Czy czekać na instynkt macierzyński? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-21, 11:59   #1
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440

Czy czekać na instynkt macierzyński?


Mam 29 lat i zastanawiam się nad dzieckiem. Problem w tym, że nie mam żadnego instynktu macierzyńskiego, po prostu stwierdziłam że mam dobrą pracę, umowę na czas nieokreślony lada chwila, męża, mieszkanie... Na pewno chce mieć dzieci ale czy teraz? Czy ten instynkt spadnie na mnie jak grom z jasnego nieba? Znam kobiety, które marzą o dziecku, starają się pare lat i nie myślą o niczym innym jak o dziecku. A ja? Jedynie myśle że dziecko zabierze mi wolność i w sumie tego się boje najbardziej i dlatego jeszcze się nie zdecydowaliśmy.

Będę wdzięczna za opinie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 14:38   #2
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Mam 29 lat i zastanawiam się nad dzieckiem. Problem w tym, że nie mam żadnego instynktu macierzyńskiego, po prostu stwierdziłam że mam dobrą pracę, umowę na czas nieokreślony lada chwila, męża, mieszkanie... Na pewno chce mieć dzieci ale czy teraz? Czy ten instynkt spadnie na mnie jak grom z jasnego nieba? Znam kobiety, które marzą o dziecku, starają się pare lat i nie myślą o niczym innym jak o dziecku. A ja? Jedynie myśle że dziecko zabierze mi wolność i w sumie tego się boje najbardziej i dlatego jeszcze się nie zdecydowaliśmy.

Będę wdzięczna za opinie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie jesteś przekonana i posiadanie dziecka widzisz w kategorii odebrania wolności, to raczej sobie odpuść, poczekaj. Chodzi też o to, aby dziecko miało szczęśliwy dom, a nie taki, w którym czuje od rodziców, że zabiera im wolność
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 14:36   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

jak masz takie podejście to wstrzymaj się na razie z dziećmi.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 17:53   #4
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Ja miałam/mam tak jak Ty. Nie lubię dzieci, nawet bardzo ich nie lubię. Nie czuję instynktu macierzyńskiego, ale z drugiej strony też wiedziaļam , że kiedyś te dzieci chcę mieć.Teraz mam dobre warunki, stabilny związek, umowę na czas nieokreślony, całkiem dobre zarobki i własne niedawno kupione mieszkanie. I zdecydowaliśmy sie spróbować (wydaqało mi się, że w tym wieku to to trochę potrwa) i udało się za pierwszym razem. Nadal nie czuję instynktu, ale się cieszę, nie obawiam utraty wolności bo też wiem, że będzie wyręczał mnie mój partner i będę mogła liczyć na pomoc rodziny, ale wiadomo, że trochę strach jest. Wydaje mi się, że nie trzeba być zbzikowanym na punkcie macierzyństwa żeby mieć dziecko. A obawy o utratę wolności są jak dla mnie zupełnie normalne i uzasadnione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 23:16   #5
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Mam 29 lat i zastanawiam się nad dzieckiem. Problem w tym, że nie mam żadnego instynktu macierzyńskiego, po prostu stwierdziłam że mam dobrą pracę, umowę na czas nieokreślony lada chwila, męża, mieszkanie... Na pewno chce mieć dzieci ale czy teraz? Czy ten instynkt spadnie na mnie jak grom z jasnego nieba? Znam kobiety, które marzą o dziecku, starają się pare lat i nie myślą o niczym innym jak o dziecku. A ja? Jedynie myśle że dziecko zabierze mi wolność i w sumie tego się boje najbardziej i dlatego jeszcze się nie zdecydowaliśmy.

Będę wdzięczna za opinie.


]
Uwazam, ze rady w stylu 'jakos to bedzie', 'jak urodzisz to pokochasz / pojawi sie instynkt' sa tragicznie nietrafione. Poczytaj sobie o kobietach, ktore zaluja, ze maja dzieci. To AZ 3% wszystkich kobiet. Sa specjalne strony i fora dla nich. Wiele mialo taki start, jak ty. Wbrew pozorom nie kazdemu budza sie uczucia, zwlaszcza jak zaleje nas morze obowiazkow. Powiem Ci, ze ja zawsze myslalam, ze jak dziecko to tylko jak bede miec odpowiedniego partnera, bo jak nie to wolalabym byc bezdzietna. I mam i super meza, prace, warunki finansowe etc etc. I nawet mnie ciaza dobija. Wiec nie jest lekko.

