Stara miłość nie rdzewieje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-23, 00:05   #1
itdepends
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5

Stara miłość nie rdzewieje


Cześć!

Czy jesteście zdania, że pierwsza miłość to ta pierwsza, prawdziwa i mimo wszystko w sercu zawsze pozostanie? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pierwsza miłość to ta romantyczna, pierwsza i nieznane wcześniej uczucie do drugiej osoby.
Mojego pierwszego chłopaka poznałam w wieku 16 lat. Bardzo go kochałam ale tak się ułozyło, że zerwał ze mną bo raz coś mi odwaliło na imprezie i całowałam się z innym (eh, wiek nastoletni). Przeżywałam to rozstanie okropnie. I tak mijały lata, ja w międzyczasie poznałam swojego obecnego chłopaka. Ex długo nie miał dziewczyny. Dopiero po może 5 latach wstąpił w jakiś związek. Co roku na nasze urodziny oboje składamy sobie życzenia i własciwie tylko wtedy piszemy cokolwiek coś co tam u nas, jak leci itp. ale zwykle są to luźne ale bardzo kulturalne rozmowy. Ja przez ten czas cały czas miałam chłopaka, bywało różnie ale on tylko raz własciwie zapytał tak jakby od niechcenia jak tam w związku.
Zastanawiam się czy on nadal o mnie myśli, czy to totalnie tylko i wyłącznie sentyment lub zwykłe, koleżeńskie podejście do relacji.

Od kiedy na instagramie z 2 lata temu pojawiła się opcja instastories pamiętam, że wyświetlał każdą moją story i tak jest po dziś dzień, nie było chyba ani jednej, że nie wyświetlił. Ale tak poza tym żadnego kontaktu nie mamy. Niby taki tam głupi insta, ale teraz to jednak każdy sprawdzi przynajmniej kilka razy dziennie apkę, niby od niechcenia ale jednak - podgląda sie jakąś osobę to jest się ciekawym co tam u niej słychać.
Ja z perspektywy czasu uważam, że zawsze sentyment pozostaje, tym bardziej, że to była ta pierwsza, idealna miłość i nawet ostatnio mi się śnił. Czasami rozmyślam jakby to było gdyby tak po czasie coś nam wyszło i nachodzą mnie różne myśli, roztrząsam trochę przeszłość, dlaczego wyszło tak, a nie inaczej.
Co myślicie? Macie takie odczucia co do swoich pierwszych miłości? Jakie macie relacje na dzień dzisiejszy?
itdepends jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 06:24   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Myślę, że za bardzo rozbijasz g na atomy, zamiast się skupić na obecnym związku. Dorosły człowiek nie przykłada wagi do tego, kto mu co ogląda i lajkuje na Instagramie, bo ma świadomości, że ludzie re instastory najczęściej oglądają siedząc na kibelku nie rozmyślam, co by było jakby mi wyszło z moją pierwszą miłością - skoro nie wyszło, to najwidoczniej to nie była ta właściwa. I tobie też radzę takie podejście, zamiast rozkminiać zdarzenia z czasów kiedy miałaś 16 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 07:02   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Nie, nie jestem takiego zdania. Ledwie pamiętam swoje pierwsze nastoletnie miłości. Musiałabym nie mieć życia lub tkwić w nieudanym związku, aby jarać się do tego stopnia jakimiś wspomnieniami.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-11-23 o 07:05
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 08:32   #4
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

No, mnie też się zdarza oglądać stories swojego pierwszego chłopaka, jak na miniaturce coś przykuje moja uwagę, po tylu latach jesteśmy w kolezenskich relacjach i nie muszę się jakoś z tym tajniaczyc, żeby sobie coś nie pomyślał. Za każdym razem uśmiecham pod nosem i myślę, Jezu co ja w Tobie widziałam, story się zamyka i o nim dalej nie myśle, może Twój ma podobnie. Dlaczego pierwsza = idealna? Jakby tak było, to byłaby też ostatnia.

