzica i niech on się boksuje.

mnie kiedyś koleżanka zaprosiła na ślub na drugi koniec Polski.
Nie miałam do dziewczyny pretensji, zaproszenie potraktowałam wyłącznie uprzejmościowo, bo inaczej się nie dało. Chyba przecież nie sądziła że przejadę kilkaset km by pójść na mszę na godzinę i wrócę kilkaset km.
Gdyby jej na mnie zalezało musiałaby to zorganizować logistycznie lepiej.


kulturalny rodzic nie będzie robił fochów tylko przeanalizuje sytuację i podejmie decyzję dobrą dla siebie i swoich najblizszych a nie: rzadko spotykanej kuzynki i jeśli uzna, że to kłopot, uprzejmie odmówi.
taki znak czasów, nie ma obowiązku obskakiwać imprez jak lecą, można się wymigac. tylko wypacza to poniekąd ideę zapraszania osób które chce się mieć przy sobie w tym dniu. jak się zaprasza ciotki klotki dla koperty itp. dowolnego wymogu rodziny że wuj maciej musi być, to potem jest jak jest.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-01-11 o 23:55
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:56   #65
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, o co siostra się obraziła. Nie wszystkie imprezy nadają się dla dzieci, to nie "dyskryminacja" a fakt - i kwestia bezpieczeństwa. Sześć ognisk, podpici dorośli i biegające dzieci? Ludzie. Przepis na katastrofę.

To twoje wesele, twój dzień, i jeśli zależy ci na pewnym klimacie imprezy, to masz prawo prosić gości, żeby się dostosowali. Niektórzy proszą gości, żeby przyszli w jakimś specjalnym kostiumie, albo żeby lecieli do innego kraju, więc twoja prośba nie jest czymś taaaak dziwnym. Goście mogą odmówić oczywiście i strzelić focha, ale cholera - to dla ciebie jedyny taki dzień w życiu. Nie wierzę, że ktoś nie może z dużym wyprzedzeniem załatwić opieki nad dziećmi na jedną noc. Chyba, że to OZM - nie chcesz widzieć MOJEGO DZIECKA, JAK ŚMIESZ, ja też się nie pokażę!!!
Latałam jako kilkulatka przy ognisku na tzw. rajdach (turystycznych) z moim ojcem. Mnóstwo dorosłych i dzieci, wielkie ognisko wyższe od dorosłego człowieka, ok 50 kijów z kiełbasą, alkohol a dzieciaki sobie grzebały w zgliszczach i szukały ziemniorów. Dzieci przeżyły ze mną włącznie
Zupełnie nie przekonuje mnie ta troska i ozm w związku z tymi nieszczęsnymi ogniskami.
Dzieci są pod opieką swoich rodziców? Są. Więc parze młodej nic do tego czy jakiś dzieciak wejdzie w ognisko.
Pomijam już fakt, że
a) można wynająć jakiś namiot do spania
b) można wynająć animatora
c) można zapomnieć o ognisku bo nasze piękne polskie lato przypomina bardziej deszczową jesień i szanse na fajne ognisko to są niezbyt wielkie, choć nie mówię, że zerowe...

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2018-01-12 o 00:00
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:58   #66
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-21 o 00:14
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 00:02   #67
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Wesele bez dzieci

Ile lat mają dzieci siostry? Jeśli to małe berbecie do 3 lat, to naprawdę nie ma sensu zabierać ich na wesela, nic nie będą pamiętać. Jeśli to starsze dzieci tak już od 5 lat, to wiem, że potrafią już być bardzo przywiazane do bliskiej rodziny i byłoby im smutno, gdyby nie pojawiły się na weselu bliskiej cioci/wujka. Ale to też zależy czy ktoś jest blisko z dziećmi.

Prawdę mówiąc, ludzie mający malutkie dzieci, to w większości przypadków ich nie zabierają i tyle. Albo zabierają na sam początek, a potem odwożą gdzieś do opieki. Sami wiedzą, że dzieci będą się męczyć na dłuższą metę na takiej imprezie. A dzieci starsze już same się bawią i naprawdę nikt za nimi nie lata cała imprezę i nie martwi się, może się bawić. Takie mam doświadczenia z własnego wesela.

