Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 22:29   #1
00truskawa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39

Trądzik znikł - sprawdzony sposób


Witam wszystkie pryszczate zapłakane buzki, ten post pisze dla was poniewaz wiem z czym się borykacie poniewaz sama to przechodzilam i nadal czasem cos wyskoczy wiadomo
Zaczne od tego, że mam cere tlusta sklonna do wypryskow i z tendencja do blyszczenia sie skóry nic na to nie poradze trzeba z tym życ. Tradzik pojawil sie 2 lata temu baaardzo zaostrzony glupia probowalam czytac na forum jakie to masci itp sa najlepsze wyprobowalam duzo i co nic zero poprawy uzywalam m.in cepan(na blizny), acne derm (blizny i tradzik) ,i masc cynkowa. i nic nie pomoglo,p no cyba ze epiduo taki zel krem na recepte ok 50zl oczyscil cere zluszczal przez co blizny jasniejsze i szybciej sie regenerowaly Pewnego wiczoru plakalam do lustra widzac twarz w pryszczach oprocz czola acha mam 22 lata co mnie w ogole zaskoczylo ze to mnie jeszcze dotyczylo,powiedzialam sobie DOSC! pomyslalam nie pozwole by tradzik zniszczyl mi twarz ,pewnosc siebie,kontakt ze znakomymi rozumiecie o co chodzi ,bo nawet z domu wyjsc sie nie chce.i poszlam do dermatologa(mogl am tak odrazu a nie na wlasna reke) lekarz patrzyl na mnie z zalem zapisal mi antybiotyki -tabletki unidox i plyn w szyfcie zineryt bardzo dobra kuracja oczyscila mi organizm i koszt to ok 60zl niwiele. lekarz powedzial mi ze jak ustapia zmiany skorne powinnam udac sie do kosmetyczki na oczyszczanie skory (wagry) oraz zabieg laserem na blizny ,jeszcze nie bylam nie mam kasy'p tradzik wyraznie ustapil blizny zostaly ale nie martwcie sie one same bledna z czasem. do mojego typu cery uzywam podkladu z colorstay revlon odcien 240 jestem troche blada wic pasuje bo nim nic nie wyskakuje
Dopiero teraz na wlasna reke moge zadbac o pielegnacje mojej cery przedstawie wam i opisze kosmetyki do twarzy sprawdzone uzywane dluzszy czas,pamietajcie tez bo b.wazne jest by szerokim lukiem unikac mineralych oleji kryja sie pod roznymi nazwami tj (parafina,cera mikrostalina czy parafinum liquidum) poniewaz zapychaja i nie dopuszczaja by jakiekolwiek wit np B,A itp dotraly wglab naskorka czyli jest nieskuteczny nawet gdyby kosztowal 100zl jest w kremach bo jest to tani produkt dodawany do kosmetykow. aaa i co wazne pamietajcie ze cera tradzikowa to cera wrazliwa!czyli szukajcie kosmetykow z haslem hipoalericzne,bezzapachow e itp
wszystkie produkty przedsawione ponizej oceniam jako b.dobre
OPIS:
1: DELIA zel do mycia twarzy hipoalergiczny,mozna nim zmywac nawet tusz z rzes nie podraznia,dodalam do niego kilka kropli olejku z drzewa herbacianego. cena ok 8zł
2:URODA MELISA tonik bezalkoholowy uzywam by krem wnikl glepiej ok 13zł

