Pieniądze ślub.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-27, 18:55   #1
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55

Pieniądze ślub..


Hej Kochane

Mam pytanie.. Planujemy slub na 2021 rok.. Problem w tym, ze dopiero zaczynamy oszczędzać...

Słysze ciągle od znajomych, ze rodzice dali to.. Drugim 100 000 zł na slub itd.
My z partnerem podchodzimy z hm.. Normalnych rodzin. Jedzenia nigdy nie brakowało jednakze nie ma kto nam dołożyć..

Czy sa tutaj osoby ktore w 2.5 roku uzbieraly kolo 35.tys. Zarabiamy po okolo 3 000 zł.

Liczyliśmy ze tyle możemy dać radę. Jednak zamiast sie cieszyć! Martwię sie ze moze byc ciężko z kasa..

Jak było u Was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 20:43   #2
karoignatowicz
Raczkowanie
 
Avatar karoignatowicz
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 44
Dot.: Pieniądze ślub..

Hej!
My mamy ten komfort, że rodzice pomogą nam finansowo.
Wstępnie szacujemy koszt wesela na około 50 000 zł (Ale podejrzewam, że może zabraknac). Opłacamy gosciom nocleg, ponieważ moja rodzina jest z drugiej strony Polski i to generuje dodatkowe koszty.

Rodzice dołożą nam około połowy więc do maja 2020 musimy trochę dozbierac. Damy radę

35 000 w 30 miesięcy to trochę ponad tysiąc złotych miesięcznie. Myślę, że dacie radę!
Pamiętaj, że wielu usługodawców nie wymaga pieniędzy od razu.
My rozliczamy się ostatecznie z sala do poniedziałku po weselu. Fotograf - zaliczka 10%, 50% pozostałej kwoty na weselu i 50% przy odbiorze materiału (nawet 3 miesiące po slubie) więc spokojnie dacie radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karoignatowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 10:57   #3
kalinson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 18
Dot.: Pieniądze ślub..

Hej

my również planujemy wesele na 2021 i od niedawana zaczęliśmy odkładanie pieniędzy z tym, że rodzice nam pomogą finansowo. Chcemy jednak większość sami opłacić + noclegi dla połowy gości (a wesele planujemy dość spore...).

Ale dokładnie, wychodzi po ok 1200zł miesięcznie na dwie osoby więc dacie radę Oczywiście zależy ile wydajecie na mieszkanie, jedzenie i całą resztę ale po 600 zł odłożyć na pewno się uda ! Bądź dobrej myśli !
kalinson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 10:59   #4
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Pieniądze ślub..

Chociaż my prawdę mówiąc dopiero tydzień temu się zareczylismy wiec to wszystko jest świeże i nowe.. Dopiero spotkanie z rodzicami sie odbędzie pod koniec miesiąca. Jeszcze sie nie znaja.. Jeszcze Tez oficjalnie nie wiedzą o ślubie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 11:00   #5
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pieniądze ślub..

Ja nigdy nie pozwolę na to, żeby rodzice finansowali mi wesele. Jeśli chcą dać coś od siebie to mogą już na ślubie "w prezencie", ale żeby finansować imprezę to nie
Skoro jestem na tyle dorosła, żeby podjąć decyzję o założeniu rodziny to również jestem na tyle dorosła żeby samej zapłacić za swoje zachcianki

Spokojnie dasz radę. Możesz też jakieś prace dorywcze wziąć.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 11:06   #6
karoignatowicz
Raczkowanie
 
Avatar karoignatowicz
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 44
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie pozwolę na to, żeby rodzice finansowali mi wesele. Jeśli chcą dać coś od siebie to mogą już na ślubie "w prezencie", ale żeby finansować imprezę to nie
Skoro jestem na tyle dorosła, żeby podjąć decyzję o założeniu rodziny to również jestem na tyle dorosła żeby samej zapłacić za swoje zachcianki

Spokojnie dasz radę. Możesz też jakieś prace dorywcze wziąć.
Mieliśmy identyczne podejście, ale rodzice powiedzieli, że chcą dołożyć kwotę X, a czy wrzucimy to w budżet wesela, czy oplacimy podróż poslubna, czy też dołożymy do mieszkania, to już nasza sprawa