Może zaproponuj, żeby dzieci przyszły na ślub a impreza będzie potem i to już będzie typowo impreza dla dorosłych a nie typowe rodzinne wesele?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-12, 00:04   #68
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-21 o 00:13
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 00:05   #69
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Dokładnie. Taki animator na pewno sporo kosztuje, nie każdy musi mieć chęć płacenia za to, skoro i tak nie ma ochoty za bardzo na dzieci i jest to trochę inna impreza. Moim zdaniem goście powinni to uszanować i sami się zastanowić czy mogą zostawić z kimś dzieci czy nie. Nie każda impreza nadaje się dla dzieci. Ja jak pisałam chce mieć dziecko, ale chyba nie będę robić tak, by wszędzie zabierać dziecko, a jak ktoś powie, że bez dzieci to się obrazić. Myślę, że nie będę taka, będę dziecko kochać, ale to nie znaczy, że wszędzie je ze sobą zabiorę. Rodzice też potrzebują czasu dla siebie, pobawienia się, to się nie wyklucza. Ma się dzieci, ale nadal jest się odrębnymi osobami, powinno się mieć też świat poza dzieckiem i wszystko da się zorganizować, oczywiście nie mówię o ciągłych wyjściach, ale wyjście na wesele i zorganizowanie opieki nie powinno być problemem. Na pewno nawet wynajęcie kogoś na ten czas może być tańsze od tego animatora, takiego wciśniętego na siłę, byle tylko dzieci były na weselu.
a ja nie wiem jaki jest sens robić imprezę za cięzkie pieniądze i szukać oszczędności poprzez dziadowanie.

jeśli zapraszasz rodzinę to dzieci kuzynki są częscią rodziny.

no chyba, że mówimy o selekcji, to wtedy i rodzinę możesz kategoryzować.

jeśli więc organizujesz wesele dla rodziny to raczej powinno zalezeć ci by goście dobrze się bawili. rodzice pilnując dzieci szczególnie dobrze bawić się nie będą. wypadałoby zatem pomysleć o zajęciu się i dziećmi. stety niestety.
oczywiście każdą sytuację ocenia się indywidualnie, bo bywa, że dzieciaki nie są zupełnymi maluchami i dobrze pobawią się ze sobą, albo ciotki i wujkowie faktycznie przy dziecku pomogą i jakoś to leci. ale to się wie raczej w zgranych rodzinach.

trochę ''bez sensu'' jest spraszać gości w wieczorowych kreacjach i wręczać im w drzwiach bamboszki i adidaski z żadaniem zmiany butków by nie poniszczyli parkietów.
w tej sytuacji albo się robi przyjęcie na luzie i wszyscy paradują w tiszertach i dowolnych miękkich paputkach ale robi przyjęcie gdzieś gdzie podłóg nie szkoda.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 00:19   #70
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Wesele bez dzieci

A ja powiem tylko, że się nie zgadzam z twierdzeniem, że jak komuś na kimś zależy, to przyjdzie. Abstrahując od dzieci, bo ich nie mam, nie cierpię imprez tematycznych i nie widzę powodu, żeby się zmuszać i to wcale nie znaczy, że by mi na młodych nie zależało, bo przyszłabym na sam ślub z kwiatami i prezentem. Tak samo, jakbym była wege, a na weselu nie byłoby głównych dań bez mięsa.

Zróbcie ślub i potem imprezę, jak ktoś zasugerował. Wesele to wesele i ma jakieś tradycyjnie określone cechy.

Są też tacy, którzy na wesela w ogóle nie chodzą bo nie lubią, nawet bliskich osób. Najważniejsza jest przecież sama ceremonia zaślubin.
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 00:19   #71
Ei6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
A co o tym sądzi przyszły mąż? On nie chciał dzieci na weselu, czy to był pomysł przyszłej panny młodej?
Oboje wiemy od zawsze, że nie chcemy mieć dzieci na weselu.
Dzieci siostry są małe i nie mieszczą się w podanym przeze mnie przedziale.
Ktoś napisał, że nie przepadamy za dziećmi w ogóle - to się zgadza, nie jesteśmy sympatykami, ale nie afiszujemy się z wrogością, bez przesady, tak nie jest.