3:Tołpa krem matujacy kupilam w promocji w rossmanie ok 24 cena reg to 28zl(niestety drogi) wydajny bez uczucia scagniecia stosuje 2x dziennie
4:spirytus salicylowy z aloesem tylko punktowo ,nie podraznia dostepne w drogerie natura ok 4zl
5:lirene piling enzymatyczny 2x w tyg 3mam na twarzy dluzej niz zalecane 22zl starczy na dluuugo
6: demaglin maseczka z glinki stosuje tez punktowo ok 6zl
7:maseczka dermika dance mozna na calosc jaki punktowo ok 4zl
8: olejek z drzewa herbacanego switna sprawa bo jest antybakteryjny smierdzi ale co tam kilka kropli tez wlewam do goracej wody ja robie sobie parowke na twarz oczywiscie
mam nadzieje ze troche pomoglam sorki za bledy itp jak pytania to piszczie smialo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05938.jpg (129,1 KB, 300 załadowań)

Edytowane przez 00truskawa00
Czas edycji: 2012-03-15 o 23:18
00truskawa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 22:34   #2
00truskawa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

a i iwostin zel tez jest swieny ok 40zl z olekim drzewa herbacianego
00truskawa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 23:27   #3
oksankaskakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

zgadzam się olejek z drzewa herbacianego jest super! wysusza pryszcze... nie leczy trądziku, ale czasami można zastosować, działa antyseptycznie, ogólnie nie zaszkodzi.

Edytowane przez oksankaskakanka
Czas edycji: 2012-03-16 o 05:29
oksankaskakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 07:46   #4
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Racja, olejek z drzewa herbacianego jest naprawdę super. Teraz go używam : dodaję 2 krople do odrobiny żelu do mycia twarzy, mieszam i myję buzię. Jest świeża i wypryski lepiej się leczą. Nawet opisałam go na blogu w jednym z podpunktów:
http://wieczniemloda.com/zielona-herbata-59/.
Cieszę się, że uporałaś się z trądzikiem, gratuluję Ja jeszcze trochę się męczę, ale jest o wiele lepiej niż parę lat wcześniej.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 00:40   #5
kasia142408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Ja też mam trądzik już kilka lat i nie mogę się jego pozbyć w żaden sposób używam różnych żelów, toników, maseczek i kremów i nic mi nie pomaga mam uporczywy ten trądzik. A i czasami mi się krosty pojawiają bardzo duże. Ale mam rózniez mniejsze i blizny po nich. Sama nie wiem co mogę zrobić żeby mi zniknął. Macie może jakieś pomysły albo dobre kremy żeby je wysuszyć? albo coś dobrego do picia żeby można było kupić w aptece? oczywiście bez recepty
kasia142408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 11:40   #6
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Witaj Truskawko,
bardzo sie ciesze, ze wyleczylas swoj tradzik ale niestety kazdy z nas jest inny i to co pomoglo tobie, niekoniecznie pomoze innej osobie. Ty masz tradzik 2 lata, ja walcze z tradzikiem lat 15 wiec przemielilam tego juz troche wiecej i jedyne co moge powiedziec - NIE MA SPRAWDZONEJ METODY NA TRADZIK. Kazdy przypadek jest inny. Oczywiscie sa ogolne zasady jak np.: zdrowy tryb zycia, duzo wody, malo fastfoodow oraz slodyczy, zero stresu itd. Ale nie ma pewnosci, ze stosujac to wszystko tradzik ustapi... Uzywalam wszystkiego: Tetracykline, tabl. anty, mnostwo roznych antybiotykow, masci, kremow i czego tylko przemysl farmaceutyczny nie wymyslil na tradzik. Byly rzeczy, ktore dzialaly lepiej, inne gorzej. Tetracyklina dziala ale po roku po ostawieniu wszystko wrocilo, tabl. anty nawet nie komentuje.
Leczenie tradziku to loteria. Po tylu latach mam juz swoje metody ale nadal pojawiaja sie pryszcze - wiem, ze wazne jest nawilzanie skory a nie jej przesuszanie.
Wiec kiedy widze nowy watek pt. Sprawdzona metoda na tradzik to przepraszam, ale szlag mnie trafia bo wiem, ile osob chwyci sie tego co tobie pomoglo, bo tonacy brzytwy sie chwyta. A potem znowu beda rozczarowani wynikiem. Wiec fajnie, ze tobie cos pomoglo, fajnie, ze sie z nami tym dzielisz ale prosze nie pisz, ze to sprawdzona metoda tylko dlatego, ze tobie pomogla.
pozdrawiam
http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 07:24   #7
00truskawa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

czas na wizyte u dermatologa tyle w temacie. jezeli juz bylas to idz do innego.a na suplementy diety wcale nie patrz mozesz lykac 2 dziennie wit,c i tran. kosmetyki ktore w\w sa sprawdzone wiec sprobuj,nie czekaj!

