Matura w innej szkole - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-19, 16:21   #1
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849

Matura w innej szkole


Witam. Chciałam się zapytać, czy jest możliwe, aby przystąpić do matury w innej szkole niż ta, do której uczęszczam? Słyszałam, że jest coś takiego możliwe, ale nie mogę znaleźć zbytnio konkretnych informacji na ten temat.



Czym jest spowodowana moja decyzja? Otóż tym, że w mojej szkole jest wiele przekrętów od momentu kiedy mamy nową dyrekcję. Faworyzowanie innych nauczycieli, bo to znajomy, a linczowanie innych za jakieś bzdury. Dodatkowo moje obawy co do matury pojawiły się przez to jak zostaną zorganizowane próbne. Otóż, w mojej szkole próbne matury będziemy pisać jedynie z podstaw, nie ma rozszerzeń. A wiem, że w innych szkołach jest pisane choćby jedno rozszerzenie. Dlatego mam uzasadnione obawy, że organizację prawdziwej matury szkoła może zawalić, a tu chodzi o moją przyszłość.



Dziękuję z góry za odpowiedzi.
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 06:08   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Matura w innej szkole

Jest, ale przede wszystkim dla osób, których macierzysta szkoła została zlikwidowana. Od jakiegoś czasu wniosek o pisanie egzaminu można też dołączyć do deklaracji o ponownym przystąpieniu do matury (m. in. żeby ułatwić życie osobom, które przeprowadziły się daleko od miejsca, gdzie chodziły do liceum). Nie wydaje mi się, żeby opisana sytuacja została uznana za wystarczające uzasadnienie.

Ale jakby coś - wniosek składa się w macierzystej szkole i musiałabyś się pospieszyć, bo obowiązują przy nim inne terminy deklaracji (ostateczna jakoś w grudniu).
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-20 07:08:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.