Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-13, 06:18   #721
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

o spirytusie ja ale o pumeksie nie wsponimałam nie zdarlas sobie nim skory
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 21:29   #722
dzidziolka
Przyczajenie
 
Avatar dzidziolka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 22
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
o spirytusie ja ale o pumeksie nie wsponimałam nie zdarlas sobie nim skory
Wiem wiem dusiaa Ty tylko salicyl , skórke mam ładną jak po mega mocnym peelingu ale jest wszystko w normie, zdarć odrapań nie ma
dzidziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 22:05   #723
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

no to fajnie, moze tez sprobuje ale najpierw musze zaleczyc krostki i ranki nie duzo ich zostalo ale wciaz jakies sa...
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 23:15   #724
paulach20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Hej Dusia mam do ciebie pytanie, czy po smarowaniu spirytusem salicylowym smarujesz nogi jakimś balsamem?
Ile razy dziennie przecierasz nogi? Masz jakieś jeszcze inne leki?
paulach20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 05:16   #725
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

niczym nie nawilzalam nog, smarowalam roznie ale mniej wiiecej ok 3 razy na dzien po tyg gdzies zaczely sie luszczyc pare innych lekow tez mam zalezy czego potrzebujesz
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 10:33   #726
paulach20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Do Dusia
dawno już nie używam depilatora, gole teraz nogi maszynką, ale mimo to dalej wychodzą mi stany zapalne z wrośniętymi włosami, nie wiem co mam z tym zrobić już, już nie mam sił do tym moich nóg . myślałam żeby smarowac nogi spirytusem salicylowym i po tym sudocremem, może to coś da.
Dusia a ty sie opalałaś z tymi plamkami??
Coś sie z nimi robiło?? Mam wesele za 2 tygodnie i chciałabym jakoś wyglądać bo jestem bardzo blada, a boje się że sobie jeszcze większą krzywde zrobie jak będę się opalać, bo większość plamek mi ładnie rozjaśniała.
paulach20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 12:05   #727
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ale wychodzą Ci takie male ropne krostki? duzo ich wyskakuje? jesli pojawiaja sie zaraz po goleniu to smarowanie sudocremem powinno zalatwic sprawe a jak nie to acnosan T potem sudocrem. spirytus bym odradzala w tej sytuacji.

co do opalania to sie opalalm-tylko ja mialam wiecej przebarwien i strupkow niz rozognionych krostek. efekt byl ok-przebarwienia troche sie zlaly z opalenizna ale na jesieni bylo znacznie gorzej bo opalenizna zeszla a plamy byly duzo ciemniejsze jesli masz same krostki to mozesz sprobowac opalic-moze to je troszke podsuszy, latwiej byloby mi cos doradzic jakbys wstawila foto nog

Edytowane przez dusiaaa
Czas edycji: 2009-06-14 o 12:06
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 12:39   #728
paulach20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

no właśnie tylko po goleniu wyskakują czerwone jakby syfki i jak je wyciskałam to wyszły włosy z białą wydzieliną, nie mam tego dużo no ale są. sudocrem używam od niedawna, wcześniej używałam alantan plus albo alantavit zaraz po goleniu i to mi nie pomagało przebarwienia smarowałam kiedyś no - scarem, no i musze powiedziec że całkiem ładnie niektóre plamki mi rozjaśnił, no ale to drogi interes, a co do opalania to może zeczywiście lepiej zainwestuje w jakiś lepszy samoopalacz
paulach20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 12:51   #729
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

sudocrem na dluzsza mete powinien zalatwic sprawe, alantan ale zasypka tez jest fajna moze pomysl o zmianie sposobu depilacji? bycmoze za bardzo naciagasz skore podczas golenia-wtedy wlos ucinasz ponizej skory i jak zaczyna rosnac zachacza o nia tworzac stan zapalny. mozesz jeszcze wyprobowac tribiotic-zawiera antybiotyk,jest w saszetkach i dostepny bez recepty. z opalaniem lepiej nie ryzykuj
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 12:52   #730
paulach20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

a próbowałaś coś z soda oczyszczoną?? ostatnio szukałam cos na ten temat na necie i znalazłam wypowiedz jakiejś dziewczyny:

dziewczyny dziewczyny miałam taki sam problem co wy ,tylko w okolicach bikini.Maszynką nie dawało rady bo na drugi dzien zsypana krostami byłam.zastanawiało mnie tylko,dlaczego nie odrazu tylko następnego dnia.Myslałam:
-zapalenie mieszków włosowych
-wrastanie włosków,spowodowane rogowaciejącym naskórkiem/włos nie moze sie wtedy przebic przez warstwe skóry/
No to smarowanie, dezynfekcja ,ogólnie likwidacja bakterii/grankowców itp/.nie skutkowało wiec to musi byc to wrastanie.tez nie za bardzo
Zrezygnowałam po czesci z maszynki na stronę depilator.wiadomo ból niesamowity wiec miejsc intymnych nie ruszałam.Depolator wyrywa włosy z cebulką.ale niektóre wyszarpuje i one pieknie wrastaja w skóre,bo maja nieregularne zaknczenie włosa tylko takie poszarpane/jak pedzel/.stosowałam svr xerial 30 i czeste pelingi,ale to nie wystarczało ponieważ zawsze cos gdzies wrosło i lipa.Niestety miejsca golone po maszynce nadal wysypywały sie krochami/stosowałam sudocreme/.
Postanowiłam zrezygnowac z dpilatora ,zabrałam sie za posk/tylko Veet-duzo wosku,wydajny/ i pensete.co nie dało sie woskiem wiąść pomagałam sobie penseta.mniej włoski wrastały,moze dlatego ze wyrywajac włosy pozbywałam sie zrogowaciałego naskórka.zauwazyłam też że krosty po maszynce wyrastaja nieregularnie-czasem są,czasem ich nie ma-dziwne.miedzyczasie stosowałam rózne specyfiki na wrastanie włosków/polopiryna+gliceryna+woda/,ale wypaliły mi tylko skóre;-/.
NIECHCĄCY MNIE OLŚNIŁO PO DŁUŻSZEJ WIZYCIE U BARTA I PRZEBYWANIU W NIEMOWLAKIEM:=))POWSTAŁ TAM PROBLEM ==POTÓWEK==.WYCZYTAŁAM W INTERNECIE CO TO JEST.OKAZAŁO SIE ZE POTÓWKI MAJĄ TEZ DOROŚLI!!.STWIERDZIŁAM ZE MNIE TEZ CZESTO NAWIEDZAJA KROSTY NA KARKU NA PLECACH CZASEM NA NOGACH JAK SIE SPOCE I TO GŁÓWNIE LATEM.I CO I TE KROSTY TO NIE ZAPALENIE MIESZKÓW TYLKO POTÓWKI.A Z NICH MOZNA SIE NABAWIC TEGAO ZAPALENIE MIESZKA WŁOSOWEGO.NIE BEDE PISAC O CO CHODZI Z TYMI POTÓWKAMI BO BARDZO DUZO O TY PISZE W INTERNECIE/GOOGLE
SIE KŁANIA/.ALE JEST JEDNEN PODSTAWOWY SPÓB NA KROSTY I UWAGA NA WRASTANIE WŁOSÓW.PO TEJ TECHNICE KONIEC Z KROSTAMI I SMAROWANIEM KREMAM NA WRASTAJACE WŁOSKI JUUPIIIIIIII!!!!!
OTÓRZ=SODA OCZYSZCZONA !!!!!!
ŁYŻECZKA SODY OCZYSZCZONEJ NA FILIZANKE WODY
ROBISZ OKŁADY 10 MIN NA MIEJSCA ZMIENIONE.NAPRAWDE DZIAŁA.MOŻNA STOSOWAC SUDOCREME ALE DOBRA JEST TEZ ZASYPKA DLA NIEMOWLAT-WCHŁANIA POT/JA MAM Z BELL/.
JAK ORGANIZM JEST ZAKWASZONY TO WYSKAKUJA TAKIE KROSTY A SODA DAJE ZASADE.
SUPER JEST SIE W TYM KĄPAĆ;DO WANNY Z PÓŁ TOREBKI WSYPAC.LIKWIDUJE WSZELKIE ZACZERWIENIENIA STANY ZAPALNE I WYBIELA BLIZNY.STOSUJĄ TO LUDZIE CHORZY NA ŁUSZCZYCE I IM POMAGA.NAWET WŁOSY MOZESZ NIA MYĆ.CUDO .po 2 dniach stosowania widzać poprawę.
Bardzo chciałam sie tym z wami podzielić,poniewaz ten problem był dla mnie zmorą wielu lat.wiem ze dziewczyny cierpicie tak samo, nie mozecie sobie pomóc.życze powodzenia w stosowaniu.DAJCIE swoje opinie po stosowaniu tej terapii-która nie wierzy w to niech wypróbujeMoże to coś pomoże, spróbuje.
paulach20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 13:20   #731
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

