Nadmierne pocenie się - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-05, 17:02   #1
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Unhappy

Nadmierne pocenie się ... zbiorczy


ratunku!!!
mam problemy z nadmiernym poceniem się pod pachami, które występuje w sytuacjach stresowych ( a mam takie dość często ), stosuję różne antyperspiranty w sztyftach, te sklepowe ale one mi nie pomagają, kiedyś stosowałam kosmetyki svr z apteki ale też mi nie pomagały.czytałam w ostatnim numerze shape o preparacie ETIAXIL, który ma "usypiać" gruczoły potowe, zastanwiam się czy któraś z was już słyszała coś o tym preparacie?
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 17:26   #2
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Hej!

Ja tez miałam podobny problem, bardzo pomogł mi Antidral, nie jestem pewna ale jest to chyba coś podobnego do Etiaxilu. Stosuje się go na noc, ja używam go 2 razy w tygodniu i nie mam już praktycznie problemu z poceniem się. Jedyną wadą jest to, że na początku bardzo szczypie (możliwe że to tylko mnie spotkało), ale jest bardzo skuteczny. W aptece za ok 13 zł

Pozdrawiam
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 17:44   #3
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Mialam podobne problemy z poceniem sie pod pachami i zadne dezodoranty nie pomagaly. Moj problem rozwiazal sie kiedy zaczelam uzywac Etiaxil (mialam wersje łagodniejsza). Preparat genialnie hamuje pocenie sie, wszystko uspokaja sie, a efekty sa dlugo widoczne po zaknczeniu kuracji. Teraz stosuje Antidral (ze wzgledow oszczednosciowych), ktory jednak nie jest tak skuteczny. Bardzo duzo info na temat Etiaxilu mozna znalezc na stronie katalogu kosmetykow wizaz: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1446
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 17:53   #4
eXtreme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: nadmierne pocenie się ...

oj pisane o tym było wiele razy...
Osobiscie polecam AntidraL
eXtreme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 20:09   #5
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Red face Dot.: nadmierne pocenie się ...

oj wielkie dzięki za porady jutro mam zamiar kupic etiaxil, mam nadzieje,ze mój koszmar się skończy.... a czy wciagu dnia mozna uzywać innych sklepowych antiperspirantów i jak często się używa etiaxil i czy tylko noca?
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 20:39   #6
Jabluszko
Raczkowanie
 
Avatar Jabluszko
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 190
Question Dot.: nadmierne pocenie się ...

A jakie preparaty polecacie na nadmierną potliwość rączek (szczególnie w sytuacjach stresogennych, ale nie tylko)?
Jabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 21:18   #7
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Na ulotce Etiaxilu jest dokladnie opisany sposob apilikacji i jej czestotliwosc. Z mojego doswiadczenia : na poczatku co drugi dzien na noc (pachy musza byc koniecznie suche, niepodraznione depilacja!!!), a potem jak sytuacja sie ustabilizuje to mniej wiecej raz na tydzien. Nie polecalabym antyperspirantow na dzien, bo co za duzo to niezdrowo, poza tym nie ma zupelnie takiej potrzeby. Wystarczy delikatny dezodorant, a nie typowy antyperspirant.
Jabluszko - jest tez Etiaxil przeznaczony specjalnie do rak i stop. Nie uzywalam, ale biorac pod uwage ze wersja pod pachy czyni cuda, powinno to rozwiazac twoj problem.

Edytowane przez Milka1981
Czas edycji: 2005-05-06 o 21:23
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-09, 16:09   #8
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja osobiscie zakupilam Antydiral i nawet jestem zadowolona. Chcialabym kiedys sprobowac Etiaxilu bo ponoc jest lepszy ale niestety jak narazie mnie nie stac :-( a to spory wydatek :-(
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 21:38   #9
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Wink Dot.: nadmierne pocenie się ...

witajcie!!! ja już trzy razy zastosowałam etiaxil i widzę pierwsze efekty cieszę się ,ze znalazłam taki antyperspirant, jedyna wadą jest cena,jaką zapłaciłam w aptece ok 40 zł za takie małe opakowanie ale warto...nawet już mnie nie szczypie pod pachami bezpośrednio po aplikacji jestem ciekawa czy potem nie bedzie zadnych skutków ubocznych i jak długo mozna ten preparat stosowac ???

pozdrawiam
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 14:15   #10
blooondiii
Raczkowanie
 
Avatar blooondiii
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 39
Dot.: nadmierne pocenie się ...

a po jakim czasie mozna spodziewac się rezultatow uzywania antidralu ?
prosze o odpowiedź:P
__________________
**blooondiii**
blooondiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 15:33   #11
maleńka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 277
Dot.: nadmierne pocenie się ...

wieczorem posmarujesz a na drugi dzien masz cały czas suchutko, nawet w upale 40 stopni C poważnie.
maleńka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-16, 21:36   #12
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: nadmierne pocenie się ...