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

do kikita: dlatego nakazuje wybrac sie pierwsze co do dermatologa,chyba zle mnie zrozumialas. poniewaz po leczeniu antybiotylkami mimo to wyskakiwaly ale gdy zmienilam kosmetczkie w sensie zele itp cera zaczela 'oddychac' jestem podatna na tradzik od 12 roku zycia a mam 22 ale dopiero w wieku 20 lat stan baaardzo sie pogorszyl nie widzac czemu? mam swoj sposob i polecam go tez innym poniewaz moje kosmetyki sa dosc delikatne. a pryszczy nigdy nie wyduszam tylko mocno wysuszam oczywiscie punktowo dzieki czemu nie zostaje mi blizna i bakterie nie przenosza sie ,bo wieluu ludzi je wyciska nie mogac sie powstrzymac od tego a to ogromny blad ,ja polecam ci kosmeyczkie idz na taki zabieg laserowy.

ja znalazlam swoj sposob i jestem z tego powodu szczesliwa ,trzeba zaczac czytac etykiety
00truskawa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 07:44   #8
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Chyba sie nie zrozumialysmy, ja juz bylam u wielu dermatologow, jeden z nich takze leczyl mnie Unidoxem i Zinerytem, u mnie niestety to sie nie sprawdzilo. Z kosmetykow ktore wymienilas wyzej uzywam olejku z drzewa herbacianego i bardzo sobie chwale ;-)
pozdrawiam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 11:22   #9
00truskawa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

zakupilam nowy zel wichy normaderm baaardzo dobry cera sie nie swieci ,dobrze oczyszczsza skora nie jest sciagnieta, kupuje przez allegro ok 8,50 + koszt wysylki, i dodatkowo zakupilam emulsje do twarzy iwostin purtin jest super skora swieza bez blyszczenia aaa i co najwazniejsze cera jest gladsza i chamje powsatawanie pryszczy
00truskawa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 13:39   #10
Antamadra22
Przyczajenie
 