gdzies tam juz o tej sodzie czytałam i raz chyba nawet dodałam do kapieli ale jakos nie mam do tego przekonania w sr ide do derma moze z czystej ciekawosci zapytam co on o tym mysli
ostatnio mi powiedzial ze mam absolutny dozywotni zakaz depilacji nog :P poszlam na kompromis i kupilam maszynke elektryczna
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 09:55   #732
YadhiraCarillo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 15
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

A ja wam mówię, że na te ropne krostki pomaga mikstura dr Różańskiego. Z tej krostki po smarowaniu po prostu wychodzi włosek i nic nie wrasta. Nie trzeba go wydziobywać. Plamy też znikają bez takich drastycznych zabiegów złuszczania skóry spirytusem.
YadhiraCarillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:34   #733
brunetka6
Raczkowanie
 
Avatar brunetka6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 205
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

a mi wrastaja wloski i nie wiem co jest na to najlepsze.... moim zdaniem peelingi, scieranie szorstka gabka, na razie tylko to probowalam
__________________
"Miłość jest tylko złudzeniem. Opowieścią, którą wymysla się dla siebie o innej osobie. I cały czas się wie, ze nie jest ona prawdziwa. Oczywiście wie sie o tym i dlatego cały czas dba się o to, aby nie zniszczyć tego złudzenia."


Virginia Woolf
brunetka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 20:06   #734
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ja tez mam taki problem jak wy
to jest po prostu straszne... w pewnym momencie mialam straszne lydki z czerwonymi krostkami i ranami po wyciaganiu wrosnietych wloskow... w panice wkoncu zaczelam pocierac je aloesem... taka roslinka doniczkowa... rany sie zagoily ale zostaly slady, ciemne plamy... nie wiem jak sie tego pozbyc... macie jakis sposob? chyba sprobuje z ta soda oczyszczona... nie powinno zaszkodzic a moze pomoze...
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:50   #735
shinygirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dziewczyny a co sądzicie o urynoterapii?czytałam o tym trochę w internecie ze względu na mocznik w kremach polecanych na trądzik, pryszcze i zmiany naskórka..i ludzie wypowiadają się pozytywnie-że goi!
wiem, że to na pewno nic przyjemnego..ale jak patrze na te moje pokaleczone łydki i świadomość,że idzie lato a ja wyglądam okropnie to w sumie mogę i spróbować nawet tego!
shinygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:43   #736
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

no jesli chcesz to probuj ale ja chyba nie skorzystam bo czytalam ze moga po tym wystapic takie objawy jak bol glowy, katar, bol gardla, zle samopoczucie... ale moze dziala...
ja jak narazie jestem po jednym zabiegu z sodka... narazie nic nie widac ale zobaczymy pozniej... bylam tez w solarium bo slyszalam ze warto opalac to a ze nie ma slonca na dworzu to poszlam tam..
noi odwiedzialam apteke i pani dala mi jakas masc Tribiotic (1,70 mala saszetka na jeden raz...;/) i sudocrem... zobaczymy co z tego wyjdzie
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:13   #737
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez shinygirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co sądzicie o urynoterapii?czytałam o tym trochę w internecie ze względu na mocznik w kremach polecanych na trądzik, pryszcze i zmiany naskórka..i ludzie wypowiadają się pozytywnie-że goi!
wiem, że to na pewno nic przyjemnego..ale jak patrze na te moje pokaleczone łydki i świadomość,że idzie lato a ja wyglądam okropnie to w sumie mogę i spróbować nawet tego!
Tyle że przy urynoterapii należy zachować określoną dietę. Bo można sobie jeszcze bardziej poszkodzić. Chyba nie jesteś aż tak zdesperowana?
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:47   #738
shinygirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ja myślałam tylko o przemywaniu nóg wacikiem, bo właśnie nie jestem aż tak zdesperowana żeby to pić..ble..jakoś nawet na samą myśl mam gęsią skórę..
z tą sodą też spróbuje..póki co robię peelingi rękawicą do celulitu, później dezynfekuje nogi amolem i nakładam maść(tribiotyk jest dobry-polecam)ale dalej mam śladu po krostach..no i ostatnio, mimo iż nie używam depilatora znowu 3 "bąble" mi się pojawiły..jak spróbuje z tym przemywaniem to napisze, co i jak aż mi ulżyło, że nie jestem sama z tym okropnym problemem
shinygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:49   #739
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

