Do dziewczyn używających cieni do powiek-cienie podkreślają mi nierówności powieki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-11, 18:39   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607

Do dziewczyn używających cieni do powiek-cienie podkreślają mi nierówności powieki


Czy wszystkie cienie do oczu sprawiają, że po aplikacji powieka wygląda jak pomarszczona? Czy to zależy od firmy albo sposobu aplikacji? Chciałabym mocniej podkreślić oczy a wydaje mi się, że cienie dodają mi lat ze względu na te zmarszczki, które wychodzą na powiece po aplikacji

Coś robię źle czy trafiłam na złe cienie? A może mam zmarszczki, których nie widać bez makijażu i wychodzą po nałożeniu cieni?

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2019-01-11 o 19:34
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 19:18   #2
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Sama jestem ciekawa co może być tego przyczyną. A próbowałaś jakiejś bazy wygładzającej pod makijaż? Albo może masz przemęczone oczy i stąd takie zmarszczki na powiekach?
__________________
"Jestem bogiem i tyranem.I spełnieniem Twoich snów..."
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 19:33   #3
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Cytat:
Napisane przez Trinitty90 Pokaż wiadomość
Sama jestem ciekawa co może być tego przyczyną. A próbowałaś jakiejś bazy wygładzającej pod makijaż? Albo może masz przemęczone oczy i stąd takie zmarszczki na powiekach?

Własnie mam tak o każdej porze. Zresztą wysypiam się i raczej nie mam przemęczonych oczu. Myślisz, że baza mogłaby pomóc? Bo nie próbowałam jeszcze. Nie mam zmarszczek, mam gładką skórę twarzy, również okolice oczu. Na powieki nakładam podkład i puder utrwalający, tak jak na resztę twarzy. Ale tylko odrobineczkę, do delikatnego matu. I tylko na powiekach wychodzą mi zmarszczki...

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2019-01-11 o 19:36
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 20:27   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Własnie mam tak o każdej porze. Zresztą wysypiam się i raczej nie mam przemęczonych oczu. Myślisz, że baza mogłaby pomóc? Bo nie próbowałam jeszcze. Nie mam zmarszczek, mam gładką skórę twarzy, również okolice oczu. Na powieki nakładam podkład i puder utrwalający, tak jak na resztę twarzy. Ale tylko odrobineczkę, do delikatnego matu. I tylko na powiekach wychodzą mi zmarszczki...

a możesz zrobić jakieś zdjęcie? albo znaleźć podobne zdjęcie w necie?
używasz perłowych cieni czy matowych?
nie bardzo wiem jakie zmarszczki - ja mam prawie 40 lat, używam cieni codziennie - głównie w ciemnych kolorach i nie mam żadnych zmarszczek
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 22:00   #5
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
a możesz zrobić jakieś zdjęcie? albo znaleźć podobne zdjęcie w necie?
używasz perłowych cieni czy matowych?
nie bardzo wiem jakie zmarszczki - ja mam prawie 40 lat, używam cieni codziennie - głównie w ciemnych kolorach i nie mam żadnych zmarszczek
Używam matowych, po raz pierwszy w życiu zresztą. Nie widzę podobnych zdjęć na necie ale doczytałam na innym wątku, że stosowanie cieni i tarcie powiek pędzlem może je wysuszać i w efekcie postarzać, dlatego cienie właśnie będą wyglądać na nich tak jak u mnie. Może powinnam używać cieni w płynie? Albo nakładać w inny sposób?

A może powinnam spróbować innych cieni? Kupiłam firmy freedom bo podobały mi się neutralne kolory i może są zbyt sypkie? Bo osypują się strasznie przy nakładaniu, żebym nie wiem ile razy strząsała nadmiar z pędzla to i tak się osypią.

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2019-01-11 o 22:16
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 06:06   #6
eve_line
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Ja wiem o co chodzi, też tak czasami mam. To nie tyle są zmarszczki co podkreślona faktura skóry. Zauważyłam, że dzieje się tak kiedy napakuję za dużo cienia lub gdy ten cień jest za grubo zmielony. W moim makijażu zawsze matuję przestrzeń nad załamaniem matowym beżem i po takim z mysecret miałam "postarzoną" skórę, a kiedy zaczęłam używać cienia mineralnego sypkiego, który był drobno zmielony - tego efektu nie było
eve_line jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 07:00   #7
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Używam matowych, po raz pierwszy w życiu zresztą. Nie widzę podobnych zdjęć na necie ale doczytałam na innym wątku, że stosowanie cieni i tarcie powiek pędzlem może je wysuszać i w efekcie postarzać, dlatego cienie właśnie będą wyglądać na nich tak jak u mnie. Może powinnam używać cieni w płynie? Albo nakładać w inny sposób?

