Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-16, 13:55   #61
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Witam wtorkowo

Byłyśmy dzisiaj na zakupach przedchrzcinowych. Oczywiście dla siebie nic nie mogłam znaleźć i na siłę kupiłam bluzkę i spódnicę.
Za to Weronice kupiłam sukienkę, z której jestem bardzo zadowolona

Jutro ma pierwsze imieniny Obchodzicie imieniny?

A a propos klaskania, kosi i papa to u nas klaskanie jakoś samo z siebie jej wychodzi, natomiast papa dopiero zaczyna łapać, ale zazwyczaj nieporadnie macha jak już ktoś wyjdzie za drzwi
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 16:06   #62
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

My nie obchodzimy imienin, ani ja ani Nati, a mąż ma w listopadzie jak jest św Marcina to jedynie on

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 21:21   #63
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Ja się wciągnęłam w czytanie kryminałów i ograniczyłam trochę aktywność na internecie . Po prostu mi się ciężko oderwać.

Mieliśmy dzisiaj fizjoterapeutę i ortopedę. Młodemu się drzemki poprzestawiały i żeby zdążyć to musiałam go wybudzić. Przewijanie, przebieranie, ubieranie na syrenie alarmowej. W efekcie spóźniliśmy się na autobus o 1 min, następnym byśmy nie zdążyli więc leciałam pieszą. A tam zazwyczaj wizyty o tej godzinie na która się jest zapisanym. Ale akurat się zdarzyło że ktoś tam przyszedł za wcześnie i po prostu tamtych przyjęli wcześniej.

Mówili żeby nie stawiać dziecka na obie nogi i żeby utrudniać. Jak będziemy tak robić to dziecku może minąć okres raczkowania.

Oczywiście mojej mamie to powtarzałam od początku żeby nie stawiała go na nogi ale oczywiście jak do ściany . A ojciec stwierdził że przecież każde dziecko się uczyło tak chodzić i że lekarze wymyślają. No tak. Jak czytałam na internecie i w książkach to źle, jak słucham lekarzy to też źle. Najlepiej jakbym słuchała babciów i dziadków bo oni wszystko najlepiej wiedzą. Ostatnio dostałam stertę kolejnych książeczek sprzed 30 lat na temat wyżywienia, wychowywania, itp. Nawet nie chciało mi się tego brać ze sobą.

Ostatnio mama znowu się pyta czego nie może dziecku podawać wody w butelce, tylko łyżeczką, bo tak za wolno idzie. Jak powiedziałam że mi pierś będzie odrzucać to powiedziała, że przecież już 8 miesięcy karmię to wystarczy.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 21:33   #64
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Witam z powrotem wśród żywych migrena przeszła, za miesiąc następna mam je niestety regularnie, odziedziczyłam po mamie zazwyczaj mam aurę zanim zacznie boleć (połowiczne niedowidzenie), ale tym razem nic mnie nie ostrzegło

My imieniny obchodziliśmy, a jakże, święty Patryk to w końcu szycha

Weselna, masakra z tym kimś na torach. Mam nadzieję, że nic nie będziesz musiała płacić. I koniecznie trzeba coś na tę rwę zaradzić, bo Cię unieruchomi kompletnie

Manddy, proszę jutro pożyczyć od nas jubilatce

Michalina, Twoja mama to niezły numer jednak jest. Chociaż moja też nie lepsza - byłam dzisiaj u rodziców, koniecznie chciała mu dać jabłko do spróbowania, chociaż powtarzam do upadłego, że gastrolog zabronił. Sadzała go na kanapie, chociaż przecież sam jeszcze nie siada, i już go chciała uczyć chodzić

Młody dostał dzisiaj makaron, tak bardziej do zabawy, ale coś tam dziubnął, bo BLW zaczyna się świetnie sprawdzać. Ale nie wiem czy przypadkiem teraz nie boli go brzuch, bo od półtorej godziny się budzi co kwadrans może też tęsknić za mną, bo w końcu całe noce i wszystkie drzemki śpimy razem, a teraz go odkładam do łóżeczka, bo chciałabym trochę pożyć

Jechałam z nim dzisiaj tramwajem w nosidle; urocze dziecko z niego, robił furorę wśród płci pięknej

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 21:52   #65
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Dobry wieczór,
Zuzia kończy dzisiaj 9 miesięcy. Na dzisiaj pełza, siada w podparciu i pierdzi ustami 1/3 dnia komunikując się z nami

Ja poród wspominam neutralnie. Swoje przeżyłam, ale traumatycznie tego nie wspominam z resztą moja relacja też taka dosyć pozytywna była tutaj na wątku

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Witam wtorkowo

Byłyśmy dzisiaj na zakupach przedchrzcinowych. Oczywiście dla siebie nic nie mogłam znaleźć i na siłę kupiłam bluzkę i spódnicę.
Za to Weronice kupiłam sukienkę, z której jestem bardzo zadowolona

Jutro ma pierwsze imieniny Obchodzicie imieniny?


A a propos klaskania, kosi i papa to u nas klaskanie jakoś samo z siebie jej wychodzi, natomiast papa dopiero zaczyna łapać, ale zazwyczaj nieporadnie macha jak już ktoś wyjdzie za drzwi
Obchodzimy Zuzia obchodzi 24.05 a że jest też tego dnia Joanny, to nie koliduje, bo mnie rodzice wymyślili obchody na 21.08

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
U nas wielki dzień - Żabka zaczęła świadomie, celowo i bez problemów pełzać O siadaniu, zabawach rączkami czy gaworzeniu jeszcze nie ma mowy, ale pewnie i do tego dojdzie
Przypomniała sobie za to jak być dzidziusiem. Poza długimi drzemkami umyśliła sobie pierwszy raz od dwóch miesięcy zjeść w nocy Ona zaraz zasnęła a ja się 40 minut męczyłam. Dzisiaj daję jej jeść dużo za dnia, ile tylko Dobrusia zechce, żeby przed nocą się najadła.
oooo gratulacje dla Dobrusi
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 22:18   #66
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

My nie obchodzimy imienin, szczerze to nawet nie wiem kiedy wypada Julii

Michalina, też jestem fanką kryminałów, thrillerów i innych sensacji, ale jakoś od września, nie wiedzieć czemu, czytam ich znacznie mniej
Ja się boję, że teściowa będzie chciała Julke, pod pachami na nóżkach prowadzać, bo już coś słyszałam jak do niej mówiła, że za miesiąc będziesz miała silniejsze nóżki to będziemy chodzić

Asiaczek, wszystkiego najlepszego dla Zuzi
Pamiętam, że dwie najstarsze dziewczynki na wątku to Zuzanki

Wczoraj dopiero zmieniłam gondole na spacerówkę i małej się bardzo podoba. Dzisiaj miała misje łapania smyczy psa
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 23:23   #67
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Moja mama młodemu do wszystkiego daje jabłka. Nie da dziecku spróbować takie jakie jest tylko koniecznie musi być słodkie. Ostatnio mi chwaliła że jak ja spałam to dała mu dynie i jak on ładnie dynię jadł i jak mu smakowała. Jak zaczęłam dojadać to okazało się że cała seria dyni przyprawiona jabłkiem . No i mam jeszcze 4 słoiki z tym jabłkiem. Na szczęście jestem już w domu ale za jakiś czas znowu muszę jechać bo rehabilitacja mnie czeka.