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2020-11-23 o 08:35
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 09:11   #5
rurq
Rozeznanie
 
Avatar rurq
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Zdolny
Wiadomości: 644
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Dla wielu osób pierwsza miłość na zawsze pozostaje ważna, bo właśnie była pierwsza. Nie ma nic dziwnego w zaciekawieniu tym, jak potoczyło się życie człowiekowi do którego latały nam pierwsze motylki w brzuchu - i stąd podglądanie relacji czy nawet zainicjowanie rozmowy samemu - ale nie utożsamiałabym tego z jakimś niegasnącym uczuciem.
rurq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 09:40   #6
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Cytat:
Napisane przez itdepends Pokaż wiadomość
Cześć!

Czy jesteście zdania, że pierwsza miłość to ta pierwsza, prawdziwa i mimo wszystko w sercu zawsze pozostanie?
Cześć,

Nie.

Cytat:
Napisane przez itdepends Pokaż wiadomość
Ja z perspektywy czasu uważam, że zawsze sentyment pozostaje, tym bardziej, że to była ta pierwsza, idealna miłość i nawet ostatnio mi się śnił. Czasami rozmyślam jakby to było gdyby tak po czasie coś nam wyszło i nachodzą mnie różne myśli, roztrząsam trochę przeszłość, dlaczego wyszło tak, a nie inaczej.
Co myślicie? Macie takie odczucia co do swoich pierwszych miłości? Jakie macie relacje na dzień dzisiejszy?
Mi nie pozostał żaden sentyment i nie chciałabym być z kimś, kto ma tego typu sentymenty do jakichś ludzi z przeszłości. Nie mam relacji z żadną z osób, z którą mi "romantyczne sprawy" nie wyszły. Zostawiam je za sobą, robię miejsce w sercu dla kogoś, kto bardziej na to zasługuje i oczekuję tego samego w zamian.

Chciałabym, żeby życie było idealną bajką, żeby się było na zawsze z pierwszą miłością, w dodatku odwzajemnioną... Ale przynajmniej moje takie nie jest. Inne czynniki mają wpływ na to, czy coś jest w moim sercu, a nie kolejność poznawania ludzi.

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Musiałabym nie mieć życia lub tkwić w nieudanym związku, aby jarać się do tego stopnia jakimiś wspomnieniami.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 09:49   #7
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Jak najbardziej rdzewieje, po prostu nasze mózgi lubią podtrzymywać sentyment i nostalgię, tak samo jak idealizują dzieciństwo. Ale fantazje fantazjami, a zderzenie z rzeczywistością hywa brutalne.
Tylko że jak idziesz ulicą i cały czas oglądasz się za siebie, to w końcu pewnie brzdękniesz głową o jakąś latarnię. Więc albo uświadom sobie, że idealizujesz byłego, albo doprowadź do spotkania, bo bez sensu tak tkwić w przeszłości.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-23, 10:42   #8
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Uważam, że to niemożliwe, żeby miłość była idealna, a związek się rozpadł.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 11:08   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie, nie jestem takiego zdania. Ledwie pamiętam swoje pierwsze nastoletnie miłości. Musiałabym nie mieć życia lub tkwić w nieudanym związku, aby jarać się do tego stopnia jakimiś wspomnieniami.



Tak samo.
+ niektórych z dawnych "amoroso" miałam (nie)przyjemność spotkać po latach.
matkobosko... a tacy byli fajni za młodu, jak człowiek nie planował z nimi życia(!!!) tylko wzdychał ku sobie _niezobowiązujaco_.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 11:28   #10
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Nie, nie uważam tak. Ty masz sentyment, a ja z perspektywy czasu widzę, że moje dawne miłości miały mnóstwo wad i zastanawiam się, co takiego w nich widziałam.
Jestem zupełnie inna osobą, niż kilkanaście-kilka lat temu i nawet gust do facetów mi się zmienił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 11:59   #11
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Dziwne, że jeszcze myślisz o chłopaku, z którym spotykałaś się w wieku 16 lat. Przecież w tym wieku jest się kompletnie niedojrzałym, ma się jeszcze mleko pod nosem, więc jak to mogła być Twoja wielka miłość
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-23, 12:18   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak samo.
+ niektórych z dawnych "amoroso" miałam (nie)przyjemność spotkać po latach.
matkobosko... a tacy byli fajni za młodu, jak człowiek nie planował z nimi życia(!!!) tylko wzdychał ku sobie _niezobowiązujaco_.
Raz mało pod samochód z wrażenia nie wpadłam, gdy miałam "przyjemność" wpaść na jednego z przeszłych-niedoszłych. Mając te 16-17 lat, ten z leksza neurotyczny, początkujący muzyk wydawał się postacią tajemniczą i romantyczną. Kochałam się w nim przez jakieś 2 klasy liceum i robiłam liczne podchody. Tylko chyba - jak wielu niespełnionych muzyków - przez te lata nie stronił od czegoś mocniejszego i niekoniecznie mam na myśli alkohol. W dodatku nosił się dalej jak 17-latek ze szkolnej kapeli.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 14:13   #13
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Moj pierwszy chłopak myślał, że jest czarny. Nosił duże ciuchy i krzykliwa biżuterię, w tym bardzo ordynarne cyrkonie w uszach. Idealne pierwsze miłości xD