Hultaj, mówisz o animatorze. Mogę tym osobom, które "nie mają z kim zostawić" poopłacać niańki a i tak mam wrażenie, że będzie źle, bo każdy odbiera naszą prośbę jak osobisty atak na swoją osobę.

Tematyka wesela będzie przedstawiona wszystkim gościom, nikogo na minę nie wsadzimy

Edytowane przez Ei6
Czas edycji: 2018-01-12 o 00:21
Ei6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-12, 00:25   #72
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
Oboje wiemy od zawsze, że nie chcemy mieć dzieci na weselu.
Dzieci siostry są małe i nie mieszczą się w podanym przeze mnie przedziale.
Ktoś napisał, że nie przepadamy za dziećmi w ogóle - to się zgadza, nie jesteśmy sympatykami, ale nie afiszujemy się z wrogością, bez przesady, tak nie jest.

Hultaj, mówisz o animatorze. Mogę tym osobom, które "nie mają z kim zostawić" poopłacać niańki a i tak mam wrażenie, że będzie źle, bo każdy odbiera naszą prośbę jak osobisty atak na swoją osobę.

Tematyka wesela będzie przedstawiona wszystkim gościom, nikogo na minę nie wsadzimy
A czym jak nie afiszowaniem się jest robienie "cyrku dla dorosłych" z imprezy ponoć rodzinnej?

Zostawiłabyś swoje dziecko z obcą niańką? No bo sorry, ale powodzenia w szukaniu niani i sprawdzaniu jej przez kilka tygodni czy się nadaje, tylko po to, aby w ten jeden właściwy dzień móc zostawić z nią dziecko bez obaw. Nie każdy ma z kim zostawić dziecko - serio.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 00:28   #73
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-21 o 00:13
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 00:36   #74
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
Oboje wiemy od zawsze, że nie chcemy mieć dzieci na weselu.
Dzieci siostry są małe i nie mieszczą się w podanym przeze mnie przedziale.
Ktoś napisał, że nie przepadamy za dziećmi w ogóle - to się zgadza, nie jesteśmy sympatykami, ale nie afiszujemy się z wrogością, bez przesady, tak nie jest.

Hultaj, mówisz o animatorze. Mogę tym osobom, które "nie mają z kim zostawić" poopłacać niańki a i tak mam wrażenie, że będzie źle, bo każdy odbiera naszą prośbę jak osobisty atak na swoją osobę.

Tematyka wesela będzie przedstawiona wszystkim gościom, nikogo na minę nie wsadzimy
Nie rezygnowałabym ze swoich postanowień. My też nie chcemy żadnych dzieci na swoim weselu, jeśli w ogóle je kiedyś zrobimy (choć ogólnie temat mamy obgadany). I zdajemy sobie sprawę, że dwie-trzy osoby mogą się poobrażać i nie przyjść. Trudno.

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 00:59   #75
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
Cześć,

Niedawno zdecydowaliśmy z TŻ, że chcemy być razem formalnie. Poruszenie w rodzinie, bo w końcu po latach pytań "a kiedy wy, a co z wami", wreszcie mogą zadać następne upierdliwe pytanie "kiedy konkretnie ślub".
Podchodzimy do tej kwestii raczej na luzie i nie chcemy się spieszyć, ale siłą rzeczy od strony rodzinki pojawiły się pytania o plany. I zaczęło się.