Jaadowita
Ja właśnie kryminałów nigdy nie czytałam. Tak mnie ostatnio podkusiło i mnie wciągnęło i mam zamiar przeczytać wszystko co mam Tess Gerritsen. Trochę mi się zejdzie. Potem może jeszcze czegoś poszukam.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-17, 08:37   #68
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

My z mężemnie obchodzimy imienin, jedynie urodziny. U rodziców odwrotnie- zawsze jakąś imprezę w domu organizują na imieniny

Co do prezentów na dzień matki... w tym roku tak tradycyjnie kwiaty i czekoladki. Wcześniej wymyslalam jakies bluzki nie bluzki, ale tesciowa wydziwia i najlepiej jak dostanie kwiat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 09:44   #69
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Nie mam pojęcia co zrobić z dniem matki. Najchętniej bym zamówiła mamie jogina, żeby się zrelaksowała aktywnie w swoim ogrodzie

Mąż za to już mi powiedział, że zapozna Dobrusię z instytucją kwiatka dla mamy 26 maja

Żaba ewidentnie mnie unika odkąd wróciłam, ciągle śmieje się, zagaduje i pełźnie do zachwyconego taty. Dobrze im zrobił weekend we dwoje, ale zaczynam być zazdrosna :P
Poza tym dziecko się nam przemieszcza w łóżeczku i dwa razy już widziałam rano jak z wnęki między łóżkiem a ścianą majtają nóżki (to płytka wnęka przy samej ziemi), mimo że ją zabezpieczam. Znowu rogal wszedł w użycie i otaczam nim bobasa. Może to pomoże.

Samarinda świetnie, że migrena minęła a młody czaruje!

Imienin nie obchodzimy ale kojarzę, że Żabcia ma je w styczniu.

Co do pomysłów babć to macham ręką i pozwalam im na wiele. I tak rzadko widzą wnuczkę, niech sobie poszaleją w granicach rozsądku. Mamy ustalone, że pobyty u babć mają być takim szaleństwem Także już było sadzanie, podskakiwanie na nóżkach, dawanie żółtka, soczku, miodu... a że wiedzą że na to fukam, to robią to potajemnie, więc finalnie odnotowuje jedno takie zdarzenie na pobyt. Raczej nie zaszkodzi na dłuższą metę a szkoda nerwów z tłumaczeniem. Opowiadałam o tym rehabilitantce. Przewróciła oczami, też nie sądzi, żeby 2-3 dni takiej rozpusty bardzo dziecko ukrzywdziły, jeśli potem znowu się nią zajmujemy wedle zaleceń.

..ale jakby widziały się często no to byłoby słabo..
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 13:06   #70
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez jaadowita Pokaż wiadomość
Laura, musi słodko wyglądać jak tak kręci pupcią i tańczy
Julka, nie chce bić brawa, ale jak mówię do niej kosi kosi to wie o co chodzi, bo tak fajnie rączki składa, a jak mówię do niej zrób papa to nie macha całą ręką tylko tak śmiesznie przebiera paluszkami

Co do tęsknoty za czasem przed dzieckiem to czasem przeleci myśl, że fajnie by było zrobić to czy tamto, ale już teraz nie wyobrażam sobie życia bez tej mojej rozrabiaki

W ogóle ten czas tak szybko leci. Za miesiąc jedziemy do Zakopanego i zaczynam mieć obawy co do podróży. W zasadzie Julka lubi jeździć samochodem, nigdy nie płacze i po jakimś czasie zasypia, ale do tej pory najdłużej jechaliśmy jakieś 2 godziny, a do Zakopanego mamy 735 km. Jakieś rady jak to dobrze zorganizować? O której najlepiej wyjechać?

Samarinda, życzę Ci żeby migrena jak najszybciej sobie poszła i więcej nie wracała żebyś nie musiała się męczyć

Majlenka, tylko tak dalej, jak najwięcej ząbków bez większych humorków

Weselna, też jestem ciekawa czy w ZTM przyjęli Twoje wyjaśnienia ze zrozumieniem.
A tak w ogóle to w jakim mniej więcej wieku dzieciaczki przechodzą na jedną dłuższą drzemkę?

Co do prezentu na dzień mamy to może kupię jej czekoladki i jakiś dezodorant, bo lubi słodycze i szybko jej dezodoranty schodzą
My jeździmy do rodziców 300km.
Najlepiej jechać jak dziecko jest bardzo zmęczone. Wtedy będzie spac . W waszym przypadku jechalabym na noc bo będzie spac dłużej. U nas po 2h jazdy jest aferą bo nudno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Gorąco u nas. Ale kocyk, trawka jest super choć teraz tak przypieka ze Piotruś śpi w pokoju.
Moje dziecko kocha stać. On wszystko robi by nie raczkowac. Wszystko inaczej, po swojemu. Indywidualista mi się trafił
U nas brawo brawo, kosi kosi jest na porządku dziennym Ale jeśli chodzi o papa to loteria 😊


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 14:22   #71
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Samarinda, dziękujemy za życzenia

Michalina, u Ciebie mama chce dawać wodę z butelki a u mnie jeszcze gorzej bo mąż Nie rozumie jak można np. wyjść na spacer i nie wziąć dziecku wody w butli. Tak więc już widzę, że będą z tym zgrzyty. Nie pojmuję jak można nie rozumieć, że skoro do tej pory nie nauczyliśmy jej smoczka pod żadną postacią (w tym butli) to po cholerę robić to teraz. Ale się wkurzam jak o tym myślę

Co do Waszych przejść z babciami i kwestii prezentów na Dzień Mamy to ja mnie to nie dotyczy. Moja mama umarła 3 lata temu (dzień po Dniu Mamy) a z teściową bardzo rzadko się widujemy. W lecie pewnie będzie więcej kontaktów (na działce) ale nie przewiduje większych problemów.

Kryminały czytałam od zawsze. I thrillery psychologiczne. Dawniej jeszcze horrory ale potem mi przeszło

Kasia, dzisiaj też pierwszy raz byłyśmy na kocyku Weronice bardzo spodobała się trawa, jeszcze trochę a kosiarka nie będzie potrzebna

Wychodzi górna, prawa jedynka i chyba zaczyna wchodzić w czworaki
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-17, 18:21   #72
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Manddy, tak bardzo zazdroszczę górnej jedynki, u nas ani widu, ani słychu

Prosto z migreny wskoczyłam w mega przeziębienie - głowa, zatoki, gardło, mięśnie, wszystko naraz. Kto to widział w taką piękną pogodę chorować Mąż zabrał Patryka na spacer, mam nadzieję, że ich nie pozarażam, od własnego przeziębienia gorszy jest tylko przeziębiony facet

Prawie 38 stopni, jest super
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting



Edytowane przez Samarinda
Czas edycji: 2017-05-17 o 19:46
Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 20:09   #73
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Samarinda, dziękujemy za życzenia

Michalina, u Ciebie mama chce dawać wodę z butelki a u mnie jeszcze gorzej bo mąż Nie rozumie jak można np. wyjść na spacer i nie wziąć dziecku wody w butli. Tak więc już widzę, że będą z tym zgrzyty. Nie pojmuję jak można nie rozumieć, że skoro do tej pory nie nauczyliśmy jej smoczka pod żadną postacią (w tym butli) to po cholerę robić to teraz. Ale się wkurzam jak o tym myślę

Co do Waszych przejść z babciami i kwestii prezentów na Dzień Mamy to ja mnie to nie dotyczy. Moja mama umarła 3 lata temu (dzień po Dniu Mamy) a z teściową bardzo rzadko się widujemy. W lecie pewnie będzie więcej kontaktów (na działce) ale nie przewiduje większych problemów.