Avatar Antamadra22
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

ojej strasznie dużo tych kosmetyków :P Ja właśnie jak ograniczyłam do minimum to moja cera się polepszyła. Były to kosmetyki właśnie do cery mieszanej i trądzikowej. Teraz używam tylko toniku bez alkoholu, czasem maseczka domowej roboty i serum Sevolium. Jest świetne, bo skóra mi się po nim nie świeci, używam go już chyba z miesiąc i buzia jest o wiele ładniejsza
__________________
64kg -> 63kg
Antamadra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 15:55   #11
natalia921224
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Ja tez odstawiłem wszystkie kosmetyki a zacząłem stosować olejek cbd10%. Nie jest to tani interes ale dzięki temu pozbyłem się trądziku i mogę go z czystym sumieniem polecić. Ja skorzystałem z sklepu hempking.eu - polecam!
natalia921224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-28, 13:41   #12
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Witaj Truskawko,
bardzo sie ciesze, ze wyleczylas swoj tradzik ale niestety kazdy z nas jest inny i to co pomoglo tobie, niekoniecznie pomoze innej osobie. Ty masz tradzik 2 lata, ja walcze z tradzikiem lat 15 wiec przemielilam tego juz troche wiecej i jedyne co moge powiedziec - NIE MA SPRAWDZONEJ METODY NA TRADZIK. Kazdy przypadek jest inny. Oczywiscie sa ogolne zasady jak np.: zdrowy tryb zycia, duzo wody, malo fastfoodow oraz slodyczy, zero stresu itd. Ale nie ma pewnosci, ze stosujac to wszystko tradzik ustapi... Uzywalam wszystkiego: Tetracykline, tabl. anty, mnostwo roznych antybiotykow, masci, kremow i czego tylko przemysl farmaceutyczny nie wymyslil na tradzik. Byly rzeczy, ktore dzialaly lepiej, inne gorzej. Tetracyklina dziala ale po roku po ostawieniu wszystko wrocilo, tabl. anty nawet nie komentuje.
Leczenie tradziku to loteria. Po tylu latach mam juz swoje metody ale nadal pojawiaja sie pryszcze - wiem, ze wazne jest nawilzanie skory a nie jej przesuszanie.
Wiec kiedy widze nowy watek pt. Sprawdzona metoda na tradzik to przepraszam, ale szlag mnie trafia bo wiem, ile osob chwyci sie tego co tobie pomoglo, bo tonacy brzytwy sie chwyta. A potem znowu beda rozczarowani wynikiem. Wiec fajnie, ze tobie cos pomoglo, fajnie, ze sie z nami tym dzielisz ale prosze nie pisz, ze to sprawdzona metoda tylko dlatego, ze tobie pomogla.
pozdrawiam
http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Oj zgadzam się, ja z trądzikiem też walczę 15 lat i przeszłam już wszystko od antybiotyków, maści, dermatologów na NFZ i prywatnie, suplementów, diety ( z eliminacją nietolerancji, wcześniej wegańskiej, a na poczatku paleo),ziółek, specjalnie dobranej pielęgnacji i zabiegów u kosmetologa czy dermatologa, składy kosmetyków sprawdzam od 20 lat, kuracji od naturopaty i akupresury....
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 13:33   #13
rucia77
Przyczajenie
 
Avatar rucia77
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

A co to jest to sevolium całe?
rucia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 14:59   #14
JoPolanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Polecam na trądzik RATUNEK DLA CERY TRĄDZIKOWEJ!

Edytowane przez JoPolanska
Czas edycji: 2018-06-29 o 15:05
JoPolanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 06:45   #15
summer_style
Przyczajenie
 
Avatar summer_style
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Cytat:
Napisane przez rucia77 Pokaż wiadomość
A co to jest to sevolium całe?

Taki krem, jego możesz tylko zamówić online, ale spoko wysyłka jest. Ogólnie to krem sam w sobie jest fajny, bo dobrze się wchłania i np. jak chcesz nałożyć później podkład to nie ma problemu i też fajnie, że jest naturalny.
summer_style jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:02   #16
mm_marta
Przyczajenie
 
Avatar mm_marta
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Pl Zachód
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Cytat:
Napisane przez summer_style Pokaż wiadomość
Taki krem, jego możesz tylko zamówić online, ale spoko wysyłka jest. Ogólnie to krem sam w sobie jest fajny, bo dobrze się wchłania i np. jak chcesz nałożyć później podkład to nie ma problemu i też fajnie, że jest naturalny.
i to wystarczy tez za nawilzajacy krem od razu ? na noc i na dzien cyz jeszcze cos macie?
__________________
"głupotę ci każdy wybaczy, brzydoty nie podaruje..."
mm_marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 16:34   #17
topole
Raczkowanie
 