Nie chcemy na weselu dzieci. Nie dlatego, że ich nie lubimy (chociaż fakt, przesadnymi fanami nie jesteśmy), ale dlatego, że wesele planujemy w plenerze, tematyczne, kompletnie oderwane od rzeczywistości i chcemy, żeby dorośli dobrze się bawili, a nie biegali za dzieciakami jak to zwykle ma miejsce na takich spędach. Rozmawialiśmy na ten temat między sobą kilka lat temu, najważniejsi członkowie familii też co nieco wiedzą o naszym podejściu, ale rozpętała się wojna. Od siostry już wiem, że się nie pojawi, skoro nie chcę widzieć jej dzieci, ojciec póki co się śmieje i "jeszcze wam się odmieni", a mama szeptem prosi, żeby nikomu o tym nie mówić, żeby nie skłócić rodziny.

Dziewczyny, dla Was to jest normalne? Mamy nagiąć jedno z naszych głównych postanowień, bo ktoś nie może na jedną noc rozstać się z dziećmi? Dodam, że w rodzinie nie ma malutkich dzieci, jeszcze przy piersi/butelce, na ten moment bardziej 3-10 lat. Nie chodzi tylko o aspekt logistyczny, całe zagadnienie przybrało mocno emocjonalny wyraz, pojawiły się słowa jak "dyskryminacja", itp.
I tak, zamiast się cieszyć wizją wesela, ja kombinuję, czy jednak nie tylko obiad dla znajomych...

Zrobisz tym niektórym duży problem logistyczny, bo jeśli na weselu mają być rodzice tych dzieci plus ich dziadkowie, ciotki i wujkowie, to nie będzie ich z kim zostawić. Nie każdy korzysta z usług opiekunki i ma kogoś sprawdzonego, a raczej nie będzie chciał zostawić dziecka komuś z przypadku znalezionemu w internecie. Poza tym może go być na to nie stać.

Nie lepiej rozdzielić imprezy? Tzn. jakiś obiad/przyjęcie dla rodziny w każdym wieku plus luźniejsza impreza z ogniskami dla znajomych?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 01:06   #76
Ei6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Zrobisz tym niektórym duży problem logistyczny, bo jeśli na weselu mają być rodzice tych dzieci plus ich dziadkowie, ciotki i wujkowie, to nie będzie ich z kim zostawić. Nie każdy korzysta z usług opiekunki i ma kogoś sprawdzonego, a raczej nie będzie chciał zostawić dziecka komuś z przypadku znalezionemu w internecie. Poza tym może go być na to nie stać.
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość

Nie lepiej rozdzielić imprezy? Tzn. jakiś obiad/przyjęcie dla rodziny w każdym wieku plus luźniejsza impreza z ogniskami dla znajomych?
Coraz mocniej się nad tym zastanawiam. Wojny w rodzinie nie chcę, ale nie dam sobie też wejść na głowę i podporządkować dnia, który ma być nasz, pod zdanie kilku osób z rodziny. Przecież nie jest tak, że 100% gości to młodzi z dziećmi, to są może 3-4 rodziny.
Wiele z Was podaje argument z niemożnością pozostawienia z kimś dziecka. Możliwość jest pytanie, czy są chęci. Mówię o tych konkretnych przypadkach, które znam.
Ei6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 01:19   #77
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Wesele bez dzieci

W moich rodzinnych stronach kwestia dzieci jest zazwyczaj uzależniona od stopnia pokrewieństwa. Dzieci rodzeństwa państwa młodych były zapraszane, dzieci dalszej rodziny już nie. W takim wypadku kuzynostwo dostawało zaproszenia z treścią "Zapraszam Grażynę i Janusza Iksińskich na ceremonię ślubną i wesele". Nie zdarzyło się, by ktoś przy tej treści pomyślał, że mogą przyjść z dziećmi. Myślę, że w twojej sytuacji warto przemyśleć tę opcję.