Kryminały czytałam od zawsze. I thrillery psychologiczne. Dawniej jeszcze horrory ale potem mi przeszło

Kasia, dzisiaj też pierwszy raz byłyśmy na kocyku Weronice bardzo spodobała się trawa, jeszcze trochę a kosiarka nie będzie potrzebna

Wychodzi górna, prawa jedynka i chyba zaczyna wchodzić w czworaki
jak dziecko nie miało do czynienia z butelką to też nie tak bardzo będzie chciało pić z niej. Mój miał od 4 miesięcy sporadycznie butelkę i nie chce z niej pić. Po prostu ją gryzie.

U nas dzisiaj położyłam młodego w gondoli od wózka na balkonie i spał. Jak jesteśmy u rodziców to spędza na dworze kilka godzin. A to na trawie a to na huśtawce a to na krzesełku. Trochę w wózku śpi. Jakoś młodemu pasuje to.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 22:03   #74
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Samarinda, szybkiego powrotu do zdrowia

Manddy, mój TZ też coś napomknął o butelce z wodą i był niezmiernie zdumiony jak mu powiedziałam, że przecież mała nie pije z butelki.
"Jak to, to ona nigdy nie będzie z butelki pić? Przecież wszystkie dzieci piją" Ale to było tylko takie zdziwienie, przyjął do wiadomości i na szczęście w tym temacie nam zgrzyt nie grozi

Muszę się pochwalić, że moja cierpliwość odnośnie podawania obiadków mniej rozdrobnionych przynosi skutki. Mała coraz ładniej gryzie kawałki i już sporadycznie ma odruch wymiotny
Na początku prób, jak wyczuła większe kawałki to nie chciała więcej buzi otworzyć, kręciła głową, zrywała śliniak i było koniec obiadu. Z czasem otwierała buźkę i chciała jeść, ale przy prawie każdej łyżce miała odruch wymiotny, bo była przyzwyczajona, że obiadek na gładko zblendowany tylko się przełyka, a tutaj niestety grudki w gardełku.
Dzisiaj naprawdę bardzo ładnie gryzła zanim połknęła, a miała ziemniaczki z buraczkami, jabłkiem i cielęcinką
Michalina, i nie żebym do wszystkiego dodawała jabłko, ale akurat tutaj bardzo pasowało i smakowało, taki barszczyk

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_wroc Pokaż wiadomość
My jeździmy do rodziców 300km.
Najlepiej jechać jak dziecko jest bardzo zmęczone. Wtedy będzie spac . W waszym przypadku jechalabym na noc bo będzie spac dłużej. U nas po 2h jazdy jest aferą bo nudno.
Tak myślałam o jeździe nocą, ale jednak nie sądzę żeby tak bez przerw, przez tyle godzin to był dobry pomysł. Chyba najlepiej będzie wyjechać nad ranem około 4-5 to pośpi jeszcze do 8-9 Potem odpoczniemy gdzieś na śniadanku, Julka rozprostuje kości i pół trasy będzie już za nami. Mam nadzieję, że jakoś to będzie

Edytowane przez jaadowita
Czas edycji: 2017-05-17 o 21:53
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 07:03   #75
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

My jeździmy po 8h do jednych dziadków i 3h do drugiej babci. Jeździlismy już i w nocy i w dzień. W nocy prościej dla dziecia, bo jechaliśmy po jej ostatniej drzemce, bawiła się 1,5-2h, patrzyła za okno itp. a potem butelka i już spała. Gorzej z nami, bo do 1 w nocy prowadziliśmy autostradami na zmianę.

Jechaliśmy też w dzień, ale Żabka ma do teraz dużo drzemek, jest z natury spokojna, często wystarcza jej patrzenie za okno, słuchanie jak jej śpiewam czy jedna zabawka na dłuższy czas. Gdybym miała bardziej żywe dziecko to bym próbowała je stopniowo przyzwyczajać a tak to jeździć w nocy albo zrezygnować z auta na rzecz pociągu.
Prowadze bloga gdzie spisuje nasze podróże, mogę dać namiar.

---

Noc przepłakana. Pierwszy raz coś takiego mieliśmy. Co ok 1,5-2h płacz przez sen. Pierwsze myślałam, że jej coś się śni, tuliłam i za jakiś czas ustawało, nie wybudzała się nawet. Potem, że jeść jej się chce, ale wypiła 30ml, zachłystnęła się, bek a potem zasnęła. Na koniec wlałam jej o 4.40 Camille i to ją obudziło :-/ 1,5h zajmowania się dzidziusiem po czym poszła znów spać.

Zaropiałe oczy nadal, farmaceutka kazała nam iść z powrotem do pediatry, bo w mieście panuje epidemia zakażeń wirusowych oczu u dzieci, mam się upewnić, że to nie to i że nie trzeba kropel z antybiotykiem.
Drugi tydzień kataru. Czy na katar od zębów pomogą preparaty na katar?

Zębów samych w sobie brak. Nic nie wyłazi. Ile one wyłażą?!

Walczymy też z powracającym kaszlem. Ponoć jest z jednej strony od alergii nie wiadomo na co a z drugiej odkrztusza katar. Farmaceutka radziła zejść na nowo do posiłków dla 4msc dzieci i rozszerzać dietę od nowa, bo widziała dzieci które jak ona mają kaszel bez względu na miejsce pobytu i wychodzi im alergia na gluten. Zwłaszcza że nasza jest na Nutramigenie a od pewnego czasu zaczęliśmy dawać zwykłe mm na próbę. Tyle że kaszlała jeszcze przed tymi próbami..
Nie zaszkodzi spróbować, bo i tak wszystko nam się pokończyło. Kupiłam kaszki ryżowe oraz siedem jednakowych obiadków + jabłka i gruszki na deser. Zobaczymy czy po tygodniu jej się polepszy.

Na koniec zazdroszczę wspomnianego nauczenia jedzenia grudek. Nasza wypluwa wszystko co jej się ukruszy w buzi, bo z powodu napięcia mięśniowego nadal nie siedzi stabilnie, krztusi się tym, ma zero przyjemności i postanowiliśmy nie dawać żadnych grudek póki nie usiądzie. Tak to albo papki, albo kaszki albo gryzienie owoców w lizaczku do gryzienia.
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.

