Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-13, 21:30   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984

Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.


Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-13, 23:18   #2
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Stawiając się na miejscu pracodawcy to w którejś tam kolejności zwróciłabym uwagę na adres i zdjęcie.
Wiadomix, że wykształcenie i doświadczenie są najważniejsze, ale adres też poniekąd jest ważny. Przynajmniej taki ogólnikowy typu miasto albo dzielnica. To też zależy jaka praca w sumie. Ale po pierwsze od pewnego progu pracodawca ma nie wiem czy obowiązek czy możliwość zwracać za koszty dojazdu (nie wiem ile to jest km, trzeba by sprawdzić).
Poza tym jako pracodawca wolałabym osobę, która mieszka bliżej pracy, bo:
a) byłaby bardziej wypoczęta a nie sfrustrowana dojazdami
b) miałaby blisko do domu jakby np. zapomniała czegoś zabrać np. dokumentów, przyborów czy co tam w tej pracy robi
c) miałaby bliżej do ewentualnego dziecka, które nagle się pochorowało w przedszkolu czy szkole a ma np. możliwość szybko to ogarnąć, zostawić dziecko z sąsiadką i wrócić jeszcze do pracy tego samego dnia
itp.

Zdjęcie fajnie jak jest. Nie po to, żeby oceniać czy ładna czy brzydka tylko bardziej "hmm ma w sobie COŚ co mnie pcha w jej stronę" Taki dodatkowy element, dla jednych będzie plusem, dla innych minusem, ale według mnie warto jednak dodać. Wtedy jesteś bardziej realnym człowiekiem jakkolwiek to brzmi niż same literki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 00:06   #3
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88203983]Stawiając się na miejscu pracodawcy to w którejś tam kolejności zwróciłabym uwagę na adres i zdjęcie.
Wiadomix, że wykształcenie i doświadczenie są najważniejsze, ale adres też poniekąd jest ważny. Przynajmniej taki ogólnikowy typu miasto albo dzielnica. To też zależy jaka praca w sumie. Ale po pierwsze od pewnego progu pracodawca ma nie wiem czy obowiązek czy możliwość zwracać za koszty dojazdu (nie wiem ile to jest km, trzeba by sprawdzić).
Poza tym jako pracodawca wolałabym osobę, która mieszka bliżej pracy, bo:
a) byłaby bardziej wypoczęta a nie sfrustrowana dojazdami
b) miałaby blisko do domu jakby np. zapomniała czegoś zabrać np. dokumentów, przyborów czy co tam w tej pracy robi
c) miałaby bliżej do ewentualnego dziecka, które nagle się pochorowało w przedszkolu czy szkole a ma np. możliwość szybko to ogarnąć, zostawić dziecko z sąsiadką i wrócić jeszcze do pracy tego samego dnia
itp.

Zdjęcie fajnie jak jest. Nie po to, żeby oceniać czy ładna czy brzydka tylko bardziej "hmm ma w sobie COŚ co mnie pcha w jej stronę" Taki dodatkowy element, dla jednych będzie plusem, dla innych minusem, ale według mnie warto jednak dodać. Wtedy jesteś bardziej realnym człowiekiem jakkolwiek to brzmi niż same literki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Akurat szukam pracy tylko w swoim mieście wiec koszty dojazdu odpadają a miasto mam dodane, bardziej chodziło o ulice zamieszkania mi bo osiedle by dziwnie wyglądało w cv raczej

A z ciekawości jeszcze, jak jest w cv ze ma być list motywacyjny to tez na sile próbujecie coś wymyślić i dorzucacie taki list czy omijacie ten list i samo cv dajecie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 00:11   #4
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Adres zamieszkania powinien być, w sensie miasto wystarczy, nie trzeba dokładnego wpisywać. CV ze zdjęciem bardziej rzucają się w oczy, łatwiej je zapamiętać podczas selekcji - ja bym dala zdjęcie. Skoro list motywacyjny jest wymagany to trzeba napisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 06:57   #5
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Akurat szukam pracy tylko w swoim mieście wiec koszty dojazdu odpadają a miasto mam dodane, bardziej chodziło o ulice zamieszkania mi bo osiedle by dziwnie wyglądało w cv raczej

