Duże pieprzyki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-02, 10:48   #1
neuro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1

Duże pieprzyki na twarzy


Witam

Mam takie pytanie - generalnie mam sporo pieprzyków na całym ciele, a w tym na twarzy. Martwi mnie szczególnie jeden tuż przy ustach - niewielkiej średnicy, ale wypukły. Wyrasta z niego włosek co nie jest za bardzo estetyczne - usuwam go pęsetką, ale czy to bezpieczne? Czy lepiej usunąć taki problematyczny pieprzyk? Żeby się to nie rozwinęło w coś niesympatycznego...

Pozdrawiam
neuro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 09:43   #2
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Można ten pieprzyk zaakceptować i można go też usunąć. Każda ocja jest dobra. Przy odstąpieniu od wycięcia należy zmianę obserwować - w razie jakichkolwiek zamian koloru, brzegów, wielkości, otoczenia - lepiej usunąć.

Pozdrawiam
L. Lembas
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 09:52   #3
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Każde znamię barwnikowe, które jest wystające, ciemne i narażone na urazy np. usuwanie pensetą włosków z niego powinno być usunięte i powinno być przeprowadzone badanie histopatologiczne. W kadym znamieniu znajdują się komórki barwnikowe, które narażone na drażnienie mogą przekształcić się w nowotwór skóry, dlatego tego rodzaju znamiona powinny być usuwane.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 13:54   #4
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

A ja mam pytanie - czy jest możliwość usunięcia z twarzy pieprzyków o średnicy ok. 5mm, które są płaskie? Jeśli tak, jaką metodą?
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 13:40   #5
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie - czy jest możliwość usunięcia z twarzy pieprzyków o średnicy ok. 5mm, które są płaskie? Jeśli tak, jaką metodą?
W zależności od rodzaju znamion , ich wyglądu można je usuwać różnymi metodami. Jeśli są w kolorze otaczającej skóry , są wypukłe, to można usunąć je za pomocą lasera lub diatermii. Efekt zabiegu będzie bardzo dobry, a miejsce po usunięcie nie będzie odznaczało się blizną. Jeśli znamiona są barwnikowe, ciemniejsze od otaczającej skóry to tylko wycięcie jest możliwą metodą . Po tego rodzaju zabiegu pozostaje blizna zwykle niewiele dłuższa od znamienia. Jest zwykle w postaci linii ale jest widoczna do końca życia.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:10   #6
anqa1992
Raczkowanie
 
Avatar anqa1992
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 83
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

natomiast ja dolaczam sie do tego watku, sama mam duzy pieprzyk ktory ciagle sie powieksza ale na prawej piersi troche na gorze z lewej strony, nie wiem czy jest mozliwe jego powiekszanie np. przy opalaniu na sloncu?
anqa1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 12:18   #7
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Cytat:
Napisane przez anqa1992 Pokaż wiadomość
natomiast ja dolaczam sie do tego watku, sama mam duzy pieprzyk ktory ciagle sie powieksza ale na prawej piersi troche na gorze z lewej strony, nie wiem czy jest mozliwe jego powiekszanie np. przy opalaniu na sloncu?
Oczywiście, wszystkie zmiany skórne, zwłaszcza znamiona barwnikowe poddane działaniu czynników drażniących, np. słońce, urazy mechaniczne mogą powiększać się i przeistaczać w zmiany nowotworowe. Powinna Pani koniecznie udać się do specjalisty i uzyskać jego opinię czy nie trzeba natychmiast usunąć znamienia.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 09:32   #8
anqa1992
Raczkowanie
 
Avatar anqa1992
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 83
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Cytat:
Napisane przez dr Chomicka Pokaż wiadomość
Oczywiście, wszystkie zmiany skórne, zwłaszcza znamiona barwnikowe poddane działaniu czynników drażniących, np. słońce, urazy mechaniczne mogą powiększać się i przeistaczać w zmiany nowotworowe. Powinna Pani koniecznie udać się do specjalisty i uzyskać jego opinię czy nie trzeba natychmiast usunąć znamienia.
slyszalam ze usuwanie pieprzykow nie jest zalecane...powoduje jeszcze wieksze problemy ....
anqa1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 21:05   #9
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Witam,
Rekomendowałbym Pani udanie się na konsultację do dermatologa lub chirurga plastyka – lekarze ci zbadają Pani skórę i na podstawie gruntownej wiedzy medycznej zadecydują, które zmiany skórne mają wskazania do wycięcia, a które nie mają. Z punktu widzenia wiedzy medycznej korzyści wynikające z usunięcia zmiany skórnej, która ma wskazania do usunięcia są większe niż zagrożenia z tym związane.
L. Lembas
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 10:29   #10
veloute
Raczkowanie
 