Edytowane przez weselna01
Czas edycji: 2017-05-18 o 07:04
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 05:37   #76
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cześć U nas też noc nieprzespana. Budziła się kilkanaście razy "bo smok". Mimo że od 1 w nocy wstawal tż to ja też jestem padnięta, poszłam spać dopiero po północy. Nie mogłam spać, dziś wracam do pracy, pierwszy dzień i stres
Zaczynam rozumieć tzta jak był zmęczony po nocnym wstawaniu do dziecka, a na kolejny dzień szedł do pracy. A ja tak na niego fukalam...

Pisałam chyba wcześniej, że kilka tygodni temu siostra zauważyła, że Mała dziwnie podkurcza jedna stopke do wewnątrz. Pediatra potwierdziła nasze przypuszczenia i poradziła się skonsultować z fizjoterapeuta (w pierwszej kolejności). Jak się umawiałam z nim wczoraj na wizytę to mówił, że takie podkurczanie może być wynikiem nieprawidłowego napięcia mięśniowego w jakiejś innej części ciała. Wprawdzie neurolog (bardzo ceniony) nie dopatrzyl się niczego złego jak byliśmy na kontroli po 4mz, to fizjo w 5mz mówił, że Mała ma słabe mięśnie brzucha, ale nie zalecal żadnej regularnej fizjoterapii. Także to pewnie od tego takie podkurczanie. Szkoda, że dopiero teraz coś takiego wyszło tak to byśmy już zaczęli fizjoterapię. Wizyta dopiero po 29 maja. Wczoraj próbowałam stymulowac jej te stopke i na moje bodźce od razu reagowala, więc mam nadzieję, że nie będzie ciężko tego wycwiczyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 05:38   #77
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

1495165126254.jpg

Aha, no i próbujemy już dźwigać się do raczkowania <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 07:20   #78
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cześć
Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Cześć U nas też noc nieprzespana. Budziła się kilkanaście razy "bo smok". Mimo że od 1 w nocy wstawal tż to ja też jestem padnięta, poszłam spać dopiero po północy. Nie mogłam spać, dziś wracam do pracy, pierwszy dzień i stres
Zaczynam rozumieć tzta jak był zmęczony po nocnym wstawaniu do dziecka, a na kolejny dzień szedł do pracy. A ja tak na niego fukalam...

Pisałam chyba wcześniej, że kilka tygodni temu siostra zauważyła, że Mała dziwnie podkurcza jedna stopke do wewnątrz. Pediatra potwierdziła nasze przypuszczenia i poradziła się skonsultować z fizjoterapeuta (w pierwszej kolejności). Jak się umawiałam z nim wczoraj na wizytę to mówił, że takie podkurczanie może być wynikiem nieprawidłowego napięcia mięśniowego w jakiejś innej części ciała. Wprawdzie neurolog (bardzo ceniony) nie dopatrzyl się niczego złego jak byliśmy na kontroli po 4mz, to fizjo w 5mz mówił, że Mała ma słabe mięśnie brzucha, ale nie zalecal żadnej regularnej fizjoterapii. Także to pewnie od tego takie podkurczanie. Szkoda, że dopiero teraz coś takiego wyszło tak to byśmy już zaczęli fizjoterapię. Wizyta dopiero po 29 maja. Wczoraj próbowałam stymulowac jej te stopke i na moje bodźce od razu reagowala, więc mam nadzieję, że nie będzie ciężko tego wycwiczyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myśmy wczoraj mieli taka noc. Dosłownie co 1,5-2minuty był płacz, bo co zasnela ze smoczkiem, to go wypluwala i się budziła bo chce smoczek. Zwalam to na zęby, bo jak nic jej nie ma to śpi bez. No i widać już biała kropkę górnej jedynki i dolnej chyba czwórki. I dziś już spała normalnie.
Trzymam kciuki za pierwszy dzień w pracy
A mała cudowna
Na pewno po ćwiczeniach będzie ok


Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
My jeździmy po 8h do jednych dziadków i 3h do drugiej babci. Jeździlismy już i w nocy i w dzień. W nocy prościej dla dziecia, bo jechaliśmy po jej ostatniej drzemce, bawiła się 1,5-2h, patrzyła za okno itp. a potem butelka i już spała. Gorzej z nami, bo do 1 w nocy prowadziliśmy autostradami na zmianę.

Jechaliśmy też w dzień, ale Żabka ma do teraz dużo drzemek, jest z natury spokojna, często wystarcza jej patrzenie za okno, słuchanie jak jej śpiewam czy jedna zabawka na dłuższy czas. Gdybym miała bardziej żywe dziecko to bym próbowała je stopniowo przyzwyczajać a tak to jeździć w nocy albo zrezygnować z auta na rzecz pociągu.
Prowadze bloga gdzie spisuje nasze podróże, mogę dać namiar.

---

Noc przepłakana. Pierwszy raz coś takiego mieliśmy. Co ok 1,5-2h płacz przez sen. Pierwsze myślałam, że jej coś się śni, tuliłam i za jakiś czas ustawało, nie wybudzała się nawet. Potem, że jeść jej się chce, ale wypiła 30ml, zachłystnęła się, bek a potem zasnęła. Na koniec wlałam jej o 4.40 Camille i to ją obudziło :-/ 1,5h zajmowania się dzidziusiem po czym poszła znów spać.

Zaropiałe oczy nadal, farmaceutka kazała nam iść z powrotem do pediatry, bo w mieście panuje epidemia zakażeń wirusowych oczu u dzieci, mam się upewnić, że to nie to i że nie trzeba kropel z antybiotykiem.
Drugi tydzień kataru. Czy na katar od zębów pomogą preparaty na katar?

Zębów samych w sobie brak. Nic nie wyłazi. Ile one wyłażą?!

Walczymy też z powracającym kaszlem. Ponoć jest z jednej strony od alergii nie wiadomo na co a z drugiej odkrztusza katar. Farmaceutka radziła zejść na nowo do posiłków dla 4msc dzieci i rozszerzać dietę od nowa, bo widziała dzieci które jak ona mają kaszel bez względu na miejsce pobytu i wychodzi im alergia na gluten. Zwłaszcza że nasza jest na Nutramigenie a od pewnego czasu zaczęliśmy dawać zwykłe mm na próbę. Tyle że kaszlała jeszcze przed tymi próbami..
Nie zaszkodzi spróbować, bo i tak wszystko nam się pokończyło. Kupiłam kaszki ryżowe oraz siedem jednakowych obiadków + jabłka i gruszki na deser. Zobaczymy czy po tygodniu jej się polepszy.

Na koniec zazdroszczę wspomnianego nauczenia jedzenia grudek. Nasza wypluwa wszystko co jej się ukruszy w buzi, bo z powodu napięcia mięśniowego nadal nie siedzi stabilnie, krztusi się tym, ma zero przyjemności i postanowiliśmy nie dawać żadnych grudek póki nie usiądzie. Tak to albo papki, albo kaszki albo gryzienie owoców w lizaczku do gryzienia.
Ja poproszę o namiar na bloga
No niestety, ja mam wrażenie, że zęby wychodzą baaaardzo długo. Z tym katarem, cy leki na niego pomagają to sama nie wiem właśnie. Byliście u pediatry? Jak oczka?