A z ciekawości jeszcze, jak jest w cv ze ma być list motywacyjny to tez na sile próbujecie coś wymyślić i dorzucacie taki list czy omijacie ten list i samo cv dajecie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak w ogłoszeniu jest list, to oferty bez niego powinny być odrzucane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 07:39   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Akurat szukam pracy tylko w swoim mieście wiec koszty dojazdu odpadają a miasto mam dodane, bardziej chodziło o ulice zamieszkania mi bo osiedle by dziwnie wyglądało w cv raczej

A z ciekawości jeszcze, jak jest w cv ze ma być list motywacyjny to tez na sile próbujecie coś wymyślić i dorzucacie taki list czy omijacie ten list i samo cv dajecie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dodaję list, tylko nie wymyślam nic, a piszę, dlaczego chciałabym dostać pracę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 08:49   #7
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Mnie raz odrzucono przez brak adresu, jak dodałam adres i wysłałam, to mnie przyjęli (największy błąd mojego życia, straszny kierat ). W nowej firmie nikogo nie interesowało, skąd jestem, tylko się pytali, czy mam jak dojechać, reszta to przecież moja sprawa


Jeśli chodzi o zdjęcia to różnie, w niektórych korpo bez zdjęć, w innych z. Warto poczytać, co mają napisane (niektóe wyszczególniają takie rzeczy), więc zrób obie wersje i wysyłaj odpowiednio.


W liście motywacyjnym piszę zawsze dlaczego chcę tę pracę i co mogę wnieść do firmy, nigdy nie jest przesadnie długie, 2-3 krótkie akapity i tyle.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-14, 08:51   #8
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Akurat szukam pracy tylko w swoim mieście wiec koszty dojazdu odpadają a miasto mam dodane, bardziej chodziło o ulice zamieszkania mi bo osiedle by dziwnie wyglądało w cv raczej

A z ciekawości jeszcze, jak jest w cv ze ma być list motywacyjny to tez na sile próbujecie coś wymyślić i dorzucacie taki list czy omijacie ten list i samo cv dajecie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam tylko miasto wpisane. Nie widzę potrzeby podawać pełnego adresu. Nawet gdybyś miała podaną ulicę na której jest firma do której aplikujesz to wątpię żeby się tym sugerowali. Teoretycznie mogą patrzeć na dzielnicę czy masz bliżej, ale myślę, że to też nie jest wyznacznikiem. Uważam, że CV ze zdjęciem bardziej przykuwa uwagę i dobrze je mieć. Oczywiście nie jakieś fejsbukowe, bo to już lepiej wcale
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 08:51   #9
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Wymaganie listu motywacyjnego jest czymś, z czym można się jeszcze względnie często spotkać? Straszny przeżytek

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 09:10   #10
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Wymaganie listu motywacyjnego jest czymś, z czym można się jeszcze względnie często spotkać? Straszny przeżytek

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
W Polsce 5 lat temu i wiecej, jak ostatnio szukalam pracy jeszcze dosc czesto wymagano listu. W Australii tez dosc czesto, i pisemne referencje z potwierdzeniem telefonicznym z co najmniej ostatnich dwoch miejsc pracy to koniecznosc, co bylo dla mnie sporym zaskoczeniem, bo w Polsce sie z tym nigdy nie spotkalam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 09:33   #11
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Wymaganie listu motywacyjnego jest czymś, z czym można się jeszcze względnie często spotkać? Straszny przeżytek

