Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-19, 21:19   #211
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
to jest ta praca w której masz możliwości wyjazdów do Stanów? Czy coś pochrzaniłam?
Pochrzanilas tamtej nie dostałam, bo za dużo chciałam zarabiać według ich kryteriów, ale i tak na obecnej zależało mi dużo dużo bardziej i do niej przyjęli mnie wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-19, 21:22   #212
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Pochrzanilas tamtej nie dostałam, bo za dużo chciałam zarabiać według ich kryteriów, ale i tak na obecnej zależało mi dużo dużo bardziej i do niej przyjęli mnie wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ekstra!

Ja to jednak wyszłam z założenia, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Mnie z ostatniej pracy wyrzucili, gdzie byłam od wszystkiego.. na stanowisku asystentki jednego z dyrektorów a zakres działań miałam przeogromny. Poszłam z gadką o podwyżkę a oni po jakimś czasie mi podziekowali...

i wiecie co?

-mieli laske na moje miejsce która pracowała kilka tygodni a później poszła na l4 i rzuciła wypo
-zatrudnili nowa osobę, która przyszła na jeden dzień a drugiego już się nie pojawiła
-zatrudnili kolejna osobę która... w ogóle nie przyszła do pracy
-zdecydowali się na kandydaturę jednego gościa który w momencie dopinania szczegolow poinformował ze będzie miał operacje na plecy lada moment. Wiec go finalnie nie zatrudnili
-zatrudnili babkę, ziomalke, ponad 40 lat na karku. Początkowo niby spoko a koniec końców jej nie przedłużyli 3-miesiecznej umowy ... bo jednak chaotyczna i nieogarnięta


także tak

a ja już mam w nowej pracy (którą uwielbiam!!!) umowę na czas nieokreślony, 1000zł więcej na start, teraz po okresie próbnym jeszcze 500zł netto więcej. No bajka Zastanawiam się tylko co ja tam robiłam..
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-19, 21:35   #213
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Kafka a nie masz tam jakiejś osoby z którą masz najlepszy kontakt a która również jest w zespole projektowym? to byś podpytała i zrobiła rozeznanie. Choć faktycznie może to budzić niepokój.. A nikt inny, żaden przełożony, którego zakres działań w obrębie działu pokrywa się z Twoim nie brał udziału? Może dlatego Ciebie nie wzięli?
Faktycznie, nie było jeszcze jednej osoby, ale jej po prostu nie było w firmie.
To znaczy to spotkanie wyglądało tak, że najpierw gadały prezeski i zawołały moją szefową. Potem zawołały informatyka, a potem zawołały osobę od strony, powiedzmy, kontaktu z dostawcą produktu.
Teoretycznie ja nie byłam tam potrzebna, ale omawiali różne rozwiązania, gdzie ja wcześniej brałam udział w tego typu ustaleniach. Więc może nie było potrzeby mnie wołać, ale też głupio było mnie nie zawołać. Zwłaszcza, że byłam tuż obok i nie miałam zleconego jakiegoś pilnego zadania.

Podpytywałam, wszyscy mówią, że z palcem w nosie mi przedłużą umowę. No i tak jak mówię, było dużo sytuacji, które na to wskazują. No ale dobra no, co ma być to będzie.

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Dziewczyny przygotowywałyście kiedyś same albo dostałyście plan rozwoju zawodowego wewnątrz firmy? W związku z tym, że mój przełożony wraca niebawem z urlopu i mamy wrócić do tej rozmowy (choć głównie zależy mi na podwyżce ) to chciałabym się dobrze przygotować...
U mnie w korpo były robione takie oceny pracownika z planem zadań/rozwoju na najbliższe pół roku czy rok.
Ale tam były po prostu wpisane cele - co jest do zrealizowania i na kiedy. Ja bym jeszcze u Ciebie dodała co to wniesie dla firmy/co usprawni i co da Tobie.

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
a ja już mam w nowej pracy (którą uwielbiam!!!) umowę na czas nieokreślony, 1000zł więcej na start, teraz po okresie próbnym jeszcze 500zł netto więcej. No bajka Zastanawiam się tylko co ja tam robiłam..
Ale super!
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-19, 21:59   #214
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Ekstra!