Avatar topole
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 79
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Próbowałam już wielu produktów dla skóry z trądzikiem ale jeden działał drugi nie. Metodą prób i błędów stworzyłam swój zestaw kosmetyków, który czasem trzeba wesprzeć lekami, ale i tak jest o wiele lepiej. No i oczywiście regularne wizyty u kosmetyczki.
topole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 16:04   #18
hurraganka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 69
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Cytat:
Napisane przez topole Pokaż wiadomość
Próbowałam już wielu produktów dla skóry z trądzikiem ale jeden działał drugi nie. Metodą prób i błędów stworzyłam swój zestaw kosmetyków, który czasem trzeba wesprzeć lekami, ale i tak jest o wiele lepiej. No i oczywiście regularne wizyty u kosmetyczki.
Mówiąc o kosmetyczce masz na myśli kwasy, czy coś innego?
To ja chyba cały czas jestem na etapie metody prób i błędów z przewagą błędów, ale naprawdę ciężko przewidzieć jak moja skóra zareaguje Z tego powodu też ciężko komuś coś polecić. U mnie raz jest super, żeby zaraz zapanował wysyp. No nie do końca jestem w stanie przewidzieć na co jak zareaguje. Typowe zapychacze odstawione już dawno, przy bezpieczniejszych produktach też bywa różnie. Chętnie bym przytuliła jakiś nowy krem, bo ostatnio trochę chyba przedobrzyłam z nawilżaniem i twarz się bardziej przetłuszcza. Znacie coś?
hurraganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 10:53   #19
SamiSam_01
Przyczajenie
 
Avatar SamiSam_01
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 25
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Sorry, ale próbowałam kiedyś tej topły i niestety, ale porobiła mi źle na cerę :/// ogólnie warto sprawdzić NCI, ale teraz zbytnio nie mam na to czasu by to analizowac, bo jestem w pociągu, ale może wieczorem się skuszę :p
__________________
uśmiechnijmy się do siebie - niech to będzie dobry dzień
SamiSam_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 10:38   #20
Paulla80
Raczkowanie
 
Avatar Paulla80
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 46
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Topła mi też niestety bardzo źle robiła na skórę, ale tutaj głównie chodzi o to, ze miałam bardzo dużo krost po kremie i ogólnie wągrów też przybyło.
Paulla80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 10:09   #21
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Cytat:
Napisane przez Paulla80 Pokaż wiadomość
Topła mi też niestety bardzo źle robiła na skórę, ale tutaj głównie chodzi o to, ze miałam bardzo dużo krost po kremie i ogólnie wągrów też przybyło.
Moze po prostu zastosowane konserwanty ci zaszkodzily? Z tego co wiem dermo face ma tez w skladzie sol i na nia tez skora moze reagowac roznie.
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 15:54   #22
wigabis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Teraz po lecie mam znacznie lepszą cerę. Stosowałam mało kosmetyków i zastanawiam się, czy nie powinnam wymienić całej kosmetyczki, bo to może była ich wina???
wigabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-11, 10:05   #23
Matt_Z
Raczkowanie
 
Avatar Matt_Z
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 65
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

może po prostu sprawdzaj co tam jest w środku?
Matt_Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 14:28   #24
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Cytat:
Napisane przez wigabis Pokaż wiadomość
Teraz po lecie mam znacznie lepszą cerę. Stosowałam mało kosmetyków i zastanawiam się, czy nie powinnam wymienić całej kosmetyczki, bo to może była ich wina???
Przede wszystkim szukaj czegos bez pegów, bo zapychanie skory na tradzik to czyste samobojstwo. Plus jakis dobry skladnik antybakteryjny i nawilzajacy.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 18:03   #25
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Zapraszam do nowego, ogólnego wątku nt. trądziku
poprzednia część --->https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post87574701
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 18:40   #26
ilona_henna_mehendi
Hennistka
 
Avatar ilona_henna_mehendi
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Jeśli mam coś polecić to za caaałe 10 zł można sobie kupić Himalaya Herbals
xxx
Krem przeciw trądzikowi i wypryskom 20 g.