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

P.s. W wieku 31 lat dalej tak myśli.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 14:19   #14
atomheart
Raczkowanie
 
Avatar atomheart
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 352
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Czegoś Ci brakuje w obecnym związku i dlatego rozmyślasz co by było z tamtym. Trzeba szukać dalej
__________________
atomheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 15:10   #15
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

"tym bardziej, ze to byla ta pierwsza idealna milosc"? Idealna mowisz? Indeed, taka idealna, ze az chlopaka musialas z innym zdradzic.

Nie mam zadnego semtymentu do pierwszych milosci. Kazda byla po cos, szanuje swoich exow, bo to ogolnie fajni ludzie, ale nie mam zadnego semtymentu.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 15:36   #16
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Cytat:
Napisane przez itdepends Pokaż wiadomość
Bardzo go kochałam ale tak się ułozyło, że zerwał ze mną bo raz coś mi odwaliło na imprezie i całowałam się z innym (eh, wiek nastoletni).
Gdy się kogoś kocha, nie chce się go krzywdzić. Więc ty nie "kochałaś go bardzo", tylko jego obecność wywoływała w tobie bardzo przyjemne emocje.
Cytat:
Napisane przez itdepends Pokaż wiadomość
Ja z perspektywy czasu uważam, że zawsze sentyment pozostaje, tym bardziej, że to była ta pierwsza, idealna miłość i nawet ostatnio mi się śnił. Czasami rozmyślam jakby to było gdyby tak po czasie coś nam wyszło i nachodzą mnie różne myśli, roztrząsam trochę przeszłość, dlaczego wyszło tak, a nie inaczej.
Tu nie ma co roztrząsać. Nie tęsknisz za nim, tylko za emocjami, które przy nim wtedy odczuwałaś. A na powtórkę moim zdaniem nie masz już co liczyć, bo hormony już nie te
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 16:07   #17
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Cytat:
Napisane przez itdepends Pokaż wiadomość
Niby taki tam głupi insta, ale teraz to jednak każdy sprawdzi przynajmniej kilka razy dziennie apkę, niby od niechcenia ale jednak - podgląda sie jakąś osobę to jest się ciekawym co tam u niej słychać.

Nie. Zwykle człowiek przegląda wszystko jak leci.




Cytat:
Napisane przez itdepends Pokaż wiadomość
ta pierwsza, idealna miłość

Taka idealna, że się rozpadła...



Uważam, że takie rozpamiętywanie relacji, jaką miało się x lat temu za dzieciaka jest dziwne. Oczywiście, że pamiętamy ludzi, czasem się o nich pomyśli, lecz to wszystko. Nie szukałabym żadnego drugiego dna.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-26, 11:47   #18
67eve
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 325
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Moja pierwsza miłość wywarła na mnie duży wpływ i trwała długo jak na młodzieńcze uczucie, bo około roku. Pamiętam to doskonale, od pierwszych randek, przez pierwszy seks aż po rozstanie. A minęło od tego 36-37 lat.

Spotkaliśmy się przypadkowo kilka lat później, ale on za bardzo nie chciał rozmawiać. Tak jakby miał żal (fakt, że skończyło się z mojej winy, odeszłam do innego, z którym mi zresztą nie wyszło i trwało jeszcze krócej). Od tamtej pory nie mieliśmy żadnego kontaktu. Nie mam pojęcia, co się z nim dzieje ani czy ułożył sobie życie. Nigdy nie próbowałam nawiązać kontaktu. Nie było mi to nigdy potrzebne.
Z większością byłych nie mam kontaktu. Nie żebym była z gruntu przeciwna kontaktom z byłymi, bo z jednym byłym się przyjaźnię. Ale nie uważałam nigdy, by kontakt z moim pierwszym był mi potrzebny i by wyszedł mi na dobre. Jemu też, skoro po paru latach nie chciał ze mną rozmawiać. Niech pozostanie (tylko i aż) w sferze wspomnień.