po depilacji depilatorem mam kilka czerwonych krostek, ale wciąż nie wiem czy to aby na pewno od wrastających włosków. Przecierałam ta skóre nawet pilnikiem ale żadnego włoska się nie dopatrzyłam
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 13:53   #740
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ja na wrastające włoski ( a miałam z tym wielki problem-jak same wiceie wygląda to strasznie0kupiła w aptece specjalny krem Keranorm i problem zniknął w 100%, no i z tej samej serii nawilżam kremem Nanobase, naprawdę warto nic się nie wrasta., No i raz w tyg lub 2 peeling.
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:42   #741
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez jagienkajag Pokaż wiadomość
ja na wrastające włoski ( a miałam z tym wielki problem-jak same wiceie wygląda to strasznie0kupiła w aptece specjalny krem Keranorm i problem zniknął w 100%, no i z tej samej serii nawilżam kremem Nanobase, naprawdę warto nic się nie wrasta., No i raz w tyg lub 2 peeling.

a ten krem to mozna dostac bez recepty?? i ile kosztuje??
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:46   #742
brunetka6
Raczkowanie
 
Avatar brunetka6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 205
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez ewelaaa772 Pokaż wiadomość
a ten krem to mozna dostac bez recepty?? i ile kosztuje??
tez bym sie skusila:P
__________________
"Miłość jest tylko złudzeniem. Opowieścią, którą wymysla się dla siebie o innej osobie. I cały czas się wie, ze nie jest ona prawdziwa. Oczywiście wie sie o tym i dlatego cały czas dba się o to, aby nie zniszczyć tego złudzenia."


Virginia Woolf
brunetka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:54   #743
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

patrzylam w internecie i jest napisane, ze kosztuje 35 zl;/

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

patrzylam i podobno kosztuje 35 zl;/
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:59   #744
brunetka6
Raczkowanie
 
Avatar brunetka6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 205
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

o nie to az tak drogo...
__________________
"Miłość jest tylko złudzeniem. Opowieścią, którą wymysla się dla siebie o innej osobie. I cały czas się wie, ze nie jest ona prawdziwa. Oczywiście wie sie o tym i dlatego cały czas dba się o to, aby nie zniszczyć tego złudzenia."


Virginia Woolf
brunetka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:01   #745
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

no niestety.. ale zapytam w aptece moze internet klamie;p
a jak to prawda to niestety zostane przy sodce i sudocremie
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 08:22   #746
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Przyznam, że mam taki sam problem co wy. Każda depilacja podrażnia mi skórę,która strasznie swędzi, włoski nie przebijają sie przez skórę i robią się ropne krostki. Postanowiłam poszaleć na moich nóżkach z ostrą gąbką, choć przyznam, że na początku trochę się tego obawiałam. Podrażniona depilacją (maszynka) skóra i ostra gąbka No ale uznałam, że trzeba tego spróbować. I o dziwo działa super. Fakt boli trochę i ma się wrażenie że skóra jest podrażniona jeszcze bardziej, ale posmarowałam ja balsamem po depilacji z avonu taki niebieski który bardzo fajnie natłuszcza skórę. Choć nie przepadam za kosmetykami z avonu, to ten balsam jest wyjątkowy. Ja mam wrażenie że on koi ta skórę, a poza tym jest bardzo fajna w dotyku. Zauważyłam że im lepiej jest nałtuszczona skóra nóg, tym lepiej te włoski się przebijają. No i zrobiłam też peeling, auć trochę bolało. Jestem zaskoczona że po depilacji nie pojawiła się żadna krosta, a włoski swobodnie przebijają się przez skórę. Myślę że chodzi tu też o systematyczność. No i smarowałam nóżki 2 razy dziennie balsamem, żeby nie doprowadzić do ich przesuszenia. Jak po pierwszym zastosowaniu tej metody to rezultaty mnie pozytywnie zaskoczyły
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:16   #747
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