Cytat:
Napisane przez jaadowita Pokaż wiadomość
Samarinda, szybkiego powrotu do zdrowia

Manddy, mój TZ też coś napomknął o butelce z wodą i był niezmiernie zdumiony jak mu powiedziałam, że przecież mała nie pije z butelki.
"Jak to, to ona nigdy nie będzie z butelki pić? Przecież wszystkie dzieci piją" Ale to było tylko takie zdziwienie, przyjął do wiadomości i na szczęście w tym temacie nam zgrzyt nie grozi

Muszę się pochwalić, że moja cierpliwość odnośnie podawania obiadków mniej rozdrobnionych przynosi skutki. Mała coraz ładniej gryzie kawałki i już sporadycznie ma odruch wymiotny
Na początku prób, jak wyczuła większe kawałki to nie chciała więcej buzi otworzyć, kręciła głową, zrywała śliniak i było koniec obiadu. Z czasem otwierała buźkę i chciała jeść, ale przy prawie każdej łyżce miała odruch wymiotny, bo była przyzwyczajona, że obiadek na gładko zblendowany tylko się przełyka, a tutaj niestety grudki w gardełku.
Dzisiaj naprawdę bardzo ładnie gryzła zanim połknęła, a miała ziemniaczki z buraczkami, jabłkiem i cielęcinką
Michalina, i nie żebym do wszystkiego dodawała jabłko, ale akurat tutaj bardzo pasowało i smakowało, taki barszczyk

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------



Tak myślałam o jeździe nocą, ale jednak nie sądzę żeby tak bez przerw, przez tyle godzin to był dobry pomysł. Chyba najlepiej będzie wyjechać nad ranem około 4-5 to pośpi jeszcze do 8-9 Potem odpoczniemy gdzieś na śniadanku, Julka rozprostuje kości i pół trasy będzie już za nami. Mam nadzieję, że jakoś to będzie
No to pięknie, że jedzenie coraz lepiej wychodzi. U nas jest różnie. Jak daje małej coś co lubi, to kawałki nie przeszkadzają i zjada ładnie. A jak coś co mniej jej pasuje to z każdą łyżeczką ma odruch wymiotny.
Cytat:
Napisane przez Samarinda Pokaż wiadomość
Manddy, tak bardzo zazdroszczę górnej jedynki, u nas ani widu, ani słychu

Prosto z migreny wskoczyłam w mega przeziębienie - głowa, zatoki, gardło, mięśnie, wszystko naraz. Kto to widział w taką piękną pogodę chorować Mąż zabrał Patryka na spacer, mam nadzieję, że ich nie pozarażam, od własnego przeziębienia gorszy jest tylko przeziębiony facet

Prawie 38 stopni, jest super
Współczuję choroby, kuruj się kochana :-* nadzieję, że już jest Ci lepiej

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Samarinda, dziękujemy za życzenia

Michalina, u Ciebie mama chce dawać wodę z butelki a u mnie jeszcze gorzej bo mąż Nie rozumie jak można np. wyjść na spacer i nie wziąć dziecku wody w butli. Tak więc już widzę, że będą z tym zgrzyty. Nie pojmuję jak można nie rozumieć, że skoro do tej pory nie nauczyliśmy jej smoczka pod żadną postacią (w tym butli) to po cholerę robić to teraz. Ale się wkurzam jak o tym myślę

Co do Waszych przejść z babciami i kwestii prezentów na Dzień Mamy to ja mnie to nie dotyczy. Moja mama umarła 3 lata temu (dzień po Dniu Mamy) a z teściową bardzo rzadko się widujemy. W lecie pewnie będzie więcej kontaktów (na działce) ale nie przewiduje większych problemów.

Kryminały czytałam od zawsze. I thrillery psychologiczne. Dawniej jeszcze horrory ale potem mi przeszło

Kasia, dzisiaj też pierwszy raz byłyśmy na kocyku Weronice bardzo spodobała się trawa, jeszcze trochę a kosiarka nie będzie potrzebna

Wychodzi górna, prawa jedynka i chyba zaczyna wchodzić w czworaki
Super zazdroszczę jedynki i czworakowania, chociaż u nas chyba już kawałek górnej jedynki też widać też czytałam te gatunki co ty plis fantastyka. A teraz różnie. Ostatnio mnie ciągnie do dokumentalnych.

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Witam wtorkowo

Byłyśmy dzisiaj na zakupach przedchrzcinowych. Oczywiście dla siebie nic nie mogłam znaleźć i na siłę kupiłam bluzkę i spódnicę.
Za to Weronice kupiłam sukienkę, z której jestem bardzo zadowolona

Jutro ma pierwsze imieniny Obchodzicie imieniny?

A a propos klaskania, kosi i papa to u nas klaskanie jakoś samo z siebie jej wychodzi, natomiast papa dopiero zaczyna łapać, ale zazwyczaj nieporadnie macha jak już ktoś wyjdzie za drzwi
My nie obchodzimy imienin. A to chrzciny teraz w weekend?
Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
U nas wielki dzień - Żabka zaczęła świadomie, celowo i bez problemów pełzać O siadaniu, zabawach rączkami czy gaworzeniu jeszcze nie ma mowy, ale pewnie i do tego dojdzie
Przypomniała sobie za to jak być dzidziusiem. Poza długimi drzemkami umyśliła sobie pierwszy raz od dwóch miesięcy zjeść w nocy Ona zaraz zasnęła a ja się 40 minut męczyłam. Dzisiaj daję jej jeść dużo za dnia, ile tylko Dobrusia zechce, żeby przed nocą się najadła.

Dziś zajęcia na wczesnej interwencji. Rehabilitantka nie zgłaszała uwag. Bardziej się martwi o moją rwę i żebym na wózku z takim kręgosłupem nie skończyła. Na pewno druga ciąża to teraz spore ryzyko dla mojego kręgosłupa.

Widzę, że wszystkich gnębią zęby I tak przez dwa lata a i tak wypadną...bez sensu...

Wilanka - 50zł mandatu i mogę się od niego odwoływać.

Samarinda - a tak Ci te migreny się pojawiają co chwila czy to jednorazowa akcja?

Jadowita jeszcze im nic nie słałam. Jedna drzemka ok 12 miesiąca się pojawia.

Z tymi kosi kosi i papa to wiecie co...nawet nie pomyślałam, żeby ją uczyć. Ona niczego nie naśladuje a rączki ma zawsze podkurczone, więc do głowy mi nie przyszło,że to już ten czas że mogłaby zacząć tak robić.
Gratuluję pelzania u nas dalej jesteśmy z tym w tyle. Jedynie obraca się w kółko i odpycha do tyłu.

No to dobrze, że możesz się odwoływać od mandatu

...