Ja bym sie wstrzymala, ALE nie tyko na zasadzie 'moze mi sie za kilka lat odwidzi'. Wstrzymaj sie, ale przemysl. Co masz na mysli, ze ci odbierze wolnosc? Czy to znaczy, ze czegos nie zrobilas w zyciu co chcialas, i na co dziecko moze odebrac szanse? Czy moze to jest ukryty strach? Idz nawet na terapie, a co, to jest cos, w co warto zainwestowac i pieniadze i czas i energie emocjonalna. Winna to jestes i sobie, i dziecku i partnerowi.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 14:16   #6
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Jedynie myśle że dziecko zabierze mi wolność i w sumie tego się boje najbardziej i dlatego jeszcze się nie zdecydowaliśmy.
No w pierwszym okresie swojego życia na pewno Ci tą wolność w znacznym stopniu ograniczy, tutaj nie ma się co czarować i zaklinać rzeczywistości.

To inny etap życia, w którym przez długi czas nic już nie będzie takie jak było, warto się na spokojnie zastanowić czy jesteście gotowi na to, że dużo się zmieni.
Natomiast nie czekaj na ten mityczny instynkt, płacz macicy na widok wózka i tak dalej, bo po prostu zwyczajnie nie każda kobieta coś takiego czuje. Co wcale nie oznacza, że te bez tego instynktu są złymi, niekochającymi swoich dzieci matkami



Ja miałam podobnie, a teraz żałuję, że nie zdecydowałam się na dziecko wcześniej - zwyczajnie miałam wtedy więcej sił, cierpliwości, bardziej wytrzymały organizm .
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2019-03-02 o 14:21
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 15:48   #7
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja miałam podobnie, a teraz żałuję, że nie zdecydowałam się na dziecko wcześniej - zwyczajnie miałam wtedy więcej sił, cierpliwości, bardziej wytrzymały organizm .
Moze malo o siebie dbasz ja po 30 mam wiecej energii i jestem bardziej wysportowana niz jak mialam 20 pare lat. Jak wszystko inne, to jest kwestia indywidualna.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-02, 15:53   #8
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Moze malo o siebie dbasz ja po 30 mam wiecej energii i jestem bardziej wysportowana niz jak mialam 20 pare lat. Jak wszystko inne, to jest kwestia indywidualna.
Ja niby też mam więcej energii, ale na całonocne balangi już nie mam takich sił jak kiedyś Cierpliwości do tłumaczenia po raz pierdyliardowy tego samego też mam mniej


Pewnie że to kwestia indywidualna.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 16:07   #9
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja niby też mam więcej energii, ale na całonocne balangi już nie mam takich sił jak kiedyś Cierpliwości do tłumaczenia po raz pierdyliardowy tego samego też mam mniej


Pewnie że to kwestia indywidualna.
A ja na odwrot akurat. Z tymi balangami to nawet dobrze, ja to bardziej ze nie mam ochoty, niz sil, bo przynajmniej nie czuje, ze musze z nich zrezygnowac.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 16:10   #10
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

U mnie to zdecydowanie kwestia sił, kiedyś spokojnie 2-3 noce pod rząd bez snu i człowiek całkiem ok funkcjonował, do pracy chodził, było ok. A tu jedna balanga urządzona przez dziecko i matka ledwo zipie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 17:40   #11
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Na mnie nic nie spadło, decyzję o dziecku podjęliśmy zdroworozsądkowo.
Jeszcze w ciąży czułam się mocno nieswojo, kiedy zobaczyłam synka - stała się cała ta magia, miłość na śmierć i życie.

Drugiego dziecka już bardzo chciałam.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 09:26   #12
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Mam 29 lat i zastanawiam się nad dzieckiem. Problem w tym, że nie mam żadnego instynktu macierzyńskiego, po prostu stwierdziłam że mam dobrą pracę, umowę na czas nieokreślony lada chwila, męża, mieszkanie... Na pewno chce mieć dzieci ale czy teraz? Czy ten instynkt spadnie na mnie jak grom z jasnego nieba? Znam kobiety, które marzą o dziecku, starają się pare lat i nie myślą o niczym innym jak o dziecku. A ja? Jedynie myśle że dziecko zabierze mi wolność i w sumie tego się boje najbardziej i dlatego jeszcze się nie zdecydowaliśmy.