to ja opowiem wam moją historię
od jakiegoś ponad roku uporczywie walczę z wrastającymi włoskami, "pryszczkami" i takimi tam. i choć większość czasu było zwyczajnie zmarnowane, bo jedynie pogarszałam sytuację (wydobywanie włosów pensetą = długi czas wyglądałam jakby ktoś do mnie strzelał ze śrutu, no i ta wyciekająca ropa; wyciskanie krostek = cała skóra rozgrzebana i mnóstwo lejącej się ropy, itd lecz nie bedę się rozpisywac o niepowodzeniach bo szkoda miejsca..;P) a wszyscy lekcewazyli moj problem i twierdzili ze przesadzam i wszedzie doszukuje sie problemow... no ale koniec koncow odnosze sukcesy
no to może na początek powiem, jak się ma sytuacja. występują u mnie objawy wirylizacji tzn. że najwyraźniej mam coś nie tka z hormonami i cierpię na hirsutyzm -> nadmierne owłosienie co jest cholernie uporczywe.. moje włosy są mocne, twarde, sztywne, czarne i w ogóle okropne, natomiast skóra szorstka, sucha i strasznie twarda (sam dermatolog się dziwił). depilator, który kupiłam z wzgledow takich że golenie maszynką było błędnym kołem wywołał u mnie zapalenie mieszka i przy moim rogowaceniu naskorka tworzyly sie CZOPY ROGOWE czyli właśnie te białe pryszczki. dziewczyny jeżeli macie coś podobnego to odstawcie jednorazowe maszynki bo to ścina naskórek i te krostki i w efekcie skora sie znacznie podraznia i jej stan sie pogarsza. chyba najlepszym rozwiązaniem jest wosk szczegolnie jeśli ktoś ma takie owlosienie jak ja..;/ to nie widze innego rozwiazania gdyz po depilatorze włoski wrastają tak, że na noge nie da sie patrzeć...
odpowiednia metoda depilacji to najważniejsze. kolejną rzeczą jest zmiękczenie skory oczywiście intensywne nawilżanie oraz w moim przypadku bardzo pomogla mi SOL do kąpieli nie jestem teraz w stanie powiedzieć nazwy ani firmy ale kosztuje ok 6 zlotych i jest naprawde cudownym odkryciem... skora po nim jest super gladka. jakims rozwiazaniem w kazdym razie sa pilingi jednak nie polecam jezeli skora jest podrazniona lub poraniona. mozna zrobic samemu sol gruboziarnista naprawde dobrze sie sprawdza w polaczeniu z zelem do kapieli albo chocby bardzo natluszczajaca oliwa z oliwek co wlasnie ja kiedys stosowalam... ranki jezeli takie wystepuja oczywiscie musza sie podgoic i tu b. pomocne sa masci gojace typu alantan. najwazniejsza rzecza jest aby nie grzebac przy tych nogach tak jak robilam to ja gdyby nie to juz bym pewnie dawno miala ladne, gladkie nogi i znacznie mniej blizn na nich, no ale... sama sobie tego piwa nawarzylam to musze teraz pic. ale naprawde ciezko jest sie powstrzymywac ale jakos w koncu dalam rade i jest juz znacznie lepiej. blizny mozna traktowac cepanem ale czyms po prostu genialnym jest MIKRODERMABRAZJA jest to zabieg bezbolesny i w miare tani (za lydki 100zl w cene wliczone kwasy a efekt po 1 zabiegu - ZAJE.ISTY !) polegajacy na zluszzeniu martwej warstwy naskorka czy cos takiego jezeli ktos jest zainteresowany to proponuje poczytac i wybrac sie do najblizszego gabinetu kosmetycznego gdyz jest to raczej prawie wszedzie wykonywany nieskomplikowany zabieg.. jezeli ktos ponadto sie zmaga z pryszczkami to oczywiscie moze sie wybrac z tym do dermatologa lecz lepiej oszczedzic sobie pieniedzy bo leki wcale nie sa drogie nalezy kupic masc witaminowa (cena ok 1zl) ktora leczy stany zapalne zapobiega rogowaceniu i w ogole jest cudem, ja natomiast na poczatku za zaleceniem lekarza traktowalam lydki mocznikiem a scislej mascia zawierajaca mocznik i wazeline za 5zl przepisana mi przez lekarza i robiona na zamowienie, smarowalam codziennie przed snem i po miesiacu po krostkach juz prawie nie bylo sladu. pozniej rano masc witaminowa wieczorem masc z mocznika i wszystko cacy