Sami z siebie od kilku lat staramy się odkładać jak najwięcej więc ślubne sprawy nie są zależne od rodziców ale jeśli chcą pomóc i uczestniczyć w przygotowaniach to zabraniac nie będę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karoignatowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 11:10   #7
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez karoignatowicz Pokaż wiadomość
Mieliśmy identyczne podejście, ale rodzice powiedzieli, że chcą dołożyć kwotę X, a czy wrzucimy to w budżet wesela, czy oplacimy podróż poslubna, czy też dołożymy do mieszkania, to już nasza sprawa

Sami z siebie od kilku lat staramy się odkładać jak najwięcej więc ślubne sprawy nie są zależne od rodziców ale jeśli chcą pomóc i uczestniczyć w przygotowaniach to zabraniac nie będę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomóc i uczestniczyć w przygotowaniach też nie będę zabraniać

Jedynie pomocy finansowej nie przyjmę. Tak jak wspomniałam - jeśli będą mieli ochotę mogą dać "do koperty".
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-28, 12:43   #8
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Hej Kochane

Mam pytanie.. Planujemy slub na 2021 rok.. Problem w tym, ze dopiero zaczynamy oszczędzać...

Słysze ciągle od znajomych, ze rodzice dali to.. Drugim 100 000 zł na slub itd.
My z partnerem podchodzimy z hm.. Normalnych rodzin. Jedzenia nigdy nie brakowało jednakze nie ma kto nam dołożyć..

Czy sa tutaj osoby ktore w 2.5 roku uzbieraly kolo 35.tys. Zarabiamy po okolo 3 000 zł.

Liczyliśmy ze tyle możemy dać radę. Jednak zamiast sie cieszyć! Martwię sie ze moze byc ciężko z kasa..

Jak było u Was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Podlicz wasze miesięczne wydatki, podziel kasę na wesele przez liczbę miesięcy i co miesiąc tyle odkładaj na osobne konto.
Jak okaże się na pół roku przed weselem że będzie mało możesz zacząć ciąć koszty - brak strojenia kościoła, używana suknia, brak atrakcji dla gości, mniejszy bukiet itp.



Ja będę mieć wesele w 2020 i nie wyobrażam sobie oczekiwania że rodzice cokolwiek będą mi finansować. Ktoś inny dostał to spoko ale to moja impreza którą ja wystawiam i nie chce od nikogo pieniędzy. Jak rodzice mają taką wolę mogą dać kopertę. Z kopert chcemy nadpłacić kredyt hipoteczny więc się nie zmarnują ale wesele urządzamy takie na jakie nas stać.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 16:53   #9
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Pieniądze ślub..

Ja również mam wesele w 2020 i również nie oczekuję, że rodzice będą mi je sponsorować i coś dokładać.
Ogólnie to robimy małe wesele i sami chcemy wszystko zorganizować na tyle na ile będzie nas stać.

Pieniądze z kopert chcemy przeznaczyć na mieszkanie.
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 17:34   #10
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Pieniądze ślub..

Hej. Też jestem w podobnej sytuacji, planujemy na 2021 ślub. Obliczyliśmy że 40000 musimy mieć. Aktualnie zarabiam 2000 zł i nie jestem w stanie odkładać np 500 zł tak jak bym chciała. Mogę około 250 tylko, więc muszę pójść do jakiejś dodatkowej pracy. Rodzice nam raczej nie dołożą, mama o ile da radę to około 5000, ale i tak się na to nie nastawiam. I tak już mam koszty poucinane , typu brak strojenia kościoła, bukiet sama zrobię, będę miała używaną sukienkę, paznokcie i makijaż siostra mi zrobi za darmo, ogólnie to wszystko co się da to będzie po kosztach, ale nie chcę oszczędzać na obrączkach i zespole. Nie chcę też wykreślać gości, bo nie wyobrażam sobie wesela bez przyjaciółki bądź innej rodziny.....
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 17:41   #11
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Pieniądze ślub..