U nas mało czasu na wszystko. W sumie tylko jedno okno wymienialismy, a syfu masakrycznie dużo. Najpierw był problem z parapetem, teraz już pogipsowane i czekamy aż wyschnie. Dziś też chyba roleta zewnętrzna będzie założona na to okno, bo sobie powoli po jednej zakładamy. Wczoraj pomylam wszystkie okna, lodówkę, wyprasowalam mega ogromną sterte ubrań, posprzatalam trochę ogólnie i robiłam format laptopa koledze. W sumie dalej nad tym siedzę, ale dziś już skończę. Aktywny dzień za nami i chyba taki sam przed nami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Wilanka
Czas edycji: 2017-05-19 o 07:23
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 08:10   #79
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Wilanka, wyślę Ci go na pw.

Fortuna, u nas też się stópka przekrzywia, chodzi do fizjo ale ta uznała, że to nic co by nas miało bardzo niepokoić i że lepiej jak się wygina do środka jak na zewnątrz, szybko się zwalcza, także głowa do góry Pięknie Ci też dziecko ustawia się do czworakowania.

Żabka wczoraj intensywnie, bo rano pojechała ze mną popracować godzinę w szkole, wyuśmiechała się do dzieci, potem byłyśmy 1,5h na zabawie na trawie, plus szaleństwa w domu i asysta przy sprzątaniu oraz wieczorna kąpiel.
Pediatra uznał, że wypisze nam krople z antybiotykiem na oczy, bo moze to być jednak wirusowa sprawa...
Zmieniliśmy jej ustawienie krzesełka na wyższe i patrze, czy ogarnie jedzenie z butelki inaczej jak w pozycji leżącej. Póki co ciężko. Umie sama jesc z butelki ale nie umie trzymac jej tak wysoko.
Za to uznała, że BLW jest do bani, bo brudzi rączki, po co to, na co, złapała za łyżeczkę...i je sama z łyżeczki Jeszcze myślałam, że mi się przywidziało ale nie - jak dam jej pełną łyżeczkę, to ją chwyta, wsadza do buzi i oddaje do napełnienia.
Co jeszcze nowego? Sama inicjuje zabawę. Robi pad prosty na ziemię, chowa twarz w kocyk a potem wyskakuje do góry i oczekuje "Akuku!", wtedy się śmieje
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-19, 10:34   #80
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Wilanka, wyślę Ci go na pw.

Fortuna, u nas też się stópka przekrzywia, chodzi do fizjo ale ta uznała, że to nic co by nas miało bardzo niepokoić i że lepiej jak się wygina do środka jak na zewnątrz, szybko się zwalcza, także głowa do góry Pięknie Ci też dziecko ustawia się do czworakowania.

Żabka wczoraj intensywnie, bo rano pojechała ze mną popracować godzinę w szkole, wyuśmiechała się do dzieci, potem byłyśmy 1,5h na zabawie na trawie, plus szaleństwa w domu i asysta przy sprzątaniu oraz wieczorna kąpiel.
Pediatra uznał, że wypisze nam krople z antybiotykiem na oczy, bo moze to być jednak wirusowa sprawa...
Zmieniliśmy jej ustawienie krzesełka na wyższe i patrze, czy ogarnie jedzenie z butelki inaczej jak w pozycji leżącej. Póki co ciężko. Umie sama jesc z butelki ale nie umie trzymac jej tak wysoko.
Za to uznała, że BLW jest do bani, bo brudzi rączki, po co to, na co, złapała za łyżeczkę...i je sama z łyżeczki Jeszcze myślałam, że mi się przywidziało ale nie - jak dam jej pełną łyżeczkę, to ją chwyta, wsadza do buzi i oddaje do napełnienia.
Co jeszcze nowego? Sama inicjuje zabawę. Robi pad prosty na ziemię, chowa twarz w kocyk a potem wyskakuje do góry i oczekuje "Akuku!", wtedy się śmieje
Mój się tak za zasłonka chował i wyglądał zaraz.

Jakieś kilka dni temu mu wysypka wyskoczyła, tylko na twarzy. W poniedziałek trochę go może opaliło. Niby posmarowałam kremem UV 50 co miał być nawet dla alergików i siedział głownie w cieniu więc tylko wiatrem mógł sie opalić. Położna go oglądała w SR przy okazji wizyty u ortopedy i mówiła że dzieciom często takie wysypki wyskakują. Nic mu więcej nie dolega, ani tego nie drapie ani nic, a wysypki nigdzie więcej nie ma śladu. Jak do poniedziałku nie zejdzie to zapisze go do lekarza.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 11:18   #81
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Wrzucam bo to pilny news - z jakiegoś powodu wzrósł bardzo stopień UV, trzeba bardzo tego smarowania przypilnować: https://www.facebook.com/jaroslaw.tu...34?pnref=story
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 20:32   #82
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Weselna, ja też poproszę o namiar na bloga, jeszcze jest czas się dokształcić w tym temacie
Gratuluję Dobrusi, samodzielnego jedzenia z łyżeczki.
My też się przymierzamy do nauki. Wystawię jej krzesełko na taras i hulaj dusza

Julka, też się dziś budziła tryliard razy i zastanawiam się czy to nie przez ten upał pić jej się chciało, bo pocycoliła i spała dalej
A co do a kuku to mała sobie pieluchę lub kocyk zarzuca na buźkę ściąga i się śmieje do mnie. Ostatnio też bardzo lubi jak jej pokazuję "tu lala ma oczki, a misiek tu ma oczki, a mama ma tu" z takim skupieniem śledzi i patrzy po kolei gdzie każdy ma oczki lub nosek

Fortuna, jak zleciał pierwszy dzień w pracy? Ja co raz bardziej się obawiam tego powrotu. Z jednej strony już chcę, z drugiej nie bardzo. Wiadomo, dobrze się oderwać od codzienności z dzieckiem, ale jak mała to będzie znosić.

Edytowane przez jaadowita
Czas edycji: 2017-05-19 o 20:37
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 21:41   #83
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Jednak zdecydowałam się na trening zasypiania, bo ta dupinka Gabrysia wazy już 8,5 kg i zasypia tylko na rekach. I to nie tak łatwo że można sobie posiedzieć i go pobujać. Daję słowo że on ma jakiś miernik poziomu wbudowany bo nawet jak śpi i próbuję usiąść czy odłożyć go to zaraz przebiera nóżkami i jest krzyk.

Dzisiaj usypianie trwało półtorej godziny. Zapuściłam kołysanki i go kładłam w łóżeczku do oporu ale na koniec darł się jak go tylko zbliżałam do łóżeczka więc odłożyłam go na łózko i tam usnął. Się tak zmęczył że jak wypluł smoka to nawet nie chciał go z powrotem.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 21:59   #84
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez Wilanka Pokaż wiadomość
My nie obchodzimy imienin. A to chrzciny teraz w weekend?
Nie, nie, jeszcze nie w ten. 4 czerwca dopiero to może jeszcze coś innego wymyślę
Jak czytam ile się napracowałaś w domu to czuję się jak ostatni leń Gratuluję i podziwiam

Michalina, mój mąż mówi, że Weronika ma wbudowany czujnik na plecach i brzuchu, ale o mierniku poziomu nie słyszałam

Weronika ostatnio załapała "papa" i teraz każdemu macha Poza tym chyba polubiła nowe krzesełko do karmienia. Na szczęście
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 22:04   #85
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cześć, mamusie

Weselna, jestem pod wrażeniem jedzenia samodzielnie łyżeczką! Patryk łyżeczkę owszem złapie, ale wsadza do buzi akurat drugą stroną I super, że Dobrusia zaczęła pełzać I ja też chcę namiar na bloga, ja też ja też!