no i teraz kluczowy problem. co zeby pozbyc sie problemu wrastajacych wlosow raz na zawsze ???!!! na to pytanie odpowiedzi nie znalazlam.. natomiast wyczytalam gdzies ze krem keranorm ktory polecany jest do skory suchej ze sklonnoscia do rogowacenia u wielu osob rozwiazal ten problem. wiec probuje no i zeby nie sklamac to chyba jest lepiej, jednak mozlwie, ze jedynie widze to co chcialabym widziec we wtorek ide na depilacje woskiem i zobaczymy czy odrastajace wloski beda wrastaly. oczywiscie poinformuje o efektach jesli znajda sie zainteresowani.
wszystkim zycze cierpliwosci wytrwalosci i przede wszystkim powodzenia w walce z wrastaniem


Łooomatko jakie wypracowanie namachalam.. jezeli komus bedzie chcialo sie to czytac to PODZIWIAM.... ale mysle ze naprawde WARTO bo mozecie sie przynajmniej nauczyc na moich bledach i moze koms pomoge co bardzo by mnie ucieszylo.

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2009-06-21 o 14:18
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 17:52   #748
dzidziolka
Przyczajenie
 
Avatar dzidziolka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 22
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ja aktualnie stosuje kwas migdałowy na swoje nozie,narazie jestem przy toniku 5% i jestem bardzo zadowolona po 5 dniach smarowania i potem odczekania schodzi mi skora jak po opalaniu a co dopiero to bedzie jak naloze wieksze stezenie ,blizny pojasnialy,do tego mialam kilka wrosnietych juz na amen wloskow z tą ropą,po przejechaniu palcem czułam taką górke,kwas wszystko zalatwil górka sie rozplyneła az sama nie wiem jak to sie stalo ja jak narazie jestem bardzo zadowolona
__________________
SERCE NIE SŁUGA
dzidziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 18:45   #749
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Tez mam ten problem tylko że u mnie wsrasta wszedzi i pod pachami i bikini masakra po prostu nie bede się rozpisywać na ten tema bo przeczytałam prawie cały wątek no i używam w większości tych samych preparatów co Wy.Chciałam ejszcze teraz isc do dermatologa, żeby zapisał mi jakiś lek robiony z mocznikiem itp bo gdybym miała tak kupować w tubkach to by za drogo wyszło;/

Woskiem depilujecie się same, czy chodzicie do kosmetyczki? wosk w plastrach praktycznie mi nie łąpie włosków zastanawiam się nad kupnemm wosku na allegro, ale taki jendorazowy zakup to wyjdzie ze 100 zł, a tyle pieniedzy nie dostanę od mamy bo znowu bedzie, że cos świruje
A i zaczełam smarować codziennie bikini spirytusem i na to maść cynkowa i musze powiedzieć, że chyba jest lepiej, włoski łatwiej wychodzą wiele też daje w przypakdu nóg odkażanie za kazdym razem maszynki i nie używanie zaraz po depilacji balsamu.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 15:29   #750
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

smaruje codziennie sudocremem i w pierwszych dniach bylo lepiej ale teraz znow jest tak samo... postanowilam ze kupie albo ten keranorm ale bardziej jak narazie mysle o kremie VEET na wrastajace wloski... zobaczymy czy pomoze... mam juz dosyc tych klakow
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-16 15:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.