My dzisiaj bylismy patrzeć na sale.. I zamiast sie cieszyć jestem zalamana.. Tak jak zakładalismy ze będzie 60 osob, tak zrobiło sie 88... W tym połowie musimy zapewnić noclegi.. Więc 26 tys. Za samą sale... Nie chcę oszczędzać na orkiestrze sali gościach sukni i makijażu, ale co z tego jak koszty sa masakryczne nawet juz termin zmieniony z sierpnia na wrzesień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-28, 17:47   #12
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Pieniądze ślub..

Powiem Ci, że jak my zaczęliśmy planować to zamiast mi sprawić to radość, to mnie właśnie dołowało jak Ciebie, bo zaczęłam naprawdę patrzeć realistycznie jakie to są wysokie koszty. Teraz patrzę na to jakoś spokojniej i np jeśli uznamy, że nie damy rady odłożyć to najwyżej przełoży się na następny rok. Mój Artur ciągle mi powtarza, że musze mieć do tego czysty i spokojny umysł, bo jeśli się boję i przejmuję, to tym bardziej te pieniądze na oszczędzanie się oddalają i możliwości,,,,,
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 17:54   #13
karoignatowicz
Raczkowanie
 
Avatar karoignatowicz
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 44
Dot.: Pieniądze ślub..

Dziewczyny, wszystko róbcie na mega spokoju.

Powiem wam na naszym przykładzie. Jesteśmy razem prawie 6 lat. Wszyscy wcześniej ciągle marudzili i naciskali na ślub. Zareczeni jesteśmy prawie 3 lata.

Ślub dopiero w maju 2020.

Dlaczego? A no dlatego, że aktualnie mamy taka sytuację finansową, że cała moja wypłata (3,5-4tysiace) jak i jeszcze cztery cyfry z wypłaty narzeczonego to nasze luźne pieniądze, oszczędności. Tak na prawdę dopiero teraz możemy sobie pozwolić na super wesele bez odmawiania sobie czegokolwiek i myślę, że jest to mega rozsądne podejście.
Jeśli będziecie się "zajezdzac", odmawiać sobie Wszystkich przyjemności, ślub i przygotowanie nie będaczymś super tylko nieprzyjemnoscia, a po co to komu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karoignatowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 17:57   #14
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dot.: Pieniądze ślub..

Ja mam jeszcze taką sytuację.. Ze w 2021 wtedy kiedy planujemy ślub bede miala 28 lat. Więc według mnie to najwyższy czas aby zajść w ciążę.. Jednakże chce dopiero po slubie.. Także przełożeniu z roku na rok wesela juz nie wchodzi w gre.. Takze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 18:02   #15
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Pieniądze ślub..

My ogólnie od początku planowaliśmy małe wesele.
Chciałabym, żeby było skromnie, ale elegancko.
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 18:10   #16
karoignatowicz
Raczkowanie
 
Avatar karoignatowicz
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 44
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze taką sytuację.. Ze w 2021 wtedy kiedy planujemy ślub bede miala 28 lat. Więc według mnie to najwyższy czas aby zajść w ciążę.. Jednakże chce dopiero po slubie.. Także przełożeniu z roku na rok wesela juz nie wchodzi w gre.. Takze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To faktycznie. Ja w momencie slubu będę miała 26, narzeczony 28 i też od razu chcielibyśmy dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karoignatowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 18:26   #17
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze taką sytuację.. Ze w 2021 wtedy kiedy planujemy ślub bede miala 28 lat. Więc według mnie to najwyższy czas aby zajść w ciążę.. Jednakże chce dopiero po slubie.. Także przełożeniu z roku na rok wesela juz nie wchodzi w gre.. Takze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak jak ja.... Tak samo 28 lat ślub, chciałabym się też przysłowiowo wyszaleć po ślubie i dopiero dziecko, czyi około 30 lat będę miała. A jak się zbiera na wesele, to raczej nie można szaleć , tylko odkładać
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 14:50   #18
asshley
Raczkowanie
 
Avatar asshley
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 499
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez Aleksiaaleksia1 Pokaż wiadomość
My dzisiaj bylismy patrzeć na sale.. I zamiast sie cieszyć jestem zalamana.. Tak jak zakładalismy ze będzie 60 osob, tak zrobiło sie 88... W tym połowie musimy zapewnić noclegi.. Więc 26 tys. Za samą sale... Nie chcę oszczędzać na orkiestrze sali gościach sukni i makijażu, ale co z tego jak koszty sa masakryczne nawet juz termin zmieniony z sierpnia na wrzesień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle, ze na niektorych rzeczach da sie zaoszczedzic.
Moze np wezcie DJ zamiast zespolu?
Mniej posilkow podczas wesela i wtedy sala zmiejszy cene od osoby?
Brak wystroju kosciola
Uzywana suknia
Brak auta weselnego

Bez sensu robic wesele 'zastaw sie a postaw sie' i skoro placicie sobie sami to o wszytskim sami mozecie decydowac a nie rodzice z gory Wam narzucac.