A może powinnam spróbować innych cieni? Kupiłam firmy freedom bo podobały mi się neutralne kolory i może są zbyt sypkie? Bo osypują się strasznie przy nakładaniu, żebym nie wiem ile razy strząsała nadmiar z pędzla to i tak się osypią.
Cytat:
Napisane przez eve_line Pokaż wiadomość
Ja wiem o co chodzi, też tak czasami mam. To nie tyle są zmarszczki co podkreślona faktura skóry. Zauważyłam, że dzieje się tak kiedy napakuję za dużo cienia lub gdy ten cień jest za grubo zmielony. W moim makijażu zawsze matuję przestrzeń nad załamaniem matowym beżem i po takim z mysecret miałam "postarzoną" skórę, a kiedy zaczęłam używać cienia mineralnego sypkiego, który był drobno zmielony - tego efektu nie było
to może faktycznie dotyczy rodzaju cieni albo korektora, który kładziesz pod - może popróbuj z baza albo bez korektora i wredy bedziesz wiedziec czy winne są cienie czy korektor
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 14:49   #8
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Używam matowych, po raz pierwszy w życiu zresztą. Nie widzę podobnych zdjęć na necie ale doczytałam na innym wątku, że stosowanie cieni i tarcie powiek pędzlem może je wysuszać i w efekcie postarzać, dlatego cienie właśnie będą wyglądać na nich tak jak u mnie. Może powinnam używać cieni w płynie? Albo nakładać w inny sposób?
Spróbuj jakiejś bazy wygładzającej pod cienie i może zamiast pędzelkiem zobacz jak będą wyglądać po nałożeniu pacynką lub opuszkiem palca
__________________
"Jestem bogiem i tyranem.I spełnieniem Twoich snów..."
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 18:33   #9
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Może chodzi o to, że cienie nie przyklejają się dobrze do powieki i "rolują" zbierając w zmarszczkach, a przez to je podkreślają?



U siebie tego nie zaobserwowałam, ale ja np. nigdy nie pudruje powiek. Nakładam na nie korektor i na korektor cienie, w sumie najbardziej lubię jak korektor jest jeszcze wilgotny, bo wtedy właśnie się dobrze go trzyma cień. Może przed ten puder cienie się przemieszczają, bo nie mają jak się przykleić?
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 19:21   #10
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek

Cytat:
Napisane przez eve_line Pokaż wiadomość
Ja wiem o co chodzi, też tak czasami mam. To nie tyle są zmarszczki co podkreślona faktura skóry. Zauważyłam, że dzieje się tak kiedy napakuję za dużo cienia lub gdy ten cień jest za grubo zmielony. W moim makijażu zawsze matuję przestrzeń nad załamaniem matowym beżem i po takim z mysecret miałam "postarzoną" skórę, a kiedy zaczęłam używać cienia mineralnego sypkiego, który był drobno zmielony - tego efektu nie było
Dokładnie tak właśnie jest. Chodzi o pokreśloną fakturę skóry i w efekcie skóra wygląda jak pomarszczona. I rzeczywiście winą była za duża ilość produktu. A używałam tak dużo bo przy mniejszej ilości nie było efektu. Dzisiaj pomalowałam oczy innym kupionym wczoraj innej firmy, mocniej napigmnetowanym i oczom nie wierzyłam różnicy Teraz są gładkie i wyglądają pięknie

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;86360049]Może chodzi o to, że cienie nie przyklejają się dobrze do powieki i "rolują" zbierając w zmarszczkach, a przez to je podkreślają?



U siebie tego nie zaobserwowałam, ale ja np. nigdy nie pudruje powiek. Nakładam na nie korektor i na korektor cienie, w sumie najbardziej lubię jak korektor jest jeszcze wilgotny, bo wtedy właśnie się dobrze go trzyma cień. Może przed ten puder cienie się przemieszczają, bo nie mają jak się przykleić?[/QUOTE]

Dzisiaj również nie popudrowałam powiek, położyłam tylko podkład, roztarłam porządnie, poczekałam aż lekko wyschnie i dopiero nałożyłam cień, brak pudru na powiekach i mniejsza jego ilość wyeliminowała problem. Nareszcie, strasznie się cieszę
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 19:47   #11
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek-cienie podkreślają mi nierówności powi

fajnie, ze udało się rozwiązać problem

edytowałam tytuł wątku, zeby inne dziewczyny mogły go znaleźć używając słów kluczowych w wyszukiwarce

chyba, ze macie pomysł jak go jeszcze skrócić (nie chciałam usuwac oryginalnego tytułu) żeby oddawał treść dyskusji - to proszę
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-14, 13:05   #12
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do dziewczyn używających cieni do powiek-cienie podkreślają mi nierówności powi

Polecam baze (Thebalm ma niezla) i cienie o satynowym wykonczeniu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-14 14:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.