Chociaż i tak nie rozumiem oburzenia siostry. Moi rodzice raczej się cieszyli, gdy byli zapraszani sami na tego typu imprezy, bo mogli się pobawić bez stresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2018-01-12 o 03:09
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 01:47   #78
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Wesele bez dzieci

Rodzice często nie mają z kim zostawić dziecka. Bo takiego dwulatka nie zostawisz na dobę z obcą opiekunką. A swojej mogą nie mieć, bo nie korzystają. Rodzice mogą też chcieć mieć przy sobie dziecko, nawet kosztem słabszej zabawy. Wesele to impreza rodzinna i trzeba liczyć się z tym, że stawianie sprawy na ostrzu noża może spowodować niesnaski i pozostawić niesmak. Te dzieci to Twoi siostrzeńcy, najbliższa rodzina i ich rodzicom może być przykro, że tak kategorycznie stawiacie sprawę. Ja bym szukała innego wyjścia, jakiegoś kompromisu.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 04:40   #79
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Wesele bez dzieci

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;80430481]A czym jak nie afiszowaniem się jest robienie "cyrku dla dorosłych" z imprezy ponoć rodzinnej?

Zostawiłabyś swoje dziecko z obcą niańką? No bo sorry, ale powodzenia w szukaniu niani i sprawdzaniu jej przez kilka tygodni czy się nadaje, tylko po to, aby w ten jeden właściwy dzień móc zostawić z nią dziecko bez obaw. Nie każdy ma z kim zostawić dziecko - serio.[/QUOTE]No jak ktoś nie chce współpracować, to nie chce, wołami go przecież autorka nie zaciągnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 04:40 ---------- Poprzedni post napisano o 04:38 ----------

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Rodzice często nie mają z kim zostawić dziecka. Bo takiego dwulatka nie zostawisz na dobę z obcą opiekunką. A swojej mogą nie mieć, bo nie korzystają. Rodzice mogą też chcieć mieć przy sobie dziecko, nawet kosztem słabszej zabawy. Wesele to impreza rodzinna i trzeba liczyć się z tym, że stawianie sprawy na ostrzu noża może spowodować niesnaski i pozostawić niesmak. Te dzieci to Twoi siostrzeńcy, najbliższa rodzina i ich rodzicom może być przykro, że tak kategorycznie stawiacie sprawę. Ja bym szukała innego wyjścia, jakiegoś kompromisu.
Było już wspomniane, że mają opiekunki, przecież to rodzina, a nie obcy ludzie, autorka zna ich sytuację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-12, 05:52   #80
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 246
GG do limonka1983
Dot.: Wesele bez dzieci

U nas akurat nie było takiego tematu. Członkowie sami zadecydowali, że przychodzą bez dzieci. Był 1 maluszek. Miał chyba rok. Poza tym wszyscy pełnoletni. Robiliśmy wesele trochę pod dzieci, np. nie było kontrowersyjnch zabaw, jakiegoś rozbierania, czy zabaw z podtekstem, które miałam okazję spotkać na innych zabawach, co mnie żebowało. Mam koleżankę, która po haśle BEZ odmówiła przyjścia, bo oni wszyscy tworzą rodzinę i rodziną wszędzie chodzą.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 06:04   #81
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
U nas akurat nie było takiego tematu. Członkowie sami zadecydowali, że przychodzą bez dzieci. Był 1 maluszek. Miał chyba rok. Poza tym wszyscy pełnoletni. Robiliśmy wesele trochę pod dzieci, np. nie było kontrowersyjnch zabaw, jakiegoś rozbierania, czy zabaw z podtekstem, które miałam okazję spotkać na innych zabawach, co mnie żebowało. Mam koleżankę, która po haśle BEZ odmówiła przyjścia, bo oni wszyscy tworzą rodzinę i rodziną wszędzie chodzą.
Zastanawia mnie, czy wieczory panieńskie też.

Smutna egzystencja dla wszystkich, jeśli mam być szczera. Na kawę z przyjaciółkami z całą rodziną, na zakupy, na piwo z kolegami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 06:27   #82
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wesele bez dzieci