Ja to jednak wyszłam z założenia, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Mnie z ostatniej pracy wyrzucili, gdzie byłam od wszystkiego.. na stanowisku asystentki jednego z dyrektorów a zakres działań miałam przeogromny. Poszłam z gadką o podwyżkę a oni po jakimś czasie mi podziekowali...

i wiecie co?

-mieli laske na moje miejsce która pracowała kilka tygodni a później poszła na l4 i rzuciła wypo
-zatrudnili nowa osobę, która przyszła na jeden dzień a drugiego już się nie pojawiła
-zatrudnili kolejna osobę która... w ogóle nie przyszła do pracy
-zdecydowali się na kandydaturę jednego gościa który w momencie dopinania szczegolow poinformował ze będzie miał operacje na plecy lada moment. Wiec go finalnie nie zatrudnili
-zatrudnili babkę, ziomalke, ponad 40 lat na karku. Początkowo niby spoko a koniec końców jej nie przedłużyli 3-miesiecznej umowy ... bo jednak chaotyczna i nieogarnięta


także tak

a ja już mam w nowej pracy (którą uwielbiam!!!) umowę na czas nieokreślony, 1000zł więcej na start, teraz po okresie próbnym jeszcze 500zł netto więcej. No bajka Zastanawiam się tylko co ja tam robiłam..
Jak się coś takiego czyta to podnosi na duchu i fajnie dla Ciebie. Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-19, 22:06   #215
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Ekstra!

Ja to jednak wyszłam z założenia, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Mnie z ostatniej pracy wyrzucili, gdzie byłam od wszystkiego.. na stanowisku asystentki jednego z dyrektorów a zakres działań miałam przeogromny. Poszłam z gadką o podwyżkę a oni po jakimś czasie mi podziekowali...

i wiecie co?

-mieli laske na moje miejsce która pracowała kilka tygodni a później poszła na l4 i rzuciła wypo
-zatrudnili nowa osobę, która przyszła na jeden dzień a drugiego już się nie pojawiła
-zatrudnili kolejna osobę która... w ogóle nie przyszła do pracy
-zdecydowali się na kandydaturę jednego gościa który w momencie dopinania szczegolow poinformował ze będzie miał operacje na plecy lada moment. Wiec go finalnie nie zatrudnili
-zatrudnili babkę, ziomalke, ponad 40 lat na karku. Początkowo niby spoko a koniec końców jej nie przedłużyli 3-miesiecznej umowy ... bo jednak chaotyczna i nieogarnięta


także tak

a ja już mam w nowej pracy (którą uwielbiam!!!) umowę na czas nieokreślony, 1000zł więcej na start, teraz po okresie próbnym jeszcze 500zł netto więcej. No bajka Zastanawiam się tylko co ja tam robiłam..
Takie posty podtrzymują na duchu, że warto szukać nowej pracy.


U mnie lipa - w tym tygodniu spotkań 0, na przyszły też nie mam nic umówionego. Sezon urlopowy w pełni. Ciekawe kiedy się ruszy? Jeszcze rodzina mnie "wspiera" mówiąc, że jak nie znajdę pracy do końca wakacji to nie znajdę do końca roku. Bo UWAGA! jesienią i zimą nie potrzebują pracowników.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-19, 22:33   #216
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka to może też właśnie kwestia tego, że początkowo same prezeski gadały i jak gdyby nie haczyło to o Twoją działkę? A że później krok po kroku kogoś zwoływali z doskoku to może nie widziały potrzeby, żebyś była? W sensie.. że to nie było takie konkretne, rozwlekłe spotkanie tylko raczej z tych takich na szybko, bo akurat były jakieś info do przekazania ale niekoniecznie dla Twojego zakresu działań Tak to widzę (napisałam to, czytam i w sumie jest to takie niejasne.. Sorry, piątek 22:34! )

Myślę, że to się czuje, jak chcą przedłużyć umowę. A skoro to czujesz i chodzą takie słuchy od innych to... no stress