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Niestety wciąż się pojawia i to nie przy jakiś nie wiadomo jakich stanowiskach co tym bardziej jest dla mnie dziwnie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-14, 09:45   #12
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Niestety wciąż się pojawia i to nie przy jakiś nie wiadomo jakich stanowiskach co tym bardziej jest dla mnie dziwnie.
Dla mnie też.
Jeszcze rozumiem wymóg listu w przypadku aplikacji na naprawdę wysokie stanowisko albo przeciwnie - stanowisko wymagające 100% przyuczenia do wykonywanych obowiązków, to ok niech ktoś potrafi w krótkim opisie przedstawić dlaczego taka funkcja go interesuje to usprawni w ten sposób wstępną selekcję kandydatów. Ale często widzę żądanie listu np do pracy na recepcji czy do prostych prac biurowych jak uzupełnianie baz danych i to dla mnie śmieszne.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 09:51   #13
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W Polsce 5 lat temu i wiecej, jak ostatnio szukalam pracy jeszcze dosc czesto wymagano listu. W Australii tez dosc czesto, i pisemne referencje z potwierdzeniem telefonicznym z co najmniej ostatnich dwoch miejsc pracy to koniecznosc, co bylo dla mnie sporym zaskoczeniem, bo w Polsce sie z tym nigdy nie spotkalam.
Przerąbana sprawa te referencje, jak ma się przełożonego buca na przykład
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Niestety wciąż się pojawia i to nie przy jakiś nie wiadomo jakich stanowiskach co tym bardziej jest dla mnie dziwnie.
Masakra, chyba bym odpuściła sobie taką rekrutację, chyba, że
1. Byłabym trochę przyciśnięta i nie mogła wybrzydzać
2. Bardzo by mi zależało na pracy w konkretnej firmie.
Zdecydowanie wolę już robić zadania rekrutacyjne związane ze stanowiskiem pracy niż pisać jakiś biedalist.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 10:01   #14
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Wymaganie listu motywacyjnego jest czymś, z czym można się jeszcze względnie często spotkać? Straszny przeżytek

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Dla mnie to też kompletnie bezsensowny wymóg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 10:03   #15
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Dla mnie też.
Jeszcze rozumiem wymóg listu w przypadku aplikacji na naprawdę wysokie stanowisko albo przeciwnie - stanowisko wymagające 100% przyuczenia do wykonywanych obowiązków, to ok niech ktoś potrafi w krótkim opisie przedstawić dlaczego taka funkcja go interesuje to usprawni w ten sposób wstępną selekcję kandydatów. Ale często widzę żądanie listu np do pracy na recepcji czy do prostych prac biurowych jak uzupełnianie baz danych i to dla mnie śmieszne.

No dokładnie. Dla mnie to jest absurd. Ja odpuszczałam takie oferty, bo nie chce mi się na siłę wymyślać jakiś bzdur dlaczego chce pracować. Nie wiem czy tam da się wymyślić coś oryginalnego.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 10:17   #16
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Przeczytalam wczoraj w jakims nienaukowym artykule, ze aby podbic wchlanialnosc zelaza z np. platkow owsianych, nalezy je namoczyc.