Fortuna, jaka urocza pannica! Wypinanie dupki do góry widzę jak u nas, toż to prawie rówieśnicy są

A propos fizjoterapeutycznych rzeczy, zauważyłam, że Patryk pełznąc odpycha się tylko lewą nogą, a prawą trzyma w górze. Nie skraca żadnego z boków przy okazji, więc mam nadzieję, że to nic wielkiego, chociaż te stopy koślawe i szpotawe plus asymetrię trzeba będzie jeszcze długo obserwować, aż do wieku szkolnego.

Wczoraj nastąpiła entuzjastyczna premiera gruszki i banana, zajadał się kawałkami i śmiał w trakcie, jak nigdy. Jedyny minus jest taki, że gruszka jest śliska i mu wyjeżdżała z łapek, ale był bardzo dzielny Jak ugryzł za dużo to wypluwał. Ciekawe jak ja go teraz znowu do warzyw przekonam A, i polubił wreszcie chrupki kukurydziane, jak mu taką wymemlaną zabieram z ręki, żeby wymienić na nową to rozpacza Bardzo ładnie idzie mu BLW, od razu pakuje do buzi to co wyciągnie z miseczki. Moja mama oczywiście z uporem maniaka "a może rzadką zupkę w butelce", "a może mu marchewki przetrzyj z brokułem" - po co ja dziecko będę uwsteczniać i wracać do papek, skoro potem będę musiała go tego znowu oduczać.

Michalina, my też mamy jakieś wysypki raz na jakiś czas. Nie jem nic podejrzanego, nie wiem skąd się biorą, ale znikają równie szybko jak się pojawiają. Jeśli zaczynasz teraz naukę samodzielnego zasypiania, to uważaj na "pomocników snu" - wszystko co ułatwia dziecku zaśnięcie, ale czego nie będzie pod ręką kiedy się wybudzi, czyli smoczek (który może wypaść), kołysanka (która może się wyłączyć) itd. Idealnie by było, gdyby warunki, w których zasypia były identyczne przez całą noc. I życzę powodzenia z całego serca, wiem, że te pierwsze dni są niełatwe Ja osobiście zrezygnowałam z tego samodzielnego zasypiania, bo wiem, że Patryk potrzebuje bliskości w nocy. I to jest takie urocze jak on nawet nie chce być na rękach, tylko odłożony przytula się do mojej nogi i zasypia w 10 sekund

Chyba weszliśmy w fazę lęku separacyjnego - jak wychodzę z pokoju to jest płacz (nawet jeśli mąż zostaje), a jak wracam to jest głośny śmiech teściowa kupiła nam olbrzymi kojec, mam dość biegania za Patrykiem i odciągania go od kabli i szuflad

W nocy ze środy na czwartek dobiłam do 38,5, poddałam się i wzięłam ibuprom i gorączka już nie wróciła. Za to od wczoraj coraz bardziej boli mnie lewe ucho i gardło po tej samej stronie. Poszłam do internisty - angina i antybiotyk Na szczęście jest z kategorii najbezpieczniejszych według dr. Hale'a, więc mogę spokojnie karmić dalej
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 22:42   #86
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Nie, nie, jeszcze nie w ten. 4 czerwca dopiero to może jeszcze coś innego wymyślę
Jak czytam ile się napracowałaś w domu to czuję się jak ostatni leń Gratuluję i podziwiam

Michalina, mój mąż mówi, że Weronika ma wbudowany czujnik na plecach i brzuchu, ale o mierniku poziomu nie słyszałam


Weronika ostatnio załapała "papa" i teraz każdemu macha Poza tym chyba polubiła nowe krzesełko do karmienia. Na szczęście
No właśnie. Miernik poziomu działa tak że jak łapie poziom mniejszy niż metr nad podłożem to włącza się syrena i przebieranie nóżkami. Miernik na plecach i brzuchu to już inna bajka.

Cytat:
Napisane przez Samarinda Pokaż wiadomość
Cześć, mamusie

Weselna, jestem pod wrażeniem jedzenia samodzielnie łyżeczką! Patryk łyżeczkę owszem złapie, ale wsadza do buzi akurat drugą stroną I super, że Dobrusia zaczęła pełzać I ja też chcę namiar na bloga, ja też ja też!

Fortuna, jaka urocza pannica! Wypinanie dupki do góry widzę jak u nas, toż to prawie rówieśnicy są

A propos fizjoterapeutycznych rzeczy, zauważyłam, że Patryk pełznąc odpycha się tylko lewą nogą, a prawą trzyma w górze. Nie skraca żadnego z boków przy okazji, więc mam nadzieję, że to nic wielkiego, chociaż te stopy koślawe i szpotawe plus asymetrię trzeba będzie jeszcze długo obserwować, aż do wieku szkolnego.

Wczoraj nastąpiła entuzjastyczna premiera gruszki i banana, zajadał się kawałkami i śmiał w trakcie, jak nigdy. Jedyny minus jest taki, że gruszka jest śliska i mu wyjeżdżała z łapek, ale był bardzo dzielny Jak ugryzł za dużo to wypluwał. Ciekawe jak ja go teraz znowu do warzyw przekonam A, i polubił wreszcie chrupki kukurydziane, jak mu taką wymemlaną zabieram z ręki, żeby wymienić na nową to rozpacza Bardzo ładnie idzie mu BLW, od razu pakuje do buzi to co wyciągnie z miseczki. Moja mama oczywiście z uporem maniaka "a może rzadką zupkę w butelce", "a może mu marchewki przetrzyj z brokułem" - po co ja dziecko będę uwsteczniać i wracać do papek, skoro potem będę musiała go tego znowu oduczać.

Michalina, my też mamy jakieś wysypki raz na jakiś czas. Nie jem nic podejrzanego, nie wiem skąd się biorą, ale znikają równie szybko jak się pojawiają. Jeśli zaczynasz teraz naukę samodzielnego zasypiania, to uważaj na "pomocników snu" - wszystko co ułatwia dziecku zaśnięcie, ale czego nie będzie pod ręką kiedy się wybudzi, czyli smoczek (który może wypaść), kołysanka (która może się wyłączyć) itd. Idealnie by było, gdyby warunki, w których zasypia były identyczne przez całą noc. I życzę powodzenia z całego serca, wiem, że te pierwsze dni są niełatwe Ja osobiście zrezygnowałam z tego samodzielnego zasypiania, bo wiem, że Patryk potrzebuje bliskości w nocy. I to jest takie urocze jak on nawet nie chce być na rękach, tylko odłożony przytula się do mojej nogi i zasypia w 10 sekund

Chyba weszliśmy w fazę lęku separacyjnego - jak wychodzę z pokoju to jest płacz (nawet jeśli mąż zostaje), a jak wracam to jest głośny śmiech teściowa kupiła nam olbrzymi kojec, mam dość biegania za Patrykiem i odciągania go od kabli i szuflad

W nocy ze środy na czwartek dobiłam do 38,5, poddałam się i wzięłam ibuprom i gorączka już nie wróciła. Za to od wczoraj coraz bardziej boli mnie lewe ucho i gardło po tej samej stronie. Poszłam do internisty - angina i antybiotyk Na szczęście jest z kategorii najbezpieczniejszych według dr. Hale'a, więc mogę spokojnie karmić dalej
Z tym spaniem to jednak najpierw usypiacze zamierzam używać. Wiem że powinny być takie same warunki przez całą noc ale jakos mi się nie widzi takie odcięcie wszystkiego na raz. Usypiałam go odkurzaczem i w sumie jak w nocy ten odkurzacz nie chodził to młody czasami sam zasypiał. Tylko że ostatnio to już się tak pozmieniało że jak się budzi to jest obudzony.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 06:55   #87
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Dzień dobry w sobotę!