Dolczi, Maria Francesca - dokładnie tak! A najlepsze jest to, że wcale nie byłam przekonana do tej oferty, zależało mi w sumie bardziej na innej... A tu takie pozytywne zaskoczenie, serio
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-20, 08:53   #217
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Yes, też pracowałam jako asystentka dyrektora, więc rozumiem Twój ból do tego mój szef był typowym Januszem. Dlatego tym bardziej cieszę się, że tak fajnie Ci się ułożyło i że uwielbiasz swoją pracę nie ma nic lepszego niż robić coś, co nam sprawia frajdę! A że i kasa fajna, to tylko się cieszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-20, 09:25   #218
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dzięki Yes, chyba masz rację. Już Ci mówiłam, że jesteś jak miód na moje serce
Dzisiaj jak się wyspałam, to trochę inaczej na to patrzę. Chyba było tak jak mówisz a do tego dochodzi ogólna niezręczność w zarządzaniu w tej firmie, więc pewnie nie ma się czym przejmować.
Dobra, jest weekend, jest kawka z mlekiem (hehe), będzie upał, robię bakłażana z fetą i jogurtem i wybywam wydawać pieniądze

Yes, a tak btw, w jakiej branży pracujesz, wiem, że marketing, ale to jest stricte jakaś marketingowa firma czy departament w jakiejś korpo z innej branży?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-20, 11:09   #219
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

yes - super się czyta takie historie, bardzo podnoszące na duchu.

Zapytam was o to, co zrobić z tą nieszczęsną firma gdzie nie dostałam stażu - jeżeli zadzwonią z jakąś rekrutacją zgodzić się na udział? Mają moje dokumenty i zgody (z przyszłymi rekrutacjami włącznie), przeszłam wszystkie ich egzaminy i testy więc wątpię, żeby ponownie mnie na nie zapraszali i być może dzięki temu dostałabym jakąś ofertę bez tej całej zabawy w egzaminowanie. Ale... jakiś niesmak mi do nich pozostał. Oczywiście nie mam pewności, czy to faktycznie było nie do końca sprawiedliwe zagranie czy jednak ten drugi kandydat okazał się lepszy pod jakimś względem. Kurcze, sama nie wiem. Niby bardzo poważna firma z możliwościami rozwoju ale po tym co doświadczyłam...

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-07-20 o 11:10
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-20, 18:12   #220
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dzięki Yes, chyba masz rację. Już Ci mówiłam, że jesteś jak miód na moje serce
Dzisiaj jak się wyspałam, to trochę inaczej na to patrzę. Chyba było tak jak mówisz a do tego dochodzi ogólna niezręczność w zarządzaniu w tej firmie, więc pewnie nie ma się czym przejmować.
Dobra, jest weekend, jest kawka z mlekiem (hehe), będzie upał, robię bakłażana z fetą i jogurtem i wybywam wydawać pieniądze

Yes, a tak btw, w jakiej branży pracujesz, wiem, że marketing, ale to jest stricte jakaś marketingowa firma czy departament w jakiejś korpo z innej branży?
Nie nie, na szczęście to nie agencja marketingowa tylko dział marketingu w branży deweloerskiej

pochwal się co kupiłaś!

ja poszłam dziś biegać i.. złapał mnie deszcz dobrze, że nie pojechałam się opalać bo miałam taki plan

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Yes, też pracowałam jako asystentka dyrektora, więc rozumiem Twój ból do tego mój szef był typowym Januszem. Dlatego tym bardziej cieszę się, że tak fajnie Ci się ułożyło i że uwielbiasz swoją pracę nie ma nic lepszego niż robić coś, co nam sprawia frajdę! A że i kasa fajna, to tylko się cieszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oj tak! Porównując tamtą pracę a tę... niebo a ziemia
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-20, 18:34   #221
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
pochwal się co kupiłaś!
Eee.. nic takiego niestety. Skarpetki Many Mornings (dla siebie w arbuzy, dla siostry w Piccasa, dla mamy w cytrynki ), a oprócz tego jakąś spożywkę (np. serdelki Drobimexu ) i żarcie dla kota

Przeceny teraz dosyć spore ale nic mnie nie wzruszyło. Chciałam kupić torbę podróżną i kostium kąpielowy, ale torby jakieś takie drogie, kostiumy też, bardzo drogie i nic ładnego. Świat schodzi na psy

U mnie póki co ani kropelki, trochę się pochmurzyło, ale nawet nie grzmi
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-20, 20:52   #222
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
yes - super się czyta takie historie, bardzo podnoszące na duchu.