Zastanawia mnie o jakiego rodzaju namoczenie chodzi? Calonocne w wodzie? Czy moze zalanie wrzatkiem przed zjedzeniem jest juz ok? Namoczenie mlekiem roslinnym moze byc czy lepiej sama woda? No i jak to wlasciwie dziala, dlaczego namoczenie platkow ma podbijac wchlanialnosc zelaza?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 10:20   #17
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Możecie polecić jakiś termometr bezdotykowy?
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 10:46   #18
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Może ktoś napisać, jeśli przeczytał jak się skończyła książka B.A Paris "Dylemat"?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 10:56   #19
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Może ktoś napisać, jeśli przeczytał jak się skończyła książka B.A Paris "Dylemat"?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Źle przeczytałam pytanie
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-14, 11:20   #20
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Niektóre firmy nadal wymagają listu. Wydaje mi się to pozbawione sensu, szczególnie w korpo, gdzie na wielu stanowiskach nie wiadomo, co tak naprawdę będzie się robić, bo to praca specyficzna dla danej firmy.
Zdjęcie vs brak zdjęcia - wydaje mi się, że w wielu krajach (przynajmniej w US) już się od zdjęć w CV odchodzi, są wręcz niemile widziane. A to dlatego, by nie być posądzonym o rasizm w przypadku odrzucenia kandydata. Jeśli firma w ogłoszeniu pisze, by nie umieszczać zdjęć, to bym tego ściśle przestrzegała. To też pokazuje, kto uważnie przyczytał ogłoszenie.
Adres - pełny raczej nie, za dużo danych. Miasto można. Ale dla mnie to bez sensu informacja. Kandydat wie, jaki jest adres firmy, do której aplikuje, więc mu najwidoczniej lokalizacja odpowiada. A pracodawca nie wie, jakie kandydat ma plany życiowe (może się za chwilę przeprowadza), więc wybieranie pracownika po adresie jest nierozsądne.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 11:33   #21
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Kurde, też myślałam że list motywacyjny to już przeżytek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:02   #22
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Kurde, też myślałam że list motywacyjny to już przeżytek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się. Zwłaszcza że taki szczery list motywacyjny to brzmiałby mniej więcej tak:
"Bardzo chcę w państwa firmie pracować, gdyż płacić będziecie mi więcej, niż mój aktualny pracodawca. Pasjonuje mnie opłacanie rachunków na czas. Uwielbiam dostawać wypłatę w terminie, a państwa firma sprawia wrażenie wypłacalnej. Do tego jest dla mnie szalenie ważne, by zarabiać przyzwoicie, bo chcę mieć pieniądze na to by przyjemnie żyć w weekendy i te 26 dni roboczych, które będę spędzać z daleka od państwa firmy".
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:11   #23
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Niektóre firmy nadal wymagają listu. Wydaje mi się to pozbawione sensu, szczególnie w korpo, gdzie na wielu stanowiskach nie wiadomo, co tak naprawdę będzie się robić, bo to praca specyficzna dla danej firmy.
Zdjęcie vs brak zdjęcia - wydaje mi się, że w wielu krajach (przynajmniej w US) już się od zdjęć w CV odchodzi, są wręcz niemile widziane. A to dlatego, by nie być posądzonym o rasizm w przypadku odrzucenia kandydata. Jeśli firma w ogłoszeniu pisze, by nie umieszczać zdjęć, to bym tego ściśle przestrzegała. To też pokazuje, kto uważnie przyczytał ogłoszenie.
Adres - pełny raczej nie, za dużo danych. Miasto można. Ale dla mnie to bez sensu informacja. Kandydat wie, jaki jest adres firmy, do której aplikuje, więc mu najwidoczniej lokalizacja odpowiada. A pracodawca nie wie, jakie kandydat ma plany życiowe (może się za chwilę przeprowadza), więc wybieranie pracownika po adresie jest nierozsądne.
No ja bym wolała, żeby mój ewentualny pracownik nie musiał nastawiać budzika na 4, żeby wstać o 5, żeby wyjść z domu o 6 i być w pracy na 7:30 po czym pracować 8h czyli do 15:30, później być w domu o 17 albo 18 jak z zakupami spożywczymi po drodze i nic mu z dnia nie zostało. A u mnie w Lublinie jest to spokojnie do ogarnięcia z czekaniem na autobus i przesiadkami.

Akurat czas wypoczynku pracownika jest bardzo ważny, bo z niewyspanego pracownika nie ma pożytku, bo ciężej mu jest się skupić i uśmiechnąć.

Pomijam serio wersję, że ten pracownik może mieć jeszcze dzieci czy psa, którego wypadałoby wyprowadzić częściej niż 2 razy dziennie. Albo studenta zaocznego, który po pracy się jeszcze uczy czy pisze pracę dyplomową.

