TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-14, 12:56   #1
punk666girl
Zadomowienie
 
Avatar punk666girl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 244

TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie


Cześć,

Jako że w temacie ślubów jestem nieogarnięta (bo nie bywam), to mam do Was pytanie. Mój TŻ będzie świadkiem na ślubie swojego brata. Brat chce, żeby to TŻ zakupił alkohol na wesele (w sumie oboje tak ustalili) i tu nasuwa się moje pytanie - co z prezentem/kopertą? Dać, nie dać, ile dać, czy potraktować alkohol jako "prezent"?
punk666girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 14:20   #2
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Cytat:
Napisane przez punk666girl Pokaż wiadomość
Cześć,
Brat chce, żeby to TŻ zakupił alkohol na wesele
Rilly???
W życiu o czymś takim nie słyszałam! Czyli na dzień dobry ma wyskoczyć z kilku tysięcy, żeby miał zaszczyt być świadkiem na ślubie brata
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 14:32   #3
punk666girl
Zadomowienie
 
Avatar punk666girl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Cytat:
Napisane przez shaylla Pokaż wiadomość
Rilly???
W życiu o czymś takim nie słyszałam! Czyli na dzień dobry ma wyskoczyć z kilku tysięcy, żeby miał zaszczyt być świadkiem na ślubie brata
Alkohol (tutaj nie jestem pewna, czy chodzi tylko o wódkę, czy o wina itd) ma podobno kupić z jeszcze jedną osobą z rodziny Też wydaje mi się to dziwne i nie bardzo wiem jak ten temat ugryźć. Pogadać z Panem Młodym, że w ramach prezentu dołożymy jakąś kwotę na zakup? Bo zdaję sobie sprawę, że pewnie kwota za całość będzie niemała, nawet jak ogarną dobrą cenę...
punk666girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 22:17   #4
kolova
Przyczajenie
 
Avatar kolova
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 24
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Nigdy dotąd nie słyszałam o pomyśle, by świadek kupował alkohol. Sama też organizując własne wesele nie potrafiłabym takim obowiązkiem nikogo obarczyć.

Nie wiem jak duże będzie przyjęcie, ale przyjmując, że na 100 osób to potrzebują 100 litrów, czyli 200 butelek. Jedna butelka, przy super okazji, kosztuje 18-19 zł, czyli 3600-3800 zł. Na jedną osobę przypada ok. 2 tys - czy uważasz, że powinniście jeszcze coś dokładać?

Nie wiem również jaka jest Wasza sytuacja finansowa, jeśli nie macie pomysłu w co zainwestować leżące odłogiem pieniądze to dajcie dodatkowy prezent, ale moim zdaniem Pan Młody powinien po stopach Twojego Tż całować za sfinansowanie alkoholu bez dodatkowych datków.

Edytowane przez kolova
Czas edycji: 2017-09-19 o 22:18
kolova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 11:09   #5
punk666girl
Zadomowienie
 
Avatar punk666girl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Cytat:
Napisane przez kolova Pokaż wiadomość
Nigdy dotąd nie słyszałam o pomyśle, by świadek kupował alkohol. Sama też organizując własne wesele nie potrafiłabym takim obowiązkiem nikogo obarczyć.

Nie wiem jak duże będzie przyjęcie, ale przyjmując, że na 100 osób to potrzebują 100 litrów, czyli 200 butelek. Jedna butelka, przy super okazji, kosztuje 18-19 zł, czyli 3600-3800 zł. Na jedną osobę przypada ok. 2 tys - czy uważasz, że powinniście jeszcze coś dokładać?

Nie wiem również jaka jest Wasza sytuacja finansowa, jeśli nie macie pomysłu w co zainwestować leżące odłogiem pieniądze to dajcie dodatkowy prezent, ale moim zdaniem Pan Młody powinien po stopach Twojego Tż całować za sfinansowanie alkoholu bez dodatkowych datków.
Czyli tylko ja mam takie szczęście Ostatecznie stanęło na tym (po moich długich negocjacjach z TŻ), że dokładamy do alkoholu maksymalnie 1000zł, on by chciał więcej, bo to jego brat i się poczuł i bla bla bla...
punk666girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 12:43   #6
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Jeżeli go stać, żeby kupić ten alkohol i chce to zrobić na wesele to czemu nie. Oczywiście traktowałabym to już jako gotowy prezent. Alkoholu bym nie kupiła, tylko dała kasę na ten alko. Najlepiej się też umówić, na rewanż jakby on sam się żenił A na twoim miejscu pozwoliłabym jemu samemu zadecydować bez wtrącania się w końcu nie jesteś częścią jego rodziny, a możesz mu popsuć relacje.

I on ma rację, jeżeli chce bratu dać więcej niech da-to jego rodzina. 1k na ślub tak bliskiej osoby to bardzo mało, zwłaszcza jeżeli kogoś stać na więcej i przede wszystkim chce dać więcej.
__________________

Edytowane przez Hiyori
Czas edycji: 2017-09-23 o 12:46
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 22:59   #7
kolova
Przyczajenie
 
Avatar kolova
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 24
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Jeżeli go stać, żeby kupić ten alkohol i chce to zrobić na wesele to czemu nie. Oczywiście traktowałabym to już jako gotowy prezent. Alkoholu bym nie kupiła, tylko dała kasę na ten alko. Najlepiej się też umówić, na rewanż jakby on sam się żenił A na twoim miejscu pozwoliłabym jemu samemu zadecydować bez wtrącania się w końcu nie jesteś częścią jego rodziny, a możesz mu popsuć relacje.

I on ma rację, jeżeli chce bratu dać więcej niech da-to jego rodzina. 1k na ślub tak bliskiej osoby to bardzo mało, zwłaszcza jeżeli kogoś stać na więcej i przede wszystkim chce dać więcej.
1 tys to mało, więc ile Ty dajesz?
kolova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-26, 09:09   #8
punk666girl
Zadomowienie
 
Avatar punk666girl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Prezent ma być od nas obojga, a nie tylko od niego. Także uważam, że mam prawo głosu, co do tego ile dołożymy, zwłaszcza że rodziną już jesteśmy i nie zamierzam nikomu psuć relacji Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie wydanie 1tys. "ot tak" (nieważne na kogo), to nie wysikanie dziury w śniegu
punk666girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 13:48   #9
sylwiaklo1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 72
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Na pewno zalezy od funduszy i tradycji regionu z którego pochodzisz. W niektórych jest tak, że świadkowie finansuja czesc wesela, a w niektóych (tak np. jest u mnie) dają to co uważają. Ale wiadomo, ze pasowałonby zeby świadkowa dała trochę lepszy (drozszy)prezent
sylwiaklo1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 15:02   #10
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

kurczę, dość kosztowny ten prezent - oczywiście jesli mowa o alko na całe wesele. Myślę, że w takim układzie byłby to zdecydowanie wystarczający prezent
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 12:39   #11
zoosiaa72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

U mnie świadkową była moja siostra i dała pieniążki.
Alkohol zazwyczaj kupują rodzice albo sami młodzi. Ale świadek ?
zoosiaa72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 10:31   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: TŻ jako świadek, prezent ślubny - pytanie

Wygodne - goście niech sami sfinansują wesele Bardziej szczere niż oczekiwanie, ze "zwróci się z kopert"
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-02 11:31:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.