Edytowane przez 67eve
Czas edycji: 2020-11-26 o 11:48
67eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-26, 11:53   #19
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Szczerze mówiąc nie wierzę.

Zakochań nastoletnich prawie nie pamiętam, pierwszy poważny związek zakończył się rok temu i fakt, będzie mi brakowało takiej studenckiej niewinności przy wchodzeniu w kolejny.

Wiecie, oglądanie anime do 4 razem i olanie wykładu na 8, tułanie się autobusami, mieszkanie razem i obieranie 3 kilo ziemniaków, żeby starczyło do pierwszego.

Teraz już pewnie czekają mnie randki w drogich restauracjach, wożenie się taksówkami/samochodem i powrót do własnego mieszkania...

Trochę tej magii brak, ale to raczej ze względu na wiek, faceta jako takiego nie wspominam i dla mnie to dziwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-02, 12:41   #20
enterprisecat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 66
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Moją pierwszą miłość owszem pamiętam, bo nie była aż tak dawno temu, ale nie przywiązuję do niej żadnej uwagi. Ot, jak mi mignął ostatnio na fejsie to się zdziwiłam jak mógł mi się podobać, i tyle. Nie ma po co żyć wspomnieniami, zwłaszcza jak dotyczą czasów nastoletnich i mogą być nacechowane sentymentalnie nie w związku z facetem, a z tą nastoletnią beztroską. Też bym czasami chciała nie myśleć z partnerem o tym, że jest rachunek do zapłacenia i że trzeba dodatkowo wydać pieniądze, bo nam soniczna szczoteczka do zębów zdechła, ale to nie podłoże do idealizowania miłości z liceum.
enterprisecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 15:05   #21
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 072
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Absolutnie nie. Mój pierwszy poważny chłopak chyba nadal jest na tym samym etapie co przed ćwierćwieczem, mieszka u mamusi, pracuje chyba czasem dorywczo, bo pracy dla ludzi z jego wykształceniem nie ma i słucha muzyki. No kosmos, nieogar i w ogóle. Jaka stara miłość? Chyba raczej dziurawy, zardzewiały garnek.
Do drugiego też nie mam sentymentu, straszne mi jazdy robił po rozstaniu.
Nie mam z nimi kontaktu, nie mam ich w mediach społecznościowych ani nie chcę. Stare, toksyczne sprawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 20:18   #22
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 05:09
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 22:56   #23
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Ach te instagramowe problemy. Koleś przegląda tak sobie, a Ty się zastanawiasz. Stawiam na to, że nie jesteś w związku, brakuje Ci kogoś bliskiego, więc Twój mózg wyciągnął akurat jego z pamięci bo to były takie miłe, beztroskie czasy...
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-03, 08:51   #24
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Ach te instagramowe problemy. Koleś przegląda tak sobie, a Ty się zastanawiasz. Stawiam na to, że nie jesteś w związku, brakuje Ci kogoś bliskiego, więc Twój mózg wyciągnął akurat jego z pamięci bo to były takie miłe, beztroskie czasy...

Zgadzam sie. Podglądanie relacji może znaczyć tyle co nic. Nudzi się, włączyła mu się przypadkiem, bo ogląda wszystko jak leci, może był ciekawy co u Ciebie słychać, może sobie porównuje kto poradził sobie w życiu lepiej itd.

Tez mam takich ex-ów podglądaczy. Czasami któryś zagada i w sumie wolałabym zachować w głowie wyidealizowany obraz, bo okazuje się, ze ich żarty w ogóle nie siadają i gadka ledwie się klei.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-03, 09:20   #25
Arlekinowa
Raczkowanie
 