Avatar veloute
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Blisko Warszawy
Wiadomości: 326
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Witam, mam pieprzyk duży i odstający na dolnej powiece - jak wygląda wtedy zabieg? Czy jest to znieczulenie miejscowe ogólne, czy oko jest jakoś unieruchamiane?
Jestem przerażona samą wizją - bardzo proszę o przybliżenie tego jak to wygląda...
veloute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 15:24   #11
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Cytat:
Napisane przez veloute Pokaż wiadomość
Witam, mam pieprzyk duży i odstający na dolnej powiece - jak wygląda wtedy zabieg? Czy jest to znieczulenie miejscowe ogólne, czy oko jest jakoś unieruchamiane?
Jestem przerażona samą wizją - bardzo proszę o przybliżenie tego jak to wygląda...
Zazwyczaj przy usuwaniu zmian z powieki dolnej zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa parę minut. Ma Pani oczy zamknięte i nie widzi Pani zabiegu. Zabieg jest zaliczany do małych zabiegów i warto go przeprowadzić wtedy gdy zmiana jeszcze nie jest duża.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 20:42   #12
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Też mam mnóstwo pieprzyków a do usunięcie ze względów bezpieczeństwa bo czymś haczę albo obcieram, mam jakieś 5. Usuwałam już pieprzyk z karku, na linii włosów bo zaczęłam haczyć grzebieniem o niego. Usuwałam go chirurgicznie, została niewielka blizna (wynik histo był w porządku, zresztą o to się akurat nie bałam). Mam jednak pieprzyk na szyi, który nie daje mi spokoju, również jest haczony przez łańcuszki, wyższe swetry czy nawet jak wygłupiam się z bratankiem a on mi przejedzie po szyi. Poszłabym chętnie znowu na zabieg ale wizja skalpelu na mojej szyi skutecznie mnie zniechęca. O bliznę się nie martwię, raczej o bezpieczeństwo - czy nie jest to mocniej ukrwione miejsce? Czy nie byłoby to bardziej niebezpieczne?
Czy lekarz może skierować mnie na inny rodzaj usunięcia przez wzgląd na miejsce pieprzyka?
Dodam, że chodzę na NFZ i tak usuwałam ten pieprzyk z karku, nie mam zastrzeżeń bo chirurg jest dobry w usuwaniu pieprzyków. Nie chciałabym robić tego za moje pieniądze bo raz, że pewnie nie stać mnie na laser czy inne sposoby a dwa - uważam, że należy mi się coś za te opłacane składki.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:39   #13
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Duża zmiana skórna na powiece dolnej wymaga dużej ostrożności od chirurga. Polecałbym wizytę u doświadczonego chirurga plastyka, który usunie zmianę i stosując techniki chirurgii plastycznej zamknie ranę bez napięcia. Proste wycięcie i zeszycie w 100% spowoduje wywinięcie powieki – ciężkie powikłanie, które może grozić nawet ślepotą.
Nie piszę tego żeby Panią straszyć, ale uczciwie informuję o ryzyku zabiegów na powiece dolnej,
Zapraszam na konsultację
Lubomir Lembas
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 14:15   #14
8fafb972216ffb5343332a94c7d2bbf58a3b398d_5eb7361781987
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

czyli jesli znamie jest plaskie ale ciemne nie mozna go usunac laserowo?
8fafb972216ffb5343332a94c7d2bbf58a3b398d_5eb7361781987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 15:15   #15
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Duże pieprzyki na twarzy

Sophie24, zwykle wystające znamiona komórkowe i włókniaki można bezpiecznie usunąć diatermią, czyli elektrokoagulacją. Właściwie po tego rodzaju zabiegach pozostają bardzo małe blizny, które po jakimś czasie nie są widoczne. Zabieg można wykonać na NFZ tylko musi Pani pamiętać, że jedną zmianę tylko można usunąć na miesiąc. Zabieg jest w znieczuleniu miejscowym a krwawienia prawie nie ma.

[1=8fafb972216ffb5343332a9 4c7d2bbf58a3b398d_5eb7361 781987;32062466]czyli jesli znamie jest plaskie ale ciemne nie mozna go usunac laserowo?[/QUOTE]

Znamię barwnikowe, ciemne znajdujące się w granicach skóry czyli płaskie powinno być wycięte i oddane do badania histopatologicznego. Jeśli laser nie spowoduje uszkodzenia preparatu ( czyli znamienia ) w trakcie usuwania i będzie można oddać go do badania histopatologicznego to można usunąć go laserem. Zawsze powinniśmy mieć potwierdzenie jaki rodzaj zmiany został usunięty, czy nie był to nowotwór skóry i czy granice usunięcia zmiany były prawidłowe.

Edytowane przez dr Chomicka
Czas edycji: 2012-02-15 o 15:17
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.