I moim zdaniem wcale nie 'musisz' zapewniac gosciom noclegu, mysle, ze w dzisiejszych czasach kazdy to rozumie.

Na pewno dacie rade!
asshley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 09:47   #19
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Pieniądze ślub..

Jestem w dokładnie takiej sytuacji. Sprawa jest prosta. Albo chcesz ślubu, albo nie. Jak chcesz zaciskasz pasa i tyle. Początkowo miałam podobne nastawienie, więc Cię rozumiem, ale musisz na spokojnie zastanowić się nad tym i nastawić się nad obranym kierunkiem i przy tym NAPRAWDĘ nie ma sensu myśleć o innych opcjach
A i dodam że my mamy większy cel. Nie tniemy kosztów ani trochę. Więc DASZ RADĘ

Edytowane przez elektro_lit
Czas edycji: 2019-02-14 o 09:49
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-20, 18:24   #20
pinakolada_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pieniądze ślub..

Cześć Dziewczyny!


Też zaczynam powoli planować, chociaż zaręczyny dopiero przede mną Ale pierścionek już jest i weekend-niespodzianka zaplanowany, także wiem co dostanę na urodziny Wstępnie też planujemy wesele na 2021 i właściwie to nie wiem od czego zacząć - najpierw szukacie sali i wybieracie dokładny termin, a potem cała reszta? Z tego co słyszę to z dograniem wszystkiego w jednym terminie bywa różnie i trochę mnie to przeraża. Orientujecie się jakie są teraz ceny za talerzyk/od pary w restauracjach? U nas będzie dużo gości, bo oboje mamy duże rodziny i sporo przyjaciół, więc nie wiem z jaką kwotą będziemy się mierzyć...
pinakolada_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 06:14   #21
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez pinakolada_90 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!


Też zaczynam powoli planować, chociaż zaręczyny dopiero przede mną Ale pierścionek już jest i weekend-niespodzianka zaplanowany, także wiem co dostanę na urodziny Wstępnie też planujemy wesele na 2021 i właściwie to nie wiem od czego zacząć - najpierw szukacie sali i wybieracie dokładny termin, a potem cała reszta? Z tego co słyszę to z dograniem wszystkiego w jednym terminie bywa różnie i trochę mnie to przeraża. Orientujecie się jakie są teraz ceny za talerzyk/od pary w restauracjach? U nas będzie dużo gości, bo oboje mamy duże rodziny i sporo przyjaciół, więc nie wiem z jaką kwotą będziemy się mierzyć...
To ci niespodzianka
To chyba mocno zależy od województwa... U mnie np. ceny na 2021 zaczynają się od 190-200 zł za talerzyk.
My wybraliśmy termin najpierw i musiał być dokładnie ten W jednym miejscu spotkał nas zawód, bo jedynie nasz termin był zarezerwowany z całego 2021 Ale ostatecznie wylądowaliśmy w miejscu, które nam zupełnie odpowiada, jest ładne i zbiera dobre opinie. Nawet długo nie szukaliśmy Potem od razu narzeczony zaczął szukać zespołu. A fotografa ja znalazłam dopiero teraz, ale pytałam kilku o termin i wszyscy mieli wolne. Co najzabawniejsze fotograf z operatorem kamery to większy koszt niż zespół (5 czy 6 muzyków)... Tzn. można wybrać kogokolwiek, ale ja postawiłam na jakość
A takie miejsca jak cukiernia i fryzjer pozostają do zarezerwowania na kilka miesięcy przed ślubem, bo u nas tak szybko nie zapisują.
Najlepsze w planowaniu ślubu w tak odległym terminie jest to, że wszystko sobie robimy na spokojnie. Wszystko jest rozwleczone na miesiące wręcz. W tym roku będziemy też robić nauki żeby mieć już z głowy
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 17:18   #22
pinakolada_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
To ci niespodzianka
To chyba mocno zależy od województwa... U mnie np. ceny na 2021 zaczynają się od 190-200 zł za talerzyk.
My wybraliśmy termin najpierw i musiał być dokładnie ten W jednym miejscu spotkał nas zawód, bo jedynie nasz termin był zarezerwowany z całego 2021 Ale ostatecznie wylądowaliśmy w miejscu, które nam zupełnie odpowiada, jest ładne i zbiera dobre opinie. Nawet długo nie szukaliśmy Potem od razu narzeczony zaczął szukać zespołu. A fotografa ja znalazłam dopiero teraz, ale pytałam kilku o termin i wszyscy mieli wolne. Co najzabawniejsze fotograf z operatorem kamery to większy koszt niż zespół (5 czy 6 muzyków)... Tzn. można wybrać kogokolwiek, ale ja postawiłam na jakość
A takie miejsca jak cukiernia i fryzjer pozostają do zarezerwowania na kilka miesięcy przed ślubem, bo u nas tak szybko nie zapisują.
Najlepsze w planowaniu ślubu w tak odległym terminie jest to, że wszystko sobie robimy na spokojnie. Wszystko jest rozwleczone na miesiące wręcz. W tym roku będziemy też robić nauki żeby mieć już z głowy
No niespodzianka, że hej! Mój Luby nie umie trzymać języka w gębie, niestety