Zapytam was o to, co zrobić z tą nieszczęsną firma gdzie nie dostałam stażu - jeżeli zadzwonią z jakąś rekrutacją zgodzić się na udział? Mają moje dokumenty i zgody (z przyszłymi rekrutacjami włącznie), przeszłam wszystkie ich egzaminy i testy więc wątpię, żeby ponownie mnie na nie zapraszali i być może dzięki temu dostałabym jakąś ofertę bez tej całej zabawy w egzaminowanie. Ale... jakiś niesmak mi do nich pozostał. Oczywiście nie mam pewności, czy to faktycznie było nie do końca sprawiedliwe zagranie czy jednak ten drugi kandydat okazał się lepszy pod jakimś względem. Kurcze, sama nie wiem. Niby bardzo poważna firma z możliwościami rozwoju ale po tym co doświadczyłam...
Ja bym starała się o tym nie myśleć i szła dalej. Może faktycznie tamten chłopak wypadł lepiej w jakimś teście. Jakby mi zaproponowali udział w kolejnej rekrutacji to bym się zgodziła, ale nie jeździłabym kolejny raz na tyle testow, no chyba, że serio miałabym czas.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 00:07   #223
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karla Elektra nie ma się co obrażać w biznesie więc jak ci spasuje stanowisko i warunki to ok. Powiedz im tylko żeby sobie wzięli wyniki z poprzednich etapów bo nie ma sensu ich przechodzić kolejny raz. Swoją drogą żeby na staż tak trzepali to dziwne, teraz rozmowy kwalifikacyjne o pracę na etat mam swobodniejsze A tu takie wymagania z kosmosu

Yes - super że ci się udalo oby nam wszystkim się w końcu taka szczęśliwa zmiana przydarzyla

Kafka - spokojnie, jak ci nie przedłuża to będziesz miała więcej czasu na szukanie czegoś innegowiec noo stress
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 18:51   #224
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jak dziewczyny spędzacie tę miłą niedzielę?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 18:52   #225
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Jak dziewczyny spędzacie tę miłą niedzielę?
Leniwie XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 18:58   #226
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Leniwie XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo xd
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 19:18   #227
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Karla Elektra nie ma się co obrażać w biznesie więc jak ci spasuje stanowisko i warunki to ok. Powiedz im tylko żeby sobie wzięli wyniki z poprzednich etapów bo nie ma sensu ich przechodzić kolejny raz. Swoją drogą żeby na staż tak trzepali to dziwne, teraz rozmowy kwalifikacyjne o pracę na etat mam swobodniejsze A tu takie wymagania z kosmosu
Masz rację, tak chyba zrobię. Może trzepali tak dlatego, że była to marka premium.

Chyba zacznę rozglądać się za pracą dopiero za jakiś tydzień... W czwartek zdechła moja 14-letnia kotka chorująca na raka. W sobotę idę do chirurga stomatologicznego i nie wiem, jak organizm zareaguje na usuwanie zębów (chociaż to na NFZ więc nie wiadomo, czy cokolwiek mi zrobią w tę sobotę ).
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 19:50   #228
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Masz rację, tak chyba zrobię. Może trzepali tak dlatego, że była to marka premium.

Chyba zacznę rozglądać się za pracą dopiero za jakiś tydzień... W czwartek zdechła moja 14-letnia kotka chorująca na raka. W sobotę idę do chirurga stomatologicznego i nie wiem, jak organizm zareaguje na usuwanie zębów (chociaż to na NFZ więc nie wiadomo, czy cokolwiek mi zrobią w tę sobotę ).
ojej, współczuję z powodu kici
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 22:27   #229
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Po tygodniu stwierdzam że dobrze zrobiłam zmieniając pracę. Przede wszystkim jest spokój, co po poprzednim ulu jest dla mnie co najmniej dziwne... Zarobię więcej, ale różnicę wydam na dojazdy (coś za coś niestety).
Budująca jest dobra atmosfera w tej nowej pracy. Jestem bardzo mile zaskoczona. Nowa kierownik to inteligentna kobieta, oaza spokoju. Przez cały tydzień ani razu nie usłyszałam przeklinania ( w poprzedniej firmie to był koszmar, wszyscy głośno rzucali "mięsem"). Kobiety z pozostałych biur też miłe, wiele pytań jak mi się pracuje, uśmiechy... Pozytywne miejsce.
I oczywiście jest jakieś ALE. To "ale" to ja. Po prostu panicznie się boję, że znów coś nie wyjdzie. Po tylu porażkach trudno mi uwierzyć, że coś się może udać. Mam problem (duży!) z wiarą w siebie i swoje możliwości. Na razie mam umowę do końca września. Muszę się sprawdzić by zostać na dłużej. Boję się , że jestem za głupia, że mam braki w wykształceniu, ze nie dorastam do pięt młodszej koleżance.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 06:53   #230
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina, uszy do góry
Fajnie, że znalazłaś takie spokojne, przyjazne miejsce Ciesz się tym i na spokojnie się wdrażaj. Nie bądź dla siebie zbyt surowa, nie będziesz od razu ekspertem na swoim stanowisku, więc masz prawo nie wiedzieć różnych rzeczy, nawet tych raz wytłumaczonych (w natłoku nowości łatwo zapomnieć coś, co już było powiedziane).
A że młodsza koleżanka ma lepsze wykształcenie, to co z tego? Ty masz za to inną wiedzę, inne cechy, których ona może Ci zazdrościć. Wszystko będzie dobrze, tylko nie możesz się sama biczować, bo nie masz za co
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 10:55   #231
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