Avatar Arlekinowa
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 237
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Rozumiem rozkminy gdybyście się rozstali miesiąc temu, dwa miesiące, no niedawno i zauważyłabyś, że facet nagminnie przegląda Twoje media społecznościowe. Ale nie związek z czasów ogólniaka, no Autorko... nie bądź zabawna. Co do samej "pierwszej miłości" - nie, nie uważam, że ta stara nie rdzewieje. Pamiętam swojego pierwszego chłopaka, pamiętam związek i nawet miło go wspominam, ale w tym momencie nie mam pojęcia co się u kolesia dzieje i jakoś nieszczególnie mnie to interesuje. Nie korzystam zbyt często z portali społecznościowych, ale na tym etapie, jak już od wielkiego dzwonu odpalę FB, to lubię popatrzeć co tam się u znajomych z podstawówki/gimnazjum/szkoły średniej zmieniło. Tak bez żadnych podtekstów i drugiego dna. Szczerze? Gdybym miała wybierać to bardziej mi tęskno za ostatnim facetem i za całą otoczką związkową w relacji z nim niż za "pierwszą miłością". Ale może to kwestia bycia "na świeżo", bo nigdy nie przyszło mi do głowy rozgrzebywanie związku z końca gimnazjum czy tam początku ogólniaka...
Arlekinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-03, 18:48   #26
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Stara miłość nie rdzewieje

Cytat:
Napisane przez itdepends Pokaż wiadomość
Cześć!

Czy jesteście zdania, że pierwsza miłość to ta pierwsza, prawdziwa i mimo wszystko w sercu zawsze pozostanie? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pierwsza miłość to ta romantyczna, pierwsza i nieznane wcześniej uczucie do drugiej osoby.
Mojego pierwszego chłopaka poznałam w wieku 16 lat. Bardzo go kochałam ale tak się ułozyło, że zerwał ze mną bo raz coś mi odwaliło na imprezie i całowałam się z innym (eh, wiek nastoletni). Przeżywałam to rozstanie okropnie. I tak mijały lata, ja w międzyczasie poznałam swojego obecnego chłopaka. Ex długo nie miał dziewczyny. Dopiero po może 5 latach wstąpił w jakiś związek. Co roku na nasze urodziny oboje składamy sobie życzenia i własciwie tylko wtedy piszemy cokolwiek coś co tam u nas, jak leci itp. ale zwykle są to luźne ale bardzo kulturalne rozmowy. Ja przez ten czas cały czas miałam chłopaka, bywało różnie ale on tylko raz własciwie zapytał tak jakby od niechcenia jak tam w związku.
Zastanawiam się czy on nadal o mnie myśli, czy to totalnie tylko i wyłącznie sentyment lub zwykłe, koleżeńskie podejście do relacji.

Od kiedy na instagramie z 2 lata temu pojawiła się opcja instastories pamiętam, że wyświetlał każdą moją story i tak jest po dziś dzień, nie było chyba ani jednej, że nie wyświetlił. Ale tak poza tym żadnego kontaktu nie mamy. Niby taki tam głupi insta, ale teraz to jednak każdy sprawdzi przynajmniej kilka razy dziennie apkę, niby od niechcenia ale jednak - podgląda sie jakąś osobę to jest się ciekawym co tam u niej słychać.
Ja z perspektywy czasu uważam, że zawsze sentyment pozostaje, tym bardziej, że to była ta pierwsza, idealna miłość i nawet ostatnio mi się śnił. Czasami rozmyślam jakby to było gdyby tak po czasie coś nam wyszło i nachodzą mnie różne myśli, roztrząsam trochę przeszłość, dlaczego wyszło tak, a nie inaczej.
Co myślicie? Macie takie odczucia co do swoich pierwszych miłości? Jakie macie relacje na dzień dzisiejszy?
Ja tak nie uważam, bo jakby była prawdziwa i idealna, to by była ostatnia i związek by się nie skończył.
Jest to takie pierwsze uczucie, które nas spotyka, więc może pozostać w pamięci, ale tak naprawdę niczym innym się nie różni od następnych. Często pierwsza miłość przytrafia się w młodości, a z tego okresu mało, które związki są w stanie się utrzymać.

U ciebie jest to tylko sentyment. Wspomnienia trzymają cię przy byłym, a może coś nie gra w twoim obecnym związku, dlatego marzysz o ex. Szkoda twojego obecnego partnera.

A przeglądać instagrama można z nudów, siedząc, np. na kiblu.

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;88332662]Treść usunięta[/QUOTE]

Plackami ziemniaczanymi bym nie pogardziła 😂 Oczywiście domowej roboty, a nie kupne
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-03 19:48:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.