Ja osobiście wolę chodzić na calonocne imprezy bez dziecka. Jak córka była całkiem mała to zostawala z dziadkami w domu. Ostatnio jednak była pierwszy raz na weselu gdzie byliśmy zaproszeni z córką i był animator. Ale to była szczególną sytuacja bo pan młody miał dzieci z poprzedniego małżeństwa i chciał żeby na weselu były i dobrze się bawily. W związku z tym zabraliśmy córkę, dzieci były zaopiekowane, świetnie się bawiły i nikomu nie przeszkadzały a o 22 po nasza przyjechał dziadek i dalej bawiliśmy się sami. Wg mnie to wszystko zależy od sytuacji ale absolutnie nie uważam że na wesela obowiązkowo należy brać dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 07:45   #83
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Tak i co jeszcze? Może balony, wata cukrowa, klown jak w cyrku i piosenki dla dzieci?
Ludzie nie dajcie się zwariować. Wesele to impreza dla dorosłych i chyba każdy w miarę normalny i ogarnięty to zrozumie i uszanuje decyzję młodych.
wesele to impreza dla rodziny, nie tylko dla osób dorosłych.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 07:55   #84
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wesele bez dzieci

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;80429821]Ja się może trochę wyłamię - dla mnie wesele to impreza RODZINNA, a dzieci do rodziny chcąc nie chcąc należą.
To nie impreza w klubie ze znajomymi a wesele...
Według mnie jest to faktycznie dyskryminacja i tyle w temacie.
To tak jakbym ja nie zaprosiła wszystkich kobiet z rodziny bo nie lubię kobiet xD Żarty na bok...[/QUOTE]

Kiedyś miałam inne podejście, ale teraz się z tym zgadzam. I rzeczywiście, jeżeli nie chce się dzieci, to zrobić imprezę wieczorową porą, w klubie.

Oczywiście, że wszystko możecie, nic nie musicie, Autorko, ale tak, jak kilka osób zauważyło: liczcie się z tym, że goście nie przyjmą zaproszenia lub wcale się dobrze bawić nie będą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 09:11   #85
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Wesele bez dzieci

Temat powracający jak bumerang...

Bywałam na weselach jako dziecko, żadna krzywda mi się nie działa. Byłam na weselu nawet jak miałam dwa miesiące, ale to było tylko na parę godzin, a sala bardzo blisko domu. Potem to już byłam w wieku szkolnym.

Osobiście bardzo małego dziecka bym nie zabrała ani do kościoła, ani na wesele. Tymczasem koleżanka opowiadała mi, że była na weselu, gdzie swiadkowa była dziewczyna z dwumiesięcznym dzieckiem. To dziecko było na sali, ale w tym momencie nie rozumiem też Państwa Młodych - przecież wiedzieli, jaki mniej więcej jest termin porodu, więc czemu nie zdecydowali się na kogoś innego? Nie mam pojęcia.

Dzieci dodają pewnego uroku, ale też jeśli takie dziecko nie potrafi się zachować w sklepie czy w gościach, to nie oczekiwałabym cudów na weselu.

My naszych gości zaprosiliśmy z dziećmi, bo i tak nie byłoby ich dużo, w tym dwójka z nich to w zasadzie już nie są takie dzieci. Decyzję pozostawiliśmy rodzicom i już wiemy, że koleżanka raczej pokaże się tylko z partnerem, a bez dziecka, ponieważ jak to uzasadniła, chce się pobawić, poza tym dla dziecka to trochę za głośno. Chyba, że nie będzie miała z kim zostawić małej, ale raczej się tego nie spodziewa.

Mimo wszystko, wesele to uroczystość rodzinna. Gdybym miała tak wybierać, że tego nie zaproszę, bo ma dzieci, a tego nie, bo za stary, to chyba nikogo bym nie zapraszała.

Osobiście też nie znam sytuacji, o których to ludzie piszą, że jak to dzieci wariują i niszczą wszystko. Zdecydowanie częściej problemy robią pijani dorośli i zdarza się też, że nastolatki wpadną na głupi pomysł - ale wtedy też rodzice przywołują do porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 09:24   #86
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Wesele bez dzieci