yes, dziękuję Jest ciężko, ciągle jakieś przyzwyczajenia mi o niej przypominają. Jak była burza chciałam po nią iść na dwór, dzisiaj jak wstałam rano pomyślałam że zaspałam i na mnie czeka głodna, ciągle jej wypatruje w krzakach... Musi minąć jeszcze sporo czasu zanim się tego oduczę.

Koralina, czytałam Twoje poprzednie doświadczenia z pracą i cieszę się, że znalazłaś swoje miejsce. To normalne że się boisz ale... nie daj się temu strachu sparaliżować. Wybrali cię, pracujesz, dobrze Ci idzie. Postaraj się jak najlepiej do września i z pewnością wtedy Cie docenią. A co do wykształcenia... dla mnie ono nie jest świadectwem człowieka. Szczególnie w dobie obniżania progów, wymagań, trudności studiów i robieniu masowej produkcji magistrów. Fakt, przydaje się na wyższe stanowiska i poważniejsze prace ale doświadczenie obecnie stawiane jest wyżej. Ja go nie mam i odczuwam to podczas rekrutacji.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 11:43   #232
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
yes, dziękuję Jest ciężko, ciągle jakieś przyzwyczajenia mi o niej przypominają. Jak była burza chciałam po nią iść na dwór, dzisiaj jak wstałam rano pomyślałam że zaspałam i na mnie czeka głodna, ciągle jej wypatruje w krzakach... Musi minąć jeszcze sporo czasu zanim się tego oduczę.

Koralina, czytałam Twoje poprzednie doświadczenia z pracą i cieszę się, że znalazłaś swoje miejsce. To normalne że się boisz ale... nie daj się temu strachu sparaliżować. Wybrali cię, pracujesz, dobrze Ci idzie. Postaraj się jak najlepiej do września i z pewnością wtedy Cie docenią. A co do wykształcenia... dla mnie ono nie jest świadectwem człowieka. Szczególnie w dobie obniżania progów, wymagań, trudności studiów i robieniu masowej produkcji magistrów. Fakt, przydaje się na wyższe stanowiska i poważniejsze prace ale doświadczenie obecnie stawiane jest wyżej. Ja go nie mam i odczuwam to podczas rekrutacji.
Wspolczuje straty kotki ja w tamtym roku straciłam psa po 15 latach, było ciężko, wszędzie się go szukało. I właśnie te przyzwyczajenia są najgorszego, zawsze jak skądś wracałam to od razu go szukałam na podwórku i patrzyłam co robi, i tego nie mogłam się bardzo długo oduczyć. Po paru miesiącach wzięliśmy nowego pieska, na początku było dziwnie, mylily się imiona, ale teraz się cieszymy, że jest 🥰 polecam nowego zwierzaka ale nie od razu, jak to niektórzy mówią. Najpierw trzeba pogodzić się ze strata by móc dobrze zaopiekować się nowym stworzonkiem

Jeśli chodzi o pracę to u mnie zaczęło się troszkę więcej ofert pojawiać, to może coś się znajdzie w końcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 15:43   #233
iLady
Raczkowanie
 