To prawda co mówi maleńka...mnie to dosłownie wryło, jak po tylu latach zmagania sie z tym problemem tak łatwo mogłam sie go pozbyc, tym bardziej że cały czas stał na półce w łazience bo używała go moja mama. Naprawde polecam Antidral!
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 11:05   #13
mavis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Polecam Antidral!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
mavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 10:56   #14
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Red face Dot.: nadmierne pocenie się ...

ja na razie używam etiaxilu, który jest bardzo skuteczny( aczkolwiek drogi ) więc następnym razem kupię ten polski tańszy odpowiednik, który polecacie.jak długo można używać tych preparatów bez skutków ubocznych
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 21:19   #15
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja używam Antidralu od jakiś 5 lat i żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałam.
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 08:52   #16
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Etiaxil jest boski, używałam go kiedyś gdy miałam bardzo duże problemy z poceniem. Jest bardzo wydajny. Teraz mam mniejsze potrzeby, więc używam Antidralu. Ma mniejsze stężenie substancji czynnej, więc nie działa tak silnie jak Etiaxil. Stosuję go raz na kilka dni. Nie musisz obawiać się skutków ubocznych, możesz stosować Etiaxil jak długo chcesz. Wiadomo, że nie codziennie tylko raz na parę dni Pozdrawiam
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 10:28   #17
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez Aga3012
jak długo można używać tych preparatów bez skutków ubocznych
Dla obawiających się o szkodliwość takiego usypiania gruczołów cytuję fragment artykułu :
"gruczoły potowe pod pachami, na dłoniach i stopach nie odgrywają dużej roli w mechanizmie termoregulacji ciała; spokojnie więc można "przykręcić im kurek", gdy pracują na zwiększonych obrotach. W tych "strategicznych" miejscach znajduje się zaledwie 2% wszystkich gruczołów potowych organizmu. Pot, który nie zostanie przez nie wydalony, organizm bez większych problemów usunie przez inne gruczoły potowe na ciele i twarzy"
A to link to całości: http://samozdrowie.interia.pl/temat_...?inf=100038490
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 09:00   #18
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Question Dot.: nadmierne pocenie się ...

Kupiłam sobie Antidral bo ostatnio żaden antyper nie działał na mnie...może nie było czuć mocno rozkładającego się potu,ale były plamy na bluzkach... Wczoraj użyłam po raz 1 Antidralu ło matko...jak mnie swedziało,myslałam,ze skóry wyjde i stane obok... ...to takie jakby drążenie w tych gruczołach...koszmar...w związku z tym,ze jestem z nim poczatkujaca...nie wypowiem sie w kwestii działania...Doradzcie tylko,czy lepiej po nim dalej uzywac antyperk'a czy lepiej dezodorantu...?I jak często go stosować...?
I czy przy każdej aplikacji tak szczypie?

Pzdr!
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 09:25   #19
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja też używam Antidralu, może dlatego, że jest o połowę tańszy. Niestety jednak mam wrazliw skórę, i pomimo że terz stosuję go raz na tydzień, na skórę nie podrażnioną, potrafi mi ją pięknie załatwić... coś jakby lekkie oparzenie:-/
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-29, 09:26   #20
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Antidral i Etiaxil należy nakładać na bardzo dobrze osuszoną skórę. Można sobie pomóc suszarką do włosów (poważnie, poczytaj recenzje Etiaxilu lub starsze wątki na forum). Smaruj niewielką ilością i poczekaj aż wyschnie (ręce do góry ) Nie nakładaj, jeśli skóra jest podrażniona. Nigdy bezpośrednio po goleniu. Powinno być lepiej. Na początku postaraj się używać np. co drugi, trzeci dzień, jak dasz radę. A potem raz na kilka dni lub tydzień wystarczy. Pamiętaj, żeby rano go zmyć Producenci piszą, żeby tego dnia po zmyciu nie używać innych preparatów, ale ja codziennie używam antyperspirantu i jest ok.
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 09:42   #21
pirhamida
Przyczajenie
 
Avatar pirhamida
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 19
Dot.: nadmierne pocenie się ...