Nagle dzieci to nie rodzina. Ludzie zawsze mają jakieś problemy, moja kuzynka co wesele była w ciąży i też marudziła, że takiego pecha ma.
Autorko to Twoje wesele i możesz upierać się przy swoim, tylko nie zakładaj potem wątku, że rodzina zepsuła Ci wesele dopytując gdzie jest Twoja siostra, która nie przyszła, bo zabroniłaś jej wziąć dzieci. Siostra ma prawo chcieć mieć dzieci przy sobie i nic z tym nie zrobisz, nie zmusisz jej do przyjścia samej z mężem. Ona nie zmusi Ciebie do zmiany decyzji.
Twój wybór co zrobisz. Możesz zaprosić tylko znajomych omijając całą rodzinę, bo np. niefajnie się bawią, małą tańczą lub za dużo piją. Twoje wesele ale nie oczekuj, że każdy to zrozumie, bo też nie musi.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 09:40   #87
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Może rodzina po prostu chce normalnego wesela, a nie w plenerze, tematyczne, kompletnie oderwane od rzeczywistości.

Można organizować imprezę, jaką się chce, ale czy goście będą się dobrze bawić, to inna kwestia.
No to niech sobie rodzina zrobi xddd

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 09:49   #88
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale na weselu będzie rodzina tylko z jednej strony. nie wnikam jak konkretnie wygląda to u Ciebie, ale w większości ludzi to jednak są jeszcze dziadkowie, wujkowie i ciocie z tej drugiej strony rodziny. dla troszkę większego dziecka można nawet nocowanie u kolegi załatwić.
dla mnie dość mocno dziwne jest, że dla kogoś niemożliwym jest załatwienie opieki na jedną noc. i to jedną noc, o której wie się od kilku miesięcy, a nie z dnia na dzień.
No u mnie tak to wygląda, ze druga strona jest ale jakby jej nie było. Nie ma opcji, żeby dziecko zostawić. Znajomych na tyle bliskich żeby podrzucić im Młodą też nie mam. Temat mam teraz na tapecie bo szykuje się wesele, na które spodziewam się być zaproszona, nie spodziewam się wykluczenia dzieci, ale i tak zastanawiałam się już co zrobić z dzieckiem i psem (impreza 350 km od mojego miasta). Przypuszczam, że takich par może być więcej. Ale tak jak już wcześniej napisałam - decyzja należy do gospodarzy a goście mogą na to przystać lub nie.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 09:50   #89
hazey
Raczkowanie
 
Avatar hazey
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 116
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Autorko to Twoje wesele i możesz upierać się przy swoim, tylko nie zakładaj potem wątku, że rodzina zepsuła Ci wesele dopytując gdzie jest Twoja siostra, która nie przyszła, bo zabroniłaś jej wziąć dzieci. Siostra ma prawo chcieć mieć dzieci przy sobie i nic z tym nie zrobisz, nie zmusisz jej do przyjścia samej z mężem. Ona nie zmusi Ciebie do zmiany decyzji.
Tylko z tego co kojarzę, Autorka pisała, że siostra nie ma problemu z zostawianiem swoich dzieci i na inne imprezy chodzi tylko z mężem. Więc ten foch, jest czystą złościwością wg mnie.

Poza tym wesele może być uroczystością rodzinną, ale nie musi. Jest przede wszystkim dla osób z którymi PM chcą ten dzień świętować, bo uwaga to oni są w tym dniu najważniejsi, a nie goście.

Edytowane przez hazey
Czas edycji: 2018-01-12 o 09:52
hazey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 09:59   #90
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
wesele to impreza dla rodziny, nie tylko dla osób dorosłych.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Jasne przede wszystkim to impreza "młodych" to ich dzień i zapraszają kogo chcą i organizują jak chcą.
Nie dość, że ktoś wywala kupę kasy to ma jeszcze dodatkowo organizować atrakcje dla załóżmy 3-4 dzieci, które tam będą? No sorry, ale z reguły większość osób na weselach stanowią dorośli mimo wszystko. Płacić tysiąc, dwa lub trzy za umilenie czasu dziecku, które i tak się wszystkim szybko znudzi,a po kilku godzinach będzie zmęczone bieganiem i zacznie marudzić i po imprezie - rodzice z dzieckiem do domu.

Z całym szacunkiem dla dzieci i rodziców, którzy je wielbią, ale idąc na wesele nie chciała bym oglądać animacji i zabaw dla dzieci
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-30 08:42:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.