Nie chciałabym mieć pracownika zombie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:20   #24
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Mnie pytali jaki mam dojazd do pracy ale to raczej bylo grzecznosciowe. Mam znajomą, te same godziny pracy, podobny dojazd, ona wstaje 2.5h przede mna, po powrocie pokreci sie i idzie spac. Zycia zero. Ja zyje kompletnie inaczej. Takze sam dojazd i odleglosc od miejsca pracy to tylko jakis tam szczegol.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:21   #25
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Zwłaszcza że taki szczery list motywacyjny to brzmiałby mniej więcej tak:
"Bardzo chcę w państwa firmie pracować, gdyż płacić będziecie mi więcej, niż mój aktualny pracodawca. Pasjonuje mnie opłacanie rachunków na czas. Uwielbiam dostawać wypłatę w terminie, a państwa firma sprawia wrażenie wypłacalnej. Do tego jest dla mnie szalenie ważne, by zarabiać przyzwoicie, bo chcę mieć pieniądze na to by przyjemnie żyć w weekendy i te 26 dni roboczych, które będę spędzać z daleka od państwa firmy".
podoba mi się

W CV adres powinien być podobnie jak nr tefonu i email

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:22   #26
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Zresztą na co dzien bez zadnych zakupow wracam wlasnie po 17 do domu i nie czuje ze mi nic z dnia nie zostalo
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:22   #27
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88204772]No ja bym wolała, żeby mój ewentualny pracownik nie musiał nastawiać budzika na 4, żeby wstać o 5, żeby wyjść z domu o 6 i być w pracy na 7:30 po czym pracować 8h czyli do 15:30, później być w domu o 17 albo 18 jak z zakupami spożywczymi po drodze i nic mu z dnia nie zostało. A u mnie w Lublinie jest to spokojnie do ogarnięcia z czekaniem na autobus i przesiadkami.

Akurat czas wypoczynku pracownika jest bardzo ważny, bo z niewyspanego pracownika nie ma pożytku, bo ciężej mu jest się skupić i uśmiechnąć.

Pomijam serio wersję, że ten pracownik może mieć jeszcze dzieci czy psa, którego wypadałoby wyprowadzić częściej niż 2 razy dziennie. Albo studenta zaocznego, który po pracy się jeszcze uczy czy pisze pracę dyplomową.

Nie chciałabym mieć pracownika zombie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No i co Ci da adres w CV? Zero sensownych wniosków na tej podstawie można wyciągnąć.
Może ten pracownik podał adres zameldowania, nie zamieszkania. Może mieszka teraz tuż obok firmy, ale wykańcza domek 60km dalej i lada moment będzie się przeprowadzać. Może ma swój adres niedaleko, ale w praktyce sypia u TŻ i dojeżdża godzinę. Może mieszka aktualnie 60km dalej, ale za chwilę będzie się przeprowadzać na drugą stronę ulicy od firmy i już szuka tam zatrudnienia. Może mieszka dosłownie nad firmą, ale cierpi na bezsenność i niezależnie od odległości będzie chodzić jak zombie, bo sypią 3h dziennie.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:25   #28
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

No wszystko racja, ale jednak jest różnica między dojazdami 3h a 30minut w ciągu dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:27   #29
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Ale i tak nie bedziesz wiedziala ile ktos dojezdza, bo moze ma samochod, moze jezdzi z kims po drodze, moze autobusem (bedziesz analizowac rozklady?) moze rowerem, hulajnogą
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 12:31   #30
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ale i tak nie bedziesz wiedziala ile ktos dojezdza, bo moze ma samochod, moze jezdzi z kims po drodze, moze autobusem (bedziesz analizowac rozklady?) moze rowerem, hulajnogą
No jednak nie jest problemem zgadnąć, że z drugiego końca miasta będzie się jechało dłużej czymkolwiek niż z tej samej powiedzmy ulicy czy 2 ulice dalej. Jakbym miała do wyboru 2 pracowników z takim samym wykształceniem i doświadczeniem i ogólnie wszystko takie samo i różniłby ich dojazd, to wybrałabym tego bliżej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 23:01:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.