A mnie nie pomaga ani Antidral ani Etiaxil,choć stusuję zgodnie z instrukcją. Czy ktoś używał może tabletek? Jeśli tak, to jakich ?
pirhamida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 09:53   #22
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Jeśli środki do stosownia na skórę nie pomagają, to powinnaś chyba zgłosić się do lekarza. Możesz spróbować też pić szałwię, działa przeciwpotnie, ale takie kuracje dobrze jest konsultować z lekarzem.
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 11:38   #23
pirhamida
Przyczajenie
 
Avatar pirhamida
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 19
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Lekarz odsyła mnie do gabinetu chirurgii estetycznej, doradzając zastrzyki z botoksu...Nie ma mowy, tym bardziej, ze zabieg kosztuje 2000 PLN, jest bolesny i nie zawsze skuteczny. A jeśli chodzi o tabletki, to każdemu lekarzowi wydaje się, że nadmierna potliwość to skutek stresu i jeśli już chce coś zapisać, to zwykle są to środki antydepresyjne albo leczące nerwicę, po których człowiek jest jak zombie. Nie wierzę, że nie ma jakichś tabletek hamujących nadmierną potliwość !!!!
pirhamida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 23:37   #24
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Cool Dot.: nadmierne pocenie się ...

Dzieki kaasiu za rady
Zaleciłam się do Twoich rad niestety dalej szczypało
Suszyłam pachy suszarką...mama spojrzała na mnie jak na wariatkę...
Ale nic nie pomogło... dobre jest to,ze po 1h juz prawie nie szczypie...ale poczatek jest przeokropny...
Chyba pozostaje mi zacisnąć zęby i ztrzymać
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 11:14   #25
Tati
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Mountbellew
Wiadomości: 53
GG do Tati
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja chciałam podkreślic to samo co pisała Buttercup że Antidral lub Etiaxil na noc. Jest to bardzo ważne bo wówczas mniej sie pocimy i pot nie wypłukuje z kanalików potowych preparatu, który ma czas wtedy zadziałać. A rano mozna umyć skóre i jak jest za sucha to nałożyc delikatny balsam ( mleczko do ciała). Pozatym aplikowany w ten sposób nie odbarwi ubrań. Szczypanie przechodzi najczęściej przy regularnym stosowaniu- przynajmniej ja tak miałam. A gdy po zimie zaczęłam stosować od nowa to pierwsze 3 x szczypal a teraz skóra mi sie przyzwyczaiła.
Tati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 13:17   #26
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Nie przyszłoby mi w ogóle do głowy, że ktoś mógłby chcieć stosować je na dzień

Jeszcze coś. Ja zawsze nakładam malutko. Właściwie nie jeżdżę kulką po skórze, tylko delikatnie dotykam miejsce po miejscu, żeby się za dużo nie nałożyło. Myślę, że po kilku użyciach przestanie tak szczypać, ale nie nakładaj dzień po dniu, tylko odczekaj niech skóra się uspokoi.
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 14:27   #27
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez Meriamon
dobre jest to,ze po 1h juz prawie nie szczypie...ale poczatek jest przeokropny...
Chyba pozostaje mi zacisnąć zęby i ztrzymać
EEch, ja tez ostatni nabyłam Antidral. Rzeczywiście skuteczny, ale to pieczenieee?? Na początku myslałam że wystarczy wytrzymac do zaśnięcia, a potem spokój. Niestety, ostatnio tak mnie swędziało, że obudziłm się w środku nocy, poleciałam to zmyć i posmarować jakimś łagodzącym kremikiem - uuuch, myślałam że padnę.
PS. Poza tym mam jakiś dziwny problem, może któraś z was też to miała. Otóż po Antidralu (bo wątpię, żeby to było od czegoś innego, a miałam to pierwszy raz w życiu) pod pachami zrobiły mi sie takie wielkie, twarde bolące "górki", potem się same "rozeszły", ale martwię się czy to nie na przykład właśnie zapchane gruczoły ?? Bo przypominało to takie pryszcze, których nie można wycisnąć - są czerwone, twarde i bardzo bolące.
No i pachy swędzą mnie też w ciągu dnia, co jest raczej denerwujące (uprzedzam pytania, zmywam rano Antidral i smaruje paszki delikatnym kremem).
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 15:02   #28
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Dot.: nadmierne pocenie się ...

antidral jest dobry ale nie każdy może go używać zależy od wrażliwości skóry , mnie też troche ale da się wytrzymać zwłaszcza że efekt jest super a cena nie wielka.
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 15:40   #29
Malaja
Zadomowienie
 
Avatar Malaja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z nad Morza Śródziemnego :)
Wiadomości: 1 027
Dot.: nadmierne pocenie się ...

hej ja uzywam Anditralu 3 dni...i musze przyznać ze efekty rzeczywiście są super za 12 zł nigdy nie sadziłam ze sie pozbede problemu Ale szczyyyyyyyypanie wczoraj myslalam ze nie usnę...licze na to ze niedługo przejdzie Pozdrawiam
Malaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 16:12   #30
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: nadmierne pocenie się ...

hej
ja tez stosuje Antidral co 3-4 dni i jest naprawde super co prawda troche szczypie i wysusza skore pod pachami ale i tak warto go miec
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-01 15:58:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.