A z jakiego województwa jesteś? Ja z łódzkiego i słyszałam nawet o 290 zł za talerzyk, szczęka opada.
Nie wiedziałam, że nauki można zrobić dwa lata wcześniej, nie przeterminują się??

W takim razie mnie pocieszyłaś, jest szansa, że my również wszystko na spokojnie sobie ogarniemy Powiesz mi jeszcze jakie ceny życzą sobie zespoły?
pinakolada_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 20:21   #23
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Pieniądze ślub..

Cytat:
Napisane przez pinakolada_90 Pokaż wiadomość
No niespodzianka, że hej! Mój Luby nie umie trzymać języka w gębie, niestety

A z jakiego województwa jesteś? Ja z łódzkiego i słyszałam nawet o 290 zł za talerzyk, szczęka opada.
Nie wiedziałam, że nauki można zrobić dwa lata wcześniej, nie przeterminują się??

W takim razie mnie pocieszyłaś, jest szansa, że my również wszystko na spokojnie sobie ogarniemy Powiesz mi jeszcze jakie ceny życzą sobie zespoły?
Spokojnie, mój też. I dlatego tym, że udało mu się oświadczyny zachować w tajemnicy, mnie zszokował.

Ja jestem z Podkarpacia. U nas niby wszystko tańsze, chociaż sprzeczałabym się Ceny są różne w zależności od miasta też, więc nie dziwią mnie aż takie.
Nauki przedmałżeńskie nie, można je zrobić kiedykolwiek, nawet nie będąc w związku Siostra jak chodziła to mi proponowała (też byłam zdziwiona ). To chyba przedślubne maja konkretny termin.

Oj ceny zespołów to naprawdę baaardzo różnie. Ciężko powiedzieć jaki jest zakres. Mogę tylko powiedzieć ile to u nas wychodzi. Nasz zespół jak narzeczony pytał to wyszedł dość tanio, bo ok. 4000 tys, ale przy umowie okazało się, że grają chyba tylko do 2, a potem za każdą godzinę dopłacamy... Licząc zabawę do rana wyszło nieco ponad 6 tysięcy i to jest kwota no nie najmniejsza, ale taka średnia tutaj za tak duży zespół.

A tak jeszcze w temacie: rozmawiałam z koleżanką, ona początkowo chciała dja. Okazało się jednak, że dobry DJ z stopniem wodzirejstwa wychodzi podobnie do zespołu ostatecznie wzięli 3 osobowy zespół. Także niekoniecznie jest to dobry sposób na cięcie kosztów. Oczywiście można wziąć kogoś początkującego i bez żadnych stopni, ale to kwestia indywidualna.
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-21 21:21:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.