Tak z tym spaniem ciekawa rzecz bo Dobrusia miała spanie w woombie przy szumisiu i były różne momenty. Na początku zasypiała sama gdzie popadnie, potem nie dała się odłożyć bez kołysania, następnie ją zaczęło trafiać, jak tylko brałam ją na ręce (i tak jest póki co do dziś), woombie już schowane, szumisia nie potrzebuje ale...rodzice mają sentyment i włączają, żeby było jej przyjemnie Właśnie zastanawiam się czy sobie nie nagrabimy tym za kilkanaście tygodni...

Za to próbuję ją oduczyć jedzenia do snu, bo zaczęła tak robić, że nie zaśnie dopóki nie dostanie mleka, nawet jeśli jadła wcześniej. Odzwyczajanie w toku

Między 4.30 a 6 ma też wiercenie się i popłakiwanie. Kiedyś brałam ją i tuliłam bez żadnego efektu a teraz widzę, że jak zostawię w spokoju, to tak miauczy przez sen (nadal przez sen!), wierzga i przemieszcza się, ale potem uspokaja sama i śpi jeszcze trochę.

Wybraliśmy receptę a jej przestały tak ropieć oczy.
Katar też już nie taki wściekły.
Kaszel też ustaje.

I wiecie co...coś się obawiam, że w dużej mierze miało na to wpływ ograniczenie glutenu i białka mleka krowiego, bo zbiegło się to w czasie. Za jakiś czas dam jej znowu do spróbowania i zobaczymy.

Śniło mi się w nocy, że Dobrusia mówiła "mama"

Fortuna, no właśnie, jak w pracy?
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.

Edytowane przez weselna01
Czas edycji: 2017-05-20 o 06:56
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 10:15   #88
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Weselna, ale dlaczego chcesz ją oduczyc mleka przed snem? Nawet kilkuletnie dzieci jedzą mleko przed snem. Nie lepiej przetrzymać ja przed snem trochę dłużej z jedzeniem i na sen dac mleko?

Co do blogów ja też mogę podać namiar na mój blog, niupki.wordpress.com, może nie jest taki super jak Weselnej, ale też poruszam tematy okołomacierzynskie.

W pracy ok. Dobrze, że poszłam w piątek, a nie w poniedziałek, atmosfera luzniejsza, mniej stresu. Trochę zmian personalnych, ale generalnie spoko. Niedługo czeka mnie pierwsza zagraniczna delegacja.

Małej w żłobku się bardzo podoba, ale słabo śpi, bo nie dłużej niż pół godziny. Ale to u niej norma praktycznie od początku życia chodzi do żłobka na 7.00 i odbierana jest po 15.30, przez tżta bo on ma bliżej do pracy, a ja często stoję w trzech korkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 15:28   #89
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Gabryś to rzadko kiedy je przed samym snem. Czasami zazdroszczę dziewczynom co potrafią dziecko cyckiem uśpić, ale z drugiej strony czasem mam luz bo nie tylko ja muszę go usypiać. Może to zrobić mąż albo dziadki.

Z tym zasypianiem to zauważyłam że Gabryś jak już się porządnie wkurzy jak się go próbuję uśpić w jednym miejscu to wystarczy żebym go przełożyła w inne miejsce nie koniecznie na rekach i zasypia niemal od razu. Przykładowo próbuję go uśpić w łóżeczko, on wyje a po jakimś czasie kładę go na łóżko i zasypia od razu. Nie pierwszy raz to zauważyłam. Spróbuje dzisiaj odwrotnie zrobić.
Aha. Jeszcze chciałam być blisko niego jak płacze ale chyba jednak muszę wyjść bo dzisiaj zauważyłam że jak wychodziłam na chwile po coś to on przestawał krzyczeć. Jak w przyszłym tygodniu nie uda się go przestawić to mam przewalone, bo ostatnio wystarczyło że mamusia przyjechała i moje starania wzięły w łeb.

Dzisiaj młody siedział sobie przy ścianie łóżka 1,5 szerokości i nagle przekoziołkował do przodu, obrócił się z brzucha na plecy, podniósł się i już był na samym brzegu łóżka. A chwilę później dokładnie powtórzył ten manewr jeszcze raz. Trzeba mu będzie chyba zacząć na podłodze ścielić barłogi.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 16:41   #90
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Weselna, Fortuna dziękuję za namiary na blogi
I muszę powiedzieć, że Fortuna, już mnie zainspirowała daniami dla małej
Co prawda owsianka już od bardzo dawna, często gości u mnie na śniadanie, z różnymi modyfikacjami owocowymi. Jadłam i przed ciążą i w ciąży i zajadam teraz, ale małej jeszcze z płatków nie robiłam, bo na razie je te kaszki z Nominala na śniadanie, które jej różnie mieszam. Mam 9 różnych. Jaglana i owsiana już jej się kończą, więc teraz będę jej robić owsiankę z płatków i też kupię zwykłą kaszę jaglaną, bo zupełnie już jej grudki nie przeszkadzają.
Dzisiaj ryż jadła z kawałeczkami marchewki i kalafiora.
Te ciasta też kusząco wyglądają i jutro kupię składniki, tylko teraz nie mogę się zdecydować na które

Weselna, ja już wystawiłam szumisia na allegro i sprzedałam W sumie tak do 3 miesiąca jej pasował, a później już nie chciała szumu, tylko dźwięki przyrody z karuzelki i do tej pory je uwielbia i wcale się nie dziwię, bo na mnie też one działają relaksująco

Fortuna super, że małej się podoba w żłobku. Nasza też pójdzie do prywatnego i już tz był w jednym, tak z ciekawości spytać jak z miejscami i ilością dzieci, ale do pracy to pewnie wrócę dopiero z końcem listopada, bo po macierzyńskim muszę jeszcze cały urlop wybrać, a uzbierało się tego 53 dni bo jeszcze mi wisi jeden dzień z 2015 roku
Dużo płacisz za żłobek miesięcznie?

Michalina, no teraz to trzeba na maluszki uważać. Moja jest na łóżku tylko wtedy, jak ja na nim, z nią jestem, a i tak mi ucieka i co chwilę muszę ją asekurować.

Edytowane przez jaadowita
Czas edycji: 2017-05-20 o 17:12
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-13 20:47:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.