Będę wdzięczna za opinie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam w tym samym wieku, kiedy zdecydowaliśmy się na pierwsze dziecko. I miałam bardzo podobne wątpliwości i wrażenie, że nie mam instynktu macierzyńskiego. Zaszłam w ciążę i nawet z rosnącym brzuchem miałam ambiwalentne uczucia - niby fajnie, ale się nie zakochałam i trochę się bałam, że w ogóle tego dziecka nie pokocham. Szczerze mówiąc dopiero jak się bobas urodził, to mnie zalała fala macierzyńskiej czułości. I jasne, że było trudno, bo dziecko faktycznie trochę tą wolność zabiera. Zwłaszcza na początku. A potem się okazuje, że z dzieckiem można też robić super fajne rzeczy. Jest inaczej fajnie, ale nadal fajnie.
Teraz jestem w trzeciej ciąży i żałuję, że nie zdecydowałam się na dzieci trochę wcześniej.

ALE! Jedno ważne ALE! Osobiście uważam, że jeśli kobieta jest przekonana, że naprawdę, ale to naprawdę nie chce mieć dzieci, to nie powinna dać się namówić: "bo tak trzeba", "bo taka kolej życia", "bo koleżanki mają". Tu nie ma miejsca na kompromis - spróbuję, a jak mi się nie uda, to zrezygnuję. Lepiej tych dzieci nie mieć i nie krzywdzić siebie ani ich, niż ulegać presji otoczenia.
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:04   #13
tolga88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 24
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Poczekaj dziewczyno z tym dzieckiem, skoro cię to nie kręci. Też kiedyś miałam to samo, ale przyszło do mnie w wieku własnie 28 lat, gdzie już byłam dwa-trzy lata po ślubie.
tolga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 17:26   #14
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

Loteria, instynkt macierzyński może się pojawić, a może nie. Jedno jest pewne, posiadanie dziecka zmienia wszystko i jest bardzo ciężko szczególnie na początku. Więc przechodzenie przez trudne początki w przypadku, gdy instynk nie spadnie na Ciebie z nieba, będzie cholernie trudne.
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 00:24   #15
76Monika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy czekać na instynkt macierzyński?

[QUOTE=echme;86522659]Mam 29 lat i zastanawiam się nad dzieckiem. Problem w tym, że nie mam żadnego instynktu macierzyńskiego, po prostu stwierdziłam że mam dobrą pracę, umowę na czas nieokreślony lada chwila, męża, mieszkanie... Na pewno chce mieć dzieci ale czy teraz? Czy ten instynkt spadnie na mnie jak grom z jasnego nieba? Znam kobiety, które marzą o dziecku, starają się pare lat i nie myślą o niczym innym jak o dziecku. A ja? Jedynie myśle że dziecko zabierze mi wolność i w sumie tego się boje najbardziej i dlatego jeszcze się nie zdecydowaliśmy.

Będę wdzięczna za opinie.

Czekaj na instynkt, ale nikt Ci nie zagwarantuje, że przyjdzie. Wypowiadam się z własnego doświadczenia, nie chce Ci niczego narzucać. Jestem mamą 3 wspaniałych ludzi (biologicznie dwójki). Syna "dostałam w komplecie" i to było super, był już spory świetnie spędzaliśmy razem czas, dogadywaliśmy się od zawsze. Mój facet bardzo chciał drugiego dziecka, przez ponad rok się temu sprzeciwiałam, ale w końcu uległam namową że "jak urodzisz to będzie fantastycznie, świat się zmieni na lepsze a miłość wybuchnie od pierwszego spojrzenia, obudzi się instynkt". No miłość nie wybuchła, trochę zajęło to czasu. Po tygodniu chciałam uciec jak najdalej, obwiniałam się że jestem najgorszą matką na świecie, bałam się że zrobię temu maleństwu krzywdę - nie potrafiłam się nim zajmować. Pierwszy rok był najgorszy, bardzo szybko wróciłam do pracy na szczęście mój partner przejął stery w opiece nad dzieckiem i chyba w sumie dzięki jemu to przetrwałam. Z córką było już łatwiej, ale też nie siedziałam w domu zbyt długo. Czy żałuje że mam dzieci? Nie, wszystko ułożyłam, pogodziłam się sama ze sobą - zrozumiałam że nie będę standardową mamą. Nie żałuje że tak wcześnie wróciłam do pracy, szczęśliwa mama= szczęśliwe dziecko.
__________________
od 18 lat razem
76Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-20 00:24:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.