Avatar iLady
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 93
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Wspolczuje straty kotki ja w tamtym roku straciłam psa po 15 latach, było ciężko, wszędzie się go szukało. I właśnie te przyzwyczajenia są najgorszego, zawsze jak skądś wracałam to od razu go szukałam na podwórku i patrzyłam co robi, i tego nie mogłam się bardzo długo oduczyć. Po paru miesiącach wzięliśmy nowego pieska, na początku było dziwnie, mylily się imiona, ale teraz się cieszymy, że jest 🥰 polecam nowego zwierzaka ale nie od razu, jak to niektórzy mówią. Najpierw trzeba pogodzić się ze strata by móc dobrze zaopiekować się nowym stworzonkiem

Jeśli chodzi o pracę to u mnie zaczęło się troszkę więcej ofert pojawiać, to może coś się znajdzie w końcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja potrzebowalam dobrych 5 lat zeby wziac nowego psiaka a i tak mi sie czasem zlewał ze starym mimo innej rasy
iLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 17:32   #234
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No i oczywiście feed back'u nie dostałam. A kobieta sama mi pow., że do dzisiejszego dnia dostanę feed back. Nawet jeśli rekrutacja miałaby się przedłużyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 21:41   #235
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
No i oczywiście feed back'u nie dostałam. A kobieta sama mi pow., że do dzisiejszego dnia dostanę feed back. Nawet jeśli rekrutacja miałaby się przedłużyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To sama do niej zadzwoń jutro czy napisz.

Ja dostałam dziś ofertę pracy zaczynam od września, bo informowałam ich że w pt wyjeżdżam na urlop więc super mi się złożyło, będę mogła spokojnie wypocząć a potem grzecznie z dzieciakami pójść na apel...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 21:53   #236
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
To sama do niej zadzwoń jutro czy napisz.

Ja dostałam dziś ofertę pracy zaczynam od września, bo informowałam ich że w pt wyjeżdżam na urlop więc super mi się złożyło, będę mogła spokojnie wypocząć a potem grzecznie z dzieciakami pójść na apel...

super wiadomość, gratuluję co to za praca?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 21:53   #237
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
To sama do niej zadzwoń jutro czy napisz.

Ja dostałam dziś ofertę pracy zaczynam od września, bo informowałam ich że w pt wyjeżdżam na urlop więc super mi się złożyło, będę mogła spokojnie wypocząć a potem grzecznie z dzieciakami pójść na apel...
Gratuluję. Tam gdzie proces toczył się od maja?

Napisalam maila po południu Ale myślę, że albo dostanę odmowę albo info o przedłużeniu rekrutacji (czyli znów będę kołem zapasowym). To czekanie aż ktoś zadzwoni i złoży ofertę/zaprosi na rozmowę jest męczące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.


Edytowane przez Dolczi
Czas edycji: 2019-07-22 o 21:54
Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 22:07   #238
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dzięki! Tak, tam gdzie rwkrutowali od maja więc zacznę pracę po prawie 4 miesiącach od wysłania cv to oznacza, że naprawdę nie można się zniechęcać. To korpo więc znając mnie to popracuje ze 2 lata max
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-07-22 o 22:09
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 22:13   #239
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Dzięki! Tak, tam gdzie rwkrutowali od maja więc zacznę pracę po prawie 4 miesiącach od wysłania cv to oznacza, że naprawdę nie można się zniechęcać. To korpo więc znając mnie to popracuje ze 2 lata max
Gratulacje! To mów, co będziesz robić?

Ten okres rekrutacji trochę osłabia, ale z drugiej strony jest pewnym pocieszeniem
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 22:28   #240
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
To sama do niej zadzwoń jutro czy napisz.

Ja dostałam dziś ofertę pracy zaczynam od września, bo informowałam ich że w pt wyjeżdżam na urlop więc super mi się złożyło, będę mogła spokojnie wypocząć a potem grzecznie z dzieciakami pójść na apel...
Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Dzięki! Tak, tam gdzie rwkrutowali od maja więc zacznę pracę po prawie 4 miesiącach od wysłania cv to oznacza, że naprawdę nie można się zniechęcać. To korpo więc znając mnie to popracuje ze 2 lata max
Super, gratulacje, cieszę się, że Ci się udało . A z ciekawości czemu 2 lata max, jaki masz później plan na siebie, jeśli oczywiście można wiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.