Specjalnie opracowana, formuła ziołowego kremu, pomaga w leczeniu wyprysków i wszelkich zmian skórnych. Krem zawiera ekstrakt z drzewa kapokowego, soczewicy, Saurashtri (ałun potasowy), które mają niezwykłe ściągające i chłodzące właściwości pomagające w leczeniu trądziku i różnego rodzaju wykwitów skórnych. Zawarty w kremie aloes zmiękcza naskórek i działa korzystnie w chorobach skóry takich jak pryszcze.

Wskazania: Umyj twarz i nałóż odpowiednią ilość kremu na twarz. Powtarzaj czynność dwa razy dziennie, lub zgodnie z zaleczeniami lekarza.

Pełny skład: ekstrakt Kumari (Aloes) 200mg, Shalmali 12.5mg, Nirgundi 12.5mg, Masura 25mg, Saurashtri 25mg

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-02-23 o 22:15 Powód: Link.
ilona_henna_mehendi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 13:51   #27
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Cytat:
Napisane przez ilona_henna_mehendi Pokaż wiadomość
Jeśli mam coś polecić to za caaałe 10 zł można sobie kupić Himalaya Herbals
xxx
Krem przeciw trądzikowi i wypryskom 20 g.

Specjalnie opracowana, formuła ziołowego kremu, pomaga w leczeniu wyprysków i wszelkich zmian skórnych. Krem zawiera ekstrakt z drzewa kapokowego, soczewicy, Saurashtri (ałun potasowy), które mają niezwykłe ściągające i chłodzące właściwości pomagające w leczeniu trądziku i różnego rodzaju wykwitów skórnych. Zawarty w kremie aloes zmiękcza naskórek i działa korzystnie w chorobach skóry takich jak pryszcze.

Wskazania: Umyj twarz i nałóż odpowiednią ilość kremu na twarz. Powtarzaj czynność dwa razy dziennie, lub zgodnie z zaleczeniami lekarza.

Pełny skład: ekstrakt Kumari (Aloes) 200mg, Shalmali 12.5mg, Nirgundi 12.5mg, Masura 25mg, Saurashtri 25mg
Teraz jak medycyna poszła do przodu to na szczęście nie trzeba się bawić w mistyczne zielarstwo. A leczy się u lekarza dermatologa a nie kremem. Im dłużej odkłada się decyzję o wizycie u lekarza szukając kolejnych cudownych kremów, tym bardziej się sobie szkodzi tak naprawdę a nie pomaga

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-02-23 o 22:15 Powód: Link w cytacie.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:24   #28
ilona_henna_mehendi
Hennistka
 
Avatar ilona_henna_mehendi
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87608251]Teraz jak medycyna poszła do przodu to na szczęście nie trzeba się bawić w mistyczne zielarstwo. A leczy się u lekarza dermatologa a nie kremem. Im dłużej odkłada się decyzję o wizycie u lekarza szukając kolejnych cudownych kremów, tym bardziej się sobie szkodzi tak naprawdę a nie pomaga [/QUOTE]


Tylko no wiesz... jak by to powiedzieć akurat ten krem zapisują też lekarze i jest dostępny w aptekach ...
A co do Himalaya (jeśli chodzi o firmę) to taka malutka zielarska firemka :brzyda l:
ilona_henna_mehendi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:42   #29
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Cytat:
Napisane przez ilona_henna_mehendi Pokaż wiadomość
zapisują też lekarze
Coś mało to prawdopodobne

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ilona_henna_mehendi Pokaż wiadomość
jest dostępny w aptekach ...
Akurat to o niczym jeszcze nie świadczy... Wiele aptek ma pełen asortyment polskich firm typu Ziaja, Flos Lek, Ava. Nie dlatego, że każdy z tych produktów coś leczy, ale po prostu dlatego, że jest popyt to i jest podaż...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 10:57   #30
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik znikł - sprawdzony sposób

Co to znaczy rany? Świeże rany? Czy już blizny? Skąd rany, z rozdrapania?

Jeśli chodzi o świeży trądzik a nie blizny po trądziku, to lepiej leczyć u lekarza...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 14:41:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.